Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12104 589

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

LEGACY
LEGACY
30.06.2021 5 z 5

Podle mě se jedná o neprávem přehlížený díl potterovské série. Byť jsem fanoušek zejména prvních tří dílů, tak musím říct, že to jak postupně dočítám poslední knížky brutálním způsobem ovlivňuje moje chápání příběhu, který jsem léta znal z filmu. Zde se na nás toho vyrojilo tak moc, že myslím každému spadne čelist. Riddle a jeho počátky spojené s jeho rodiči nám okamžitě ospravedlní vývoj nejtemnější postavy této knihy, mnohem více se zde čakruje s milostnými vztahy, ze Severuse se zde stává figura zavrženihodného mučedníka, no a nesmíme opomenout zmínit jakése neviditelné přesto nesmírně svazující laso, kterým pán temna sužuje čaroděje a kouzelníky, jenž jsou na rozcestí (Malfoy). Tohle zkrátka baví, je to právem opěvované a i když už se moje dětinské zájmy soustřeďují více na politiku, jazyky, nebo dokumenty, tak na HP si čas od času čas udělám - aniž bych tento čas považoval za promarněný.

stepankoby1
stepankoby1
17.06.2021 5 z 5

Opět dokonale spletitá detektivka s perfektním tempem, dynamickým popisem a tentokrát i neskonale perfektním zakončením. Posun prakticky ve všem, erbenovský příběh o rodině Gauntových, naprosto úžasně napsané románky, nejzajímavější učitel v Bradavicích, nyní už na dřeň odhalené myšlenkové jádro série, tesklivý, nefalšovaně smutný závěr a hlavně citelné směřování k emočnímu závěru série pro mě vytváří další z jejích vrcholů. Sudé díly holt Potterovi svědčí. Mýlil jsem se, když jsem u Ohnivého poháru poslední tři roky označil jako nedějové. Princ dvojí krve je natolik dokonale strukturovaný, až jsem ho celý schramstnul za několik odpolední po 150 stránkách. A už se nemůžu dočkat Relikvií.

Sorrangar
Sorrangar
29.05.2021 5 z 5

Po slabším pátém dílu opět nabírá obrátky. Tohle už je skutečně temné a hrozně mě baví viteály. Na konci velmi dramatický zvrat (který mi bohužel byl vyspoilován, jelikož jsem knihu četl později). Ještě mě hodně bavily tentokrát hodiny lektvarů a Harryho tajemná učebnice.

Antibabiš
Antibabiš
29.05.2021 5 z 5

Skvělé!Napínaví 6 příběh z Harryho Pottera!

alef
alef
24.05.2021 5 z 5

No páni, tak, jak že to je? Mudlovský a kouzelnický premiér na tajné schůzce? To nám to pěkně začíná ... a námětem rozhovoru je samozřejmě „ten, jehož jméno se nevyslovuje“ … a celosvětový terorismus! … no, dalo se to čekat, když si kouzelnický svět tak dlouho nechtěl připustit, že Pán zla je prostě zpět! … zničené mosty a nenadálé hurikány jsou jen začátkem!

A pak už přichází ta pravá, strašidelná, atmosféra … pro začátek Tkalcovská ulice a sestry Bela Lestrangeová a Narcisa Malfoyová … a jeden tajný plán, do kterého je zapojen Draco Malfoy a ještě jedna šokující informace … další díl Harryho trnité cesty k vítězství dobra nad zlem může začít.
Harryho kmotr Sirius byl v minulém díle zavražděn a on se tak musí vyrovnat s další těžkou a bolestivou ztrátou, a tak si i uvědomit, „že se /přesto, nebo právě proto/ nemůžu uzavřít před světem, ani … ani se sesypat. To by přece Sirius nechtěl … život je příliš krátký“ … a tak se jde dál …

