Harry Potter a Tajemná komnata

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností...
Tajemná komnata se znovu otevřela!
První vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29800/harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 4.68970

Harry Potter (2.)

Harry Potter and the Chamber of Secrets (1998)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Lubisek
10. listopadu

Knížky ze série Harryho Pottera se podle mě nedají slovně hodnotit. Prostě úžasná kniha. Nejlepší je na knížce jednoznačně konec. Kdo viděl pouze film, tak by neměl zapomenout přečíst i knihu. ;)

DK197
09. listopadu

Přemýšlela jsem, jak hodnotit něco, co milujete a znáte nazpaměť... Nelze to. :-) O hvězdičku méně jen proto, že další díly zbožňuji víc a... některé drobnosti z filmu se mi zdají lepší, než v knize. :-)

Jeckyyy
09. listopadu

Já si do dneška myslela, že dvojka je ze všech nejslabší....ale asi ne. Líbilo se mi to jako jednička a uvidím, jak budu pokračovat, jestli alespoň o nějakém dokážu říct, že je horší :D

Madli

Tenhle díl mám asi radši než ten první. I jako film. Byl asi více akčnější než ten první díl, ale těším se i na další díly.

sd1992

Druhý díl mám hrozně ráda jako film. Takže pro mě nebylo velkým překvapením, že i kniha se mi líbila víc, než první díl.. :) Miluju Zlatoslava. :-D

fvalek

Harry je moje srdcovka, můžu ho číst v deseti i ve dvaceti letech... Druhý díl už není takové to základní "přivítání" a o rok starší Harry už si může dovolit působit více zkušeně a dostat se i do nějakého vyspělejšího nebezpečí. Moc se mi líbí, že Rowlingová má tak komplexně vymyšlený svět, že v žádném díle nevyčerpá nové poznatky o kouzelnickém světě a druhý díl tento svět skvěle rozvíjí. Na rozdíl od prvního dílu se zvyšuje akce, napětí a právě i to nebezpečí. Hrozně mě baví mimodějové skutečnosti a v tomhle díle jich je otevřených tolik, nová kouzla, magické rostliny, magická zvířata (akromantule a bazilišek jsou taky srdcovka). Pořád to ale ještě hraje na takovou jednodušší notu, nechci říct dětskou, ale tak Harrymu je teprve dvanáct, takže si to může dovolit. Některé pasáže jsou takové trošku naivnější. :)

MatoZu

Na tuto knihu mám netradiční názor - mám jí ze všech HP knih nejradši (možná ještě spolu s třetím dílem).

Vercatko91

Ještě víc akční než první díl, postupně se dávají věci do pohybu, HP jak ho známe/máme rádi :)

Hania932

Další rok v Bradavicích za mnou a já jsem si to strašně užila! Bylo to prostě skvělé. Bylo to napínavé, steašidelné a hlavně plné očekávání. Zase poznáváme nové postavy a sbližujeme se s hlavními hrdiny.
Já nemám co vytknout, protože je kniha prostě dokonalá. ♥

Audrina

Druhý díl je napsaný lépe než díl první, na autorce už je vidět zkušenost. Co na Harrym miluju jsou scény jakési každodennosti. Myslím, že to je jeden z důvodů, proč má tolik lidí knihy rádo, člověk si při čtení totiž opravdu připadá jakoby večeřel v Doupěti, byl na hodině Přeměňování nebo se snažil chytit zlatonku při famfrpálovém utkání. Připadala jsem si tak při prvním čtení v deseti letech a připadám si tak neustále, i když mi už je přes dvacet.

blankaa89

Stejně úžasné jako první díl. Nemohla jsem se odtrhnout :)

petra1394

O dost lepší, než první díl. Jen se mi zdá, že ten závěr tak nějak celý obstaral Fawkes, protože nebýt jeho příletu s Moudrým kloboukem a mečem, nebýt toho, že oslepil baziliška, uzdravil Harrymu ránu, hodil mu k nohám deník Toma Raddela a pak ještě všem pomohl dostat se z Tajemné komnaty, tak vůbec nevím, jak by to s Harrym dopadlo :D A ještě poslední věc - proč rval Harry ten deník do své špinavé ponožky? :D :D

iop

Příběh se odehrává v Bradavicích, Příčné ulici a v domě Dursleových...
Hlavní postava je Harry Potter a vedlejší postavy jsou: Ron a Hermiona.
Zápletku nebudu prozrazovat , protože by nemělo potom smysl číst.
Mě tato kniha zaujala kvůli své fantasii.
Hodnotím tuto knihu: * * * * *

Harmiona

Nejlepší

PWM

Strašně moc by mě zajímalo, jakou knihou by se Harry Potter a Tajemná komnata stal, kdyby se toho namísto Rowlingové ujal nějaký spisovatel…

Někde jsem četl, že lidé buď mají nápady, nebo umějí psát. Pro tuhle knihu (konec konců i pro předchozí díl) je to velice trefné.

