Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31998/mid_heidi-devcatko-z-hor-Hfb-31998.jpg 5 764 150

Dojemný příběh s dobrým koncem vypráví o osiřelém děvčátku Heidi, o které se nemá kdo starat, a tak skončí u svého mrzutého dědečka v horách. Oba k sobě ale postupem času najdou cestu a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Heidi si hory zamiluje, najde zde svůj domov. Za čas ale musí odjet. Její teta totiž slíbila jedné bohaté rodině, že Heidi bude dělat společnost jejich nemocné dceři Kláře. Heidi se s Klárou okamžitě spřátelí, ale stesk po dědečkovi a po horách je tak velký, že se vrátí zpátky domů. S Klárou se však tak docela loučit nemusí, brzy totiž přijede Heidi do hor navštívit. A kdo ví, třeba se v krásném prostředí hor i uzdraví…... celý text

kačuleee29
13.03.2022 5 z 5

Příběh malé holčičky Heidi zná snad každý. Z televize, z knížek… Příběh se ale (tedy podle mého) v každém vydání mění. Já znám Heidi ze seriálu, který dávali kdysi na Déčku :D. Nedávno jsem si příběh přečetla v angličtině, čímž jsem si připomněla své hezké dětství, kdy jsem to milovala. Prostě krásný příběh holčiny, která nejradši ze všeho pase ovečky (teda doufám že to byly ovečky :D). Doporučuji!!!

K.Katynska
06.03.2022 5 z 5

Kniha mého dětství. Nemám co dodat, prostě úchvatná. Něžná, poučná, dojemná. Číst ji je jako pohlazení po duši. Ten stejný pocit jsem si maximálně užila znovu, když jsem se k ní vrátila v rámci Čtenářské výzvy.

Anavi8912
28.02.2022 5 z 5

Kouzelný příběh malé holčičky, která přišla o oba rodiče. Nejprve jí vychovávala teta, ale později žila se svým dědečkem vysoko v horách. Krásně popsaná příroda úplně láká k návštěvě švýcarských alpských kopců. Milé připomenutí mého dětství, kdy jsem tuto knížku četla poprvé.

eva3992
27.02.2022 5 z 5

Příběh Heidi, dívenky, o kterou se nemá kdo starat, tak zůstala se svým mrzoutským dědečkem vysoko v horách. Později ji odveze teta do města, kde jí slíbila, že bude v bohaté rodině dělat společnici slečně Kláře. Heidi se však natolik stýská po horách, že onemocní.

Když v letošní výzvě na Databázi knih bylo téma: Kniha z mého dětství, měla jsem okamžitě jasno. Heidi jsem milovala už jako malá, četla jsem ji několikrát. Musím říci, že ani po tolika letech mě nezklamala, ba naopak, jsem si ji možná ještě o něco víc užila.

Heidi je kouzelná, čistá duše, kterou si okamžitě zamilujete a budete si s ní užívat každý její den a každé její poznání. Alpská krajina je tu popsána tak nádherně, že budete mít pocit, že se tam potřebujete rozjet a u dědečka strávit alespoň pár dní.

V knize je tolik nádherných a moudrých vět, celkově je to krásně napsané. Navíc je to dojemné, že i nejedna slzička ukápla.

Tato kniha zůstává i nadále jednou z mých nejoblíbenějších, věřím, že si ji zamiluje i moje dcerka a já se už teď těším, že si ji zase brzy přečtu.

Jana512
30.01.2022 5 z 5

Kouzelný příběh s holčičkou Heidi, která svým milým způsobem a láskou k druhým, vytvářela krásnou atmosféru kolem sebe, a tím si každého získala. Pomáhala jí v tom láska k přírodě, krása hor, kde žila se svým nejbližším příbuzným, dědečkem. Příběh, který byl zfilmován a přitahuje již několik generací dětí. Moc doporučuji!

jana0724
21.01.2022 4 z 5

Nej..kniha mého dětství. Proto jsem si ji přečetla i nyní a bylo to opět ÚŽASNÝ .

