Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303983/bmid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpg 3 6699 1300

Harry Potter série

< 8. díl

Speciální vydání pracovního scénáře. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní hru Harry Potter a prokleté dítě na námět J.K. Rowlingové, Johna Tiffanyho a Jacka Thornea napsal Jack Thorne. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.... celý text

Divadelní hry Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Cursed Child , 2016

NelaNetol
23.11.2016 4 z 5

Jsem velká fanoušek Harryho Pottera a na tuto knihu jsem napjatě čekala, ale všichni asi musíme uznat, že to není úplně to co to bývalo. Možná je to způsobeno faktem, že je to psané jako divadelní hra, ale i tak se postavy občas chovají jinak než by mi zapadalo k jejich roli.

ElenRiannon
23.11.2016 4 z 5

Jako divadelní hra určitě fajn, ale kdybych to měla vzít jako příběh, tak nic moc :) jen doufám, že někoho nenapadne z toho udělat film..

todilka
23.11.2016 3 z 5

No jo...už to není ono...

misamiska
22.11.2016 5 z 5

Nedokážu hodnotit objektivně - bylo to zkrátka úžasné.

kacka4225
22.11.2016 5 z 5

Na kánon to nemá, ale jako "oficiální" fanfic to beru. :) Fajn počtení. :)

katerina9848
21.11.2016 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé...Já prostě Harryho Pottera miluju a budu milovat asi i v sedmdesáti. Vůbec mi nevadilo, že je to psané jako divadelní hra, o to více jsem si mohla představovat, jak to asi vypadalo na jevišti a moc ráda bych to viděla...:) Jediné, co mě mrzí, že to bylo tak krátké, já mám přečteno za pár hodin...:-D Jsem zvědava, jestli se ještě někdy v budoucnu dočkáme dalšího pokračování. :-)

Marisa
21.11.2016 4 z 5

Moc pěkné a zajímavé čtení

kubakubikula
21.11.2016 4 z 5

Knihu jsem zvladla za necelych 24h, je zajimava a kupodivu i ctiva - vzhledem k tomu ze je psana jako scenar. kdyby byla psana jako pribeh/roman, byla by mnohem poutavejsi. Napad velmi dobry, skoda jen ze jako divadelni hra, nemuze zachazet do podrobnosti a vice zatahovat ctenare do deje...

wiix
21.11.2016 4 z 5

Veľmi silno som ovplyvnená sentimentom ako veľký HP fanúšik, preto neviem reálne zhodnotiť kvalitu diela. Samozrejme, že to nebolo po obsahovej stránke nijak výnimočné dielo, avšak je jasné pre koho je určené a my, fanúšikovia, jej to žerieme :)

piittii
20.11.2016 odpad!

Harryho mám moc ráda od začátku, ale tohle byla hodně přehnaná fantasmagorie. :(

Crixus
20.11.2016 3 z 5

Na rovinu, je to něco jiného než série o Harry Potterovi. Je to takový slabší odvar. Ale dvě hlavní postavy mě docela bavily a podívat se znovu do toho kouzelnického světa bylo krásné :) Je to psané formou scénáře, tak za pár hodinek je to přečtené a určitě pravým fanouškům série doporučuji si to přečíst :)

ZastMA
20.11.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla v angličtině a je to velice primitivní angličtina. Sama o sobě se mi kniha docela líbila ale asi mi tam trochu chybělo klasické popsání děje.

gladya
19.11.2016 3 z 5

Při hodnocení čtenář nesmí zapomenout, že je to divadelní hra. Počet postav a hloubka jejich prokreslení nutně má své limity. Proto se tak málo dozvíme o dvou dalších Harryho dětech i jiných postavách.

Není to v žádném případě plnohodnotný 8. díl HP, je to jiné, ale mně se zdá, že "duch" příběhů i hlavní rysy postav zůstaly zachovány. Zápletka Albus, Scorpius, Harry se mi vysloveně líbila.

O tom, že hrát si s časem je ošidné, bylo napsáno dost sci-fi. Časové paradoxy dají často zabrat i autorům, hlavně zachovat ději logiku. Jisté nelogičnosti a zmatenost časových skoků se dá knížce vytknout, ale celkově to vůbec není špatné.

Sandy007
19.11.2016 2 z 5

Jedna hvězda proto, že se to dá dočíst do konce a druhá čistě z nostalgie, za to, že je to prostě Harry Potter.

jesterka.as
19.11.2016 4 z 5

Ze začátku jsem z knihy byla strašně zklamaná - nepíše to vlastně paní Rowlingová, jen je použita jako předloha, je to jen scénář nikoli propracovaný příběh.... chvíli mi trvalo, než jsem se s tím srovnala, ale nakonec je to moc hezký příběh. Když by byl víc propracovaný jako kdysi příběhy o Harrym napsané přímo paní Rowlingovou, tak by byl asi geniální, takhle mu přece jen něco chybí i když celkově, když se člověk začte a přenese se přes styl scénáře, je moc hezký.

životLaury
19.11.2016 4 z 5

Dostala jsem tu knihu k narozeninám.Js jedna z mála, která je z knihy nadšená.Do této knihy jsem se docela zamilovala

dennie3
17.11.2016 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den, moc mě bavila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Rozhodně bych ale vytkla některé pasáže, které se mi zdály až moc absurdní a nereálné. Celkově jsem si knihu užila, akorát na mě nepůsobila jako reálné pokračování Harryho Pottera - spíš taková fanfikce od někoho cizího.

minde
17.11.2016 5 z 5

Jo líbilo se mi to, bylo fajn se zase vrátit do toho světa. Sice jsem podle ohlasů moc od toho nečekala, a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na to, že je to divadelní hra, ale nakonec jsem si to užívala. Děj díky tomu svižně ubíhal, nikdo se nezdržoval zdlouhavým popisem krajiny, místností, prostředí (i když tohle mám na čtení ráda), ale hned se všechno řešilo. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych seděla v divadle a vše si mi odehrávalo před očima na jevišti. Bylo fajn číst a vrátit se do doby, kterou znáte :-) Ale asi by se to nemělo srovnávat s ostatními knihami HP, těm se to nevyrovná, spíš je to takový milý doplněk. Taky bych tuhle divadelní hru někdy ráda shlédla. A kdo ví...možná někdy natočí i film...i když nevím, asi by to už nebylo ono.
Každopádně knížku doporučuji všem fandům HP :)

kyslikova
17.11.2016 5 z 5

Musím uznat, že dobré čtení to bylo :-)

kloin
17.11.2016 5 z 5

Rád jsem si přečetl další příběh. Není jednoduché udržet linie cetování časem. Myslím, že se to podařilo a jsem rád, že původní slib, že už dál nebude pokračovat, nemyslela vážně.

přátelství kouzla magie Harry Potter divadelní hry rodina tajemství puberťáci

Autorovy knížky