Osudný polibek

od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletá Lila se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Lila se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215721/havrani-bratrstvo-osudny-polibek-syU-215721.jpg 4.1244
Série:

Havraní bratrstvo (1.)

Orig. název:

The Raven boys (2012)

Žánr:
Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (61)

Přidat komentář
whiolet
25. září

Bylo to celkem fajn čtení,až na to,že ve spoustě věcí to bylo dost nedotažené a to knize ubralo na hodnocení. Jsem zvědavá jak se autorka popere s druhým dílem.

Barbara182
19. září

Maggie Steifvaterovou mám ráda, ale Havranní bratrstvo mi nějak nesedlo, nejspíš tím tématem neuchopitelného nadpřirozena, kterému vlastně žádná z postav nerozumí a nikdo neví, jak funguje :-( Škoda, jinak je kniha napsaná čtivě a postavy jsou sympatické, trochu mi to připomínalo Nádherné bytosti.

Danah
07. června

Pokud máte tu možnost, doporučuji přečíst v angličtině. Je to milionkrát lepší než překlad, včetně jmen a celé atmosféry. V češtině ta nádherná skladba vět jednoduše není vůbec vidět. A věřte mi, tahle série stojí za zápasení s angličtinou. Příběh tady vyznívá jako sladká YA o lásce (Osudný polibek...jako vážně?), přestože kniha je mnohem, mnohem víc.

Silmarien
04. června

Pridávam jednu hviezdu k pôvodne zamýšľanému hodnoteniu, lebo som to čítala v období, keď som prakticky nemala čas čítať a čítanie po 5-10 stranách celému dojmu príliš nepomohlo.

Páčil sa mi príbeh, rodina Blue, tie chalanské medzihry ma príliš nebrali, ani celé pátranie po siločiarach, ale postupné odhaľovanie situácie bolo zaujímavé a som zvedavá čo bude ďalej. Napísané to bolo dobre, aj keď je fakt, že som sa pri čítaní cítila extrémne vzdialená od cieľovej skupiny.

SBH
27. května

Dokonalá kniha. Tajuplný, ale přitom vtipný a při vší nadpřirozenosti uvěřitelný příběh. Rozporuplné postavy, do nichž autorka vdechla spoustu života (včetně Noaha :-)) a nelze si je nezamilovat. Nejvíce mě překvapilo trápení sympatického Ganseyho, jehož vlastně nikdo nevidí skrz hradbu peněz. I bohatství může být prokletím. Ale nejvíc jsem chápala Adama a vysoce oceňuji jeho statečný čin, kdy se postaví vlastnímu otci.
Kniha je napsaná velmi kultivovaně, čímž chválím i překlad. Uniká mi jedině změna jména hlavní hrdinky - v originále Blue, po překladu Lila (což ještě ke všemu není modrá).
Naprosto však nechápu marketingovou politiku nakladatelství Argo, které nevydalo další díly. Ještě že ovládám slovenštinu.

kaca3606
03. dubna

taková zvláštní oddychová duchařina

Markouš
22. března

Já jsem se do téhle knížky neskutečně zamilovala a oblíbila jsem si Lilu i celé Havraní bratrstvo. Takže jsem si pochopitelně musela objednat další díly ve slovenštině, když u nás nejspíš nebudou. Ale opravdu to stojí za to!

AnnaR737
15. března

Kniha se mi moc líbila. Děj je napínavý a dobře plyne. Jediné co mi vadí je, že není české pokračování.. :/

Aelka
12. února

Výborná kniha, zajímavý děj i postavy.

elusi
17. ledna

Skvelé, tá kniha ma dostala. Dúfam, že u nás vyjde celá séria!

