Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31998/mid_heidi-devcatko-z-hor-Hfb-31998.jpg 5 764 149

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

m.zirhut
m.zirhut
14.12.2020 5 z 5

Nevím jak moc se liší nová vydání od toho původního. Já jsem četl dětem pravděpodobně jedno z těch prvních a je to na textu docela znát. I přesto příběh děti hodně bavil (hlavně holky 8 a 9let) a vždy se těšily na další čtení. Jen pětiletý syn se v ději trochu ztrácel a stále se k nelibosti holek na něco ptal :)

janasim
janasim
08.12.2020 5 z 5

Klasika, která nezklame. Kdo by neměl rád tuto malou holčičku. Zpracování Bohumila Říhy je určeno i pro malé začinající čtenáře. Doporučuji i animovaný seriál.

heliiinka
heliiinka
18.11.2020 4 z 5

Milé hezké. Heidi mi připomíná Annu ze Zeleného domu. Jen ten konec s Klárou je trošku nereálné, škoda.

Lassie777
Lassie777
13.10.2020 5 z 5

Nadherná knížka. Příběh se odehravá v krásné švýcarské krajině. Díky této knížce chci navštívit Švýcarsko. Vždy jsem si přála běhat po horách s Heidi a a chodit s Petrem a kozami na pastvu. Knížku jsem náhodou našla u babičky a nemohla jsem odtrhnout oči. Určitě jedna z nejlepších klasických dětských knížek. Opravdu doporučuji přečíst.

petrusbrezu
petrusbrezu
12.09.2020 5 z 5

Krásný příběh, který musí oslovit každého.

Katka2382
Katka2382
23.05.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších dětských knih všech dob.Ač je to přiběh starý více než sto let,stale nám má co říci a okouzluje další a další generace.

m_martina
m_martina
21.05.2020 5 z 5

Kolem této knihy by nikdo neměl projít bez povšimnutí. Je opravdu krásná, čte se dobře a já i dcera jsme ji četly kdysi dávno s velkým nadšením. A teď už kniha hezky v koutku čeká, až vnučky dorostou do toho správného věku, kdy ji dokáží ocenit.

DanaKa81
DanaKa81
29.04.2020 5 z 5

jedna z nejhezčích knih, kterou jsem si jako dítě přečetla

jednorozka
jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Ach, to je jak sen... uz ta ilustrace cloveka tak navnadi, ze v horach se musi zit nejkrasneji. A pak musi Heidi do mesta a uplne tam trpi a ja s ni. Jeste, ze to ma dobry konec.

Knihomolka2812
Knihomolka2812
15.04.2020 5 z 5

Hodně dobře se čte.

rozina351
rozina351
13.04.2020 5 z 5

Heidi je pravou klasikou v tom nejlepším slova smyslu. Silný (a zároveň velmi subtilní a intimní) lidský příběh zasazený do nádherných alpských reálií poutavým způsobem předkládá hodnoty jako tradice, láska k přírodě, respekt a přátelství. Oceňuji i filmové zpracování z roku 2015, které velmi zdařile "ilustruje" knihu. https://www.csfd.cz/film/52739-heidi-devcatko-z-hor/prehled/

K.Orságová
K.Orságová
02.04.2020 5 z 5

Moje první skutečně přečtená knížka. Příběh pro všechny děvčata, které rády čtou.

kiki11
kiki11
24.03.2020 5 z 5

Moje snad nejoblíbenější dětská knížka. Čteno x krát a nikdy se mi neomrzela. Příběh se odehrává v nádherném prostředí hor a já si jako malá tolik přála přenést se do něj a prožívat dobrodružství spolu s Heidi a jejími kamarády. Nezapomenutelná knížka.

Scheila
Scheila
19.02.2020 5 z 5

Prostě nádhera. Krásně popsané místa, situace.... prostě má fantazie dokázala udělat to, jako bych tam byla. Má nejoblíbenější kniha.

alnahu
alnahu
16.02.2020 5 z 5

Nové vydání této knihy mého dětství jsem si půjčila v knihovně a s chutí jsem si opět přečetla. Teto krásný dojemný příběh o sirotku Heidi a její lásce k dědečkovi a Alpským vrcholům ,které si zamilovala .Kniha mě pohladila příjemně po duši.

Kopretina
Kopretina
29.01.2020 5 z 5

Kniha mě uchvátila! Tak milý příběh, který je napsán velmi vtipně! Poslouchali a smáli se i synové pubertálního věku, dcera se v ní viděla. Jsem ráda, že jsem se k této knize dostala!

petraj30
petraj30
06.12.2019 5 z 5

Na této knize jsem vyrůstala a četla jsem ji téměř každé prázdniny. Je doplněna překrásnými ilustracemi, které mi pokaždé vhání slzy do očí stejně, jako celý příběh. Díky této knize se pokaždé vracím zpět do dětských let.
Tuším, že tenhle "poklad" bude zajímat spíše mou dceru než mého syna, ale ještě chvíli potrvá, než ji bude moci patřičně ocenit.
Tuhle knihu doporučuji všem čtenářkám různého věku. Myslím, že každá dívka by tuto knihu měla mít doma a vychutnávat si ji plnými doušky

PetraJirků
PetraJirků
21.11.2019

Krásné příběhy malé holčičky doplňují nádherné obrázky.

veronika9143
veronika9143
17.10.2019 5 z 5

Kdysi jsem ji četla jako dítě, dnes s dcerou. Nádherná knížka, která rozhodně patří do knihovničky každé dívky. Dojemný příběh o malém děvčátku, které ztratí rodiče a přestěhuje se do krásných hor, k mrzutému dědečkovi. I ten, nedokáže odolat kouzlu malé holčičky a pomalu roztává a stává se pro něj velmi důležitá. Příběhy, které zaujmou, dobře se čtou a určitě potěší.

certik003
certik003
12.07.2019

Dojemné vyprávění o malé Heidi, která si zamiluje svého dědečka a hory, ve kterých s ním žije tak, že přestože má ve městě kamarádku, chce se vrátit domů. Konec je až moc pohádkový, ale v knížce určené dětem to ničemu nevadí.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 247x