Heidi, děvčátko z hor

Heidi, děvčátko z hor https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12130/heidy-decatko-z-hor-12130.jpg 5 764 150

Kniha vypráví o dívce Heidi, která je sirotek. Rodiče jí zahynuli, když byla ještě malá, a ujala se jí matčina sestra Běta, se kterou vyrůstala do šesti let ve městě. Běta chce ale nastoupit do služby k bohaté rodině a rozhodne se, že se má nyní o Heidi starat její samotářsky žijící dědeček Konrád. S vesničany se nestýká, považují ho za bručouna a děvčátko litují. Běta u něj holčičku nechá a uteče... A tak si šikovná bezprostřední Heidi hledá cestičku ke svému dědovi. Je chytrá, dobrosrdečná a veselá a dědečkovo srdce taje. Svou upřímností si získá i celou vesnici a skamarádí se s pasáčkem koz Petrem, se kterým každý den vyráží do hor a poznává přírodu. Venkovskou idylku a klidné soužití Heidi s dědečkem na samotě v podhůří naruší další příjezd Běty, která již osmiletou Heidi nečekaně odváží do Frankfurtu, aby dělala společnici ochrnuté Kláře. Dívky k sobě sice najdou rychle cestu, ale Heidi ve městě chřadne. Starý lékař doporučí, aby se vrátila do hor, a Klárčin tatínek není proti. Holčičky se však loučí jen na měsíc a poté se Klára s otcem i se svým kolečkovým křeslem vydává kamarádku navštívit. Seznamuje se s kozami i neméně umíněným Petrem a zdravý horský vzduch dokáže dokonce divy s jejíma nožkama...... celý text

anavi2009
18.08.2016 5 z 5

Nádherná, dojemná knížka.. Vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla znovu přečíst a připomenout. Nevím, jestli je to nostalgie, ale každopádně jsem se do knížky i do příběhu znovu zamilovala. Navíc mám staré vydání, takže návrat v čase byl dokonalý.

Michaela91
04.08.2016 5 z 5

Moje oblíbená když jsem byla malá, četla jsem do čtenářské výzvy a tak jsem se u ní usmívala. Milá, čtivá, prostě moc pěkná

iveta3689
07.07.2016 5 z 5

Nádherná, dojemná knížka. Poprvé jsem ji četla asi ve věku Heidi a je to první, kterou jsem obrečela.

hana1984
20.06.2016 5 z 5

nestárnoucí klasika

bublina84
14.05.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako školačka o prázdninách spolu s babičkou. Bohumilem Říhou krásně převyprávěný příběh o malé Heidi má výsadní místo v knihovně děvčat mladšího školního věku. Podařilo se mi sehnat i starší český překlad Fringilly ale ještě jsem neměla čas jej přečíst.

Mirime13
23.03.2016 5 z 5

Miluji tento příběh. Ilustrace jsou dokonalé, skvěle vystihují celý příběh.

Ječmínek
13.03.2016

Vydáno 1880. Převyprávěl Bohumil Říha. Trochu naivní, ale moc milé, hezké a lidské. Měly by si to přečíst všechny dnešní děti.

Merynkaw
24.02.2016 5 z 5

Musím začít stejně..

Nádherná kniha, úžasně dětsky popsaná krajina i pocity. Když děti usnuly, nevydržela jsem to ještě jsem si vždy musela pár stránek dál přečíst, jak jsem byla napnutá.:-)

bércoun
30.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha, úplně mě uchválita horská krajina i příběh Heidi, dítěte opravdu nevšedního. Kniha mi připomněla Školu Malého stromu. Kdo touží po útěku do divočiny, můžete se ponořit do čtení a přiblížit se nespoutanému životu v přírodě.

ejwa1937
12.01.2016

Už jsem ji koupila dceři ;-) A moc se těším, že se jí bude líbit jako mě. Doufám :)

edith79
10.01.2016 5 z 5

Knížka, která zanechá v človku dojem na celý život. Jedna z mých nejmilejších dětských knih. Když autor dokáže napsat příběh, který byste chtěli žít, navzdory chudobě a strastem, smekám klobouk.

morava
19.12.2015 5 z 5

Nadherne napsany pribeh, je zde vykreslena krasa, vune a barvy hor. Pribeh maleho skromneho devcatka Heidi, ktera svou laskou v srdci vykouzli usmev na tvari i tem nejvetsim brucounum.Je zde krasne podano, ze i v zivote staci nekdy jen malo ke stesti a ze je nekdy mozne i to, co nam cely zivot pripadalo nemozne.

iva23
18.12.2015 2 z 5

Knížka hezká, ale přeceňovaná. Osobně jsem čekala víc, když je tak slavná.

tynka65
15.11.2015 5 z 5

Ach ty vzpomínky...

Luccy78
02.06.2015 5 z 5

Opravdu kouzelná knížka o malé Heidi z úžasného prostředí Alp. Moc dobře se čte a dokáže čtenáře zaujmout, vypnout hlavu a vtáhnout na rozkvetlou louku plnou šťavnatých bylin, vůní horských květin a mečení kozenek.. :-)

Damato
23.04.2015 5 z 5

Nádherná kniha, zpočátku jsem u ni brečela, litovala jsem Kláru, když nemohla chodit, litovala jsem Heidi, že je nešťastná a pak u dědečka, který byl svéráz si těžko zvykala , ale pak jsem ji moc přála , když se ji v Alpách líbilo a našla si kamaráda a dědeček byl moc fajn.

Isew
10.04.2015 5 z 5

V dětství jsem se ke knize nedostala. Ani nevím proč, protože jsem četla všechno, co se mi dostalo pod ruku. Takže opožděná premiéra a velké nadšení. Dcera se do knihy zamilovala a já taky. Chtěla bych zkusit žít skromně na horách, ujasnit si priority a vnímat přírodu. Nevím, jak bychom to zvládli, ale představa, že by člověk vypadl z tohoto stresového života, je lákavá. No, třeba někdy. Snad ještě dnes existují na horách taková osamělá místa.

Always a reader
13.02.2015 5 z 5

Moc pěkná knížečka, četla jsem jí jako malá

Hanny
05.02.2015 5 z 5

Dokonalé. Dětská část mojí duše je konečně po 22 letech uspokojena :) Když jsem byla malá, chtěla jsem, aby mi naši tuhle knížku koupili na dovolené v J Čechách. Místo toho mě vyfotili, jak brečím před Hlubokou. Od té doby jsem na Heidi dávno zapomněla, jen při prohlížení starých fotek z dovolené se nad tím usmíváme. Nu a letos jsem ji k mému velkému překvapení našla pod stromečkem.... :)

Jusťa
02.01.2015

Prostě nádherná kniha.

přátelství pro děti zfilmováno pro děti od 6 let sirotci horalé

Autorovy knížky

Johanna Spyri
švýcarská, 1827 - 1901
2010  92%Heidi, děvčátko z hor

Kniha Heidi, děvčátko z hor je v

Přečtených1 248x