Do života v Bradavicích zasáhne nový učitel lektvarů, samolibý, kariérista Křiklan, jako prototyp prospěchářského parazita, který rád kolem sebe shromažďuje ty, jejichž rodiče „něco znamenali“ nebo se alespoň s někým slavným znají … a Harry slavný je – to on Harrymu půjčí TU knihu! … a Harry najde nejen opravdu zvláštní „lektvary“ a „kletby“, jejichž autorem je záhadný princ dvojí krve … a pátrání se rozbíhá …
... a události se opravdu daly do nekontrolovatelného pohybu, velmi tajemný a velmi až hororově laděný příběh o hledání tajemného prince, ale především pečlivě skrytých viteálů, které najít a zničit, zdá se, téměř nemožné, skoro, jako boj s větrnými mlýny /bohužel ale, právě ony jediné mohou být cestou ke zničení „vy víte koho“/, nabral na obrátkách … a nad bradavickou věží se navíc objevilo znamení Zla, a to, bohužel, nevěstí nic dobrého! … „uviděl je okamžitě, vznášelo se na obloze nad školou: zářivě zelená lebka s hadím jazykem, znamení, které za sebou zanechávali smrtijedi pokaždé, když někam pronikli … pokaždé, když vraždili …“
… jen stupňující zlověstnost situace, jako skličující předzvěst temných a smutných událostí … navíc, kdo stojí na které straně, v boji dobra se zlem, se stále vyjasňuje, a mnohé důležité indicie přicházejí … až příliš pozdě! Harryho tak čeká další krutý rok!

„Ševelissimo“ … spoustu užitečných kouzel vynalezl Princ dvojí krve … všem nežádoucím osobám v okolí zaplní uši nevysledovatelný šum … a teď můžete chvíli mluvit bez obav, že vás někdo /kdokoliv/ zaslechne!

radusak9806
radusak9806
22.05.2021 5 z 5

Po přečtení 5 dílu jsem si musela dát asi měsíc pauzu. Prostě jsem se ke čtení nemohla dostat. Pak už jsem se zase nemohla odtrhnout. Skvělý

Osice
Osice
18.05.2021 5 z 5

(SPOILER) „Když se díváme na smrt a na temnotu, bojíme se jen toho, co neznáme, ničeho jiného.“

„Brumbál říká, že je mnohem snazší odpustit tomu, kdo se mýlil, než tomu, kdo měl pravdu,“

No, ty kráso! Od první kapitoly jsem pořád doufala, že to není tak, jak se zdá. Co se týče prince dvojí krve, tak jsem si ho ještě před samotnou četbou tipla správně, ale v průběhu čtení jsem svůj tip dvakrát změnila:-) Vůbec nedokáži říct, který díl mě zatím bavil nejvíc. Tenhle byl pro mne asi nejvíc šokový. Vždycky když kouzelnický svět přijde o jednu postavu, tak mám problém přijmout, že je to definitivní. A jsem nesmírně překvapena, že mne Harry Potter a jeho dobrodružství stále ještě baví a mám chuť se na známá místa vracet. Obvykle mám problém se čtením sérií. V průběhu ztratím absolutně zájem a nedočtu.

„Ale pro všechno na nebi… jste snad kouzelníci! Ovládáte kouzla! Musíte být přece schopni vyřešit… no… úplně všechno!“

Asi úplně nejvíc jsem si v tomto díle užívala myslánku. Autorka vymyslela vynikající a originální způsob, jak nás seznámit s minulostí. Konečně je pro mne Vy-víte-kdo více hmatatelným. Ráda bych podstoupila ještě výlet do mysli některých Smrtijedů. … Bavily mě samozřejmě také vztahové záležitosti. Jelikož jsem takřka filmy nepolíbená, tak jsem dopředu nevěděla, jak se budou postavy párovat. A stále očekávám, kdy se spárují 2 mé oblíbené postavy:-)

„No prosím, ano, jenže váš otec a já jsme byli stvořeni jeden pro druhého, tak jaký mělo smysl čekat?“ argumentovala paní Weasleyová. „Zatímco Bill a Fleur… no… co mají vlastně společného? Bill je takový pracovitý, domácky založený člověk, kdežto ona je…“
„Kráva,“ přikývla Ginny."

