Harry Potter: Magická místa z filmů

Harry Potter: Magická místa z filmů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289165/bmid_harry-potter-magicka-mista-z-filmu-7S7-289165.jpg 5 116 15

Bradavice, Příčná ulice a ještě dál Fanoušci Harryho Pottera, pozor! Přichází další úchvatná publikace, která odkrývá tajemství filmových archivů. Všichni jsme při sledování filmů propadli kouzlu míst, jakými jsou bradavický hrad, věznice Azkaban či Ministerstvo kouzel. Zapsala se nám do paměti stejně jako oblíbené postavy z knižní série o Harrym Potterovi. V této jedinečné knize máte šanci vidět dosud nezveřejněné skici, fotografie z natáčení a poznat mnohá další tajemství o navrhování a výrobě všech kouzelných míst pro filmové zpracování série o nejpopulárnějším čaroději. Kniha Harry Potter: Magické místa z filmů je další publikací, která nesmí chybět ve sbírce žádného pravého fanouška Harryho Pottera!... celý text

Literatura naučná , Umění , Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (ČR)

Harry Potter: Magical Places , 2015

LittleK
LittleK
28.02.2024 5 z 5

Po HP: Rekvizity a artefakty druhá nejlepší kniha série. Díky tvrdé a oddané práci lidí, kteří stojí za filmy o kouzelnickém chlapci, působí celý magický svět realisticky, jakoby bylo možné kdykoliv sednout do vlaku a nechat se odvézt do Bradavic, zabloudit v Temném lese nebo se zastavit na návštěvě v Doupěti. Byla bezva jízda seznamovat se s jednotlivými místy a nahlédnout do tajů jejich vzniku a utvrdit se v tom, že každý, kdo za tímto filmem stál, byl prostě srdcař, a byť se místa často v průběhu dílů nepochopitelně měnila a stěhovala, dodalo to příběhu unikátní ráz a ještě více magična.

Ronnie68
Ronnie68
08.12.2023 4 z 5

Krásná kniha, plná fotografií z filmů ... a kde se daná místa natáčela...

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Z této série jsou všechny knihy doslova pokladem pro každého fanouška Harryho Pottera. Tato kniha se tentokrát zaměřuje na kouzelná místa, která se ve filmech objevila. Nahlédneme do reálných staveb i do studia. Zjistíme, jak se jednotlivá místa vytvořila nebo upravila pro natáčení. Kniha obsahuje plno zajímavostí, fotek a skic.

JaninaCZ
JaninaCZ
14.10.2022 4 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera povinnost. Krásné doplnění informací o natáčecích místech a lokacích, spousta fotek a obrázků. Jenom je škoda několika nepřesností a chyb v textu.