TheBooklover42
04. ledna

K této knize mám asi jen jednu jedinou výtku a to tu, že v češtině ještě nemáme druhý díl.
Skutečně musím říct, že kniha je výtečně napsané, má zajímavý a takříkajíc strhující příběh, ale především naprosto dokonalé, silné, složité, velmi propracované postavy, které vám tak nějak uvíznou v hlavě (a to ať chcete nebo ne).
Sice jsem tuto knihu poprvé četla před nějakou dobou, ale stále na ni často vzpomínám a v mé hlavě má stále "nálepku" jedné z mých nejoblíbenějších knih.
Já jsem popravdě toho názoru, že snad úplně každý čtenář fantasy by si měl rozhodně přečíst nejlépe všechna díla od Maggie Stiefvaterové, jelikož každé znich je skutečný klenot, ale Havraní bratrstvo bych se nebála nazvat jedním z jejích nejpovedenější. Je skutečně úžasné, jak úchavtně dokáže autorka popsat prostředí a postavy. Tak trochu mě svádí položit otázku, kdo z lidí, kteří knihu četli se nezamilovai, tak jako sama Blue, tak trochu do všech členů Havraního bratrstva? A bezpochyby je také silným pozitivem, že se nám dostala s touto knihou silná, feministicky založená postava jako je "Jane", takovýchto vzorů bychom do života v dnešním světě potřebovali více.
Tak jo, konečně už asi nemám, co dotat, takže to zakončím dost otřepaně a to tak, že všichni, co knihu ještě nečetli by měli okamžitě jít a nechat se unést strhujícími zákoutími městečka Henrietty.

LMFantasy
28.09.2017

Kniha ma nadchla a konečne som sa dopracovala k druhému dielu. Úvod je síce slabší, ale mňa teda nenudil :)

zuzca.h
18.09.2017

Zajímavý námět a krásně rozpracované.
Na postavách "Havraního bratrstva" se mi líbilo jak byl každý jiný a každý se svým způsobem pral se svým vnitřním démonem a třeba zrovna u Adama to kvůli jeho hrdosti nedopadlo úplně nejlíp :(
Lily mi bylo občas líto být jí tak bych se asi víc zajímala o určité věci a nenechala bych se odbít odpověďma co dostávala od své matky a "tet" takle byla občas celekm dost mimo.
Těším se na další pokračování a na to jak se vše vlastně rozplete.

Sabishej
28.07.2017

Do prvních dvou třetin to byla nuda. Autorka nám postupně vysvětlovala co a jak, ale přesto jsme se toho dozvěděli minimum. Ke konci to začalo nabírat spád - zjistilo se kdo je vrah / kdo pátrá taky po tom všem, atd.. A úplně na konci, kdy to vypadalo, že všemu 'přijdeme na kloub' , autorka děj skončila a přesunula ho na jiný den v budoucnu. Takže to shrnu - postavy kluků mě až na Adama nijak nenadchly, a to sámé platí u čarodějek. Děj zajímavý, ale poměrně zdlouhavý. Ale co mě nejvíce zklamalo, byla téměř nulová romantika (Já ji tam už podle toho názvu čekala).
Takže nápad skvělý - kniha nic moc. Druhý díl nejspíš vynechám. :P :)

SlečnaLiška
19.07.2017

Na knihu se chystám, proto koukám sem na hodnocení.. Nikde není zmíněno, že autorka vydala i tarotové karty, které sama ilustrovala, což byl důvod, jak jsem se ke knize dostala. Je mi jasné, že to není pro každého, ale kdyby náhodou - jmenuje se Raven´s Prophecy Tarot :).

Beatrisie
19.07.2017

Úžasný příběh, už se těším na další díl:)

Dani3
10.07.2017

Ze začátku jsem měla problém se začíst - jména kluků z Havraního bratrstva se mi pletla a zjistit, o čem vlastně celý příběh je, byl docela oříšek. Autorka hodí čtenáře do vody, aniž by toho moc vysvětlila. Ale jakmile se v příběhu člověk zorientuje, pomalu ho to vtáhne do děje a chce vědět víc.

