Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29807/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-YMP-29807.jpg 4.88142

Harry Potter (3.)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Ivka14
dnes

Zase úžasné. Zamilovala jsem si Harryho a ikdyz mě film moc nebaví knizka byla úžasná. Doporučuji

m_friedlova

Pro mě pomalejší start, ale napínavější spád na závěr. Hlavní zápletku a rozuzlení jsem hltala jednu stánku za druhou. Velmi příjemná čtivá forma. Byť jsem nejdříve viděla filmové zpracování, již jsem si podrobnosti nepamatovala, takže i tak byl pro mě příběh napínavý až do konce. Těším se na další díl.

Babsie

Zatím nejlepší díl HP. Zamilovala jsem si postavy Lupina a Siriuse a příběh vě mě zanechal spoustu emocí. Můj neoblíbenější filmový díl byl 4. ale po této knize si neumím představit, že by ji další díl překonal.

amaenium

Další ještě lepší díl Harryho Pottera. Postavu Siriuse mám hodně ráda. Příběh se mi velmi líbil a nemůžu se dočkat na další díl, musím si jej však šetřit, ať to nepřečtu zas jedním dechem!

TimeLord

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

alesmarcan

Kdybych knihu nedostal od kamaráda k vánocům tak bych se možná ani k třetímu dilu Harryho nedostal jelikož mně první dva dili moc nebavili a ted bych toho nejspíš litoval jelikož třetí dil je naprosto báječný a četl se mi moc dobře od začátku až do konce , a konec byl hodně dobře napsány a dokonce mně i překvapil a to i přesto že jsem viděl všechny HP filmy jen mně mrzí že se film nedržel konce který je pravě v knize bylo byt určitě lepši

Phyl

A chlad, jež byl náhle cítit všude kolem, jej bodal u srdce, mrazil do morku kostí a vléval do myslí všech jenom strach a beznadějné deprese. Jeho hlas studený stejně jako jeho dotek, ve kterém byl cítit jen mrtvolný chlad, vysoký a nelidský vháněl, pokud to více šlo, ještě větší strach a bezmoc a bodal přímo do srdce. A jeho dotaz? Jeho dotaz všechny kolem ohromil a zmátl takovým způsobem, že nevěděli kde vlastně jsou. Pouze dvě ledová slova, jenž mátla, při nichž zároveň tuhla krev v žilách. Pronesl je tiše, skrz černou kápi, skrz kterou nebyl vidět ani náznak jakéhosi tvaru obličeje. Při těch slovech svým železným stiskem zmáčkl třmeny jeho černého koně: "kraj. Pytlík." V tu chvíli zavětřil a černá postava zmizela stejně tak rychle jako se zjevila. Nechala však za sebou oblak zmatku a nepochopení.

lessi

Opět nádhera. První dva díly jsou úžasné, ale ten je ještě lepší. A to jsem si myslela, že to ani nejde.

Manifest blech

Nakonec se mi to hodně líbilo, víc jak první díly. Tady už bylo víc odlišností od filmů.

petule3389

Uzasne, kouzelne a bajecne :)

Ran

I tento další díl se mi četl velmi dobře a určitě si přečtu další.

Veríňák

Boží boží boží. Jsem tak ráda, že skoro ve třiceti konečně tohle čtu :) Strašně moc si každý díl užívám. Skvěle popsané prostředí, charaktery, nic není zbytečně natahované. Prostě super :)

caroline7390

HP je prostě srdcovka

BeyondHorizon

Pro mě je 3. díl jaksi přelomový. Už je více komplexnější a detailnější, objevují se nové postavy a zároveň se dozvídáme to nejdůležitější o jejich minulosti. Od tohoto dílu je série čím dál lepší.
Z filmů je Vězeň z Azkabanu asi můj nejoblíbenější. Jednak jsem ho viděla nejvíckrát a taky má tolik ikonických momentů. Nafouklá tetička, let na hipogryfovi, Hermionina facka a samozřejmě samotné cestovaní časem.. už jsem si ale všimla, že se tu víc liší film od knihy. Některé části byly vyloženě změněné. Například z filmu mi asi nejvíc utkvělo v paměti, jak se Harry a Hermiona schovávali v lese před vlkodlakem, ta scéna mě vždycky děsila. Proto mě překvapilo a trochu zklamalo, že to v knize vůbec nebylo. Naopak nejméně mi v paměti utkvěly famfrpálové zápasy (až na ten s mozkomorem), ale v knize mě velmi bavily. Není ale pochyb, že kniha je prostě vždycky lepší.
Ještě uvidím, která kniha ze série mě nejvíce baví, Vězeň z Azkabanu je ale zatím na hodně dobrém místě.

