Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání)

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355750/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-ilu-5jM-355750.jpg 4.810386

Harry Potter 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, 1999

Kniha Harry Potter a vězeň z Azkabanu (ilustrované vydání)

Witch2017

(+ SPOILER) Když to vezmu kol a kolem, trojka HP je nejspíš moje nejoblíbenější. A abych mohla říct proč, musím zaháčkovat spoiler warning… Pro jistotu.
Do třetice všeho dobrého i zlého – na místě profesora Obrany proti černé magii máme zase nováčka a podle mně žádný z těch, co přišli po něm, už Remuse Lupina netrumfnul. Konečně se dozvíme něco pořádného o Harryho rodičích a na scéně se objevuje Sirius Black, kterého mám v imaginárním žebříčku oblíbených postav zatraceně vysoko. Hlavní trio nám trochu porostlo, a celé vyprávění už tak působí méně dětsky a hezky odsýpá, i když se dá říct, že většinu času se vlastně nic moc akčního neděje. A z mozkomorů jsem měla vážně husí kůži. Do dnes mi vrtá hlavou, jakou asi podobu by měl můj Patron. Nebo dokonce Bubák…
Vězeň z Azkabanu má podle mne taky nejpovedenější filmové zpracování. V rámci možností. Protože – co si budeme nalhávat – přestože jsou filmy zábavnou potěchou pro oko, v lecčems za knihami dost pokulhávají, i přes vesměs výborně vybrané herce.

Kathii

Čtivé.

Knihovnice01935

Krásný příběh, nádherná obálka a moc hezky napsaný text příběhu. Doporučuji.

hanka24

Super, žasnu. Po prvních dvou dílech jsem si ve filmovém zpracování oblíbila především tento třetí díl, ale teprve když jsem přečetla knížku, koukám, jak blázen a nestačím se divit. Některé pasáže se mi víc líbí ve filmu, ale většina je v knížce vypodobnena odlišně a prostě mi nezbývalo nic než děj, vyloženě hltat. Jako bych občas četla jiný příběh, než který jsem znala doposud z TV.

Kory98

Třetí setkání s Harrym a opět velice působivé. Tentokrát je téma dílu vážnější, ale neubírá mu to na přitažlivosti a z Harryho se začíná stávat opravdu velký kouzelník. Navíc v tomto díle získá další spřízněnou duši, ve kterou ani nedoufal a jeho život se stane alespoň na pár chvil o mnoho šťastnější. S velkou lítostí si musím dát Potterovskou pauzu, protože 4. a 5. díl nemám, takže vzhůru do e-shopu, abych mohla pokračovat.

Knihu jsem si zařadila do témat Čtenářské výzvy - jako knihu z prostředí, ve kterém bych se nechtěla ocitnout. Její velká část pojednává o vězni a o vězení, i když ve světě fantasy. Ale vězení je vězení a pro mě se neliší v reálném světě ani v tom pohádkovém (každé má své mozkomory) a vím, že bych se tam nikdy nechtěla ocitnout a pokud, tak jen náhledem v knížkách.

Suzanne07

Třetí díl je oproti prvním dvěma dílům více propracovaný, napínavější a čtivější. Celkově je to asi jeden z mých nejoblíbenějších. No nic, vrhám se na čtyřku a celou sérii moc doporučuju těm, kdo ji ještě nečetli ❤

stepankoby1

Vězeň pro sérii znamená obrovský krok dopředu nejen dospělejším tónem, ale především prvními náznaky budoucího splétání nitek rozsetých napříč prvními díly (Prašivka, zmínky o Siriusi Blackovi v jedničce, historie Jamese a Severuse). Přináší nejikoničtější příběhové linky celé série a má nejnapínavější finále ze všech dílů s nejlépe promyšleným posbíráním zanechaných drobků po celé knize. Mně osobně však kniha jako taková z prvních čtyř let v Bradavicích k srdci přirostla nejméně, zčásti kvůli faktu, že film je nejpovedenější adaptací, podíl na tom ale má i poněkud nevyvážený podíl hlavní zápletky na ději. Hledání kamene mudrců i tajemné komnaty obě přidávaly pocit urgentnosti, tikající bombu v podvědomí postav, kvůli které se nemohou pořádně soustředit na nic jiného. Tentokrát vše plyne pozvolněji, pozornosti se dostává spíš konverzačním částem a nebezpečí uniklého vraha je stavěno na vedlejší kolej. Není to vyloženě špatně, a jak vyplývá z hodnocení, nebere to příběhu na síle, jde čistě jen o osobní preferenci. Už jen za Lupina, Hagridovu obhajobu, Harryho boj proti strachu, Hermionin zápas s učením, sira Cadogana a Křivonožku ani nejde hodnotit jinak než pěti hvězdami.

Sandule44

Po x letech jsem se donutila přečíst celou sérii HP a musím říct ze jsem nadšena :-)