Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31998/mid_heidi-devcatko-z-hor-Hfb-31998.jpg 5 764 149

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

Apča1
Apča1
28.10.2014 5 z 5

Knížka je krásná , nádherná . Já ji četla asi pětkrát a pořád se mi líbí .

kejty91
kejty91
13.09.2014 4 z 5

četla jsem jí poprvé ve svých 23 letech ale těšila jsem se na čtení jako malá holka

přečteno během dvou dnů
Začátek knihy smutný - ale to je život - další pokračování bylo hezké - dobrosrdečnost Heidi se mi zalíbila.

baterka.gs
baterka.gs
12.08.2014 5 z 5

Mezi nepřeberným množstvím braku patří tahle klasika mezi nejmilejší knihy pro děti.

blimba
blimba
14.07.2014 3 z 5

Je to takove sladke a dojemne. Vsichni jsou ultrahodni. Heidi nejhodnejsi. Zaver kdy vsichni chteji po smrti odkazat svuj majetek Heidi je skvelim vyvrcholenim:-) Zhratka vekehorska idyla.

Hugoline
Hugoline
27.05.2014 5 z 5

Nedávno jsem si knížku přečetla (dostala jsem ji jako dárek v angličtině). Pamatovala jsem si ji z dětství, ale již jsem zapomněla všechny detaily z děje. Knižka je kouzelná, několikrát se mi při čtená chtělo i brečet, moc krásný příběh.

Marisa
Marisa
17.03.2014 5 z 5

Hezké.

knihovna111
knihovna111
16.01.2014

Prosím o pomoc s názvem knihy rovněž o děvčátku, které osiřelo, a k sobě si ji vzali její příbuzní, kteří měli hospodu. Holčička tam pro ně těžce pracovala a žila v hrozných podmínkách. Jednou se tam zastavil nějaký člověk, který si všiml, jak hrozně se tam děvčátku daří. Nakonec (myslím) ji od hospodských vykoupil….
Jak to dopadlo si již nepamatuji. Ví někdo jak se kniha jmenuje?
Děkuji

martina.riz
martina.riz
13.01.2014 5 z 5

Kniha mého dětství, četla jsem ji několikrát. Dodnes ji mám v knihovně.

Miru
Miru
05.11.2013 3 z 5

Kdo by neznal? Krásná dětská klasika.

starenapanena
starenapanena
23.10.2013 5 z 5

Ze začátku jsem knážku neměla ráda ale pak jsem si jí zamilovala. Já mám doma tuto knížku rok vydání1973. :-).Dostala jsem jí k vánocům.

dark.ma93
dark.ma93
04.10.2013

Tuhle holčičku jsem měla ráda, soucítila s ní, byla mi sympatická, stejně jako její dobrodružství z hor. :)

Ameliii
Ameliii
28.07.2013 5 z 5

Jedna z knih mého dětství, kterou jsem četla neustále dokola. Dojemný, krásný příběh o vztahu osiřelého děvčátka a jejího zatvrzelého dědečka v nádherných kulisách horské přírody.

Marčullkas
Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

Četla jsem jako dítě a dodnes si přesně pamatuji jak na mě kniha zapůsobila.

zapina
zapina
11.05.2013 5 z 5

ach, tahle kniha se mi jako malé opravdu vryla pod kůži.. co jsem toho u ní na brečela.. :)

catrinedemew
catrinedemew
03.04.2013 5 z 5

ja jsem ji cetla rada adoporucuji ji

nikolryskova
nikolryskova
14.03.2013 4 z 5

Jako osmileté děvče jsem knihu zbožňovala a mám ji ráda i teď.

hanicka258
hanicka258
07.03.2013 5 z 5

Tuto knížku jsem jako malá milovala a dodnes se k ní ráda vracím. Líbí se mi, jak je vylíčen vztah mezi dědou Konrádem a Heidy... Je vidět, že se mají rádi tak, jak by to u dědečka a vnučky mělo být.

terkas2001
terkas2001
17.02.2013 4 z 5

Nádherná knížka. Příběh Heidi je opravdu krásný!

šmudlík
šmudlík
14.02.2013 4 z 5

jedna z oblíbených knih dětství

haWranka
haWranka
14.02.2013 5 z 5

Tohle byla první knížka, kterou jsem četla úplně sama. A četla jsem ji stále dokola. Pořád si dokážu vybavit všechny pocity, které se ve mně mísily, když jsem spolu s Heidi a Petrem poprvé pásla kozy, když jsem předčítala Petrově babičce a když jsem musela do města k cizím lidem a tam jsem chřadla, ale také jsem se seznámila s báječnou Klárou. Doufám, že jednou budu mít děti, které si tenhle příběh taky zamilují.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 247x