Předvečerní láska

Předvečerní láska https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63270/bmid_hathawayovi-predvecerni-laska-g1j-63270.jpg 5 357 51

Hathawayovi série

< 5. díl

Beatrix Hathawayová měla vždy raději procházky v přírodě než bály. Ano, několikrát se již zúčastnila společenských sešlostí londýnské smetánky, ale žádný z přítomných mužů v ní neprobudil něžné city. Postupně se smířila s tím, že láska nemá v jejím životě místo, a pokud se nerozhodne zůstat starou pannou, nezbude jí než uzavřít sňatek z rozumu. Kapitán Christopher Phelan je pohledný voják, jenž má v úmyslu pojmout za ženu poněkud ordinérní Prudence Merterovou. Té však připadá nudný a vlastně se jí ani nechce odpovídat na jeho dopisy z fronty. Psaním odpovědi tudíž pověří Beatrix a ta, protože v Christopherových slovech cítí osamělost a bolest, skutečně napíše jménem své přelétavé přítelkyně dopis plný citu. Netrvá dlouho a zprvu nezávazná korespondence přeroste ve vzájemnou výměnu láskyplných vyznání. Když se Christopher konečně vrací domů, je pevně rozhodnut oženit se s dívkou, jejíž city mu pomohly přestát válečné peklo. Bohužel netuší, že pisatelkou všech těch něžných slůvek nebyla Prudence, nýbrž Beatrix – pro niž se dobrý úmysl proměnil v bolest z neopětované lásky…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Love In The Afternoon , 2010

katslana
23.09.2018 4 z 5

Knížka se četla úplně sama. Měla nápad i spád. Bea byla skvělá. Trochu "jiná" stejně jako já proto jsem se s ní naprosto stotožnila :-) Lisa je v tomhle přebornice :-)

michaela8804
16.08.2018 5 z 5

Nejvíc jsem byla nadšená z Beatrix jako hlavní hrdinky. Nebyla nudná, nebyla hloupá, byla sebevědomá, chytrá, emancipovaná. Dlouho jsem se s takovou hrdinkou nesetkala. Christopher mě občas rozčílil, ale k sobě se hodili. Myslím, že Beatrix nedokázal úplně docenit. Konec byl moc pěkný, četlo se to bezvadně. Nebyla chvíle, kdy by mě to nebavilo. Tohle opravdu doporučuji.

vcielka
29.06.2018 5 z 5

Tazko sa mi rozhoduje, ci sa mi tato pacila viac ako ta predchadzajuca s Leom, pretoze kazda mala nieco ine do seba. Leo bol vtipny, zabavny a cela knizka tak nejak odlahcena ale putava a tato knizka zasa vydava zo seba viac trpkosti, sladkobolu a neposobi az tak lahko. Pacil sa mi velmi hlavny hrdina a jeho premena. Najviac sa mi ale pacil ichh vztah, ked sa na nu hneval. Mozno mi tam trochu chybalo, ze Beatrix Christophwer trochu nepotrapil ziarlivostou a falosnymi zasnubami. Myslela som si, ze ked to tam autorka dala a ze sa Christopher tvari ako zakerna pomsta sama, ze to aj patricne vyuzije, ale autorka sa asi necakanerozhodla zmenit smer. A mozno by som aj trochu chcela viac slov na konci o tom vojakovi a Audrey. Nejak mi to nestacilo.

avalonek
05.04.2018 5 z 5

Na Beatrix jsem se strašně těšila a příběh byl nádherný.Ona byla okouzlující mladá dáma,která se starala o vše živé okolo sebe a on byl muž zraněný válkou.Jejich příběh byl krásný,vtipný,napínavý a bylo hezké sledovat,jak se někdo může změnit a litovat svých prohřešků z mládí a dát druhou šanci.

AnetV
31.01.2018 5 z 5

Krásné zakončení celé série, díl od dílu lepší, tahle rodinka bláznivých sourozenců mi přirostla k srdci a určitě si jejich příběhy znovu přečtu.

