Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

od:

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa... celý text

Harry Potter a jeho kamarádi Ron a Hermiona jsou už ve třetím ročníku bradavické Školy čar a kouzel. Harry se nemohl dočkat začátku školního roku, když ale přijede do Bradavic, panuje tam napjatá atmosféra a strach. Proč? Na svobodu uprchl vězeň z Azkabanu, nebezpečný vrah Sirius Black – prý nástupce lorda Voldemorta, Pána zla. A stopa vede - kam jinam, než do školy v Bradavicích. Proto je na obranu povolán strážce Azkabanu, který slyšel Siriuse Blacka mluvit ze spaní. Říkal: „ON je v Bradavicích.“ Harry je v nebezpečí a neochrání ho ani zdi bradavické školy, ani jeho přátelé. Zrádce se může skrývat přímo ve škole... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11/harry-potter-a-vezen-z-azkabanu-11.jpg 4.87744
Série:

Harry Potter (3.)

Originální název:

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (1999)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (378)

Přidat komentář
amyssonner
18. srpna

Za mě nejlepší díl.

limo
03. srpna

Dobrá kniha určitě dopororučuji. Akorát se mi ve filmu nelíbili moskomorové ale jinak moc moc moc moc dobrá kniha.

EliškaHavlová
31. července

Na celou sérii jsem si troufala hodně dlouho a rozhodně ničeho nelituji...už jako malá byl můj filmový nejoblíbenější díl Vězeň z Azkabanu. Hlavně z důvodu, že se v tomto díle hodně kouzlí a Klofan je prostě nejlepší!!!
Rozhodně chci přečíst znovu.

Milky92
23. července

Moje nejoblíbenější knížky dětství!!
Pořád je ráda čtu od 1 až do posledního dílu a to už mám nějaké roky ( haha) :D HP je prostě NEJLEPŠÍ!!

elenai
17. července

Tohle je můj absolutně nejoblíbenější a nejvíckrát čtený díl. A co se mi na něm tak líbilo?

Zápletka - brilantní dějové linie, u kterých jsem do posledku neměla šajnu, jak je paní autorka vyřeší. Zajímala mě každá maličkost - jak to má Hermiona se studiem, kdo poslal Harrymu Kulový blesk, co tajmeného se skrývá za Křivonožkovým zmuchlaným obličejem... A ona to zvládla naprosto dokonale!

Remus Lupin - takového učitele mít, tak jsem do něj blázen až po uši. Byl spravedlivý, dobrý průvodce jak pro studenty, tak pro Harryho samotného, nejen při boji s mozkomory, ale rovněž mu poskytl své vzpomínky na Harryho rodiče.

Prasinky - jediná vesnice obývaná pouze kouzelníky? To je žůžo! A moc ráda bych navštívila všechna ta úžasná místa - od Medového ráje po Prasečí hlavu.

Vývoj postav - dochází k prvním třenicím mezi ústřední trojicí, řeší se různá dilemata a celkově jsou jednání Harryho, Rona a Hermiony propracovanější.

Klofan - to je prostě mazlík!

Někdošťastný
14. července

Mně se líbilo vysvětlení, jak mohla Hermiona zvládat tolik předmětů... A využití obraceče času na konci knihy.

archandelka
11. července

Pecka. Výborně promyšlené. Ale za mě teda nejvíc top je prostě Klofan, miluju ho :-)

katuska995
08. července

Třetí díl jsem četla jako první a byl důvodem, proč jsem se vrhla na celou sérii.

l0st-g1rl
06. července

Můj nejoblíbenější díl♥

Mistr119
06. července

Na tomto díle mě trošku mrzelo, že se Rowlingová hala odpočívat od sporu přímo s Voldemortem, ale opět zachována osnova detektivního příběhu, kde se děti mýlí a nakonec je všechno jinak. :)

Nymeria_
24. června

Když znovu čtu knihy, které už jsem před pár lety četla, jsem většinou zklamaná a nechápu, proč jsem si knížku kdysi tolik zamilovala, ale to není případ Harryho ♥ Právě ji čtu znovu asi po deseti letech a musím říct, že je ještě lepší než si pamatuji! Btw Harry je docela savage :D

Domini3
21. června

Lepší než film. Asi milionkrát :-)))

haki34
19. června

....v tomto díle jsem si už nafurt zamilovaala Siriuse Blacka :)

GaleW
05. června

Zatím z celé série podle mě nejlepší, krásně se četlo, velmi poutavé a dokonale promyšlené až do konce

Tory3007
05. června

Já Harryho Pottera miluju, a tady ten díl mám nejraději
A je to stokrát lepší než film ❤

a.nnysek
05. června

Můj nejoblíbenější díl, který mě úplně pohltil.

