Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31998/mid_heidi-devcatko-z-hor-Hfb-31998.jpg 5 764 150

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

Květinka008
29.03.2018 5 z 5

Knížka, která ve mně v dětství vzbuzovala rozporuplné pocity a až dnes, po rozmluvě s paní knihovnicí, jsem si uvědomila proč. Není totiž mnoho příběhů pro děti, kde by hrdinové byli ochrnutí a upoutaní na vozík jako Klárka, anebo nevidící (Petrova babička). Mezi všemi aktivními hrdiny Lindgrenové, Petišky, Říhy, Foglara... velká výjimka.

Nyní už jsou děti s různými zdravotními problémy integrované, děti na vozíčku navštěvují běžné MŠ i ZŠ, ale nebylo to v době našeho poznávání světa. Tenkrát jsem se s tím neuměla popasovat a bylo mi líto jak smutné nechodící Klárky, tak ve městě trpící Heidi.

Teď v dospělosti považuji knížku za skvost, s potěšením jsem se nořila do popisů čisté alpské přírody a prožívala s Heidi její objevy, malé radosti i stesky. Navíc mám vydání Albatrosu z roku 1989, na kterém musím velmi vyzdvihnout snové ilustrace Daniely Hahnové.

Patlalca
03.02.2018 5 z 5

Právě dočtena, mě i dceři se moc líbila, předpokládám, že až bude umět číst tak se k ní vrátí.

Chesterton
13.12.2017 5 z 5

Tuto jsem dostala v první třídě k Vánocům a na rozdíl od Pollyany, přečetla a strávila s ní čas jako s kamarádkou. Vzpomínám dodnes:))

NikkyGranger
13.11.2017

Úžasně napsaná kniha, která ve vás svoji myšlenku zanechá na celý život. Moje nejmilejší ,,dětská" kniha. Vždycky, když to čtu, tak se tak vžiji do příběhu, že se mi nechce ven.

sanulllka
05.09.2017 5 z 5

Nejkrásnější knížka, co jsem zatím četla :)

SakuraLuci
18.08.2017 4 z 5

Krásná ...

Jadla
14.07.2017 5 z 5

Jako holčička jsem ji milovala, mám ji připravenou i pro svou dcerku, až povyroste. Svěží vyprávění, zajímavé prostředí, svérázné postavy, opravdový příběh, ne didaktickými poučkami čpící konstrukt.

Lionela86
08.07.2017 5 z 5

Knížka je určená čtenářům od 6 let, víc se určitě bude líbit holčičkám. Text, který sám o sobě dostatečně popisuje krásu horského prostředí (až máte chuť skočit mezi řádky a být toho všeho součástí), doprovází zdařilé ilustrace Daniely Hahnové (vydání z r. 1989). Krásně je tu ukázán rozdíl mezi dynamickým velkoměstem a "statickým" venkovem. Příběh je opravdu velice pozitivně laděn, což je přesně ten důvod, proč po tomto druhu literatury poslední dobou sahám - člověk potřebuje vypnout, odstřihnout se od všech těch hrůz, co se kolem dějí, jen se ponořit do nepříliš složitého příběhu a užívat si klidnou četbu z tak trošku jiného světa :-)

Místy mi přijde děj trošku osekaný, uvítala bych trošku podrobnější informace o životě dědy Konráda před tím, než se usadil na samotě, stejně tak bych některé pasáže trošku prohloubila a rozšířila (např. pobyt Kláry v horách), ale i přes to knížku vřele doporučuju všem, kteří se chtějí vydat do klidu hor, octnout se aspoň prostřednictvím knížky mimo ruch města, na čerstvém vzduchu, bez shonu, bez stresu...:-)

85098211
24.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha s dojemným příběhem o malém děvčátku, které si musí každý zamilovat. Poslouchala jsem audioknihu, kterou načetla Lucka Vondráčková. A byla opravdu skvělá! Viděla jsem i několik filmových verzí. Nejvíc emocionální a pro mne definitivně nejzdařilejší je ta z roku 1993. Brečím u ní i po letech dodnes... A naposledy jsem knížku četla i svým dětem. Co tedy dodat? Heidi je dnes už klasika a určitě jedna z nejlepších knih (nejen) pro děti ;-).

alen.ky
08.05.2017 5 z 5

Kniha mého dětství, krása.

Hanjimka
22.04.2017 4 z 5

jako malá jsem ji milovala.

tomas8334
19.04.2017 5 z 5

Oblíbená knížka mé maminky. Mě zatím míjela. Teď ji čtu holkám před spaním a spokojení jsme všichni :-)

Eorin
26.03.2017 5 z 5

Opravdu nádherné ilustrace. Knihu mi jako dítěti četla maminka před spaním, ale nehodnotím pouze nostalgii. Mnohokrát jsem si ji přečetla i sama pro sebe, či dětem a je to zkrátka krásný nadčasový příběh.

Leňa287
18.02.2017 5 z 5

Opravdu krásný příběh malé Heidi. četla jsem ji jako malá a moc se mi líbila.

Katja72
13.02.2017

Krásná kniha, četla jsem ji s dcerou už asi dvakrát, česky i německy a viděly jsme spolu i film. Četla mi ji kdysi babička, vrátila jsem se s ní do dětských let.

Baiba
12.02.2017 5 z 5

Krásná knížka. Jednoduchý příběh ale zajímavé postavy a úžasná alpská příroda. Jsem ráda, že jsem si ji díky dceři přečetla :) V dětství mě nějak minula.

pipetka5566
07.02.2017 5 z 5

Nádherná knížka.Jako malá jsem jí četla snad milionkrát. Za mě 5 hvězd :-)

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Nádherná, lehká knížka, která mne v dětství značně zaujala. Dokonce i v současnosti se k ní velice ráda vracím.

Ivet7
13.10.2016 5 z 5

V dětství jsem se k této knížce bohužel nedostala. Dostala se mi do ruky až teď a přečetla jsem jí jedním dechem. Je to nádherná knížka s dojemným příběhem.

martina7956
21.08.2016 5 z 5

Nádherná kniha mého dětství, ke které jsem se vrátila díky knižní výzvě. Vrátila jsem se díky ní do dětství, Heidin příběh mě znovu okouzlil a návrat do dětství byl dokonalý i díky starému vydání.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 247x