Trochu mi vadilo, že pojem „geomagnetická linie“ se opakoval na skoro na každé stránce. Nevím, ale nějak mi toto spojení nešlo teenagery dohromady.

Nita17
02.07.2017

Popravdě nevím jak zhodnotit dojmy z knihy, jelikož po ní zůstává tolik nezodpovězeného. Skvělé nalákání na další díly ( doufejme, že se jich jednou možná dočkáme). Je milé ,že děj není předvídatelný a tím více upoutá. Těžko se mi však zvyklalo na styl psaní, tak jsem musela dát knihu dvakrát, abych jsi z ní mohla příběh opravdu užít. Hlavní hrdinové Lila ( Blue) a Gansey mě zatím moc nenadchli, ale vyhovuje mi, že to není přeslazeno hned od začátku. Adam jsi mě získal hned, Ronan je pro mě velkým lákadlem a Noah je prostě tak nějak zlatý, tahle prapodivná parta mě místy dost pobavila. Stejně jako spousta Liliiných tetiček a její máma.

FlakeWhite
13.06.2017

Kniha mě neskutečně nadchla. Snadno se četla, nebyly zde žádné nepotřebné pasáže a ani zbytečné popisy. Knihy se mi líbila i co se týče dějové linie a postav.
Velmi doporučuji!

Nikaa1
15.05.2017

Nevím co napsat.

Přiznám se.. Maggie si mě již získala její sérii Mrazení. Jenže tohle je ještě lepší!

Ze začátku jsem nevěděla, co si mám o téhle knize myslet. Dlouho jsem četla knihy, které měli jiný styl psaní. Byl tedy pro mě nezvyk si zvyknout na její styl psaní. ALE! Časem jsem si zvykla a oblíbila si to.

Havraní bratrstvo jsem si zamilovala a Lilu samozřejmě také. Děj byl něco úžasného. Pokaždé, když jsem něco očekávala, že se stane, se nestalo. Což mě nutí být v šoku a zvládat jen užasle mrkat.

Velmi zdrcující pro mě bylo, že mnoho tajemství si očividně autorka nechala pro další díly. Nechápu tedy, jak někdo takovou úžasnou sérii nebude dále překládat. Sice ano, tohle není jediná série, která není celá přeložena. Je to ale škoda. Tahle série stojí za to!

Doufám, že vydavatelství se rozhodne přeložit tuhle sérii celou.

Booklover1998
07.04.2017

Velmi napínavá knížka. Když už jsem si myslela, že vím co se stane, autorka mě vyvedla z omylu. Bohužel taky mě zklamalo, že není pokračování přeloženo do češtiny.

Anka.
22.03.2017

Knížka vás napne, abyste pak zjistili, že nejsou další díly? :D ale notak. Dejte mi to prosím v aj

dancadragneel
16.02.2017

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně a ke vší smůle nedocetla a tak pro mě bylo velmi mile překvapení, když se objevila pod stromečkem... kniha je jednou z opravdu skvěle napsaných fantasy ve které není hlavní láska ale právě to tajemno, které dokáže člověka dostat... mrzí mě že se Argo nerozhodlo vydat druhou knihu poněvadž bych moc ráda věděla jak to bude pokračovat, poněvadž jsem se zatím dozvěděla málo... budu věřit že e Bůh smiluje a další díl vyjde

Schullerka
28.01.2017

Takže nejdříve k českému vydání: přečetla jsem asi 100 stránek a pak jsem zjistila, že hlavní hrdinka se v originále nejmenuje Lily, ani Lila, ale Blue. Ano chápu, v knize je několik narážek na její jméno představující barvu, ale stejně jako u jiných knih nechápu, proč to prostě překladatelé nevysvětlí v poznámce pod čarou jako je tomu u mnoha fantasy. Většina lidí z cílové skupiny této knihy se učí ve škole angličtinu a barvy jsou jedním ze základních slov, co se člověk naučí. Proto už jsem pokračovala čtení v angličtině.

