Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Harry Potter a vězeň z Azkabanu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29804/bmid_harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-swA-29804.jpg 5 13204 775

Harry Potter série

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede – kam jinam než do školy v Bradavicích.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban , 1999

Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

Sarka25
23.11.2023 5 z 5

Harry potter je proste srdeční záležitost a hned po prvním dílu je téhle nejlepší..

Comp.Bear
21.11.2023 5 z 5

HP je moje srdcovka už odmala a tenhle díl je pro mě TOP!

Lioncz24
13.11.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem začal číst v Egyptě datum zahájený byl 18.10 a čas Egyptský byl 12:30 a konec byl 13.11 čas 19:33 našeho času

Třetí rok v Bradavicích
Harry a jeho přátelé si sedí ve vlaku a najednou vlak zastaví světla potemněla chlad se blížil otevírá kupé kde sedí právě Harry a začal mu vysávat štěstí. Naštěstí seděl v koutě nový profesor jménem Lupin a vykouzlil oslnivé světlo a chlad se vzdálil
Byli to mozkomorové
Prohledávají vlak jestli se tam neschovává obávaný vězeň , který utekl z Azkabanu. Je jediný komu se to povedlo utéct z Azkabanu

Film a kniha

Film byl průměr a kniha byla výborná

5 z 5 lvíčků

Májenka193
11.11.2023 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů série o Harrym. Kdyby to šlo, dala bych hvězdiček třeba deset.

Amneris
01.11.2023 5 z 5

Třetí pokračování mám ve filmové verzi moc ráda a knížka rozhodně nezůstala pozadu. Mám pocit, že je tady hodně děje a zábavy, ale nepůsobí to tak strašidelným dojmem jako předchozí dva díly. Těším se na další díly :-)

Niu
25.10.2023 5 z 5

Jak jsem se zdráhala dívat na film jen, co vyšel, a náctileté roky odmítala koukat na jakýkoli film o Harrym Potterovi, ve svých 23 letech jsem dostala celou sadu :o) Od té doby jsou jak knihy tak filmy mé nejoblíbenější, a to hlavně na podzim. Už uběhla řada let a já se do Bradavic stále ráda vracím. Myslím, že celou sérii jsem četla už tak 8x v češtině a 1x v angličtině. Pro mne je to jak malina. Čtení v roce 2023 je pro mne trošku jiné. Všímám si více chyb v překladu vět. Na druhou stranu - on ten Ron je fakt vtipný. Já úplně nejsem tábor jen Harry Potter, protože si myslím, že má víc štěstí než rozumu, ale líbí se mi celý ten svět se vším všudy.
Ze všech filmů se mi tento zdá nejméně dovysvětlený, proto jsem byla překvapená, jak se to tady krásně objasnilo a líp do sebe zapadlo. Vlastně se divím pokaždé, když to čtu. Hlavně Hermiona se svým tajemstvím. Knížka se mi líbí o dost více. K podzimu HP prostě patří.

Miunka15
11.10.2023 5 z 5

HP je moje láska. Můžu číst opakovaně a neomrzí mě.

Hoblinka
06.10.2023 5 z 5

Poprvé jako audiokniha. Nebylo to špatné, ale knížka je knížka.

Mi-šu-le
24.09.2023 5 z 5

To je prostě zážitek, jen teda ten překlad je občas dost krkolomný, ale co, užila jsem si to, ani jsem nechtěla, aby to skončilo. Jsem strašně zvědavá na další díl.. Původní plán byl, že vždy jeden díl HP proložím něčím jiným, hahaha, tak na to asi nedojde.

Ondra_P
07.09.2023 5 z 5

Tenhle díl patří k nejoblíbenějším ve filmové podobě a v knižní byl taky super.