Lektvary, viteály, stará učebnice, nová posila učitelského sboru, ale i škrtidub a konversace ministerského předsedy s ministrem kouzel měla své kouzlo:-) Nezapomenutelná výprava do jeskyně byla skvěle popsaná a mě ani v nejmenším nenapadlo, co bude následovat. … Dočetla jsem už před 2 dny a místo psaní komentáře jsem se hned pustila do dalšího dílu, i když se na jednu stranu hrozím toho, co přinese:-)

„Voldemort – stejně jako všichni tyranové – si vytvořil svého nejhoršího nepřítele sám! Máš vůbec ponětí o tom, jaký strach mají tyranové z těch, které utlačují? Všichni si totiž uvědomují, že jednoho dne se mezi tou obrovskou spoustou jejich obětí nevyhnutelně najde člověk, který proti nim povstane a úder jim vrátí!“

Štěpinambura
Štěpinambura
04.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Takovou směs pocitů jsem už dlouho nezažila. Cítím strach z neživých, cítím lásku k Ronovi, cítím soucit k odkopnuté Hermioně, cítím vztek vůči Harrymu co na Malfoy použil kledbu Sectusepra (ne že by Draco byl můj idol, jen mi to přišlo krapet nefér). Dlaší skvělá kniha do série. Jupí!

NextOne
NextOne
30.04.2021 5 z 5

Kniha je speciální hlavně pro mě, neboť se jedná o mou nejoblíbenější knihu že světa Harry Pottera a řekl bych, že ze světa fantasy vůbec. Kniha nese název Princ dvojí krve. Celkovému pohledu na knihu dodává fakt, že i film je můj nejoblíbenější z celé řady

Tento díl je vskutku vynikající, a to i přesto, že není zas až tak akční. Harry se musí vypořádat s temnými silami. Dozvídáme se tu spoustu informací z minulosti Lorda Voldemorta a myslánka odhalí důležitá tajemství. Strašně se mi líbí využití knihy, která pomůže Harrymu v lektvarech. Na pozadí nám Draco kuje pikle a Severus tu udělá něco, co bylo bohužel nevyhnutelné. Mezi hlavními postavami se to páruje a vedlejší postavy dostávají více prostoru.

Kniha připravuje čtenáře na závěrečný a já ji nemůžu dát jiné hodnocení než 6 hvězdiček z pěti.

IG: next_fantasy_one

kkouzlo
kkouzlo
26.04.2021 4 z 5

Ke knize jsem se vrátila s dětmi, je zajímavý, jak rozlišný pohled na děj mám já, osmiletý a pětiletý - každý si vezme to své :) přečteno asi za týden, kluci nadšený a já si ráda přečetla znovu.

Kathii
Kathii
14.04.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl! :)

miruska810
miruska810
12.04.2021 4 z 5

Po dlhšej dobe som sa znova vrátila k tejto knihe a asi to bude tým, že som ju čítala už Xkrát a povinnosťami do školy, no mala som problém ju dočítať. Tretí a štvrtý diel budú teda číslo jedna aj naďalej :-D.

PietroGrencik
PietroGrencik
27.03.2021 5 z 5

Sériu som prvý krát čítal možno ako 14 ročný.
O 10 rokov neskôr som si ju znovu prečítal, a užíval som si to.
Nádharná knižka, a celá séria.

diana1217
diana1217
24.03.2021 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl.

tanecnica
tanecnica
21.03.2021 5 z 5

Stačí dvě slova... Harry Potter...
Co dodat? Není potřeba nic, skoro pět set komentářů a hodnocení 94% mluví samo za sebe...