Vikos
04. června

Božííí tenhle díl se mi strašně moc líbil a nadchnul. :D

kní
31. května

a ty její humory, ty mám taky ráda, najdeme je i v potemnělém Vězni z Azkabanu:
...Percy naopak natáhl ruku tak slavnostně, jako by Harryho dosud v životě neviděl, a pronesl: "Vítej, Harry. Moc rád tě vidím."
"Nazdar, Percy," opáčil Harry, který měl co dělat, aby se nerozesmál.
"Doufám, že se ti vede dobře," pokračoval nabubřele Percy a třásl mu rukou. Na Harryho to tak trochu působilo, jako by ho představovali starostovi.
"Docela dobře, díky -"
"Harry!" vykřikl Fred, odstrčil Percyho loktem a hluboce se uklonil. "Je prostě úžasný zase tě vidět, kamaráde -"
"Fantastický!" přidal se George, který zase odstrčil Freda a popadl Harryho za ruku. "Absolutně senzační."
Percy se zakabonil.
"Tak to už by stačilo," napomenula je paní Weasleyová.
"Mamko!" zahulákal Fred, jako by si jí teprve teď všiml, a popadl ji také za ruku. "Jak dokonale fantastické, že tě zas vidím -"

Aki12
26. května

Dokonce i takový neznalý mudla jako já už moc dobře ví, že nejlepší kouzelníci a čarodějové jsou v Bradavicích, chodí nakupovat do Příční ulice, umí jezdit na koštěti rychleji než Schumacher ve formuli 1, používají sovy, aby nemusí platit za poštu, když jedu rozdrkanou v zácpách stojící karosou pražské MHD vždycky si vzpomenu na kouzelnický autobusový třípatrák a jeho svižnou jizdu Londýnem a jen tiše takovou jízdu zavidím, ale hlavně nemají fotbal, mají famfrpál !! Ovšem je jeden mudla co je lepší kouzelník než Harry Potter, lord Voldermort i Albus Dumbledore dohromady, jmenuje se Joanne Rowlingová. Tenhle anglický mudla napsal snad svůj nejpovedenější díl, ze světa Harryho Pottera.
Je to zvláštní, že z tak temného příběhu vlastně vyřazuje tolik krásy, tohle se snad ještě nikomu nepovedlo. Vlastně, ono cestovat úspěšně v časové smyčce se taky nedaří každému a málo která holka umí dát takovou ránu pěstí jako Hermiona / ta holka se mě fakt začíná hodně líbit /. Prostě možná temný, ale nádherný díl. Jo a ještě něco, všechny mozkomory bych poslal na naše politiky, aby je zavřeli do Azkabanu, zvlášť za situace, která v Česku momentálně probíhá :D !

Laf
21. května

Pokračování začíná být čím dál lepší a lepší. Neustále kniha přináší něco nového a zajímavého a je těžké ji odložit :)

Kira128
06. května

Stále jsem ještě nepochopila, proč jsem Harryho Pottera tak dlouho odkládala. Vždyť je to naprosto dokonalý kouzelnický svět! Jen Bradavice, v nichž se téměř celý děj odehrává, jsou nevyzpytatelně úžasné! Stačí jedno jediné slovo a už si mohu plně užívat hodiny lektvarů s profesorem Snapem, využívat Pobertův plánek ke všelijakým žertíkům a dokonce si zahrát famfrpál na Kulovém blesku. Vysvětlí mi někdo, proč jsem byla takový šílenec a vyškrtla ze svého života spisovatelku J. K. Rowlingovou?
Jak jsem ostatně čekala, ani třetí díl této série mě v žádném případě nezklamal. Jsem opravdu nadšená. Není nic, co bych mohla vytknout. Postavy jsou perfektně promyšlené, popisy prostředí dokonalé, napínavé situace naprosto skvěle vykreslovány…
Zde se mohou nacházet spoilery!
Právě v tomto díle se rozvíjí další část skládačky, kterou budeme do dalších částí potřebovat. Konečně jsem se pořádně setkala s tím světoznámým Blackem, zvěromágem, vychvalovaným všemi mými kamarádkami… vážně nejsem nadšená, že se k nim musím s vychvalováním jeho osoby připojit.
Snape v mém žebříčku trochu spadl, nějak mi tentokráte nesedl, nedokáži říci proč. Avšak… mé škodolibé úsměvy nad jeho rozčilováním ještě nevymizely.
A Lupin… celkem mě zarazilo (možná i naštvalo), že odešel, ale co mohu dělat, ne snad? Asi to Rowlingové nezakážu… Trvám na tom, že tomuto dílu dodával takovou zvláštní šťávu. A upřímně? Lhala bych, kdybych řekla, že jsem ho neměla příliš v lásce.
Spoilery asi končí!
Každopádně… na závěr musím opět podotknout to, co jsem zmiňovala již na začátku tohoto neuspořádaného zhodnocení. Jsem nadšená, J. K. Rowlingová znovu nezklamala a já mohu s klidným srdcem doporučovat i třetí díl Harryho Pottera. Také mohu bez jakéhokoliv přemýšlení dát pět hvězdiček. A zakončím to takto: Doporučuji! Naprosto šíleně doporučuji tento skvělý svět!

