Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12164 593

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

YellowQueen
25.01.2022 5 z 5

Harryho Pottera naprosto miluju, takže netřeba slov. Jediné co mi vždycky vyvstává na mysl při čtení je, že ve filmu to bylo tak a tak a naopak při sledování filmu mě neskutečně irituje jak je to oproti ději v knížkách pozměněné :D

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Tento díl byl o něco akčnější, ale výborný.

Kornout
09.01.2022 5 z 5

Asi nejlepší díl celé série. Kdo viděl jen film, rozhodně přečtěte knihu, je MNOHEM lepší.

ErikaKej
06.01.2022 5 z 5

Siedma kniha je určite najgeniálnejšia ale ja musím povedať , že mam najradšej 6. diel Half-blood Prince. Krásne prepracovaný i keď veľmi smutný,ale očakávateľný koniec. Páčil sa mi i prerod vzťahu Harryho a Ginny. Filmy sú všetky výborné ale nedajú sa porovnať s knihou.Tak ja naozaj vrelo odporúčam si celú sériu prečítať.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

Artemis886
19.12.2021 5 z 5

V téhle knize se člověk opravdu nenudí. Konečně jsem dostala vynikající vysvětlení všeho co mi vrtalo hlavou a co jsem se z filmu vážně nedozvěděla. Byla opravdu napínavá a velice smutná. Dokonce jsem poznala nové postavy o kterých jsem neměla ani ponětí, což mě velice potěšilo. Doporučuji všem je to nádherné a rychlé čtení.

maryska09
12.12.2021 5 z 5

Tyto knihy jsou prostě skvělé a je jedno, kolikrát se čtou nebo kolik je čtenáři let. Baví stále, jsou napínavé a nestárnou. Doporučuji všem

ondra295
10.12.2021 5 z 5

(SPOILER) V posledních třech dílech série se toho děje hodně (což se promítlo i do jejich délky) a člověk se rozhodně nenudí. Opět pokračuje trend vice a více depresivního kouzelnického světa a už od půlky knížky vám bude jasné, že na jejím konci ztratíme jednu z hlavních postav - jenom zatím nevíte kterou.

Všechny hlavní postavy jsou napsány opravdu dobře, ale jednu musím vypíchnout - Snapea. Ještě se mi nestalo, aby autor dokázal navodit takovou iluzi ohledně jedné postavy a donutil mě k tomu, abych ji na konci jednoho dílu z celé duše nenáviděl jenom proto, abych na konci toho dalšího úplně otočil a začal vnímat Snapea jako jednu z nejlepších postav celé série.

Skvěle napsané a celá kniha umně graduje napětí před poslední velkou bitvou...

Hebrey
04.12.2021 5 z 5

I přesto, nebo právě proto, že je poměrně dramatický až tragický, je tento díl z mého pohledu asi nejzdařilejší. Určitě oceňuji začátek, v němž se autorka vymanila ze stereotypu vše vyprávět výhradně z Harryho pohledu a stejně tak, že se vymykal i některými dějovými liniemi, které byly v předchozích dílech poněkud podobné.

Zujaja
21.11.2021 5 z 5

Další díl, který jsem přečetla s dcerou. A další nádhera. Ke konci jsme už hltaly kapitoly ve velkém. Jen se usmívám, jak jsem kdysi odmítala číst Harryho Pottera, na druhou stranu, ten zážitek, když si ho předčítáme s dcerou navzájem a trávíme tak spolu krásné chvilky a prožíváme spolu dobrodružství Harryho Pottera a jeho přátel... Teď na chvíli pauza, shlédneme 6. díl, ať ho srovnáme s příběhem v knize a pak už na nás v knihovničce čeká díl 7.

MocPísmenek
15.11.2021 4 z 5

Je zvláštní, že kdybych knihu hodnotila při prvním přečtení, řekla bych, že je to jen výplňkové čekání na finální díl. Po opakovaném čtení stále víc objevuji její zvláštní kouzlo a líbí se mi čím dál víc. To jsou paradoxy čtenářského života. :-)

hippiesak
10.11.2021 5 z 5

No to byl fičák. Zejména poslední 1/4 knihy. To se četlo samo. Dočítal jsem kapitolu na zastávce po vystoupení z MHD, četl cestou na oběd, během oběda, kdy to jen šlo. Zajímavé celé pozadí příběhu a samozřejmě ten konec. No nic, jdu ke knihovně a beru do ruky "sedmičku". Film znám x let. Knihu čtu nyní poprvé a je to prostě mazec!

jordys
26.09.2021 5 z 5

Nejvíce oblíbený díl. Tajemná minulost Voldemorta, kdo byl ten Princ dvojí krve a o co jde tomu Malfoyovi? Knihu jsem četl dvakrát, film jsem viděl stokrát a pořád mě to neomrzelo. Rowlingová to navíc celé zakončí ve velkém stylu a dává jasně najevo, že to myslí vážně a není z toho jen kniha pro děti.

