Hawke

Hawke https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31524/hawke-31524.jpg 2 7 3

Špionážní román. Kromě úspěšného podnikání vykonává Alex Hawke pro britskou a americkou vládu příležitostnou práci jako špion. Nyní má zjistit, komu byla prodána speciální ponorka, neodhalitelná sonarem a schopná nést čtyřicet raket dlouhého doletu, vyrobená na konci studené války v bývalém Sovětském svazu, a kdo měl zájem tuto ponorku využívat. Stopy vedou ke kubánským obchodníkům s drogami, kteří připravují převrat na Kubě a teroristický útok na americkou základnu Guantanámo. Mají rozsáhlé kontakty a nezastaví se před ničím. Když zjistí, že se jim Hawke dostal na stopu, nařizují jeho likvidaci… Ted Bell se řadí mezi nejuznávanější americké autory špionážních thrillerů a na tuto úspěšnou knihu navázal několika dalšími příběhy se stejnojmenným hlavním hrdinou.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Brána

zuzik2301
06.01.2018 1 z 5

Příšerná kvalita překladu. Tedy, ne že by samotný příběh byl nějaká bomba, ale četla jsem horší.
Hlavní hrdina nic moc, ale nebyl mi vyloženě protivný. Prostě mi byl jedno. Každopádně s nápadem se dalo pracovat mnohem lépe. Pokud by se toho autor chopil s tím, že by zůstal "nohama na zemi," mohl vytvořit poutavý příběh.

Misfit82
06.08.2017 2 z 5

Nuda, nuda, šeď, šeď.. Trvalo mně přes měsíc, než jsem se pročetl ke konci..

trudoš
16.12.2016 2 z 5

Přestože se na kvalitě románu podepsal špatný překlad, ne za všechno může jen on. Celková naivita příběhu, připomínající filmy pro pamětníky, z děje vytváří absurdní dobrodružství, plné skutečně vypečených scén - například když voják SEALs poučuje Fidela Castra o tom, že komunismus je moc špatná věc. Kdyby šlo o nadsázku, bylo by to možná až geniální, jenže ono z kontextu brzy vyplyne, že humor má u autora jasně stanovaná pravidla, kde pro parodii není místo. Ovšem na vykřičníky se prostor najde vždycky.
Jenže ani se zápletkou se Ted Bell nepopasoval právě na výbornou. Zbytečné odbočky děj natahují a natahují, až úplně opomenou základní motiv unesené „neviditelné“ ponorky, kvůli které to všechno vlastně začalo. Nehledě na to, že většina akce by šla shrnout do tří slov, což je při třistašedesátistránkovém rozsahu docela výkon. A to nemluvím o hrdinovi, jenž působí jako zasmušilý šlechtic s bipolární poruchou, jehož ze špionážních eskapád věčně tahají jeho o dost rozumnější sluhové.

Autorovy knížky

Ted Bell