Útěk z teritoria smrti

od:

Útěk z teritoria smrti

Země se ocitla na pokraji zkázy a nová vláda vyhlásila Republiku Pravá Amerika. Bylo vyhlášeno stanné právo a všichni, kdo přežili, byli umístěni do přesídlovacích táborů. Nyní, o dvacet let později, objevuje trojice šestnáctiletých kluků temnou pravdu. Po celou tu dobu nesou cejch Podřadných. Společnost, která z nich má strach, z nich bez jejich vědomí vychovává objekty kruté zábavy. Jejich jedinou nadějí na přežití je utéct společně s dalšími příteli do vysněného nového teritoria. Sadističtí lovci a vládní vojáci jdou ale v jejich stopách. Pod vedením kluka přezdívaného Kniha a dívky Hope osiřelí chlapci a dívky hledají lepší život a současně dokáží objevit to nejlepší v sobě samých – v boji se svými nejhoršími nepřáteli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/263919/utek-z-teritoria-smrti-TsV-263919.jpg 3.870
Série:

Hatchery / Prey trilogy (1.)

Originální název:

The Prey (2015)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Euromedia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
Lenka40
24. srpna

Velice zajímavě pojatý příběh. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny .Četlo si to rychle příběh byl poutavý a akční. Kniha je rozdělena na tři části a docela mi přišlo líto ,že autor tu prostřední neudělal delší . Ale i tak mě se kniha velice líbila.

Veronicius
19. srpna

Zajímavý příběh, řekla bych něco mezi Hunger games a Labyrintem. Bavilo mě, že je kniha vyprávěna z pohledu dvou lidí, kteří se pravidelně střídali, takže máte neustálý přehled, co se kde děje. Nejprve běží 2 samostatné dějové linie, které se později spojí a ucelí. Kniha má rychlý spád, je čtivá. Chybí mi hlubší prokreslení postav.

vlkove
07. srpna

Příjemná jednohubka která neurazí. Příběh svižný, nápad dobrý a čtivost slušná. Jen u postav mám problém s vykreslením a nepříliš podrobnou charakteristikou. Náznak milostného trojúhelníku mě spíš otrávil než nadchnul, rozhodně by to tomuto příběhu je uškodilo. Knize nechybí určitá drsnost a právě ta zvedla mé hodnocení o jednu hvězdu.

katushah
31. května

Knížka se dobře čte, vtáhne čtenáře do děje, děj se mi celkem líbí. Nemůžu si ale nevšimnout hodně podobných až stejných námětů, které byly v Labyrintu či Hunger Games. Je tam mnoho podobných věcí, takže jsem z toho trochu zklamaná a otrávená, už mi to nepřijde tolik originální. Každopádně jako oddechová knížka na léto je fajn.

Terry.89
19. ledna

Zpočátku mě kniha nijak zvlášť nenadchla, ale četla jsem dál. Což seukázalo, jako velice dobrý nápad. Po slabším a trochu nudném začátku, se příběh pěkně rozjede. A knížku jsem následně měla přečtenou asi za 2 dny. Nejvíce se mi líbily části, kde se objevuje Hope. Příběh je možná trochu nadnesený, co se schopností hlavních postav týče, uvážime-li, že se jedná o děti, případně adolescenty. Ale je to sci-fi, tak proč ne :). Jen by mě zajímalo, jestli u nás vyjdou i další díly.

Mauri
06.09.2016

Dej mi neprisel uplne promysleny a naslo by se par mezer,ktere by zaslouzily vysvetlit. Konec byl prapodivny. Nicmene kniha velmi ctiva a napinava, ze az po docteni sem si uvedomila jak pevne sem mela zatate zuby.:)

Albi94
12.07.2016

Knížka se mi moc líbila, od začátku do konce jsem byla v napětí, jak všechno dopadne a co se bude dít. Za mě plný počet hvězdiček a doufám, že bude pokračování.

FlakeWhite
30.06.2016

Ze začátku jsem měla problém knihu přečíst a chtěla jsem jí odložit. Nakonec jsem jí přečetla a jsem s ní spokojená.

Scharks
03.06.2016

Sice vůbec netuším proč, jestli to bylo stylem psaní nebo mi kniha prostě jen sedla přesně do nálady, ale i přesto, že jsem podobných knih četla už nespočet a zde nebyl žádný nový a ani trošku neočekávaný postoj k postapokalyptickému světu, mě tato konkrétní kniha fakt nesmírně bavila :) Takže jednoznačně dávám pět hvězd ;)

SeverusSnape
17.05.2016

Osvětima a labirint a saw dohromady.Toť útěk z teritoria smrti

Attia
23.04.2016

Mírně naivní dystopie, která má sice zajímavý námět, ale zpracování výrazně pokulhává. Možná mladší a nezkušení čtenáři se budou bavit, pro mě je to bohužel jen polovičatě odvedená práce.

rm
10.04.2016

Fajn dystopie , jen ten konec je tak trochu "ujetej".

ideal_alien
11.02.2016

Kniha byla sice čtivá, ale zápletka mi přišla jako okopírovaná z Osvětimi.

