Harry Potter a princ dvojí krve

Harry Potter a princ dvojí krve https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239445/bmid_harry-potter-a-princ-dvoji-krve-XG8-239445.jpg 5 12136 592

Harry Potter série

Moc Lorda Voldemorta stále roste a smrtijedi působí spoušť ve světě mudlů i kouzelníků. Když Harry Potter objeví starou učebnici lektvarů patřící tajemnému princi dvojí krve, spoléhá na její kouzla i přes varování svých kamarádů. Profesor Brumbál poodhaluje Voldemortovu minulost a s Harryho pomocí se snaží odkrýt tajemství jeho nesmrtelnosti. Jenže zlo se dere k moci stále silněji, neštěstí se blíží a Bradavice už nikdy nebudou jako dřív.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Half-Blood Prince , 2005

Dietwithstyle
25.12.2023 5 z 5

Četla jsem hodněkrát a baví mě to čím dál víc. Pasáže s myslánkou jsou moje nejoblíbenější, opět geniální pokračování.

Astonius
03.12.2023 5 z 5

Teď už chápu to šílenství ohledně Harryho Pottera a ty fronty na knihy, když postupně vycházely. Paní spisovatelka stvořila kouzelnický svět tak opravdově, že tomu skoro věřím, že existují Bradavice a v nich škola, kde to už dobře znám. Každou knihou se čtenář vrací na známá místa ke známým lidem a přitom pořád nachází nové a nové zajímavosti a zápletky. Už se ve čtení blížím konci a zjišťuji, že události jsou ve všech knihách tak provázané, že se zdá, že vše bylo předem pečlivě promyšlené a pak prostě sepsané - v pozdějších knihách je plno odkazů na první díly. Každá kniha čtenáře udržuje v napětí také z toho důvodu, že je špatně odhadnutelná - tady jsem také měla plno teorií, jak to všechno bude a stejně se vše vysvětlilo úplně jinak. Teď je to už dospělé čtení, které se chvílemi přiblížilo i hororu a jednotlivé postavy mají svůj dramatický vývoj. Nemohu jinak, než jít a otevřít poslední díl....

Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

RMarkéta
23.10.2023 5 z 5

Je to taková předehra před velkým finále, ale vůbec to nemyslím ve zlém. Prostě se zde připravujeme na něco velkého. Dozvíme se více o Voldemortově minulosti. Pasáže o jeho životě byly zajímavé. Takový náhled byl určitě nutný. Myslánky byly dobrý nápad. Hodně se nám posunula i postava Severuse Snapea. Změnila jsem na něj názor. Tak je logické, že se postavy posunují, když to vyžaduje děj. Popadnout dech a nabrat síly je potřeba.

Carol1122
23.09.2023 5 z 5

Jiný počet než pět hvězdiček si knížka nezaslouží, přesto zjišťujeme, že příběh nabírá čím dál více temnějšího rázu. Překvapilo mě, kolik věci jsem níž zapomněla, protože jak člověk zna nazpaměť filmy, odlišnosti od knížek ho dost překvapí. Těším se na finální díl:)

m2056
09.09.2023 5 z 5

Kniha se čte dobře je taková živější čtení než Fénixuv rád.

Paja11.11
01.08.2023 5 z 5

Díl velmi temný, který prolíná děj lásky a hraní famfrpálu. Oceňuji, že čtenář získá větší pohled do Voldemortova mladšího já. Celá kniha je napínavá a čte se velmi rychle.

Maki21
19.07.2023 5 z 5

Harry Potter je prostě klasika. Nádherně čtivá kniha, která odsýpá a děj se vůbec netáhne. Děj je tak dynamický a zároveň nám ukazuje spoustu věcí které je potřeba abychom pochopili pokud chceme vědět proč se Voldemort chová tak jak se chová. Kniha se mi velice líbila i z této psychologické stránky.

