Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13205 775

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

anýžalka
14.03.2017 5 z 5

Je to prostě Rowlingová a Harry Potter je to boží tento díl je můj nrjoblíbenější

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Třetí knihu jsem četla s radostí, poněvadž filmově je pro mě tento díl nejkrásnější. No knižně trochu zklame, ale přesto je skvělý. Rozhodně nejvíc je skvělé že Křivonožka je tu důležitý.

Berken
06.03.2017

Můj asi nejoblíbenější díl. Po prvních dvou dílech které ( ač byly krásné) byla to spíše taková pohádka, seznamování se z Bradavicemi. Teď se konečně dostáváme do pořádného světa fantasy. Bohužel jsem první viděl film takže mě zápletka tolik nepřekvapila, ale v knize je to zase něco jiného.

Petra_V
03.03.2017 5 z 5

K přečtení Harryho jsem se dostala až po několikátém zhlédnutí filmů. Proto jsem děj velmi porovnávala s filmem. U prvních dvou knih jsem si říkala, že ve filmech chybí pár drobných detailů, což se dá očekávat. U téhle knihy mi ale přišlo, že film byl pouze inspirací, protože se mi zdálo, že necelá polovina knihy ve filmu úplně chybí. A to nemyslím nějaké detaily, ale i pro mě podstatné části, které celý děj staví na úplně jinou úroveň. To je asi důvod proč tenhle díl ve filmovém zpracování nepatří mezi mé oblíbence, ale kniha si mě úplně získala.

Anonym11
22.02.2017 5 z 5

Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola a nikdy neomrzí. Moje nejoblíbenější kniha i film této skvělé série.

Zornaddie
18.02.2017 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Moje další srdcovka. Jako vlastně celá série.

Juri81
10.02.2017 3 z 5

Jako u většiny i u mě Vězeň z Azkabanu nastartoval přeměnu, z dětského bezstarostného světa do světa zodpovědnosti a plného nebezpečí. Změnu u mě ale Rowlingová dotáhla úspěšně do konce až v následujícím díle, který je pro mě přelomovou knihou celé série.

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Vezeň z Azkabanu je pro mě přelomový díl. Není to už ryze dětská kniha čar a kouzel, jako tomu bylo u prvních dvou dílů, ale je to vysvělý příběh, který se by mohl hrdě utkat s kdekajakým slavým sci-fi trhákem. Bravo pro Rowlingovou za to, jak náročný úkol si s cestování časem vzala a ještě větší bravo za to, že to zvládla na jedničku a nezamotala se do toho. Úžasný díl, úžasný Harry, úžasná Rowlingová.

brzda.
26.01.2017 5 z 5

Moje druhá nejoblíbenější.

stepa7
12.01.2017 5 z 5

Moje nejoblíbenější Potterovka. Jsem rád že tam Sirius a hipogryf Klofan nezemřeli nespravedlivou smrtí.

martas006
06.01.2017 5 z 5

Prostě Harry Potter, celá série je super a tady se mi líbila postava Siriuse Blacka. Chvílemi jsem se dokonce bála :D

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

SUPER.SKVĚLÝ.ÚŽASNÝ.

Charme
26.12.2016 5 z 5

Další z fenomenálních počinů JKR . Dětská kniha pro dospělé .

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

hana4834
08.12.2016 3 z 5

další skvělá kniha ,těším se na pokračování

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Další skvělý díl

Asheen
14.11.2016 5 z 5

Můj nejmilovanější Harry. Byť film mě hodně zklamal (hlavně Sirius), ke knize se vracím ráda, ať v papírové nebo v audio verzi. Když jsem ji četla poprvé, museli mi nosit jídlo do pokoje až pod ruku, jinak bych ani nejedla :) Stále ještě zdaleka ne tak temné jako od pětky dál, stále ještě magicky nevinné a přitom přitažlivě tajuplné.

medvídě
10.11.2016 5 z 5

Tohle je upřímně můj nejoblíbenější díl. I po filmové stránce. Jen škoda, že největší akce se dějí až ke konci knihy a do té doby je to celkem klidný proud ..
A je znát, že ve filmu dost věcí chybí a i těch zásadních. Kniha mi dodává lepší pohled na tento kouzelnický svět a souvislosti, které jsou ve filmu jen naznačeny, ale člověk by si jich ani nijak nevšiml.

Beltrix
05.11.2016 5 z 5

V tomto díle se příběh rozvíjí po všech stránkách - postavy dospívají, noví hrdinové se objevují, atmosféra temní. Vězeň z Azkabanu mě prostě baví, především díky tomu, že se na scéně konečně objevují zajímavé postavy (především Sirius, ale částečně i Lupin, trochu více a jinak se projevuje i Snape). Mou nejoblíbenější scénou je bezpochyby Sirusovo a Remusovo setkání v Chroptící chýši. Celkově jsem dospěla k závěru, že ty liché díly z HP mám tak nějak radši. Těžko říct proč.

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965