PetraBery
21.01.2022 5 z 5

Prvotně jsem tuto knihu nabídla k přečtení synovi, který ale zájem neprojevil. Tak jsem se do krásného světa hor ve Švýcarsku ponořila po více jak 30ti letech já. A malá čistá Heidi mě oslovila stejně jako v dětství. Milá knížka, která pohladí.

Artep071
21.01.2022 4 z 5

Moc pěkné škoda že tak krátké ...:)

Verunka289
19.01.2022 5 z 5

Knížku jsem jako dítě nikdy nečetla, i když jsem vlastně vždycky hrozně chtěla a v knihovně kolem ní neustále chodila. Letos se mi ji podařilo přečíst díky knižní výzvě a jsem tomu nesmírně ráda. Řekla bych, že jako dospělá jsem ji ocenila daleko lépe, než kdybych ji četla ještě jako dítě. V uspěchané době, kdy člověk vstane, jede do práce, 8 hodin maká, jede z práce, musí nakoupit, navařit, poklidit, se velmi rád přenese do čisté a bezstarostné krajiny Alp. Jak já se tam viděla, jak běhám po kopcích se zvířaty a sbírám kvítí!

mili8953
15.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem za jeden den. Moc krásně psané. Nedivím se, že se mladým děvčatům líbí. Škoda, že některé kapitoly moc nenavazují. Ale to dítěti asi nevadí.

vlkove
06.01.2022 5 z 5

Moc pěkná dětská kniha, která se i mně jako dospělé líbila. Příjemná délka, žádné zdlouhavé popisy a moc milá hlavní hrdinka. Pěkné čtení.

Zlatinka.Emilly
06.01.2022 5 z 5

Opravdu nádherný příběh plný citů. Ať už se zpočátku čtenáři jeví, že vysoko v horách vládne Konrádova nevraživost a nesnášenlivost s lidmi, na druhé straně vidíme malou Heidi, která má milující srdíčko a dokáže svoji upřímností zažehnout v lidech lásku a náklonost. Jsem si představovala, jaké by to bylo být opět malou holčičkou a žít se svým dědečkem (kterého jsem mimochodem nikdy neměla) vysoko v horách. Pojídat chléb a sýr, tak to by se mi líbilo, nemít po ruce žádný supermarket :) se svými éčkovými potravinami.

ujira
05.01.2022 5 z 5

Nádherný příběh pro děti o hledání cesty k soužití dědečka a vnučky v lůně panenské přírody a hor. Mé dětství tento příběh silně ovlivnil.

RMarkéta
05.01.2022 5 z 5

Johanna Spyriová stvořila krásný a dojemný příběh malého děvčátka a jejího dědečka, samotářského a drsného horala. Ani on neměl život jednoduchý. Dvě ztrápené duše tak k sobě mohly najít cestu. Nedivím se tomu, že mezi nimi vzniklo silné pouto. To by ani jinak nemohlo být. Jako malá jsem chtěla taky bydlet na horách a běhat po těch kopcích a loukách. No, něco málo mi z toho zůstalo i dnes. Moc hezké pohlazení po duši.

evineckY
15.10.2021 5 z 5

Osiřelé děvčátko milující svého dědečka a hory. Dědeček jí tak miloval a bál se o ni, že jí ani do školy nedal. Moc hezky se to poslouchalo.

JaLenka
07.10.2021 5 z 5

Vzala jsem dceři z nočního stolku a po 30 letech znovu přečetla, překrásné..

Venda32
12.06.2021 5 z 5

Jednoduchý, ale nádherný příběh. Dceru jsme hltali s manželkou i dcerou všichni stejně. Pro nás dospělé trošku závist nad úžasným pohledem a životem dědečka Konráda. Opravdu potřebujeme ke štěstí všechny ty věci, které vlastně důležité nejsou?

Gilnien
10.05.2021 5 z 5

Taková malebná čeština. O zdánlivě malých věcech. Mile pohladí na duši.

Nora759
16.03.2021 5 z 5

Heidi- mě i sestře se líbila, hlavně její život v horách bych chtěla zažít!

Kontryhelka
15.01.2021 5 z 5

Pěkně čtivá, milá kniha.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 248x