Jana K
Jana K
14.10.2020 4 z 5

Opět překrásná publikace, stejně jako předchozí knihy z této série. Tentokrát se vše točí kolem míst, kde byla tato filmová sága natáčena.
Od domu Dursleyových, přes Příčnou ulici až po vlakovou stanici King's Cross, Bradavice, jednotlivé bradavické učebny a kabinety, bradavické pozemky, Prasinky,... Navštívíme i Ministerstvo kouzel a jednotlivé domovy kouzelníků - Weasleyových, Blackových, Malfoyových, Láskorádových a další.
Zcela bez zmínky a opomenuto ale zůstalo jedno místo - podle mně dost důležité na to, aby o něm zmínka byla, tím spíš, že se přímo na místo vypravil Harry s Brumbálem - onen útes, jež použil Tom Raddle coby úkryt jednoho z viteálů - tuším že bylo natáčeno na Moherských útesech na západě Irska.
V knize se dozvíme, s jakou pečlivostí vybírali designéři, výtvarníci a další členové filmového štábu jednotlivé lokace, styly a slohy budov atp. nebo třeba kde všude výtvarnice se svými spolupracovníky sháněla nejrůznější rekvizity pro vybavení kouzelnických příbytků a učeben.
Kniha obsahuje spoustu překrásných fotografií z filmů, nejrůznější náčrty, návrhy, koncepty atd.
Stejně jako její předchůdkyně v sérii se ani tato publikace nevyhnula drobným přehmatům a chybkám.
V kapitole o Nástupišti Devět a tři čtvrtě je fotografie z filmu Harry Potter a Tajemná komnata vydávána za fotografii z filmu Harry Potter a Kámen mudrců. V kapitole o hostinci U Tří košťat je uvedeno, že by mohla představovat protějšek Děravého kotle v Prasinkách. Zřejmě byla myšlena hospoda U Prasečí hlavy, ta se nachází v Prasinkách, nikoli Děravý kotel, ten je v Londýně. V kapitole Grimmauldovo náměstí je chybně uvedeno jméno herečky, která ztvárnila paní Weasleyovou - místo Julie Walters je uvedena jako Waters. Také se objevují nepřesnosti v překladu - Obranná magie místo Obrana proti černé magii, Jasnovidec místo Jinotaj, učebna Kouzlení místo učebna Kouzelných formulí.
Kniha také obsahuje přílohy - Obrazy z Bradavic a plánek Příčné ulice.

Ana72154
Ana72154
09.10.2020 5 z 5

Jelikož miluju sérii Harry Potter, tak je samozřejmost přečíst si i doplňkové knihy. Hodně mě udivilo, kde všude se natáčelo a co se vše muselo udělat, aby filmové zpracování bylo perfektní.

Nicolka77
Nicolka77
27.12.2018 5 z 5

Čekala jsem že kniha bude skvělá, ale až takhle...to ne...přečíst si, kde se všude natáčel můj nejoblíbenější filmový i knižní hrdina bylo skvělé.. A doufám že nějaká místa v budoucnu navštívim :-)

mia.com
mia.com
14.09.2018 4 z 5

Pěkná knížka pro nás milovníky Harryho Pottera, ale některé informace jsou buď hodně profláknuté nebo už jsem je četla v jiném speciálu.

Dominika_a
Dominika_a
12.01.2018 5 z 5

Krásná kniha, určitě si ji přečtu znova. :)

Kekik
Kekik
05.12.2017 5 z 5

Kniha o zbožňované sérii Harry Potter. Bombastické !!!

helusa2
helusa2
27.08.2017 4 z 5

Krásná kniha pro všechny fanoušky! Ve studiích v Leavesdenu jsem už byla dvakrát, takže jsem lecos viděla na vlastní oči, ale jak jsem si tak knihu prohlížela, vůbec bych se nebránila tomu, vidět vše znovu... ;-)

annamc
annamc
28.05.2017

Super knížka pro milovníky Harryho Pottera :D

Vojslava
Vojslava
25.12.2016 5 z 5

Zabavila jsem synovci vánoční dárek a skvěle jsem se jeden večer bavila popisy filmařské práce a spoustou zajímavých obrázků. Rozhodně se bude líbit všem fandům HP knižního i filmového.

janyska13
janyska13
23.08.2016 5 z 5

Skvělá knih pro milovníky Harryho Pottera, jsem ráda, že se ke mně dostala a že ji mohu mít ve své knihovně. :)

blonďatá.luc
blonďatá.luc
27.06.2016 5 z 5

Pokud očekáváte spoustu nových závratných poznatků o světě HP, budete zklamáni. V knize je spousta věcí, které znáte z filmů/knih nebo z knihy Filmová kouzla HP. Každopádně bych ji nezatracovala, je to pěkně jednotné připomenutí světa, který tolik lidí miluje. Kniha je plná obrázku a někdy i zajímavých faktů z natáčení či hledání prostor a řešení nelehkých problémů. Pokud by se vám to zdálo málo, stále je tu lákadlo v podobě popisu natáčecích míst, které se aspoň občas dají nalézt po celé Velké Británii.