Zlajda95
17.09.2021 5 z 5

Oči jsem si vyplakala.

strana394
16.09.2021 5 z 5

Tento díl mám hodně ráda. Strašně mě bavilo povídaní o Voldemortovi, dozvěděli jsme se spoostu nových informací o jeho životě, jeho rodině.. Byla tu i spousta postav, které ve filmu nenajdete, takže za mě taky palec nahoru.

Dolik13
08.09.2021 4 z 5

Po letech se opět vracím k sérii Harryho Pottera. Měl jsem štěstí, že jsem s Harrym vyrůstal a na každý díl jsem stál v knihkupectví dlouho frontu. A i když od té doby uplynulo už spoustu let, tak se moje hodnocení knih nemění ani teď v dospělosti.

Nejlepší díl pro mě stále zůstává jednoznačně Vězeň z Azkabanu a Ohnivý pohár. Pátý a tento šestý díl je dle mého ze série nejslabší. Nic to nemění ale na tom, že je to skvělá kniha a nejlepší fantasy, které zbožňuju.

Nicméně proč ubírám ten bod? Až do půl knihy se nic moc zásadního neděje, a vzhledem k počtu stran (540), je to poměrně dost. Až s blížícím se závěrem se na Vás začnou chrlit akční scény, zvraty i nečekané rozuzlení, které si do teď pamatuju, že se mnou neskutečně zamávalo.

Tahle série je ale prostě neskutečná pecka a moc bych si přál, kdyby vyšla nějaká další kniha ze světa Čar a kouzel.

MišusWinner
06.09.2021 5 z 5

Naprostá bomba. Jakmile jsem začala číst tak me to pohltilo, vybavovaly se mi některé scény z filmu. Kniha samozřejmě zase lepší. Bohužel konec knihy smutný.

fénix56
23.08.2021 5 z 5

Celou sérii čtu vnukovi, který je prvňáček, takže by to čtení na něho bylo ještě moc náročné. Ale samozřejmě mně Harryho příběh zaujal a vše s patřičným zaujetím prožívám spolu s vnukem.
Na konci této knihy mne sice zklamala má oblíbená postava, ale pořád věřím, že to možná byl účel....

ElizPetrova
11.08.2021 5 z 5

Bylo úžasné si předposlední díl přečíst a oživit si některá fakta. Nepřestávám žasnout nad tím, jak je celý kouzelnický svět naprosto geniálně promyšlen. Konec mě opět jako předtím zasáhl a bolel. Těším se a zároveň cítím smutek, že už opět zbývá pouze jeden díl. Budu se opakovat, ale toto je prostě srdcovka a příběh mého dětství!

tessalovesbooks
11.08.2021 5 z 5

Proč je každý díl Harryho Pottera lepší a lepší? Filmy jsem ještě neviděla, takže s nimi úplně porovnávat nemůžu, ale tohle byl za mě rozhodně nejlepší díl Harryho (a vůbec to neříkám pokaždé, když dočtu další díl z této série). Hrozně moc mě bavily ty návraty do minulosti a objevování Voldemortovy minulosti. Tento díl se taky konečně o trochu víc zaměřuje na nějakou tu romantickou linku, což je něco, na co třeba já osobně čekám už od prvního dílu. Opět se ukazuje, jak má autorka celý ten svět promyšlený, protože zde byly i souvislosti s některými věcmi, co se staly v prvním nebo druhém díle, což vážně obdivuji. I když nebyl Harry Potter a princ dvojí krve úplně nejakčnější, tak já jsem si užívala každou stránku a knihu jsem měla přečtenou za pár dní. Ten konec jsem opravdu nečekala, pořád jsem čekala na to, kdy se tam ukáže, že to, co se stalo, není pravda a málem jsem ho celý probrečela. Už jsem zvědavá na další díl a na to, jak tahle celá série dopadne, protože mi přijde, že teď už půjde vážně do tuhého.

5⭐/5⭐ Nemám co vytknout. Za mě bezpochyby nejlepší díl Harryho.