Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

od:


KoupitKoupit eknihu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29807/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-YMP-29807.jpg 4.88491
Série:

Harry Potter (3.)

Orig. název:

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (422)

Přidat komentář
RuzovaPanterka
16. ledna

Závislost pokračuje :))

terezaki
15. ledna

Zdá se vám, že už to nemůže být strašidelnější? Přečetli jste první dva díly? Pak vězte, že tato kniha otřese vším, co jste se do této chvíle o Harrym dozvěděli. A teď se dejte do čtení. Knížku nebudete chtít odložit.

Aki12
13. ledna

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

Terez25
13. ledna

V tomto díle je už poměrně chmurná atmosféra. To mu ovšem neubírá na atraktivitě, právě naopak.
Opět je to velmi pěkné čtení.

DK197
11. ledna

Filmové zpracování 3. dílu Harryho Pottera i přes některé odlišnosti považuji za velmi zdařilé. Nicméně není na škodu ponořit se opět do knížního zpracování, které je plné zajímavých detailů a podrobností, co ve filmu chybí. Navíc tento díl není jenom akcí nabitý příběh /jak tak trochu ukazuje film/, ale pořád a stále povídání plné kouzel... :-)

Nemesysel
10. ledna

Tato kniha vypráví o Harrym Potterovi a jeho kamarádech, jak se při cestě do Bradavic dozvědí, že někdo utekl z Azkabanu a chce Harryho zabít. Ale pak se stane něco, co nikdo nečekal, něco co i mě překvapilo, ale to se dozvíte, jen když to budete číst ???? .
Nejvíc mě bavilo, když se Lupin proměnil do vlkodlaka. Tuto knihu doporučuji, protože je plná zajímavých příběhů a zvratů.

Marta08
09. ledna

Moje nejoblíbenější kniha z celé série. Moc se mi líbí, že nic není tak, jak se od začátku naznačuje, ale úplně naopak.

líba34
02. ledna

Stoprocentně můj nejoblíbenější díl z celé série. Přečetla jsem za jeden den (a to se moc často nestává). Postavy Siriuse a Remuse jsem si velmi oblíbila a nad jejich tragickými osudy mi tu a tam i nějaká ta neposedná slza ukápla (to se také moc často nestává). Každopádně upřímně doporučuji.

Twinny
27.12.2018

Z pohádky do temného příběhu. Začíná to nenápadně. Útěk mnohonásobného vraha z nejstřeženějšího kouzelnického vězení na světě. Domnělý vrah se snaží pomstít zradu svých přátel. Nic jiného nemá smysl, jen pomsta a ochrana jeho kmotřence. Netušil však, že tento čin pomalu, ale jistě přivede sotva uzdravený svět do nové války...
Po Vězni z Azkabanu jsem věděla, že tuto sérii dočtu. Už nebylo cesty zpět.

lucygreen
14.12.2018

Tento díl Harryho jsem četla dost dlouho a jsem tedy na sebe zvědavá u dílů dalších... :D. Ani nevím proč jsem dala docela malo hvězdiček, asi si vysoká hodnocení schovávám na příště.. Knihy HP mám dost ráda, ale zatím co jsem četla, se mi nejvíce líbil druhý díl. Tato kniha byla opět napsána dobře a stojí za to, si ji přečíst ;). Asi věcí kterou bych vytkla, byl konec, který mi přišel takový zdlouhavý. Líbila se mi postava Siriuse.

Haloon
14.12.2018

Řekl bych, jeden z nejlepších dílů Harryho Pottera, ale vždy se ihned nejistě zastavím neb je složité jednotlivé knížky porovnávat. Všechny jsou skvělé a čtivé.
Tento díl dává čtenáři mnoho nových věcí. Přichází nám Prasinky, záchraný autobus, Mozkomory, Pobertův plánek, ale především další dílky tajemství oné osudné noci, kdy se z Harryho stal sirotek.
Napínavé čtení je tak protknuté momenty překvapení a všechno do sebe zapadá tak, že budete mít ústa údivem dokořán. Svět navíc o trochu potemněl, neboť jak dospívá Harry, dospívá i čtenář a tento díl je rozhodně temnější a dospělejší než předchozí.