Lembac
10.12.2017 5 z 5

Válka mění lidi a zanechává jizvy nejen na těle, ale především na duši, čehož je Christopher Phelan příkladem. Knížka popisuje nejen Beatrixin pokus být za Cyrana, ale i Christopherův přerod z povrchního hejska ve válkou poznamenaného veterána.
Je to hezký milostný příběh s příchutí války.

ketvin
07.12.2017 5 z 5

Do Christophera se člověk musí zamilovat, Prudence je na pěst, Beatrix měla být upřímná... :) Kniha je ale super! Zajímavá, napínavá... Nezklamala :)

Adelin239
29.10.2017 5 z 5

Nádherné ukončení celé série. Na tento díl jsem se obzvlášť těšila a nakonec samozřejmě nezklamal. Beatrix mi byla hned v prvním díle sympatická a nebylo pochyb, že potká někoho stejně galantního, jako její sestry.
Určitě celou sérii doporučuji, stojí za to si ji přečíst :-)

PerlaZP
09.06.2017 4 z 5

V tomto příběhu se jasně poukazuje na fakt, že je láska vážně slepá, protože všichni vidí Pru takovou, jaká doopravdy je a jenom Chris má růžové brýle. Ze začátku se mi knížka velice líbila, ale později pro mě ztratila kouzlo – Příběh mi tak, trochu připomínal knížku „Síla osudu“…
Knížce dávám čtyři hvězdičky, protože jsem od závěrečného dílu očekávala malinko víc…

Majdule
10.04.2017 4 z 5

Poslední "Hathawayová" přivádí na scénu cyranovský motiv záměny totožnosti v dopisech. Ona jej miluje, on jí jako ženu svého života nevnímá, aby později zjistil, jak velmi se mýlil. Milé, příjemné a něžné čtení.

Turiel11
17.03.2017 4 z 5

Bea mi svou povahou byla od začátku nesmírně sympatická a její příběh patří na špičku dortu jako třešnička. Krásný, zamotaný, romantický...prostě blaho. Celou sérii můžu vřele doporučit. Je opravdu krásná!

LilianaFalcon
19.08.2016 5 z 5

Pro mě asi nejvydařenější z celé série :-)
Trauma z války, šmodrchanice s dopisy, Albert... to vše dalo příběhu korunku :-)

machrus
17.05.2016 4 z 5

Moc povedená série.

vivalamuff
07.05.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem si přečetla na doporučení. A neudělala jsem chybu. Dopisy mezi hlavními hrdiny byly plné citu a něhy, takové pohlazení na duši, a celému příběhu dodaly šťávu. Přesto musím jednu hvězdičku ubrat. Děj od poloviny poněkud pokulhával. Zkrátila bych ho tak o 40 stran...

Aimiste
05.04.2016 4 z 5

Čekala jsem malinko více, pravda je, že mi chyběl v románu nějaký ten pořádný záporák, který by příběh malinko osvěžil.

Katka313
07.11.2015 5 z 5

Jak se říká, nejlepší na závěr, tenhle příběh mě opravdu dostal. Hodně dojemný a chytne za srdíčko. Opravdu opět další úžasná série téhle spisovatelky.

adrianna0305
30.04.2015 3 z 5

Asi nejlepší díl ze série Hathawayovi a možná z těch všech historických romancí co autorka napsala. Díky tématu války jsem poprvé věřila, že je hlavní hrdina nějak narušený (přeměny sirotků v bohaté pány apod. byly divné) ...ale konec snění o hříšně sexy gentlemanech :-D je třeba návrat do reality :-)

malazluta
05.12.2014 3 z 5

Přiznávám, že po všech pochvalných komentářích jsem od této knížky čekala trošku víc. První třetina se mi moc líbila, ale potom se příbeh ubíral směrem, který mi prostě nesedl. Mám moc ráda knížky této autorky, ale Předvečerní láska nebude patřit mezi mé favority, což neznamená, je špatná - naopak i tak převyšuje mnohé knihy stejného žánru od jiných autorů.

havrmoni
01.12.2014 5 z 5

Příběhy této rodiny se mi opravdu líbili- všechny.Vtipné,romantické občas nějaké to dobrodružství. Moc pěkné oddychovky, určitě se k nim vrátím.Tahle byla možná více na city a trochu jiná,ale fajn.

BlueIvy
31.08.2014 5 z 5

Spolu s Vábením za soumraku s obrovským náskokom rozhodne najkrajšie knihy zo série Hathawayovcov. Krásny a netypický príbeh, koniec sa mi však zdal zbytočne naťahovaný. Napriek tomu si však nezaslúži menej než päť hviezdičiek