Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-bso-368.jpg 5 12161 593

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Irsaf
05.03.2017 5 z 5

Opět se mi líbila :)

Bella1
21.02.2017 5 z 5

Tenhle díl mám asi nejradši.

Smardik17
10.02.2017 5 z 5

I když v této knize je největším záporákem Snape, musím přiznat že mě rozesmál víc jak dvojčata Weasleyovi. V pasáži kde vysvětlují rozdíl mezi Duchy a Neživými, jsem se nemohl přestat smát. Nicméně jinou známku než 5* dát nemohu. Jako u ostatních dílů jsem se nemohl odtrhnout.

natkaf
27.01.2017 5 z 5

Tohle bylo tak... Nemám slov. Tenhle díl byl neuvěřitelně poutavý, napínavý,překvapivý, samé velké zvraty. Objevování Voldemortovi minulosti mě neskutečně bavilo, pátrání potom, co ho vedlo stát se tím, kým je. Na všech hlavních hrdinech se víc jak dostatečně projevuje puberta a sledovat vznik obou (ne)zamilovaných párů mě velmi bavilo. A samozřejmě skutečná identita prince dvojí krve mě udržovala napnutou až do konce. Pro mě zatím nejlepší díl a nemůže se dočkat velkého finále!!

dancadragneel
23.01.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek téhle ságy...

wendulka321
20.01.2017 5 z 5

Není co dodávat kniha se mi líbila :)

Estarenius
17.01.2017 5 z 5

Princ dvojí krve mi přijde z celé série Harryho Pottera nejlepší. Přitom jsem právě tento díl zpočátku odsuzoval. Jako bych ztratil dlouholetého přítele, když odešel. Ten pocit, kdy jsem na každé další stránce doufal, že přece ON se musí vrátit! Po přečtení posledního dílu, když mi vše zapadlo do sebe. Náhle „Severusi, prosím.“ změnilo vše.
Zajímavý byl náhled na Draca Malfoye s jeho vnitřním bojem, a možnost poodhalit Voldemortovu minulost. Ale nejlepší byl samotný Princ dvojí krve, kterého jsem po přečtení všech dílů upřímně politoval, protože takový osud si rozhodně nezasloužil.
Také atmosféra, která je citelně temnější, podtrhuje celý příběh, ze kterého ten nádech tajemna cítím ještě teď.
Navíc ty emoce, to jak si se mnou kniha zahrávala. Kdy se smutek mnohdy snoubil s radostí, kde láska přicházela po špičkách, ale při odchodu bouchala dveřmi. Když smrt jediného člověka dovede k slzám…

amaenium
12.01.2017 5 z 5

Zatím nejlepší díl, řekla bych. Velmi se mi líbilo, že jsme se zde mohli podívat na minulost a následný vznik Lorda Voldemorta. Také mě zaujal princ dvojí krve a pátrání, kdo by jím mohl být bylo velmi napínavé.

martas006
09.01.2017 5 z 5

Nejoblíbenější díl. Moc se mi líbilo, když jsem se mohla dozvědět něco o Voldemortově minulosti. Napínavé, ale i zábavné.

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Na této sérii jsem se naučila číst a de facto i vyrostla. Každý díl ze série jsem četla několikrát a myslím, že neexistuje lepší nebo horší díl, protože všechny jsou skvělé, stejně tak jako postupné odhalování charakterů hlavních postav, které jsou vykresleny do nejhlubších detailů. Prostě jedinečné dílo, které má speciální místo v mé knihovně.

KnihomolkD
05.01.2017 5 z 5

Tak tohle je nejlepší díl . Hlavně ten konec je dojemný .

DUNIKO
01.01.2017 5 z 5

Krásné čtení.Snape úžasný.Voldemortova minulost ve filmu úplně chybí.No prostě nemám slov SKVĚLÝ.

Dardos
31.12.2016 5 z 5

Nikdy me nenapadlo,ze zrovna me chytne Harry Potter... v mych 30 letech :-)!
Neskutecny. V teto knize byla spousta zvratu. Brumbal mi bude vazne chybet. Je mi lito Harryho... vsichni, kteri mu kdy byli blizci jsou, az na par kamaradu samozrrjne, pryc...
Jdu se hned vrhnout na dalsi dil. Premyslim,ze nekolik dni proste nebudu spat :-).

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

monulam
23.12.2016 5 z 5

odpočinkové čtení na dlouhé večery.

Mikejla19
18.12.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl. Nejvíc se mi líbí vzpomínky na Voldemortovo dětsví a jeho rodinu (protože ve filmu o Gauntových není ani zmínka). Ani nevím proč, ale knihy jsem četla od posledního dílu a je to už pár let zpátky. Knížky o Harrym Potterovi mám ale neskutečně ráda, vždycky si při čtení přeji, abych do toho kouzelného světa taky patřila, naposled u tohohle dílu obzvlášť. K Princi dvojí krve se vždycky ráda vracím, za mně prostě nejlepší.

hana4834
08.12.2016 4 z 5

super kniha jako ostatní

Arya26
03.12.2016 5 z 5

Tento díl mi vzal dech. Jde vidět, že příběh nabírá obrátky. Kruh se začíná uzavírat, vše neodvratitelně spěje ke poslednímu dílu. Byla jsem nešťastná z Brumbála, který pro mě byl srdcem Bradavic. Postava Snapea se začala rozvíjet a musím nesouhlasit, část s princem dvojí krve byla podle mě velmi přínosná. Snad poprvé mě bavily hodiny lektvarů s Křiklanem, doufám, že zůstane na místě učitele lektvarů. Museli jsme se také rozloučit s našim chlupatým pavoučím kamarádem který nám všem bude ,,chybět´´ , sbohem Aragogu! Moc mě také potěšil Lupin s Tonksovou a Fleur mě upřímně zaskočila. Od čtvrtého dílu byla každá kniha víc temnější, ale až teď si Harry uvědomil, že se sám musí Voldemortovi postavit a z chlapce, který přežil se musí stát mužem, který přežije.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Srdcovka

danny_21
29.11.2016 5 z 5

Po Vězni z Azkabanu prozatím je u mě šesté pokračování kouzelného světa v Bradavicích hned v těsném závěsu, kvalitativně podstatně lepší než předchozí Fénixův řád. Nejenom postavy studentíků se zajímavě a nečekaně vyvinuly, ty dětské charaktery už nesou známky dospělosti, byly nám představeny některé osudové střípky Pána Zla a vše vyvrcholilo výborným osudovým finále na Věži s nečekaným koncem. Těším se ještě na jednu, poslední zastávku a na finální rozuzlení a odmaskování - 90 %