Havran a jiné básně (14 básní)

Havran a jiné básně (14 básní) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110/havran-a-jine-basne-110.jpg 4 1769 128

Výbor toho nejlepšího z Edgara Allana Poa, který poprvé vyšel již roku 1928 jako druhý svazek edice Prokletí básníci u Rudolfa Škeříka, v překladech Vítězslava Nezvala opět svérázným způsobem proilustroval Pavel Růt. Obsahuje básně: Havran -- Zvony -- Ulalume -- Heleně (1) -- Annabel-Lee -- Matce -- Anně -- Eldorado -- Město v moři -- Spící -- Lenora -- Koloseum -- Hymnus -- Heleně (2)... celý text

VandiceOpice
10.01.2018 4 z 5

Má své kouzlo... takovou temnou atmosféru, která mě dokázala pohltit. A musím říct, že souhlasím se všemi, kdo preferují originál :)

piroušek
05.12.2017

klasika, povinná četba, kupodivu mě nikdo nemusel nutit ani jsem neopsala obsah do čtenářského deníku od spolužáků. To byl autor, temné, tajemné, klasika klasik.

Dominik106
03.11.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější báseň.

DragonLover
30.10.2017 4 z 5

Přečteno v rámci povinné četby. Hledat v tom básnické figury teď nebudu, důležitý je pro mě ten dojem a pocity, které to ve mně zanechalo. A po téhle stránce Havran boduje.

Zkoušela jsem několik českých překladů, ale originál je zkrátka nejkrásnější :)

Vlasta155
14.10.2017 5 z 5

Temná klasika! Kdo nepřečetl, dělá chybu!

potika
05.10.2017 5 z 5

Tahle báseň mě kdysi v pravěku na gymplu úplně uchvátila... a přivedla mě na chvíli i ke Kainarovi a dalším básníkům, kterým jsem se do té doby vyhýbala. Poezii nečtu, ale Havran je prostě Havran a ráda se k němu vracím....za mě A1.

BeyondHorizon
30.09.2017 5 z 5

Moje zatím nejoblíbenější anglická báseň. Opravdu stojí za to si přečíst originál. Sice jsou v díle složitá slova, ale to je hlavně proto, že se jedná o starou práci. V překladu se toho mnoho ztratilo. "Nikdy víc" prostě nemá tu stejnou údernost jako Poeovo ikonické "nevermore".

los
28.09.2017 4 z 5

doporučuju číst v originále a nahlas a hlavně s autorovou Filozofií básnické skladby

SmallLucia
12.09.2017 3 z 5

Je to sice klasika, ale u mě úplně neboduje a neobsazuje první příčky.

Jacck
10.08.2017 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších básní. Výborný je na ytb anglický přednes v podání Christophera Lee (filmový představitel Drákuly)

dia.riedl
13.07.2017 5 z 5

Dílo, které nikdy neomrzí. Žasnu nad každým veršem.

slapyd
12.07.2017 5 z 5

Autor, který ovlivnil nespočet dalších známých tvůrců. Havran je mistrovským dílem, které i přes svou délku dokáže vyvolat více emocí a hutnější atmosféru, než kdejaká současná kniha.

Katranis
03.07.2017 5 z 5

Klasická kniha.

krevetinka
02.07.2017

Moje nejoblíbenější báseň vůbec.

Nita17
23.06.2017 4 z 5

Po přečtení nelze zapomenout. Úžasné básnické dilo s temnou atmosférou.

lena_itf
18.06.2017 5 z 5

Nádherně ponuré

Killingjoke
15.06.2017 5 z 5

Má oblíbená báseň, která je ve všech směrech dílem velkého básníka, označovaného za blázna a opilce, ve skutečnosti však myslícího génia. Je temnou vizí posmrtného života s notnou dávkou ironie...

Madlobina
29.05.2017 5 z 5

Krásná poezie

PandaGirl
24.05.2017 3 z 5

Není to úplně můj šálek čaje, ale básně měly své kouzlo, které dokázalo oslovit i mě. I když si nejsem jistá, zda se k tomu někdy vrátím.
E.A. Poe vždy dokázal vykreslovat náladu a celkově atmosféru a toto dílo není výjimkou.

Ahmose
07.05.2017 5 z 5

Svetová klasika nesklamala knihu hodnotím veľmi pozitívne. Bál som sa ,že sa to bude ťažko čítať kedže je v češtine ale vďaka tomu ,že v knihe je viac prekladov od viacerých autorov a ešte aj originál v angličtine tak si každý nájde svoju verziu ,ktorá mu bude najviac vyhovovať. Odporúčam !!!