Hawking

Hawking https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409743/bmid_hawking-Xh1-409743.jpg 4 17 6

Britský teoretický fyzik Stephen Hawking patří mezi největší osobnosti vědy moderních dějin. Jeho příběh je velmi inspirativní. Nepoddal se těžkému onemocnění, ale místo toho pracoval na základních zákonech fungování vesmíru. Kniha se nezaobírá jen jeho cestou k takřka dvěma stům odborných děl, ale sleduje také jeho soukromý život.... celý text

Literatura faktu , Biografie a memoáry , Věda

Vydáno: , Universum (ČR)

Hawking: The Man, the Genius, and the Theory of Everything , 2019

konicekbily
18.03.2024 4 z 5

Reprezentativní kniha - vše na prvotřídním papíru - se spoustou barevných fotografií z vědcova života a fotografií týkajících se jeho vědeckého působení. Informace jsou podávány střídavě z jeho života a z jeho vědecké práce. Není to klasická biografie, nejsou to memoáry - je to taková upoutávka/připomínka na geniálního vědce.

LivN
23.01.2024 5 z 5

Kniha byla úžasná a zaujala mě od první stránky. Dozvěděla jsem se o Howkingově životě a zároveň zajímavé poznatky ze světa hvězd nad námi. Bylo to celkem náročné čtení, ale kdo se aspoň trochu pohybuje kolem osobností tohoto typu, tak myslím, že ho nic nezaskočí.

zuzi1162
23.10.2020 5 z 5

Perfektní!

LadyCotton
06.08.2019 5 z 5

Pokud si plánujete koupit jen jednu jedinou knihu o Hawkingovi, všema 10ti doporučuji tuto. Je to krásná publikace - nejen po grafické stránce. Je napsaná srozumitelně - nemusíte být zrovna člen Mensy abyste pochopili o čem je v ní psáno.
Líbí se mi kombinace informací ze soukromí a vědecké činnosti. Do knihy se začte jak nadšený vědátor tak i fanynka, která jediné co o Hawkingovi ví je to, co bylo ve filmu Teorie všeho.
J to skutečně krásná kniha, myslím si, že přesně takto (srozumitelnou pro všechny) si pan Hawking svou biografii představoval.

primavit
26.06.2019

Má první kniha o Hawkingovi. Strušný přehled žovata. Líbila se mi jeho schopnost využít vše ve svůj prospěch :-)

Morsie
13.06.2019 4 z 5

Po téhle knížce jsem sáhla z docela prostého důvodu, všechno, co je o Hawkingovi, musím prostě mít!
Takže do mé sbírky přibyl i tento kousek, který je nanejvýš uspokojivý. Jedná se o plnohodnotnou potravu pro každého fandu fyziky, vesmírku, ale taky biografií.

Čtení mě vážně bavilo, protože se nejdená o suchopárné přežvykování složitých vědeckých výzkumů, ani o nudné sdělení o Hawkingově životě. Všechno má šmrnc, vše je srozumitelné a zárověň věcné.
Navíc je kniha doplněná spoustou barevných fotografií, vědeckých vysvětlivek a grafických zpracování.

Na své si přijde jak fanoušek Hawkinga, tak člověk, který s jeho životem a prací není nijak zvlášť obeznámený.