Ale co mě neskutečně naštvalo, ne kvůli sobě ale kvůli ostatním je to, že Argo vydá první díl a pak už další ne. Chápu, kniha jim třeba tolik nevydělala, ale vydat minimálně další díl, aby viděli, jestli se situace změní a série náhodou nenabere na popularitě, to zkusit mohli. Je to strašně nefér vůči čtenářům, kteří nemají možnost sérii dočíst v AJ nebo jiném jazyce. Já kdybych tu možnost neměla, tak se do série ani nepouštím, protože bych věděla, že to nemá cenu, ale někdo jiný informace ohledně knih, které čte nedohledává, takže nepochybuji, že se najde někdo, kdo s nadšením přečetl první díl a pak zjistil, že další vydané už nejsou. A rozhodně tohle není jediná knižní série, která u nás takhle dopadla.

A teď konečně ke knize samotné. Přesto, že jsem čekala už z názvu, že se bude jednat o nějakou přeslazenou paranormální zápletku, dočkala jsem se celkem zamotaného a zajímavého příběhu. Během čtení se objevují tajemství, které se svého odhalení nedočkají ani na konci, takže očekávám, že to mě čeká v dalších dílech.

Hlavní věc, co se mi líbila, byly charaktery postav. Každý má svojí vlastní osobnost, problémy a celkově bylo zajímavé jak na sebe vzájemně působí. Vztahy (hlavně tedy zatím přátelské) v knize hrají velkou roli a do toho všeho se míchá zápletka. Občas mi přišel příběh až trochu moc zašmodrchaný a proto dávám jen 3 hvězdy, ale i tak za mě super kniha a jsem zvědavá na další díly.

Jajíček
01.11.2016

Tuto knížku jsem dostala od sestry. Ani neví jak moc jsem jí vděčná. Knížka mě nadchla od začátku... Má úžasný, nutno dodat i do detailu propracovaný, příběh, styl psaní mi naprosto vyhovuje a knížka se čte skoro sama. Doporučuji! :) Doufám jen, že se dočkám dalších dílů...

JanineZel
30.10.2016

Nebýt mé kamarádky, která mi tuhle knížku skoro až přímo vnutila, tak bych si ji nepřečetla. Nejen proto, že jsem o ní neslyšela, ale už jen podle českého překladu názvu knihy a anotace. Přišlo mi to velmi nezajímavé a měla jsem už předem dojem, že tam bude jeden z těch klasických milostných trojúhelníků a "srdcervoucí" rozhodování a nad tím vším nějaký hrozivý osud o nešťastné lásce. Ale jakýpak to velký omyl to pro mě byl. Sice jsem knihu občas proklínala za pomalé tempo, ale teď, když už mi zbývá jediná kniha do přečtení série, mi to vyhovuje. Postavy mi opravdu velmi přirostli k srdci a díky onu pomalému tempu, jsem s nimi déle (a vůbec mi to nevadí). Celkový děj je pro mě famózní a tolik nečekaných situací... Jsem opravdu vděčná své kamarádce, která mě do toho vtáhla. Poslední knihu chci rychle přečíst, ale vlastně ani nechci. Za mě je tohle jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla.

Freecaket
16.10.2016

Dovolím si zde zhodnotit celou sérii (však bez spoilerů), jelikož se překladu pokračování pravděpodobně už nedočkáme.