Aires
10.01.2016

Zajímavý nápad, který má určitý potenciál. Ale určitě by to šlo zpracovat lépe, mnohem lépe. Takhle je kniha kostrbatě napsaná a je v ní možné téměř všechno. Lovit obojživelníky na poušti, za jednu noc se naučit střílet líp než Katniss a podobných nelogických věcí tam bylo víc...:D Občas jsem si nebyla jistá, jestli to je parodie na Labyrint, nebo to autor myslí vážně :) Ale když dokážete okázale ignorovat všechny nesrovnalosti, není to tak zlé :)

Sapy
04.01.2016odpad!

Dlouho jsem se nenasmála jako u této knihy - průšvih je, že pobavit nebyl autorův záměr, ale vedlejší účinek jeho příběhu, který je tak debilní, až je to do nebe volající. V jakési postapokalyptické společnosti utíká banda MacGyverů a Chuck Norrisů z nějakého tábora, aniž by sami pořádně věděli proč. Kluci si v táboře můžou volně pobíhat, kdežto jen o několik metrů dál stojí tábor dívek obehnaný ostnatým drátem a střežený vojáky v plné zbroji (mám takový pocit, že ani samotný autor neví proč). V tomhle příběhu je naprosto běžné, že se za 2 dny naučíte střílet z luku jak Katniss Everdeen, veslujete na loďce s jedním pádlem a ta se netočí dokola, jak by bychom očekávali, ale vesele se žene vpřed, a s bandou usmrkanců hravě pěšky utíkáte trénovaným lovcům a vojákům, kteří jedou NA ČTYŘKOLKÁCH. A taky můžete jíst zkažený a červama prolezlý maso a nic se vám nestane. Pane Isbell, vypadám snad, SAKRA, že nemám mozek?

Čtu zde ty pozitivní názory a říkám si - to jsem četla úplně jinou knihu?

AnetKa69
04.01.2016

Hodně dobrá knížka. Sice mi tam některé části vadily, ale děj byl skvělý :)

Joges
29.12.2015

Ona je odvážná, houževnatá, lehkomyslná. On cílevědomý, sečtělý a ne zrovna hbitý. Ona se jmenuje Hope, on Kniha. Oba mají problém. Tak začíná dobrodružná dystopická fantasy. Útěk z teritoria smrti je drsný, drsnější, než jsem čekal (nic pro slabé povahy), přesto knihu Toma Isbella hodnotím kladně. Kniha je plná zvratů a neustále narůstajících překážek a problémů, takže se ani chvíli nenudíte. Místy jsou patrné autorovy menší, velké i obrovské přešlapy, ale pokud vás příběh strhne, tak vám to tak nějak nevadí, jen čtete a čtete. Kniha je dobře napsaná a sestavená, podobá se Labyrintu od J.Dashnera. Druhý díl si nenechám ujít.

Mishak
27.12.2015

Musím říct, že kniha mi velmi připomínala (alespoň v náznacích) sérii Monument 14 a to je moje srdcovka, takže i tato kniha mne velmi zaujala. Děj byl velmi zajímavý, napínavý. Neustále jsem čekala na to, co všechno nám kniha odhalí a určitě to ještě nebylo všechno - doteďka nevíme, jak žijí lidé za oním závěrečným plotem a co jsou doopravdy zač.
Neskutečně jsem si oblíbila postavu Knihy a Kočky. A upřímně jsem moc ráda za konec, kdy jsme se dozvěděli, že Kniha nemyslí jen na sebe, což mě strašně moc potěšilo =) A navíc se k němu připojili o ostatní.
Knihu hodnotím 3 hvězdičkami a moc se těším na další díl, protože konec k němu přímo vybízí ;)

pavel1997
27.12.2015

Musím říct, že je to opravdu vynikající kniha. Nemohl sem se od ní odtrhnout. Vždy když každá kapitola skončila jsem musel číst dál, abych věděl jak to dopadne. A konec knihy snad nemohl být lepší . Už se nemůžu dočkat na pokračování . Opravdu povedená kniha. DOPORUČUJI VŠEMI DESETI !! :)
Viděl sem v tom knihu labyrint útěk od Jamese Dashnera :)