Na jednu stranu je o maličko lépe napsaná než Kámen mudrců, na druhou stranu je v podstatě její kopií - tedy celkem lineární příběh, otrocké plnění po sobě následujících úkolů a konec. Stále nechápu neochotu, nebo snad neschopnost, autorky klíčové události rozepsat na více než jen pár vět - například odbyté vyprávění závěrečné scény. Vždy mi to připadá, jako by autorka samou nervozitou ze sebe všechno vychrlila tak překotně, až jí není rozumět…

Na druhou stranu je zajímavé, že mnohé vedlejší události jsou popsány velice obsáhle, ale s vtipem a velice zábavně. Například scény v Doupěti, které na děj (pravděpodobně) žádný vliv nemají a přitom jsou napsány lépe, než podstatnější části knihy. Rovněž jsou zde nové hezké nápady, např. deník.

Celkově vzato je to ale čtivá a zábavná kniha, která potěší a stejně jako první díl baví děti a dává jim chuť číst – a za to dík!

lucygreen

Tento díl se mi líbil o hodně víc, než první. Je víc napínavý a moc se mi líbil! Hodně jsem se i smála (hlavně na konci knihy). A profesor Lockhart byl velice dobrá nová postava :D. Za mě palec nahoru.

Atak

To že je tato kniha brilantně napsaná asi nikoho nepochybuje :) naštěstí jsem nikdy neviděl žádný film do konce a tak se nepřipravil o napínavý a poutavý konec.

Ivka14

Miluji filmy Harry Potter a ted jsem se dala fo knížek a nelituji, protože v knize je vic detailů. Doporučuji všem.

Babsie

Stejně skvělé jako první díl, scény v tajemné komnatě mi připadaly ještě mrazivější než ve filmu. Napínavé a zábavné, nemám co vytknout.

SknihouVrukách

Tajomná komnata je jeden z mojich najobľúbenejších dielov a aj druhýkrát som si to veľmi užila. Rowlingová je jedna z tích autoriek, ktoré vytvorili geniálny nový svet, kde všetko do seba zapadá. Ani teray mi veľmi osobnosť Harryho nesadla, ale napriek tomu som si obľúbila veľa iných postáv. Samozrejme sa tu objavili, niektoré časti, ktoré ma úplne nebavili, ale bolo tu viac scénach, ktoré ma bavili. Jednoducho každý si musí musí prečítať HP.

TimeLord

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Richisa

Klasika... Přečteno s dětmi. Líbilo se i jim.

lessi

Co napsat. Prostě báječná kniha. Filmy jsem nějak nesledovala, za to do knih jsem se zamilovala. Momentálně čtu třetí díl a opět supet.

caroline7390

Srdcovka

Ran

I druhý díl byl velmi čtivý a napínavý.

BeyondHorizon

Jediné, co mě zatím u této série mrzí je, že knihy jsou tak krátké. Mnoho věcí nebylo rozvedených a děj byl napsán úsporně, zůstalo jen to nejdůležitější. Děsí mě, jak rychle se knihy přečtou. Klidně bych přečetla 500 stránek navíc o nějakých nedůležitých událostech každodenního školního života HP, jen abych v jeho světě mohla zůstat o něco déle.
Film prakticky vystihl téměř všechno. Ne všechno mi ale bylo úplně jasné a po přečtení knihy do sebe všechno konečně krásně zapadá. Jen, jak už jsem psala předtím, mě zklamal popis. Boj s baziliškem byl popsán téměř v jediném odstavci a to je na mě moc rychlé. Chci víc detailů!

Marekh

Kniha se mi celkově líbila. Zaujalo mne např. létající auto, Vrba mlátička aj. Závěr knihy byl napínavý a strašidelný. :)

Žožik

Zábavný děj, kniha je velice čtivá, asi nic co bych mohla vyčítat. A to, jak je vykreslený kouzelnický svět, je prostě úžasné.

Dagros

Musím říct, že knížka Tajemná komnata se mi líbila víc, než film. V knížce je obsaženo více informací, které ve filmu vůbec nebyly a najednou spousta věcí do sebe krásně zapadá. Je to nádherná knížka, která se četla úplně sama. Hned se vrhám na třetí díl. Nějak mě ta ,,Potterovská mánie" chytla :))

misowi84

Podruhé jsem zavítal do Bradavic..
A opět jsem byl dokonale okouzlen :-)