Za modrým horizontem událostí

Za modrým horizontem událostí https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8928/bmid_za-modrym-horizontem-udalosti-cT5-8928.jpg 4 167 21

Heechee série

Robinette Broadhead si užívá svých peněz, ale protože mu problém Heecheeů nedává spát, zakládá vlastní kosmickou korporaci, která se má zabývat shromažďováním poznatků o těchto mimozemšťanech. Průzkum vesmíru odhaluje ve Sluneční soustavě ještě několik velkých seskupení heecheeovského kovu. Jedním z objektů je pravděpodobně Továrna na potraviny, která by mohla od lidstva zahnat přízrak hladu. Výprava, která tam přistane, se setkává s chlapcem jménem Wan, potomkem zahynuvších prospektorů. A Wan je doslova pokladnicí znalostí o heecheeovských artefaktech. Lidstvo tedy mimo jiné konečně zjišťuje, k čemu slouží tzv. modlitební vějíře. A navíc, Wan mnohokrát cestoval lodí Heecheeů do podivného místa, které obývají tajemní Mrtví a Staří. Je možné, že jsou to legendární Heecheeové?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Beyond the Blue Event Horizon , 1980

Mayanea
02.04.2011 5 z 5

,,Jasně, Robine." Sigfrid von Cvok vystřídán oním slavným A. E, jehož přitakávání mě mírně řečeno štvalo.
Opět jsem potkala mladou a krásnou S. Ya. Lavorovnu.
A tak, jak jsem chápala psychiatrické výlevy v předchozím díle, tak jsem tady nechápala myšlenkové pochody Nejstaršího. Nu což, ale moje hlava si nakonec něco pomyslela.

Ze začátku poutavá vyprávěnka, pak mi najednou do hlavy naskákala spousta nezodpovězených otázek. Tento stav trval skoro až do konce knížky a byla jsem rozhodnutá dát 4*.
Jenže - SKORO až do konce, ten konec ... ten konec mě prostě dostal. A to jsem si myslela, že i kdyby se stalo cokoli, tak už mě toho moc nepřekvapí.
_________________________________________
- No, vlastně si myslím, že my dva bysme se měli spíš zamyslet nad tím, jak to nejlíp udělat, než abysme se dohadovali, kdo tu bude rozhodovat.
- Na to jsem zrovna myslel. Víš, jakej mám problém ? Já jsem celej vedle z toho, že pořád žiju, že ani nevím, jak se s tím mám vypořádat.

space opera mimozemské civilizace

Frederik George Pohl Jr.
americká, 1919 - 2013
2004  83%Gateway
1987  81%Obchodníci s vesmírem
1995  82%Svět na konci času
2004  81%Za modrým horizontem událostí
2006  81%Cesta na Gateway

Kniha Za modrým horizontem událostí je v