Odinovi vlci

Odinovi vlci https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197618/bmid_odinovi-vlci-197618.jpg 4 62 6

Havran (G. Kristian) série

< 3. díl

„Vyplujeme za dalšími boji a naplníme naše truhlice,“ říká jarl Sigurd v předchozím dílu Havranových dobrodružství, v němž jeho Norové přišli v zemi Franků nejen o bohatou kořist, ale i o mnoho dobrých mužů. Pro Nory však existuje ještě něco cennějšího než stříbro a zlato – něco, co bojovníkovi nevezme žádný zrádný nepřítel ani to nespálí oheň. Je to sláva, která po něm zůstává, když on sám už vydechl naposledy. A tak se Sigurdovi muži vydávají na dlouhou plavbu do Miklagardu, jak tehdy na severu nazývali Cařihrad, do země, v níž lze najít obojí: slávu i bohatství. Plavba je ale zavádí do neznámých a nebezpečných vod i zemí. Sigurdova vlčí smečka však bude muset za svou touhu po slávě zaplatit vysokou cenu, neboť i když se zdá, že ulice Miklagardu jsou vydlážděné zlatem, teče jimi také krev…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: ekniha , BB art

Odin´s Wolves , 2011

hankapimi
29.11.2022 4 z 5

Norové přišli v zemi Franků o statečné spolubojovníky a všechno stříbrné bohatství, prsteny, řetězy, spony i mince, tak se jeli zahojit do Miklagardu. Tamním obyvatelům říkali "namodralí" a strašně je překvapilo, jak tito tmaví bojovníci klesli vždy na kolena do prachu, když zaslechli naříkavý kvílivý zvuk, zvoucí k modlitbě. Norové jim opět přinesli do jejich domovů oheň a smrt. Při honbě za bohatstvím a slávou je čekala ještě mnohá nebezpečenství, putýnky prolité krve, smrtelná zranění. Ale vybojovali si pověst válečníků a tvrdých mužů, jimž se nikdo nevyrovná. A tak nám to krásně a napínavě pan Giles povyprávěl, doporučuji jako čtivou oddechovku.

VencaKl
17.12.2016 5 z 5

Série si mě postupně naplno získala, i když jsem první díl musel chvíli rozdýchávat. Podle mě se autor při psaní knih zlepšoval. V posledním díle se mi moc líbilo šikovné použití známých (ale už přebývajících) postav Etfriga a Cynetrith, obraz historického období, ale také hravá fantazie a lehkost odvíjejícího se příběhu. Autor se toho nebál a hrdinům dopřál opravdu velké činy. :-D

Martin1974
03.10.2016 5 z 5

Výborné ukončenie série. Zostáva len dúfať, že budú preložené aj ostatné Gilesove romány.

jindrich7442
16.08.2015 5 z 5

Abych se znovu neopakoval, zkrátím to tím, že jsem rád, že si tato série ke mně našla cestu a získala místo v mé knihovně.

ferda
14.01.2014 5 z 5

Ani třetí díl nezklamal, opět potoky krve a metry vyvrhnutých střev.

klokan.1905
24.06.2013 4 z 5

Tak, nebyla špatná... ;-)

historické romány

Giles Kristian