Setkání s Heechee

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před půl milionem let se Heecheeové ukryli před zbytkem Galaxie v černé díře. Lidstvo, které začalo vyhledávat stopy heecheeské civilizace, nezůstalo pouze u odkrytí tunelů na Venuši a asteroidu Gateway. Bohužel, pokročilé technologie Heecheeů posloužily nejenom ke kolonizaci planety Peggy a likvidaci hladu na Zemi. Některé zařízení, která mohla sloužit jako zbraň, přinesla nové formy terorismu, a když se dostaly do nepovolaných rukou, začaly být hrozbou pro celou Galaxii. Zlo, kterého se Heecheeové obávali, by se díky nepředloženým Wanovým činům mohlo vrátit. A tak je průzkumná heecheeská mise donucena navázat přímý kontakt s lidmi. A Robinette Broadhead, bývalý prospektor z Gatewaye, v současnosti těžce nemocný multimilionář, se musí vypravit na nebezpečnou cestu do vesmíru. V sázce je budoucnost celého lidstva…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107136/big_setkani-s-hechee-107136.jpg 4.295
Série:

Heechee 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

Heechee Rendezvous, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Setkání s Heechee

B4LU
17.08.2020

Tenhle díl trochu ubral co do tempa oproti Modrému horizontu, ale čtení šlo ještě snáz. Kniha působí daleko kompaktněji a přístupněji. Události, byť ne závratně komplikované, svižně ubíhají až do z mnoha důvodů nepříliš překvapivého, ovšem i tak působivého finále. Příjemné počtení.

berry1009
03.04.2020

Třetí pokračování nejen o rase Heechee má zatím nejpomalejší tempo ze všech. Po poměrně dlouhou dobu jsem se u knihy i nudil. Může za to možná i velké množství vyloženě nesympatických postav a vlažný děj. Konec to však vytahuje alespoň na 4 hvězdy, jelikož mě opět donutil se u knihy delší dobu zastavit.


Adapa
04.01.2020

Po katastrofálním prvním díle, po průměrném druhém díle je třetí díl konečně knížka, co upoutá a stojí za to si přečíst. Jak kdyby se autor vyvíjel a dával pryč své nedostatky. Styl psaní mi v něčem dost připomínal některé knihy od Roberta Heinleina.
Multimilionář Broadhead stárne, je jedním z nejmocnějších lidí a pátrá po všem ze světa Heechee. Nadržený spratek Wan ze druhého dílu zůstal stále nadržený a k tomu se stal teroristou, který škodí lidem a pátrá po galaxii po svém ztraceném otci. Lidský pokrok za několik posledních desetiletí upoutá ukryté Heechee, kteří se rozhodnou zkontaktovat lidstvo a vysvětlit jim důvod svého ukrytí. Schovali se před tajemnými energetickými Vrahy, kteří ničí vyspělé civilizace, aby dokázali smrštění vesmíru zpět před vesmírný třesk.
Wan vysvobozuje z černé díry ztracenou Kláru, milenku Broadheada z prvního dílu. Spolu s ní létá křížem krážem galaxií a Broadhead má potřebu se s ní usmířit. A přitom přichází Broadheadova smrt, která vlastně není smrtí.
Zatím nejlepší díl. Z recenzí dalších dílů jsem četl, že mají být o dost slabší, takže zbytek série odkládám na neurčito.

TERRORDROME
22.11.2019

Tretí diel série je zatiaľ najlepší. Broadhead stále pátra po Heechee a stopu mu prihrá starý kamoš ktorý strčil hlavu tam kam nemal. Zároveň však autor spakruky eliminuje tajomstvo okolo Heechee tým, že vypráva časť knihy z ich pohľadu, čo však vlastne nevadí lebo dianie okolo nich je dostatočne zaujímavé. Ich schovávanie v čiernej diere má ten prostý dôvod, že sú platonicky poondený z akýchsi energetických bytostí ktoré chcú aby sa vesmír zmrskol do pôvodnej veľkosti. V tomto diely k samotnému ohrozeniu nedôjde, ale keď Heecheovia zistia že ľudkovia si bezstarostne lietajú naverímboha vesmírom, skoro dostanú zrádnika a musia na svetlo sveta. Podobne je na tom aj linka s dávno stratenou Klárou, ktorá je z čiernej diery len tak mimo záber oslobodená Wanom, z ktorého vyrástlo riadne indivíduum na zabitie a keď zisťuje že "prespala" 30 rokov je z toho tak trochu v háji, že kam teraz z konopí. Tento diel teda nahradzuje mystérium priamočiarym polopatizmom, ale ukázalo sa že mi to v tomto prípade nevadí. Ideme ďalej.

Bašťák
07.04.2019

Výborný díl. Pohl za použití minimalistického stylu vyprávění (žádné dlouhé popisy, spíše náznaky a rychlé skoky v ději) konečně odkryje tajemství HeeChee, které v sobě zahrnuje problém celé Galaxie a asi i celého vesmíru. A to nečekaným způsobem, který pobaví. Vše je doplněné výbornými obrazy a narážkami na lidstvo a jeho možné problémy v budoucnosti, které se vlastně nijak neliší od dnešních problémů, jen jaksi dostávají kosmický rozměr. Určitě i pro mě jedna z top sérií světové sci-fi. Oblíbená citace: "Když si platíš plnou lékařskou péči plus, tak si nedovolí nechat tě zemřít dřív, než ti bude sto - byla by to totiž špatná reklama." Oblíbená citace 2: "Bůh ví, že na to potřebovali čas, protože interpersonalní dynamika skrytá mezi nimi třemi byla dost velká na to, aby dokázala způsobit explozi hvězdy"

Schary
20.07.2017

Na knize mi vadily psycho rozbory Robineta,jinak zapletka dobra.Az na konec,kde se mohl trochu vic autor rozepsat a tom prvnim kontaktu lidstva s Hechee...

opic 12
16.09.2015

Pohlovo třetí pokračování,je ze začátku dosti vlažné,tak nějak postává i pomrkává za originalitou Gateway i nápaditostí Horizontu modrého jevu. Jinak to jede dobře,ale funguje to opravdu jen jako pokračování. Vše podstatné bylo řečeno,už to není tak objevné,čelist vám asi nespadne s osudu známých postav a navíc Robinette nejen že trpí duševně,ted navíc fyzicky opravdu dost strádá. V rámci série,je přečtení tohoto dílu,samozřejmě jasnou volbou.

Terva
08.06.2015

Zase trochu malá změna, příběh se posunul o notný kus dál a vyvrcholení je opět povedené.

1