Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12312 833

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

aneta1
04.09.2014

Je to to NEJLEPŠÍ!!!!!!!!

ziriant
04.09.2014 5 z 5

Z Epilogu mám rozporuplné pocity, nicméně konec by byl pro věrné čtenáře drastický tak jako tak. Harry Potter a Relikvie smrti je první (a zatím poslední) knihou, kterou jsem kdy přečetla v originále, protože jsem se tehdy nemohla dočkat českého vydání. Což lze z mé strany považovat za poklonu nejvyššího stupně. A nyní, když jsem četla celou sérii znovu (po kolikáté už?), pro mě byly ty tři týdny nádherným návratem do dětství a dospívání. A vím, že příště to nebude jiné. V podstatě stále žiju v čekání na další díl... Krásné věci nemohou a neměly by trvat věčně, což ale neznamená, že po zbytek svého života nemůžeme vyhlížet jejich návrat.

1v8na
03.09.2014 5 z 5

Jedním slovem super! Prostě úžasné. Stálo to za přečtení, celá sága, všech sedm knih.

riley
24.08.2014 5 z 5

Do čtení jsem se tak zažrala, že jsem ji měla přečtenou za víkend a klidně bych ji přečetla celou zase znova.Po přečtení se mě zmocnil takový zvláštní pocit, že už je vlastně konec a žádný další Harry Potter už nebude.Ale když něco starého končí, něco nového začíná, takže nás třeba Rowlingová zase něčím překvapí...

Cibak
19.08.2014 5 z 5

Tak a je po všem. Relikvie smrti jsou úžasným zakončením ságy Harryho Pottera. Doufám že J.K. napíše ještě mnoho krásných knih...

Kubíííína
13.08.2014 5 z 5

Tato kniha byla třešničkou na dortu, někdy velmi drastické čtení, ale konec dobrý všechno dobré.

fiona007
12.08.2014 5 z 5

a je tu poslední knížka. Až na zdlouhavé pasáže o Brumbálovi to bylo super.
Harry s věrnými kamarády, který se když tak nakonec vrátí, se vydávají na pátrání po viteálech.
Maličko mi vadily takový ty náhody, typu - Hermiono, kde jsi vzala ty knížky o viteálech, no na konci minulý knížky jsem si je přivolala, ale budiž.
Strhující bitva o Bradavice byla popsána skvěle, včetně závěrečné bitvy. Kdo vyhraje? To si přečtěte :-)

Beni
10.08.2014 5 z 5

... všechno jednou končí :-( Na konci knihy jsem si však přála, aby příběh ještě neskončil. Za mně by mohla vyjít ještě nějaká malá novelka.. třeba třídní sraz??? Nebo nejstarší syn??? .... vím blbnu, ale prostě mi to přišlo tak .... KONEČNÉ :-(

Lidudu
05.08.2014 5 z 5

Poslední díl série ve mě vyvolal neskutečně rozporuplné pocity. Samozřejmě jsem chtěla, aby Relikvie smrti konečně vyšla, abychom už konečně věděli jak to skončí a jestli se Hermiona s Ronem konečně přestanou chovat jako blbci a dají to dohromady, ale zároveň jsem věděla, že Relikvie znamená definitivní konec. Už žádné Bradavice. Když jsem dočetla, brečela jsem. To je další důkaz, že HP má duši a zůstává ve čtenářích.
P.S. ten přeslazenej cukrkandlovej konec si teda mohla odpustit. Všem nám přece bylo jasný, kdo s kým bude žít šťastně až do smrti...

Adris
29.07.2014 5 z 5

Nesmrtelná série o Harrym. Tato kniha je ze všech nejlepší. Kvalitně napsaná! Určitě doporučuji:)

Pivísek
25.07.2014 5 z 5

Výborné zakončení série, člověk napjatě čekal, jak to asi celé dopadne, i když mu bylo jasné, že nejspíš dobře! :o) Zklamal mě jen úplný konec knihy, osobně bych tam těch pár stránek nedávala, ať si každý domýšlí, jak to bylo po těch pár letech, ale to bylo na uvážení autorky. Celkově je to jedna z mých nejoblíbenějších knižních sérií a vždy se k ní budu ráda vracet! :o)

xxDawexx
15.07.2014 5 z 5

Podle mého názoru je největším probléme posledního dílu jedna věc - totiž, všichni jsme tak nějak dopředu věděli, jak to skončí. Jistě, některá tajemství si pro nás Rowlingová schovala, všechno do sebe pasovalo a šlapalo jak švýcarské hodinky, všechno mělo hlavu a patu (možná, že pro někoho až překvapivě), ale i tak. Napětí, kdožeto nakonec všechno přežije všechno nespasí. Někomu možná také chyběla absence školy, do níž se Harry sice vrátil, nicméně celý rok je prostě celý rok. Ano, je to logické, mě to ani nijak nevadilo, jen to ale ilustruje to, jak byl tento díl opět jiný. Tuto schopnost, každý díl sepsat jinak, oceňuji. I proto si tento díl zaslouží stejné hodnocení jako díly ostatní, ačkoliv pro mě byl ještě o chlup slabší než Princ dvojí krve.