Ivuska97
05. května

Dokonalost!

Dragita
26. dubna

Krásná nostalgie! Od poslední třetiny jsem se nemohla odlepit. Sirius a Lupin jsou skvělé postavy :)

bararich8
24. dubna

Stejně super čtení jako jednička a dvojka. Luxus!

YvLeZa
19. dubna

Z třetího dílu mám smíšené pocity. Možná je to tím, že jsem ovlivněna filmem, protože v knize je toho hodně jinak. Nicméně mě tento díl moc nebavil, někdy tam byly až zbytečné popisy. Harry mi někdy připadal až moc drzý. Rozhodně zatím za mě nejslabší díl ze třech prvních.

Angelikaclaire
16. dubna

Skvělá kniha

Richisa
16. dubna

Jeden z nejlepších dílů jako film mám asi nejraději, kniha je pro mne asi lepší 4
Nejkrásnější je asi Klofan, ve filmu se mi nelíbí ztvárnění vlkodlaka. Naopak vrba mlátička je hezčí než ve dvojce. Kniha každopádně boží.

Etule
16. dubna

Třetí díl Harryho je můj nejoblíbenější, protože se na scénu dostávají mé dvě milované postavy. Sirius Black a Remus Lupin. Myslím, že nemusím zdůrazňovat, jak autorku nenávidím, za to co udělala.
Nicméně jsem Harryho samozřejmě četla, ale už to pár let bude, tak jsem se rozhodla si udělat takový re-reading. Vlastně spíš re-poslech, protože jsem ho poslouchala jako audio knihu. Člověk má spíše zažité filmy, protože ty si prostě může pustit kdykoliv i jako doprovod k uklízení, vaření či jiné takovéhle činnosti. Kdežto s knihami je to jinak. Přesto mě překvapilo, jak je kniha oproti filmu jiná. Jistě základní myšlenku zachovali, ale v knize je toho tolik, co se do filmu nevešlo. Tolik skvělý scén, dialogů, vtipu.
Jako příklad musím uvést následující:
"Byla to vaše hlava, Pottere. Vznášel se ve vzduchu."
Následovalo dlouhé ticho.
"Možná by si měl Malfoy zajít za madam Pomfreyovou," mínil nakonec Harry. "Jestli má takovéhle vidiny."
"Co měla vaše hlava, co pohledávat v Prasinkách, Pottere?" otázal se tiše Snape. "Vaší hlavě není vstup do Prasinek povolen. Žádné části vašeho těla, není vstup do Prasinek povolen."
Tohohle se ve filmu nedočkáte. :) Je ale pravda že v případě Harryho uznávám filmy i knihy. Ačkoliv, což je snad samozřejmostí, knihy jsou prostě lepší.
Ještě musím dodat, že mi ve filmu chybí scéna s Hypogryfy na první hodině Hagrida. Vidět jich hned několik by byl určitě úžasný zážitek. :)

Michalka98
11. dubna

Tento díl Harryho Pottera zbožňuji nejvíce díky naprosto skvělé postavě Siriuse Blacka. Ani nevím proč, ale jeho jsem si zkrátka nejvíce zamilovala. Má totiž v sobě opravdu něco okouzlujícího a navíc je nadějí pro Harryho.

EvikU.
05. dubna

Po dvou dílech už jsem věděla, že budu pokračovat do konce série. Před paní Rowlingovou smekám, její knihy určené dětem baví i dospělé.