BarkaS
BarkaS
19.03.2021 4 z 5

Je to dobrá kniha, byť už v ní najdete do nebe volající nelogičnosti, nejen dějové, ale i ty, které souvisejí s některými magickými předměty, elixíry a dalším. (Kdyby existovaly, nevedly by se o ně pře, války, nevyužívala by je i druhá strana? Podobné otázky si člověk prostě musí položit, když o tom začne trochu přemýšlet.

Kdo byl v pubertě jak milius, ať hodí kamenem. Harry je puberťák jak poleno (zajímavé, že při dřívějších čteních mě zajímal víc děj a teď mi z něj vystupovaly spíš vztahy a emoce). Kdo chce, (stejně jako v předchozím dílu, a možná ještě víc) odhalí, že veskrze kladný hrdina nemusí být úplně kladný (a to nemluvím jen o Harrym, ale třeba taky o Brumbálovi, který Harrym úspěšně manipuluje), že zlo v lidech není pokaždé zcela černé, ale má i odstíny bílé (ne, neodpustím si vtípek odkazující na jinou tvorbu autorky). Bylo mi trochu líto Draca i Snapa. Viděla jsem jisté paralely v řízení ministerstva kouzel a politikou jedné nejmenované vlády (podobnost čistě náhodná).

Na závěr stejně jako u předchozích dílů nezbývá než konstatovat: Do světa Harryho Pottera se zas vrátím. Stojí to za to.

Sixtinka144
Sixtinka144
18.03.2021 5 z 5

Princ dvojí krve je ve filmovém zpracování můj nejoblíbenější díl, a nyní se stal i mým nejoblíbenějším knižním dílem. Jakože opravdu vau. Nechápu, jak jsem se mohla HP vyhýbat takovou dobu, tahle série je opravdu skvost. Miluju scénky s učebnicí Prince dvojí krve, mám ráda ten dokonalý svět, do kterého se tak ráda vracím. Nejvíc se mi ale líbilo, jak jsem se mohla vracet do minulosti a odhalovat minulost Lorda Voldemorta. Je to skvěle promyšlené a když se to všechno spojí dohromady, vznikne z toho tahle skvostná kniha. A i když jsou to trošku bichle, máte ji přečtenou hned, protože autorka píše opravdu poutavě a potřebujete číst dál a dál. Asi jsme všichni pochopili, že tahle kniha je prostě dobrá a určitě si ji přečtěte. Ps: a ta nová obálka? To je taky dokonalost :D

Kory98
Kory98
15.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Boj s temnými silami pokračuje. Během školního roku se musejí Harry a jeho přátelé vypořádat opět se spoustou záhad a problémů. Harry si již plně uvědomuje svoji roli, kterou mu přisoudila věštba. Na krátkou chvíli nalezne lásku, konečně takovou, jakou si ve skrytu duše přál, ale zároveň ví, že kvůli jejímu bezpečí se s ní musí rozloučit. Společně s ředitelem Bradavické školy Brumbálem nahlíží do vzpomínek lorda Voldemorta, aby získal přesnou představu o jeho životě a pohnutkách, které ho vedou k páchání zla. A zapojí se do pátrací akce, která neskončí dobře. Musím se přiznat, že závěr mě dostal - brečela jsem jako želva, a nadávala jsem si, že je to přece jenom fikce. Ale nemohla jsem si pomoci. Do posledního dílu vstupuji spolu s hlavními hrdiny s pocitem bezmoci...

StarPopcorn
StarPopcorn
13.03.2021 5 z 5

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Takže koncept pohádky už je definitivně pryč, Snape je stále a stále větší hajzl, Draco též :D
Bavte se: https://m.youtube.com/watch?v=I5kO0X8Go3w

Estarossa
Estarossa
12.03.2021 5 z 5

Poslední kniha s Harrym, co jsem četl v rámci restu z dětství a zároveň pro mě jeden z nejlepších dílů.