Hedvika a Ludvík a jiné povídky

Hedvika a Ludvík a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365621/bmid_hedvika-a-ludvik-a-jine-povidky-ee5-365621.jpg 4 52 11

Připravila a vydavatelskou poznámkou doplnila Jarmila Víšková. Vydání v Odeonu první.

Vidlička
20.06.2023 5 z 5

Já věřím, že bych si s Kódlem Poláčků asi hodně rozumněla, kdybych měla tu čest ho poznat...
Pamatuju doteď, když jsem tuhle piškuntálii četla jako dítě, jak hrozně jsem se u ní chlámala a obdivovala autora. Nic z toho se časem nezměnilo, jen ten obdiv neustále vzrůstá.

Majto
23.07.2022 3 z 5

Páčia sa mi autorove nápady aj jeho štýl písania. Dlho som od neho nič nečítal, tak bolo treba osviežiť pamäť.

krumlos
18.04.2022 2 z 5

První část knihy Hedvika a Ludvík byla dobrá vtipná, ostatní povídky už mě nebavily.

david6273
13.01.2022 4 z 5

Tak krásně ironický příběh, že to úplně perfektní. Poláček vypráví se vší vážností rodinnou ságu, která se až komicky zamotává. Miluju Poláčkovo psaný jazyk a netradiční humor.

Iluš
06.03.2021 4 z 5

Tolik matiček a tatíčků - tolik osudů, tolik manželských vztahů. Krátké, úsměvné, - prostě p. Poláček.

tittanie
19.07.2020

Zaujalo mě téma. Ke konci to už bylo brutálně neuvěřitelné. Ale bavilo mě to. Je pravda, že v množství postav jsem se trochu ztrácela a uvítala bych nějaký rodokmen. Ale stálo to za přečtení.

pami
05.02.2018 4 z 5

Nic bizarnějšího jsem nečetla. Přesto mě to celkem bavilo.
Byla jsem zvědavá, co Poláček vymyslel na další a další stránce.

varanbooks
21.04.2015 5 z 5

Poláčkův experimentální úlet a totální kult: Tatíček a mamička mají Hedviku a Ludvíka. Mamička umře. Tatíček přivede domů novou mamičku. Tatíček umře. Nová mamička přivede nového tatíčka atd. Až je dětem přes osmdesát a rodičům kol dvacíti.

JenikSebera
07.01.2014 3 z 5

Pro mě jedna z těch slabších, ale i přesto zajímavá kniha.

maryzka
26.04.2012 3 z 5

Já jsem to četla jako povídku v jedné knize a moje orientace dlouho bloudila ve snách takový rodiny propletenec čím dál mladších sourozncu, babiček a mátinek.

WEIL
01.09.2011

Asi už toho měl K. Poláček dost, těch dlouhých rodových ság, rozvleklého vypravování, tak udělal kraťas a vložil do něho svůj um.