Charming
31.08.2023 5 z 5

Knihu jsem si přečetl jíž podruhé a určitě se k ni někdy u vrátím. Jsem rad, ze tam je oproti filmu vysvetlenych dost věci. Kdo by si nezamiloval Siriuse :)

Rapeh
22.08.2023 5 z 5

Krásná fantasy kniha a pomalu již klasika. Autorka nezklamala

Kattynka11
21.08.2023 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl ze série filmů a kniha je snad ještě lepší

Mona-Lisa
15.08.2023 5 z 5

SIRIUS BLACK

(Nejkratší recenze ever. Takhle by to před dvaceti lety napsalo mé 12leté já a kdo jsem abych ho zradila. Nejlepší díl ze všech? Dost možná)

Zuzana215
11.08.2023 5 z 5

Ron, Harry a Harmiona...a další oblíbené postavy jsou tu zpět..
Setkáváme se s vrahem Siriusem Blackem, učitelem Lupinem a milovaným Severusem.
Odhalilo se zde nejedno tajemství. Z krysy Prašivky to byl asi největší šok.

VivienRavenhill
11.08.2023 5 z 5

Třetí rok v Bradavicích je oproti předešlým dvěma podstatně ponuřejší a dramatičtější. Hlavní hrdinové si prochází začínající pubertou a jsou jeden na druhého dost protivní. Celý svět je nefér, na každém kroku číhá nějaká nespravedlnost nebo nebezpečí. Popravy nevinných hypogryfů, hrozivé polibky mozkomorů, vrby mlátičky či zlé arogantní tety. Humor je výrazně okleštěn, i když jej lze nalézt např. v hodinách jasnovidectví u profesorky Trelawneyové. Legračního Zlatoslava Lockharta střídá na trůně profesora obrany proti černé magii záhadný Remus Lupin se svým velkým tajemstvím a venku řádí uprchlý masový vrah - údajný Voldemortův kámoš. Který jde, jak jinak než po slavném Harrym. Toho však podstatně víc zajímá famfrpál nebo tajné návštěvy Prasinek. I přesto, že se zde proplétá několik pestrých dějových linií se příběh čte snadno a není vůbec matoucí. Velkolepé vyvrcholení v Chroptící chýši i následný spád s Hermioniným obracečem času vyvolává dle mého názoru ten správný wow efekt. I když je Vězeň z Azkabanu oproti prvním dílům tolik jiný, není o nic horší, ne-li právě naopak.

Bewiz
09.08.2023 5 z 5

"Väzeň z Azkabanu" ma zahalil do svojho temného pôvabu a odhalil úplne nové vrstvy kouzelného sveta Harryho Pottera. S každou stránkou som bol vtiahnutý do záhadnej zápletky, ktorá ma nenechala ani na okamih. J.K. Rowling opäť preukázala svoje majstrovstvo vytvárania príbehov plných napätia, zvratov a emócií.

Harryho tretí rok na Bradavickú školu čarodejníckych umení priniesol nečakané zvraty a nových postáv, ktoré boli rovnako zaujímavé ako tie, ktoré sme už poznali. Pri sledovaní, ako sa postavy vyrovnávajú s minulosťou a hľadajú odpovede, som sa cítil, akoby som bol s nimi každým kúskom cesty.

Napriek temnému tónu príbehu som si užíval aj jeho humor a nezabudnuteľné momenty, ktoré len pridali na autenticite. Priateľstvo medzi Harrym, Hermionou a Ronom sa ešte viac prehlbilo a ukázalo sa, že aj v najťažších chvíľach stojí za to držať sa pohromade.

"Väzeň z Azkabanu" mi priniesol vzrušenie, dobrodružstvo a hlboké emocionálne okamihy. Pre mňa je to jedna z najlepších kníh zo série Harry Potter a dôkaz toho, že kouzelný svet je stále plný prekvapení a čarov. Táto kniha ma nenechala ľahostajným a potvrdila, prečo milujem tak veľa túto sériu.

PS. Dumbledore je stále jedna z najlepších postáv v knižnom svete a vždy by som chcel byť ako on. A Ron vôbec neni taký dement ako vo filme, je vlastne veľmi vtipný chalanisko.

Shindo
23.07.2023 5 z 5

Ako z filmov, tak z kníh o HP je Väzeň z Azkabanu môj najobľúbenejší. Nie je tak nevinný ako predošlé dva diely, do rozprávkového sveta sa pomaly a nenápadne začína vkrádať temnota.

Kniha je oproti filmu omnoho bohatšia, viacero vecí je tu vysvetlených.

jan.para
19.07.2023 5 z 5

Čtivá klasika. S každým dalším dílem temnější a temnější.

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965