mia.com

Můj oblíbený díl. Příběh začíná být malinko propracovanější, jde víc do hloubky a je to dospělejší, než předchozí dva. Nejvíc ale miluju to cestování časem a jak pak do sebe všechno krásně přesně zapadne :)

Marekh

Kniha se mi celkem líbila. Studentům 3. ročníku přibily nové předměty. V knize se seznamujeme s Mozkomory, kterých jsem trochu bál. :) Také se mi líbil obraceč času (návrat do minulosti) a Bubák v šatní skříni aj. Bohužel nebavila mne hra Famfrpál.

Michalka98

Ilustrované vydání je naprosto nádherné!

Pauvka

Fakt me Harry NIKDY neomrzi! ❤

Layyen

Nezapomenutelná četba..

Dagros

Teda musím říct, že jsem naprosto unešená z reality!! :)) Opět si dovolím srovnání s filmem- po přečtení knihy najednou chápu souvislosti, je tam všechno více do podrobna, doslova jsem si čtení užila :) A hned se jdu vrhnout na Ohnivý pohár.

misowi84

Třetí výlet do kouzelného světa a opět paráda.
Bohužel nemám čas vypisovat více detailů.
Jelikož spěchám na čtvrtý díl :-)

Žožik

Co dodat? Prostě další vynikající díl z této série.

marylin30

Pěkně se čte

Enny06

❤️❤️❤️

Miliarda

Rowlingová postupuje v zestupném trendu a 3. díl kvalitou oproti prvním dvěma lehce posunula nahoru. Oproti předchozímu dílu se Rowlingová vyvarovala mnohdy až zbytečnému opakování informací z dílu předchozího a současně posunula děj lehce temnějším směrem, což knize nesmírně prospívá. Současně dala větší prostor vedlejším postavám, jakož i Harryho minulosti a určitě to byl krok správným směrem. Kniha mě nadchla stejně jako předchozí díly, a proto se jdu hned vrhnout na Ohnivý pohár.

Brunnetka

No prostě luxusní příběh, který se čte jedním dechem :)

Kláraaa20

Podle mě nejlepší kniha z celé ságy. A také moje nejoblíbenější kniha.

Kikitajnýs

Harry Potter a vězeň z Askabanu-J.K.Rowlingová

Tato kniha se mi líbila ze všech dílů, které jsem zatím přečetla, nejvíc. Rozhodně se mi také líbila víc než film, který asi všichni známe. Všechny díly pojednávají o chlapci jménem Harry Potter, kterému zemřeli rodiče, když je zabil zlý čaroděj Lord Voldemort. Harry Celý život bydlel u své tety a její rodiny, kteří byli mudlové, což znamená, že nemají kouzelnickou krev a schopnosti, které Harry ale měl. A tak každý školní rok jezdil do školy čar a kouzel v Bradavicích. Ve všech ročnících Harry se svými kamarády Ronem a Hermionou prožívali různá dobrodružství a souboje se zlem. V tomto díle Harry zjistil, že má nějakou rodinu i v kouzelnickém světě. Kniha se svým žánrem řadí mezi fantasy romány. Dávám *****

Pistácie

Tenhle díl mě zatím bavil nejvíc. Jsem zvědavá, zda se to bude dál stupňovat, nebo to u dalšího dílu upadne. Ale rozhodně to ráda čtu v anglickém originále. Má to něco do sebe. I když český překlad je v mnohem specifický a jedinečný. Originál je pro mě i tak lepší. Na jednu stranu mi příběh přijde spíše dětský, ale je vidět, že s Harrym roste na síle i příběh, a začíná být tajemnější a napínavější.

slaska77

Jedna z mých nejoblíbenějších "pottrovek". Četli jsme spolu se syny asi před rokem. Byla to první, kterou jsem si hodně užila a bohužel jediná, kde se podařilo Harrymu pohnout časem. Dá se jen poděkovat!