Hatšepsut

Hatšepsut https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48286/bmid_hatsepsut-p7v-48286.jpg 5 8 2

Podrobný výklad života a vlády egyptské vládkyně z doby starověkého Egypta. Životopis pozoruhodné královny z 18. dynastie egyptských panovníků. Její vláda byla netradiční, protože nebylo obvyklé, aby se vládcem starého Egypta stala žena. Proto se její činy systematicky neuchovávaly v paměti jako u ostatních králů a faraonů, naopak se její následovníci snažily památky na ni ničit. Kniha je podrobným rozborem písemných a archeologických pramenů a rekonstrukcí osudu (jak z hlediska osobního tak politického) této pozoruhodné postavy egyptských dějin. Obsahuje mnoho nákresů a fotografií.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Domino

La reine mysterieuse: Hatshepsout , 2002

666Jitka
11.11.2021 5 z 5

Výborně zpracovaný životopis faraona - královny Hatšepsut. Kniha je velice poutavě napsaná, přiblíží nám dobu starého Egypta, kdy vládla 18.dynastie, z níž se zrodila tato fenomenální žena, která se svými ambicemi, úsilím a odvahou stala vládkyní Egypta, což nebylo v té době vůbec obvyklé. Stala se silným panovníkem, dobyvatelkou, stavitelkou a Egypt byl v době její vlády ve velkém rozkvětu.

Artep071
10.08.2020 4 z 5

Velmi dobrý životopis, nádherné fotografie a nákresy , mě vtáhly do starověkého Egypta.

Egypt Hatšepsut panovníci faraoni starověký Egypt panovnice

Christiane Desroches-Noblecourt