Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13838 809

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

hana4834
08.12.2016 4 z 5

super kniha doporučuji nejen náctiletým

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Trochu slabší díl,ale přesto mě bavil

kittlerka
29.11.2016 5 z 5

Bylo to zase úžasné, o tom žádná..

V první třetině mi maličko vadilo, že u všech hlavních postav byla opakována jejich charakteristika z prvního dílu, ale je to je jen drobnůstka:)

amaenium
28.11.2016 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře a řekla bych, že má zajímavější a propracovanější zápletku než první díl. Postava Zlatoslava Lockharta mi přišla otravná. Dobře vymyšlená, ale velmi otravná.

rodak
19.11.2016 5 z 5

Super moc se u toho bavím.Čte to syn ,já mám 40 let a žeru to.Pak si o tom vždy povídáme .Jdu na třetí díl...

Ranuncul
12.11.2016 3 z 5

Pro mě nejslabší díl z celé série.Otřesná postava Zlatoslava.

Beltrix
30.10.2016 5 z 5

Tenhle díl to má podle mě docela těžké - má sloužit jako můstek mezi pohádkovým prvním dílem a temnějším a dospělejším třetím dílem, což zvládá docela se ctí, přesto patří k mým méně oblíbeným.

Verrrunka
29.10.2016 4 z 5

Druhý díl mi přišel mnohem víc propracovanější, co se zápletek týče. Neuvěřitelně napínavé a zábavné, tohle jsou fakt nejlepší dětské knížky vůbec! Další díly čekají :)

majxik
27.10.2016 3 z 5

Knížka pokračuje po vzoru minulého dílu, a moc se nemění. Pořád se tu škatulkuje, pořád je všude hromada nenávisti a pohrdání vůči neznámému, ale příběh je poutavý a čte se dobře, jen teda konec je tragický uspěchaný, a rozuzlení knížky je na několika stránkách. V tom konci upřímně předčil film knížku o dost.

leny.wood
23.10.2016 4 z 5

A najednou mi přijde film děsný... Není nad to si oživit knižní předlohu, která jediná vám dá to, co film nikdy. Přesnost, detailnost, daleko větší poutavost. Film je tak pozměněn, tolik tam toho chybí - a to není "komnata" obsahově tak naditá jako další díly, klidně si s tím mohli dát větší práci.

laepus
20.10.2016 5 z 5

Pro mě nejvtipnější ze všech potterovek (četl jsem tři, viděl všechny). Jen postava Zlatoslava Lockharta stačí sama na to, aby v celém potterovském univerzu už vtipnější postava nikdy nemohla být.

Arya26
16.10.2016 5 z 5

Tajemná komnata mě bavila snad ještě víc než Kámen mudrců. Příběh je zábavný, čtivý a dobře napsaný - ideální oddechovka. Chvílemi jsem se vážně ztotožňovala s Hermionou a říkala jsem si, sakra nejsem to já?! Doporučuji ji všem od 9 až do 99 (a starším :D).

Moltri
11.10.2016 5 z 5

Ocenil bych trochu víc akce při souboji s baziliškem jako je ve filmu. Jinak super příběh.

Kaytria
02.10.2016 4 z 5

Ještě pořád hledám to pověstné BOOM, které Harryho před 15 lety tak vystřelilo do světa. Příběh je pěkný, zajímavý a pravda, oproti prvnímu dílu už není tak vinutý, stále ale k žádné katarzi nedochází; nečte se mi úplně dobře (že by to ale bylo tím nepohodlným paperbackem?) Nicméně vrhám se na třetí díl a pokud se legendy nemýlí, už by se to mělo obracet k (ještě) lepšímu.

Verča91
26.09.2016 5 z 5

Tento díl pro mě byl maličko slabší než ostatní díly Harryho Pottera, ale i tak se kniha četla velmi dobře

Pazďa
16.09.2016 4 z 5

Druhý díl Harryho Pottera jsem nikdy neměl tak úplně rád už jen protože se zde objevují velcí pavouci a velcí hadi takže jsem si k Tajemné Komnatě vytvořil v dětství dost slušnou averzi :D Ale i přesto je to znova výborný příběh který se vám bude zaručeně líbit pokud jste ocenili první výlet do Bradavic.

Leenah
29.08.2016 5 z 5

Další díl Harryho Pottera, který nezklame. Užívala jsem si drobné odlišnosti od filmu a skvělé popisy situací, osob a míst, které nikdy nenudí. Rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy.

David_Vesely
27.08.2016 5 z 5

Moc dobrá kniha, prostě Rowlingové a Harry Potterovi se asi nic nevyrovná. Skvělý příběh, dobrá zápletka. Prostě 5 hvězdiček!

JosefW
26.08.2016 5 z 5

Po prvním díle, kdy jsem si jako fanda filmové série přivykal odlišnostem, mne pokračování Harryho dobrodružství bavilo ještě více. Film byl dobrý, ale kniha byla daleko lepší (hlavně, když kvůli baziliškovi málem zapomenete vystoupit z vlaku).

nakavusterezou
21.08.2016 4 z 5

Tak po - skoro - dvou měsících jsem knihu HP a Tajemná komnata zavřela na poslední stránce. Nikdy mi netrvalo dva měsíce, než dočtu knihu, ani ta, která měla přes 700 stránek. Přemýšlela jsem, čím to je, že mi to tak dlouho trvá a došla jsem k závěru, že je to tím, že už od první stránky vím, jak příběh skončí, čili mě to nenutilo a hlavně netlačilo číst dál, abych se dozvěděla, jak příběh skončí. Dost mě také mrzí to, že mě kniha do příběhu vtáhla až na posledních 100 stránkách.

Samotný příběh je naprostou kouzelný - nečekaně - a četl se skvěle. Na knize jsem si užívala hlavně to, že jsem mohla srovnávat knižní a filmovou verzi a říkat si v duchu, co bych do filmu ještě z knihy přidala a že je škoda, že některé pasáže do filmu nedali, nebo je udělali úplně jinak.

Je jedna zvláštnost, kterou musím zmínit a to je ta, že ve filmu jsem neměla ráda Hermionu - typický šprt - nic pro mě, ale v knize jsem ji měla skoro radši než Rona - kterého jako postavu naprosto hltám.

Knize dávám 4 z 5 možných hvězdiček. Nemůžu ji dát 5 hvězdiček, jelikož jsem ji nečetla s naprostým nadšením, které bych si u knih s pěti hvězdičkami představovala.

Musím smeknout před J. K. R. za to, jak vůbec mohla něco tak úžasného, s tak skvělým a půvabným příběhem sepsat a pobláznit tím celý svět. (Teď samozřejmě nemám na mysli jen tuto knihu, ale celou sérii HP).

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965