Harry Potter a relikvie smrti

Harry Potter a relikvie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/9_/8/bmid_harry-potter-a-relikvie-smrti-5x2-8.jpg 5 12308 833

Harry Potter série

Naposledy?... Věrní kamarádi Harry, Ron a Hermiona do posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Musí splnit nelehký úkol, který moudrý ředitel školy Albus Brumbál již nemůže dokončit. Společně se vydávají hledat tajemné viteály, do kterých Pán zla roztříštil svou duši. Zničení viteálů je tak jedinou šancí, jak nad ním zvítězit. Na trojici kamarádů číhají na cestě nebezpečné nástrahy, ale ani v těch nejtemnějších úkrytech neztrácejí podporu svých přátel.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Deathly Hallows , 2007

vlkodlaq
05.06.2015 3 z 5

Takže jsem právě dočetl posledního HP. Po zvážení a zhrnutí se mi to i docela líbilo, dozvěděl jsem se plno detailů, které mi ve filmech chyběly coby chybějící střípky do skládačky nutné logiky. Závěr byl mnohem více vychytaný ve filmu, v knize to na mě působilo, jako by toho autorka už měla dost a chtěla to rychle dokončit, čekal jsem trochu více popsané souboje, popisy scén, chybělo mi tak třicet stran. Takže z 85% vítězí knihy, zbývajících 15% je pro film, hlavně za závěr.
Teď k ději, celým příběhem se nese podivný podtón antihrdiny, Harry dostal tak nějak vše naservírované, pořád mu někdo pomáhal, pořád ho někdo vedl a hlídal, v tomhle směru měl Voldemort mých sympatií více, přece jen to byl velmi schopný a rozhodně samostatný klučina (byť samozřejmě sešel na zcestí..). Možná je to jen pohled vycházející z mé povahy, ale očekával bych více samostatnosti a rozhodování, takhle byl Harry jen průměrný kouzelník a průměrný člověk, dokopaný okolnostmi a okolím, klidně to mohl být kdokoli jiný, možná by to bylo i zajímavější čtení, kdyby havni postava byl třeba Neville, který se z nicky vypracuje v supermága s dobrým srdcem, nebo tak nějak. No asi to mělo být tak jak to bylo, jen jsem vvyrostl na fantasy a sci-fi literatuře a prostě je moje srdcovka něco jiného. Kulhánek, Žamboch, Kotleta, to je o několik levelů vyšší laťka a tak se Rowlingová nestala mojí oblíbenkyní a přečíst od ní něco dalšího mě ani v nejmenším neláká, celou tuto sérii jsem přečetl hlavně ze setrvačnosti.

Gizzy
23.05.2015 5 z 5

Jednoznačně nejlepší díl. Líbil se mi od začátku až do konce a jediný co mě mrzí je, že neni pokračování a Harry má tak krátkou školní docházku :D

kklepkaa
06.05.2015 5 z 5

Tahle série patří k mému dětství. To do Bradavic jsem utíkala, když jsem chtěla nebýt a i po letech je mi vážně líto, že je konec. Epilog už byl jen taková třešnička na dortu :)

kacenka7206
22.04.2015 5 z 5

Vůbec se to nedá srovnat s filmem, nejlepší díl HP v knize, proto dávám 5*

jaja1989
20.04.2015 5 z 5

Knížka je lepší než film.

Zdeňula
18.04.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka...

Mozkovna
31.03.2015 5 z 5

Řekla bych nejlepší kniha celé série. Zamilovala jsem si jí. I film :)

Peter.Melon
31.03.2015 5 z 5

Vynikající kniha o známém čarodějovi...

Hailey
26.03.2015 5 z 5

Úžasná knížka a skvělá serie!

Alexander1918
12.03.2015 1 z 5

Tož ... konečně závěrečný díl. Hned na úvod bych řekl to moje - vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem posedmé. A teď bych rád ospravednil mojí nelibost týkající se tohoto díla. Jednak, ale to je můj problém, že mi to přišlo takové moc prostoduché. Největší problém však vidím v celkovém pohledu na tento soubor knížek. Stačí se zamyslet nad tím, co všechno je tady obsáhlé ... a každý si může představit své výjevy, které už někdy, někde viděl. A máme tu další věc - kdokoliv dnes napíše cokoliv z takového prostředí, navždy to bude už jenom napodobenina Harryho Pottera. Z toho plyne zkažení celé generace čtenářů, kterým už další knížky nebudou vonět, protože je tam málo toho, onoho a tamtoho a vůbec ... Pokud si zároveň srovnám tuto autorku s takovým velikánem píšícím podobný styl - J.R.R. Tolkien - tak tato heptalogie mi připadá poněkud směšná ... Na konec dvě pozitiva, jedno z nich - když už nic, tak určití negramoti přečetli ve svém životě alespoň toto, druhé z nich - některá slovíčka přeložená do češtiny byly opravdu pěkná a originální.

Morgainne
10.03.2015 5 z 5

Nejlepší díl z celé série.