Devil-Ivet
13.12.2018

Můj asi nejoblíbenější díl. Tady se konečně začíná vše rozjíždět a my poznáváme i ty stinné stránky z Harryho života, jeho minulosti. Ze života jeho rodičů. A vlastně tady se dovíme celou pravdu o jeho rodičích, ale i o Voldemortovi, určitou část… Za sebe dávám rozhodně plný počet hvězdiček.

Selket
12.12.2018

Po dlouhé době přečtno podruhé. Pamatuji se, jak jsem knihu vnímala v těch 13(?) kdy jsem ji četla poprvé a druhé čtení na mě mělo trochu jiný vliv. Tak především jsem cítila nostalgii, a pak také smutek - když si člověk uvědomí, jak to nakonec dopadne...

sgjoli
09.12.2018

Z celé série je Vězeň z Azkabanu můj druhý nejoblíbenější coby kniha a úplně nejoblíbenější mezi filmy. Dozvídáme se více detailů z doby, kdy zemřeli Harryho rodiče, a hlavně – objevuje se tu můj oblíbený Sirius a můj oblíbený Remus! Mé nadšení je velké!

lena0559
15.11.2018

Po dlouhé době jsem si zase ověřila, že knihy jsou přece jen lepší než filmy.

gretl74
13.11.2018

Harry Potter byl jako zjevení - něco nového, snového, pro děti i dospělé s fantazií a duší dítěte. První až třetí díl byly prostě dokonalé, ty další už začaly být temnější, dospělejší a /pro mne/ o hvězdičku slabší. Přesto skvělé!

sd1992
12.11.2018

Co dodat?! Jeden z mých nejoblíbenějších dílů, jak v podobě knižní tak i filmové. Jestliže ho nějaký díl překoná, pak sázím na to, že to bude právě Ohnivý pohár.. :)

Lubisek
10.11.2018

Pro mě jedna z nejlepších knih z této série. (Možná, že i nejlepší) Skvělá zápletka, nečekané rozuzlení. Když jsem jako malý sledoval film, moc jsem ho nechápal, a proto jsem rád, že jsem se konečně dostal k tomu, abych si díl přečetl. :) Jen nejsem zrovna velký fanda obraceče času, ale jinak naprostá bomba.

Hania932
10.11.2018

Třetí rok v Bradavíc nakonec dopadl úspěšně. Tohle bylo opravdu něco. Bylo to zase napínavé, plné tajemství. Už v tomhle dílu se tam objevuje plno nových postav, které si prostě hned zamilujete. Líbí se mi že tento díl se netočí jen okolo lorda Voldemorta. Celou knihu jsem uplně hltala a konec mě dostal uplně nejvíc. Tolik zvratů, tolik akce.I když znám film nazpamět a vím jak to nakonec skončí, tak jsem při čtení měla vždycky nervy jak to nakonec skončí. :D A když bojovali o famfrpálový pohár tak jsem snad myslela že nervozitou umřu.
Tohle je prostě ještě lepší než jsem čekala. ♥ Harry je a bude moje největší láska♥

sarka9190
08.11.2018

Prvním pěti dílům prostě dávám za 5.:-)pak už to začíná být krapet vycpele.

Audrina
25.10.2018

Ke třetímu dílu Harry Pottera mám celkem zvláštní vztah. V dobách svého dětsví jsem ho úplně nemusela, preferovala jsem jiné části série a k tomuto jsem zřejmě musela "dozrát". Dnesk si totiž jeho čtení opravdu užívám a patří k mým nejoblíbenějším.
Postavy už dospívají, takže se začínají vybarvovat. Do toho přicházejí na scénu nové postavy, které se postupně stávají mými oblíbenými.

PWM
21.10.2018

Před hodnocením jednotlivých dílů této série každý raději přečtu dvakrát. Samozřejmě s ohledem na „mánii“ okolo knihy mám vždy vysoká očekávání, která jsou kvůli spisovatelské úrovni Rowlingové obvykle zklamávána. Nechci knihám proto křivdit a hodnotit zbytečně nízko a raději čtu dvakrát, abych se zbavil prvotního zklamání.

