Harry Trottel a kámen MUDr. Tse

Harry Trottel a kámen MUDr. Tse https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5117/bmid_harry-trottel-a-kamen-mudr-tse-Fv4-5117.jpg 2 375 61

Harry Trottel série

Parodie na Harryho Pottera a Kámen mudrců, zcela za hranicemi dobrého vkusu, o něco delší než předloha. Ve Velké Británii super úspěšná série byla pro Čechy upravena, ale domníváme se, že je ještě mnohem veselejší. Ne že bychom neměli Pottera rádi, ale mnoho věcí je v té legendě podivných. Například: jak by mohli trápit chudáci mudlové největšího čaroděje? Kde se bere tolik sov? Viděl by opravdu předpubertální Potter v lucidním zrcadle své rodiče? A tak dále.... celý text

HYPNOS88
18.07.2017 odpad!

Ne děkuji. Kdyby šlo o parodii koncipovanou jinak, řekl bych, možná ... Ale toto opravdu ne.

MinaHawke
12.03.2017 2 z 5

Takový nic moc, spíš nic než moc.

DARKeccentric
27.02.2017 2 z 5

To bylo... přinejmenším zvláštní. Některé části knihy mne opravdu pobavily, hlavně ty skvělé slovní hříčky. Jindy jsem se podivovala nad tím, jak někdo mohl něco takového napsat.

DK197
14.02.2017 1 z 5

Trochu váhám, ale... Ale jo. Svoje čtenáře si to nejspíš najde. Hlavně jistou skupinu puberťáků. Za mě se ovšem dá parodie udělat i jinak, než tímto nechutným způsobem... Zvědavost ovšem byla tehdy silnější a já otevřela i druhý díl. Inu...

Jelen51
10.02.2017 1 z 5

Čekala jsem větší srandu. Klasickýho Harryho mám ráda a tohle mě zajímalo jaký bude a přečíst se to dá, ale jednou vážně stačí. Co mi asi nejvíc kazilo dojem bylo to, že používaj mobily a počítače,nějak mi to ke kouzelnický hůlce nesedí.

verypo5870
19.12.2016

Sra*ka!! -__-

janii0943
12.12.2016 2 z 5

Bohužel, opět se potvrdilo, že v dnešní době může psát asi každý :(
za mě, rozhodně ne...

Plague
26.10.2016 4 z 5

Nejsem Pottrofil a nebude ze mě ani Trottlofil, ale kniha mne pobavila. Příběh je zajímavý, vtipný a docela chytlavý. Těším se na další díly. Nerozumím rozhořčeným hodnocením níže, ale frustrace z toho, že ne každý si z toho brejlatého mamlase sedne na zadek a z paní Roulingové jakbysmet, je asi veliká. Kdo se rád pobaví a zasměje, bude se mu H. Trottel líbit.

Mixxa
22.10.2016 odpad!

Jsem měla za to, že i parodie by měla být vtipná. Tady vidíme, že už i kdejaký vůl si může namastit kapsy. -_-

Holister
19.09.2016

nejsem si jist s takovými epigony - asi radši nebudu čísti. Omlouvám se.

Insignitka
08.09.2016 1 z 5

I parodie musí mít něco, toto je jen oslava prázdnoty.

DomenicaRisa
03.08.2016 4 z 5

Četla jsem i "parodii" Barry Trotter a tohle je teprve něco, co se číst nedá. Narozdíl od toho, Harry Trottel od P. M. Jolin si mi ale vryl do paměti, četným pasážím jsem se zasmála. Uznávám, kvalita knih je sestupující a kdo nemá rád poněkud černý humor, ironii a sarkasmus, měl by se od této série držet dál. Pár věcí me na knize iritovalo, proto bod dolů, ale jinak za mě docela fajn knížka

AnettZ
04.03.2016

Aspoň vidíme vypatlanost některých lidí kteří se asi hodně nudí

anonymous8
27.02.2016 1 z 5

Parodie je jedna z nejtěžších literárních forem. Dobří humoristé dokáží parodovat žánr a sem tam si pomůžou odkazem na nějaké konkrétní dílo. Vytvoří tak svébytné a originální dílo. Ti špatní jen použijí konkrétní postavy a udělají z nich kretény. Autorka bohužel patří do druhé kategorie.

LimedkaMikki
02.02.2016 3 z 5

Knížka vyloženě cílená na mladší čtenáře. Zatímco původní Harry Potter dokáže pobavit čtenáře napříč generací, u tohodle Trottla to úplně nefunguje. Není to sice tak strašné, dokonce jsem se občas i pobavila, ale myslím, že by se to dalo napsat lépe. Jen by mě zajímalo, nakolik se česká verze liší od té anglické, když tady moc úspěch nemá, ale v Anglii podle všeho ano.

Kikiku
09.12.2015

Mně se to líbilo, záleží ale na vkusu čtenáře :-P ...Pošahaný (ale jaká parodie není), ale pro mě moc vtipný:-)))

Horalka5
01.12.2015 3 z 5

Četla jsem v pubertě a v té době mě to celkem pobavilo a dlouhá léta si ji nechávala v knihovně. Bohužel, když jsem to zkoušela nedávno číst znovu, už mi to tak vtipné nepřišlo. Knihu jsem odložila a poslala o dům dál.

Pepa0216
13.11.2015 odpad!

ostuda...

rehek
18.06.2015 2 z 5

Ach ta statistika!
Zobrazila jsem si žebříček nejhůře hodnocených knih, a protože tuhle knížku jsem četla a vidím ji v první desítce, tak jsem si k ní pročetla komentáře. Zajímavé. Je to půl na půl, jedni hodnotí 5 a druzí 1, málokoho nechá tahle knížka chladným. A nakonec z toho vyleze nemastných neslaných 51%.

Četla jsem ji dceři před spaním. A dopadlo to přesně tak, jako píšu výše. Já - 2-3, dcera - 5 s hvězdičkou :) . Jenomže tohle je moje hodnocení, takže...

ELMA
09.05.2015 2 z 5

Kvalitní parodie mám ráda, ale tohle se vážně nepovedlo

parodie

Kniha Harry Trottel a kámen MUDr. Tse je v