Osudný polibek

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Šestnáctiletá Lila se narodila do rodiny senzibilů a jasnovidců. Ve svém osudu má napsáno, že až políbí svou pravou lásku, dotyčný zemře. Lila se proto rozhodne, že nikdy nikoho líbat nebude. Kluci ji nezajímají a hlavně ne ti z Havraního bratrstva, party bohatých studentů místní elitní školy. S těmi jsou jenom potíže. Jenže když ve své první jasnovidné vizi spatří Ganseyho, vůdce Havraního bratrstva, který má během příštího roku zemřít, nedokáže ho vyhnat z hlavy. Když se s ním pak setká tváří v tvář, polibek smrti se stane reálnou hrozbou......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/215721/havrani-bratrstvo-osudny-polibek-syU-215721.jpg 4.1279
Série

Havraní bratrstvo 1.

Žánr
Romány, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno · Argo
Orig. název

The Raven boys · 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (67)

Kniha Osudný polibek

Přidat komentář
Nikoll2
23. září

Kniha mne zaujala už na začátku a to především svou originalitou. Nejen děj/téma, ale i postavy byly jistým způsobem originální a já si je opravdu oblíbila. Můj první závěr bylo tedy 5 hvězdiček bez jakéhokoliv zaváhání. Po delším popřemýšlení jsem si však vybavila části, které byly trochu zmatené a v jiných se všechno odehrálo, na můj vkus, příliš rychle. Proto tedy hvězdy 4. Přesto doporučuji přečíst!:)
PS: Kéž by se nějakým zázrakem rozhodli přeložit i zbylé díly do čj. :D

4129
23. srpna

Co se musí nechat, je originalita příběhu. Děj je promyšlený a napínavý. Kniha uteče jako voda a troufla bych si říci, že Havraní bratrstvo bude o hodně lepší série než Vlci z Mercry Falls. Co mi trochu celou knihu pokazilo, že autorka psala tak, že jsme většinou byly spíše nezúčastnění pozorovatelé. Kvůli tomu jste se skoro vůbec nevžili do postav a většinou jste museli počkat, až vám autorka napíše jak se vlastně hrdina cítí. Určitě ale doporučuji přečíst.

šneki
20. června

Prvních 200 stránek jsem si říkala, co na téhle knížce může někdo vidět. Pak se to ale obrátilo k lepšímu, děj se rozjel a postavy mi více přirostly k srdci, dokonce jsem jednou uronila slzu. To však nic nemění na tom, že 200 stránek je příšerně dlouhá rozjezdová doba a konec byl takový nedomrlý - vím, že je pokračování, ale nijak mě nenavnadil si ho přečíst. Zkrátka lehký, ale opravdu lehký nadprůměr.

marcus0379
04. dubna

fakt dobrá. Ostatní díly pouze ve slovenštině.

DracoMalfoy
03. března

4.5* Na to, že se jednalo o první knihu ve slovenštině, kterou jsem četla, to bylo zvláště čtivé. Příběh byl zajímavý, vtipný, a zejména od druhé poloviny jsem nemohla přestat číst. Těším se na další díly a jsem ráda že jsem neudělala chybu, když jsem se tuto knihu rozhodla zkusit.

AniDi
05.12.2018

Perfektní, zase kniha, která zaujme a konec není jasný hned v první polovině knihy. Moc mě baví příběh, hned jsem si koupila druhý díl. A neodradí mě ani slovenština, aspoň mi čtení vydrží déle :)

whiolet
25.09.2018

Bylo to celkem fajn čtení,až na to,že ve spoustě věcí to bylo dost nedotažené a to knize ubralo na hodnocení. Jsem zvědavá jak se autorka popere s druhým dílem.

Barbara182
19.09.2018

Maggie Steifvaterovou mám ráda, ale Havranní bratrstvo mi nějak nesedlo, nejspíš tím tématem neuchopitelného nadpřirozena, kterému vlastně žádná z postav nerozumí a nikdo neví, jak funguje :-( Škoda, jinak je kniha napsaná čtivě a postavy jsou sympatické, trochu mi to připomínalo Nádherné bytosti.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

pro mládež

Autor a jeho další knihy

Maggie Stiefvater
americká, 1981

všech 13 knih autora

Kniha Osudný polibek je v

Právě čtených9x
Přečtených356x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených36x
Knihotéce145x
Chystám se číst387x
Chci si koupit87x
dalších seznamech6x