Nevím, zda si na Rowlingovou zvykám, nebo se opravdu postupně zlepšuje, nicméně tento díl je opravdu velmi podstatně lepší, než předcházející knihy. Přestože jsou postavy stále poněkud „nijaké“ a ploché a svět naprosto neuvěřitelnou slupkou na povrchu postrádající jakékoli „vnitřnosti“, je děj podstatě zajímavější a propracovanější. Opět jej sice trápí překotné vyprávění klíčových událostí, nekonzistence a nevěrohodnost některých událostí, rozhodnutí a jednání, přesto je vyprávěn podstatně lépe, čtivěji a zábavněji a již by jej nebylo možné zredukovat na několik málo stránek, jak tomu bylo u předchozích dílů.

Dost k tomu zřejmě přispívá téměř absolutní absence nejmocnějšího nejneschopnějšího kouzelníka všech dob, jehož obvyklý prostor je zde vyplněn jinými postavami a je dána šance i jiným událostem, které pomáhají rozvíjet děj celé série.

Celkově vzato: hezká kniha, která by klidně mohla úspěšně existovat i nezávisle jako samostatná pohádka.

Hayley_Wilson
10.10.2018

Myslím si, že po dočtení třetího dílu této ságy můžu říct, že je můj nejoblíbenější. Za mě je Vězeň z Azkabanu raritkou v tom, že se celý díl netočí jen okolo toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit a zápletka je podle mě úžasně propracovaná. Od začátku až dokonce jsem si čtení užívala a příběh mě nadchl. Zvratů je v knížce opravdu mnoho, a každý jsem procítila až do morku kostí. Hltala jsem každou maličkost, která se ve filmu neobjevila a díky nimž vše krásně dávalo smysl. Mezi hlavními zkraty se objevuje i dost každodenních (v rámci bradavických možností) rituálů postav a díky tomu jsem se dokázala do příběhu tak vžít, že jsem zapomněla vnímat realitu, protože pro mě realitou právě byla čarovná slůvka v knížce, ze kterých jsem nemohla spustit oči. Můžu jen vřele doporučit!

blankaa89
29.09.2018

Opět skvělé! Tak nějak se mi zdálo, že první polovina knihy mi ubíhala pomalu, ale od druhé půlky už se četla jakoby sama. Dokonce jsem nemohla jít spát dokud jsem knihu nedočetla. Harry je jednoduše láska! Už se těším až se vrhnu na další díl!

meredith6677
21.09.2018

Stejně jako film, byla i knižní podoba můj nejoblíbenější díl, plný přátelských vztahů. Samozřejmě kniha mě nadchla ještě více, než film a spoustu věcí, které mi ve filmu připadaly nedořešené, kniha více než schopně vysvětlila a dala jim smysl. A prostě Pobertové... jen si přeji, aby někdy vznikl příběh jen o jejich éře. :)

Ivka14
19.09.2018

Zase úžasné. Zamilovala jsem si Harryho a ikdyz mě film moc nebaví knizka byla úžasná. Doporučuji

m_friedlova
12.09.2018

Pro mě pomalejší start, ale napínavější spád na závěr. Hlavní zápletku a rozuzlení jsem hltala jednu stánku za druhou. Velmi příjemná čtivá forma. Byť jsem nejdříve viděla filmové zpracování, již jsem si podrobnosti nepamatovala, takže i tak byl pro mě příběh napínavý až do konce. Těším se na další díl.

Babsie
06.09.2018

Zatím nejlepší díl HP. Můj neoblíbenější filmový díl byl 4. ale po této knize si neumím představit, že by ji další díl překonal.

amaenium
03.09.2018

Další ještě lepší díl Harryho Pottera. Postavu Siriuse mám hodně ráda. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, musím si jej však šetřit, ať to nepřečtu zas jedním dechem!

TimeLord
27.08.2018

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.