Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/9/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-oEc-9.png 5 13845 810

Harry Potter série

Harry se vrací do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností… Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

barca9312
20.05.2023 5 z 5

Klasika jak pro děti tak pro generaci HP

Vixiene
08.05.2023 5 z 5

Stále parádní, i po všech těch letech :)

stanislav0373
04.05.2023 4 z 5

Audiokniha načtená Pavlem Zedníčkem byla vskutku povedená... Draco Malfoy z Chánova byl top.

fénix56
26.04.2023 4 z 5

Asi bych se k Harrymu Potterovi nikdy nedostala, kdyby to nebyla jedna z nejoblíbenějších knih mého vnuka. A nelituji. I když je kniha určená spíše mládeži, hltala jsem každou stránku. Je to příběh o boji dobra se zlem, o přátelství, s příchutí tajemna a napětí.

adabraz
26.04.2023 5 z 5

Nemám co vytknout. Úžasná knížka, skvělý děj. Líbí se mi že je děj pomalu trochu více ponurejší a nepřipomíná pouze "pohádku".

Stidave
18.04.2023 4 z 5

O kus lepší než první díl. O něco temnější a postavám se narozdíl od Kamene mudrců dá fandit. Knížka je ale přeci jen trochu scénářovitá a neuškodilo by, kdyby byla přeci jen o kus delší. Taky mě nepříjemně překvapila dost nápadná fatphobie, ale to je nejspíš dané dobou psaní.

Miunka15
12.04.2023 5 z 5

Pro mne je HP prostě srdcovka

Maki21
25.03.2023 5 z 5

Stejně jako celá série Harryho Pottera, samozřejmě i tahle je super. Příjemná až velmi podobná jako film (to sem nečekala, spíš si to nepamatuju). A opět výborná relaxační kniha, takže jdeme číst další v pořadí :D

martin3683
23.03.2023 4 z 5

Četl jsem dětem před spaním a bavilo mne to. Je vidět, že autorka se s každým dílem zlepšuje, ale také mi přijde více rozvláčná. Představivost je ale narušená tím, že všichni známe (hlavně děti) filmovou verzi nazpaměť, která je hodně povedená a velkou konkurencí ke knize. I tak se jim to moc líbilo a vždy bedlivě poslouchali a porovnávali rozdíly s filmovou verzí. Jako četba na pokračování naprosto ideál.

StrYke
22.03.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Pavlem Zedníčkem. Jako malý jsem měl druhý díl Harryho Pottera velmi rád a myšlenka skryté komnaty se skrytým baziliškem uvnitř mi přišla nanejvýš přitažlivá. Kniha, kterou jsem si poslechl až jako dospělý divák, má stejné kouzlo, jako literární Kámen mudrců. Je čtivá, zábavná a navíc i značně mysteriózní. Opět jde o multigenerační dílo, které lze doporučit čtenáři jakéhokoliv věku či pohlaví. Těším se na další díl.

vera5841
07.03.2023 5 z 5

Opět skvělý návrat do magického světa. Vždy si při čtení uvědomím, jak moc mi ve filmu chybí oslava úmrtí a Valentýnská básnička! A také jak je Lockhart velký zmetek :) Pravdou je, že jako dospělý čtenář si uvědomuji, že tato kniha je ještě pohádka. O to úžasnější mi přijde, jak děj roste společně se čtenářem.

Dietwithstyle
05.03.2023 5 z 5

Četla jsem zhruba 15x, teď však po delší době a je to prostě pecka. Filmy jsou sice fajn, ale při čtení si člověk uvědomí, kolik toho v nich chybí.

Evkaha
04.03.2023 5 z 5

Spolu s kamenem mudrců přečteno za léto r. 2000 dobře 20x dodnes vidím jak nám s bráchou nevadilo, že venku o prázdninách prší, protože jsme měli Harryho a nezajímal nás ani nový počítač. Začala nám Pottero mánie

smazenaryba
03.03.2023 4 z 5

Detektívny aspekt je v druhom dieli trochu prekombinovaný, a v strednej časti autorka tápala, no inak si zaslúži všetku priazeň, ktorú séria dostáva. Magické, pútavé, zábavné.

denniys
01.03.2023 4 z 5

Okomentovat Tajemnou komnatu je pro mě strašně težké. Obecně mám u Harryho problém s tím, že čtu jednu ze svých nejoblíbenějších filmových sérií, kterou znám pomalu zpaměti. A Tajemná komnata je můj nejmíň oblíbený díl, proto nevím, zda se to neprojektovalo i do četby knihy a následného hodnocení.
Druhý díl Harryho je pořád takový dětsky pohádkový, ale už je znát určitý vývoj, příběh je více "detektivní" a objevují se náznaky budoucí temnoty. Nicméně Kámen mudrců byl lepší. Jsem zvědavá na pokračování, baví mě hledat odlišnosti od filmu, kterých už bylo víc.

dzejn187
25.02.2023 5 z 5

Druhý díl této legendární série opět nezklamal. Obzvlášť Hermiona a Dobby tento příběh skvěle doplňují a při čtení jejich pasáží je těžké se nepousmát.

lucakuca
24.02.2023 4 z 5

Čtivé, magické a opět vítězící.

berry1009
23.02.2023 4 z 5

Pokud je jedna kniha, která by se měla blížit více 4 než 5 hvězdám, je to tajemná komnata. Jde hlavně o velké množství nesrovnalostí a náhod. Jaká je pravděpodobnost, že fakt nikdo neumře a to z tolika různých možností? Chápu, jak se bazilišek pohyboval, ale jak sakra musí bejt v bradavicích velké potrubí, a kudy tedy lezl ven? A štěstí, jaké Harry měl v této knize, je enormní. Čtenář dítě však tyto záležitosti příliš neřeší (vím to, jako dítě jsem to četl minimálně třikrát), takže opravdu jen tu jednu symbolickou hvězdu dolů.

SBH
21.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Nejspíš je už jisté, že mě okouzlení touto ságou definitivně mine. Jedná se o dětské knihy, to bude první kámen úrazu. Viděla jsem filmy a mnohokrát, takže se mi do čtení pletou. Ale hlavně postrádám mistrovství autorky, které jsem si oblíbila v sérii s Cormoranem Strikem.
Tentokrát mi chyběly i překvapivé souvztažnosti rádoby náhodných příhod, které jsem si tak užila v Kameni mudrců. A ovšem neduhy zůstávají – papírové, schématické, klišé postavy. Záporní hrdinové jsou nepřirození a afektovaní. Dětem to možná přijde atraktivní, ale za sebe vůbec nechápu, proč se Dursleyovi k Harrymu chovají tak hrozně. I když celá ta rodinka je jedna velká karikatura.
A – v případě této autorky překvapivě – dochází i na logické nesrovnalosti: proč zkamenělé oběti najde vždycky Harry? Proč při průzkumu toho, co Draco ví, nepoužili neviditelný plášť, a místo toho se mordovali s mnoholičným lektvarem?
Konec se povedl, svižný, napínavý, zábavný.

peeetta
16.02.2023 4 z 5

Během druhé četby této knihy si všímám různých detailů, které jsem jako mladší nevnímala. Samozřejmě porovnávám s filmem, ale na knihu nic nemá. Autorka má příběh propracovaný a změny pro film jsou na škodu.