Musím říct, že kdybych sérii neznala ze zahraničních webů a nenarazila na pár malých spoilerů k pokračování, které mne zaujaly, česká prezentace knihy by mě vůbec neoslovila, naopak mne dlouho odrazovala. Nelíbí se mi, jaký byl zvolen český název prvního dílu a také anotace moc neodpovídá obsahu knihy (jiná cizojazyčná vydání ji mají alespoň obohacenou o základní linku příběhu – hledání Glendowera). Možná je to jen můj problém, protože už nejsem cílová skupina a tyto typy knížek nevyhledávám, což je ale v tomto případě škoda, protože TRC není jen obyčejná „young adultovka“, která řeší milostný trojúhelník. Ba naopak. Také nechápu změnu jmen hlavních postav, ale to je už v konečném výsledku jedno. To jsou mé výtky k českému překladu.

Jinak se mi tato série moc líbila. Styl autorky mi velmi sedl. Umí zajímavým způsobem popsat i nejhlubší myšlenky a obavy jednotlivých hrdinů. Každá postava je zpracována do hloubky, což se objevuje hlavně v dalších dílech. Tím jsou také sympatické a nenajdete zde postavu, kterou byste nesnášeli. Rozhodně hlavní hrdinka není otravná, jako je tomu mnohdy u teenagerovských postav.

Nejvíce oceňuji příběh, který vyprávěl o hlubokém přátelství mezi hlavními hrdiny. Tyto knihy krásně vypráví o různých typech lásky, které převažují nad propagovanou osudovou láskou mezi Blue/Lilou a jejím vyvoleným. Moc mne také zaujalo netradiční téma – hledání velšského krále, které je spolu s neobvyklými magickými schopnostmi hrdinů originální.

Jediné co může čtenáře odradit je pomalé tempo a podrobnější vykreslování myšlenek hlavních hrdinů, které se táhne celou sérií. Nebo absence velkolepých akčních scén, přestože dramatických okamžiků je zde dost.

Celkově jsem z příběhu nadšená a rozhodně je to jedna z knih, kterou bych doporučila každému čtenáři, který má rád napětí, tajemno, kouzla, vtip, přírodu, rychlá auta, latinu, příběhy o přátelství i trochu romantiky. Také doporučuji dočíst si zbylé díly v originále. Angličtina, přestože autorka nepoužívá zase tak jednoduché věty, se dá v pohodě zvládnout ;-)

Takže za mě pět hvězd a moc se těším na sérii o Ronanovi, které bychom se měli někdy v budoucnu dočkat :)

Neverdin
09.10.2016

Napínavé zajímavé, moc mě to bavilo ...jen mě mrzí , že druhého dílu ( ani dalších) se v Čechách (tedy v češtině) zřejmě nedočkáme :-( .... ach jo.

TerkaKasparkova
19.08.2016

Proč musí tahle knížka mít tak nehorázně moc otevřený konec?????????? Gensey je podle mě super a ani není takový ředitel zeměkoule tak jak si všichni o něm ze začátku myslí ja ho mám osobně radši jak Adama. Podle me Adam není zas takový chudáček jak je v knize popisován. Kniha ze začátku vůbec nebyla čtivá a když říkám vůbec tak to taky tak myslím ale ke konci je to plné zvratů a překvapení ;) kdo má Genseye radši ať da like :D uvidíme kolik fanynek tu má.

Chikko
14.08.2016

Maggie je moje oblíbenou autorkou hned z několika důvodů, ten asi nejhlavnější je, že se mi moc líbí, jak si vždy vezme pod mikroskop legendu, upraví ji a napíše na jejím základě nádherný a napínavý příběh plný zvratů. To, že Noah je ve skutečnosti Czerny, kterého obětoval profesor Roup když byl studentem, mě ohromilo. Moc se mi líbí postava Rorana, která je plná citů které schovává za sarkasmus a jedovatost.
P.S.: Stejně chci aby Lila skončila s Adamem!!! :D


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

pro mládež

Autor a jeho další knihy

Maggie Stiefvater

Maggie Stiefvater
americká, 1981

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených6x
v Přečtených307x
v Čtenářské výzvě7x
v Doporučených35x
v Knihotéce132x
v Chystám se číst370x
v Chci si koupit91x
v dalších seznamech6x