MaaaR@
15.07.2014 5 z 5

Poprvé jsem začal Harryho číst v přibližně stejném věku, ve kterém se dozvěděl, že je čaroděj. Tak, jak jsme oba dospívali, tak se měnil i příběh, z typické knížky pro děti v temnou a komplikovanou četbu. Přiznám, ze v té době byl pro mě HP těžká závislost :). Nedávno jsem pocítil nutkání opět se do této ságy pustit a byl sem značně napjatý, jaké to po těch letech bude.

Pravdou je, že první 3 díly mne už zdaleka nechytly tak, jako dříve. Od čtvrtého jsem však beznadějně začal propadat kouzelnickému světu a šestý a sedmý díl jsem zvládl během pár dní. A stejně jako před lety, po poslední stránce, když jsem si uvědomil, že další osudy jednotlivých postav se již nedozvím, se mě zmocnila zvláštní prázdnota, jako bych přišel o skutečné přátele. Na druhou stranu, ty krásný chvíle nad knihami a věci, které jsem v nich objevil, mi už nikdo nevezme. Myslím si, že pokud ve vás nějaký příběh zanechá takové stopy, je to tím nejlepším důkazem jeho výjimečných kvalit.

Gallaxy
15.07.2014 5 z 5

Sbohem dětsví, sbohem Harry. Každý rok k Vánocům nový díl bylo symbolikou celého mého dětství. Všechny díly jsou úžasné, ale tenhle poslední je důkazem, že Rowlingová měla děj promyšlený. Vše do sebe zapadlo a čekalo nás velkolepé finále. Škoda jen epilogu, který nám nenchal naděje na žádné pokračování, ani prostor naší fantazii.

hana.hanigerova
11.07.2014 5 z 5

S Harrym Potterem jsem (jako mnozí další) strávila své dětství. Naprosto přirozeně se příběhy vyvíjely tak, že seděly i k mému vývoji. Začínaly jako příběhy pro děti a zakončeny byly složitým a napínavým příběhem pro dospělé. Velice mě překvapilo, jak měla Rowlingová celý příběh od začátku promyšlený. V posledním díle mi bylo velmi líto předtím nenáviděného Snapea a úplně jsem se do jeho postavy zamilovala. Kdybych knihu nečetla, z filmu bych si myslela, že byl Harryho otcem. Celý sedmý díl mě naprosto nadchnul a kromě Epilogu ho Rowlingová nemohla napsat lépe. I film by se mi líbil, kdyby tolik "neodflákli" konec, který měl být podle mého názoru o mnoho víc dramatičtější, když už několik let celý svět žil s Harrym Potterem a na konec všichni čekali. Poprvé jsem v kině u filmu nebrečela...

Pelerine
07.07.2014 4 z 5

Pro mě má ještě nadstavbu, protože jsem ho četla ve svém oblíbeném cizím jazyce (ve francouzštině)... Posléze i v češtině, ale ani v jednom jazyce mě příliš nenadchl epilog, takže jen 4 hvězdy.

Madame R
01.07.2014 5 z 5

Proč? já nechci :( bohužel poslední díl :(

Monika2001
01.07.2014 5 z 5

Mě se na Harry Potterovi nejvíce líbilo to, že začínal jako kniha pro 11 leté děti a s pruběhem jeho dospívání nastal zvrat a už nebyl pro malé děti.

Fairiella
18.06.2014 5 z 5

Kdo jste to nikdy neslyšel: "To je trapný, číst Harryho Pottera", ale většina lidí na to šla do kina nebo si to stáhli doma a nikdy nepřečetli ani stránku toho příběhu. To mi teda přijde trapnější. Takhle se připravit o spoustu skvělých věcí navíc, co ve filmech prostě chybí a zplošťují je. Argument, že je to čtení pro děti, mi přijde scestný - ne že by ta kniha taky pro děti nebyla určená, ale tady jde o sdělení. O celý propracovaný svět. Je to příběh o tom, že pokud půjdu přímo do centra vlastního strachu, ta příšera ve tmě se změní v lampu, otevřenou skříň nebo křeslo, jíž po celou dobu byla a já něco nového pochopím a zažiju a poznám svět zase o něco líp. Spousta lidí se radši nedívá tam, kde je domnělá příšera a žijí ve strachu, že budou dřív nebo později dopadeni. Harry je jiný. Knížky o něm mají prostě pohodlné místo v mé knihovničce napořád jisté.

KriKri
01.06.2014 5 z 5

Úžasná série. Skvělé zakončení. Jen lituji, že jsem viděla všechny filmy dřív, než jsem se pustila do knih a byla jsem tak ochuzena o to nejlepší...