Always a reader
10.03.2015 5 z 5

Skvělé... Na rozdíl od filmu se tu pořád něco děje. Film neměli rozdělovat na 2 části. Knížka je suprová, já se prostě nemohla odtrhnout... Spousta mrtvých... :´( Strašně smutné a přitom.. konec dobrý :)
Strašně se mi líbil konečný souboj Voldemort vs. Harry. Jak kolem sebe kroužili a Harry mu vyprávěl co všechno o něm ví a nakonec ten triumf s hůlkou! Voldemortovi prostě přece jen něco unikalo...

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Záverečná kniha série je konečne za mnou a hneď na začiatku uznávam, že sa podarila. Ale spočiatku tak rozhodne nepôsobila. Potter a jeho kumpáni sa prvú polovicu knihy len bezcieľne potĺkajú a zaujímavých vecí sa deje len minimum. Občas sa síce niečo zomelie, no je to len také vzplanutie, ktoré rýchlo zhasne. Zlom nastáva v druhej polovici, keď kniha začne naberať obrátky, čriepky informácii začnú do seba zapadať a obľúbené postavy zomierať. Tu by sa dalo autorke vytknúť, že niektoré veci sú totálne "over the top" (napr. drak), ale osobne mi preháňanie schopností 17-ročných kúzelníkov moc neprekážalo. Tempo sa zvyšuje až do finále, po ktorom ale nepochopiteľne takmer okamžite kniha končí. Vyložene mi chýbala nejaká kapitola, ktorá by sa venovala tomu, čo sa dialo v nasledujúcich dňoch/týždňoch. Epilóg túto úlohu ani zďaleka nenaplnil. Mojou poslednou výhradou je nedotiahnutosť niektorých dejových liniek (jeden príklad za všetky - Malfoyovci). Celkovo je dojem ale veľmi dobrý, určite omnoho lepší ako po predchádzajúcich dvoch nemastných-neslaných dieloch. 8/10

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Podle mě skvělé zakončení této mimořádné série,která si získala srdce nejednoho čtenáře. Po rozuzlení příběhu Severuse Snapea, který byl, je i bude pro mě asi nejzajímavější postava celého příběhu, až po polibek Rona a Hermiony, prostě dokonalost sama. Vždy po přečetní relikviích mě naplní prázdný pocit. Nejlepší lék na to je začít číst celou sérii znovu a znovu. Pokračování neuznávám, podle mého názoru,ty nejlepší věci mají svůj začátek,prostředek a konec.

“Whether you come back by page or by the big screen, Hogwarts will always be there to welcome you home.”

geralt0981
01.02.2015 5 z 5

Celá série je nejlepší jakou jsem kdy četl

martunka
13.01.2015 5 z 5

Skvělý díl ! Moc se mi líbí, že Severus Snape se ukáže jako dobrý člověk - to je dost dobré překvapení. Jinak se mi líbí celá kniha, super. Dost dobré zakončení celé série.

koki.veru
05.01.2015 5 z 5

Úžasná knížka, asi nejlepší díl. Kniha je plná napětí a dobrodružství. Velmi se mi líbí, když se Harry dívá na Snapeovy myšlenky a začne mu docházet mnoho věcí a hlavně to, že byl Snape vlastně nakonec kladný hrdina :)

ZdivocelaReny
02.01.2015 5 z 5

Relikvie smrti mám ráda... Je pravda, že Potter sérii jsem četla v dost zvláštním pořadí... začala jsem samozřejmě Kamenem mudrců, ale tehdy mě to moc nechytlo... to bylo někdy na prvním stupni ZŠ.... potom, někdy v osmé nebo devaté třídě, se mi do ruky dostal Princ dvojí krve a Relikvie... a protože jsem předchozí osudy HP znala z filmů (ano, teď přiznávám, to je trochu naivní si myslet, že díky filmům člověk pozná vše, co by znát měl :D), vrhla jsem se rovnou na šestý a sedmý díl... A od té doby na Relikvie prostě nedám dopustit, protože ta knížka je úžasně čtivá a moc se mi líbí, že boj proti Voldemortovi a celé tyhle temné časy pojala J. K. R. jako kouzelnický odraz našich mudlovských historických událostí... Líbily se mi ale i ty méně těžké chvíle, třeba Harryho narozeniny a Ginny... včetně toho Ronova vstupu na scénu :-D.
Souhlasím, že "šokující" novinky ohledně Brumbála byly jenom k dobru - najednou to nebyl ten pohádkový dědeček, ale o to víc pak možná zapůsobí ta scéna z "Nádraží King´s cross"...
Snapeův příběh je jedním z nejpoutavějších a nejméně očekávaných... proto je tak skvělý...
Je toho mnoho, co bych ráda jmenovala, nicméně od toho komentáře nejsou... dodám tak jen, že se k Relikviím ráda vracím a spolu s Vězněm z Azkabanu (konečně také přečteným) je považuju za nejlepší v celé sérii...

galiana
14.12.2014 3 z 5

Bohužel musím říct, že pro mě byla tato kniha z celé série nejslabší. Děj se vlekl, až na konci to dostalo nějaký spád. Je to jako by to napsal někdo jiný. Ale nejhorší bylo to úplné finále. Přišlo mi, jako by to Rowlingová už chtěla za každou cenu ukončit. Bylo to jakoby odfláknuté. Takže ty tři hvězdy jsou hlavně za to, že je to Harry Potter.