StrYke
17.07.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Pavlem Zedníčkem. Předposlední kniha vyprávějící o Harrym navazuje plynule na události předchozího dílu jak dějem, tak ponurou atmosférou. Úsměvných pasáží o něco ubylo, přičemž části s profesorem Křiklanem, které pravděpodobně měly tento úbytek kompenzovat, na mě působily spíše zvláštním dojmem. Naopak se autorka více věnuje minulosti a motivům hlavních postav, což ve filmovém zpracování zoufale chybí a co je nejspíš to nejzajímavější na celé knize. Stejně jako všechny předchozí díly bez rozdílu, přečtení šestého dílu Harryho Pottera můžu všem jen vřele doporučit.

vera5841
11.07.2023 5 z 5

Jeden z mých oblíbených dílů, možná nyní i nejoblíbenější. Opravdu miluji rýpání se v rodinných historiích a zda máme naservírovánu jednu z nejzajímavějších. Myslím, že jen v málo příbězích se dozvíme jaký byl hlavní záporák jako dítě a jakou cestou šel, nežli se tím záporákem stal.
Tohle již není příběh pro děti. Je plný temna, ale i milostných vzplanutí.
Na fórech většinou najdeme, že Harryho dětství symbolicky zemře na začátku sedmé knihy, ale já si myslím, že Harryho dětství skončilo právě na astronomické věži

puczmeloun
23.06.2023 4 z 5

Ticho před bouří, jejíž první blesky přicházejí s posledními kapitolami. Nějaké zdánlivé nelogičnosti v sobě Princ dvojí krve skrývá (viz např. hutnější internetová debata o ne/používání Felix Felicis), ale po dvou spíše otravnějších dílech tady máme znova knihu o Harry Potterovi plnou fantazie a osudových zvratů, kterou je radost číst a poslouchat. Tedy krom přemíry zmínek o "muckání" :)

berry1009
03.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Kniha nabízí skvělé pozadí Voldíkovo minulosti a milostný rozvoj většiny hlavních postav. Přesto, že se v knize toho děje mnoho, nebo možná právě proto, tak několikáté čtení již nenabízí tolik nového. Kniha je snadno stravitelná, jedna se o přímočarejší čtení
Když jsem to četl nyní, říkal jsem si, jak mi mohlo nedojít, kdo je princ dvoje krve. Tolik jednoznačných náznaků. Známe někoho, kdo zbožňuje černou magii a exceluje v lektvarech? Hm?

Aligi
01.06.2023 5 z 5

Velmi důležitý díl, ve kterém se dozvíme všechno, co jsme dosud nevěděli o Voldemortovi a co se ve filmu nedozvíte (určitě ne všechno). Takže pokud někdo stále váhá a tápe, doporučuju si knihu přečíst (nejlépe všechny díly :-D). Najdeme tam i to, proč vlastně je to Princ "dvojí krve".

EliskaKated
25.05.2023 5 z 5

Z pera spisovatelky je princ dvojí krve moje nejoblíbenější dílo.

Predator3313
22.05.2023 5 z 5

Bylo to dobré pokračování.
Musím ocenit, že stejně jako v minulém dílu tady bylo docela dost vtipných momentů ( především Křiklan byl v tomto ohledu hodně povedený)
Jinak se mi především líbily části, kdy Harry objevoval Tomův život a postupně se dopátral k Viteálům.

Stidave
10.05.2023 5 z 5

Opravdu skvěle napsaná kniha. Bylo neskutečně zábavný číst a přitom vědět, jak se věci mají, protože jsem znal film. Záhady chytré, a přitom vysvětlení kolem nich konečně jednoduché a ne zbytečně zašmodrchané. Tady už je fakt temno a dění je opravdu překvapivě nemilosrdné. Ke konci jsem si dokonce i pobrečel, což se mi při filmu nestalo. Perfektní řemeslo, ačkoliv mi trochu chybělo pár (set) stránek navíc, které nabídl Fénixův řád, některé časové skoky mohly být kratší. Taktéž bych si dokázal představit knížku bez té fatphobie, ale nezbývá mi než nad tím zakroutit očima. Kazit si tím tuto temnou, ale i přesto nadějeplnou knížku nenechám. Zatím nejlepší díl, při kterém jsem se v té husté atmosféře moc rád několikrát nahlas zasmál.

Evkaha
30.04.2023 5 z 5

Čteno po x-té a pořád super. Netřeba nic dodávat, jeden z nejlepších dílů.

denniys
25.04.2023 5 z 5

Žasnu jak autorka a její postavy "rostou"... tenhle svět je prostě epický a četba je ohromným zážitkem.. myslím, že víc není potřeba zmiňovat..

Lele61
21.04.2023 4 z 5

Tyto pozdější díly dobrodružství Harryho Pottera už mě zdaleka tolik neoslovily. Za nejlepší považuji úplně první díl, který byl takový příjemný a hravý. Ty další už mají na můj vkus příliš "temnou" a chmurnou atmosféru.

Terander
19.04.2023 5 z 5

Když jsem přemýšlela, která ze sedmi knih je má nejoblíbenější, tak je to tato.