Harry Potter a Polovičný Princ

Harryho šiesty školský rok na Škole čar a kúziel v Bradaviciach je pokrivený vojnou medzi Voldemortovými prívrženci a stúpenci dobra v níž náš hrdina s jazvou v tvare blesku na čele buď vyhrá, alebo zomrie. Profesor Dumbledore ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea a pritom poodhalí príčinu Voldemortove nesmrteľnosti. Keď Harry objaví starú a počmárané učebnicu lektvarov patriaci tajomnému Princovi Dvojí Krve, spolieha sa na kúzla z nej aj napriek Hermionin varovania čoraz viac. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v tej nejnepředstavitelnější podobe a začiatok konca sa blíži ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29811/harry-potter-a-polovicny-princ-29811.jpg 4.78742

Harry Potter 6.

marie5910
včera

Skvělé!!

DK197

Přes plný počet musím podotknout, že jsem s hodnocením trošku váhala /4 nebo 5 hvězdiček?/. První čtyři díly jsou naprostá bomba plná tajemna, kouzel, humoru a propletených zápletek. Pětka je jiná, pozvolnější, línější, ale pořád plná detailů kouzelného světa a jeho zajímavostí, což ji činí výjimečnou. Šestka ovšem ztrácí na těchto zajímavostech skoro úplně. A opět mi hlavní zápletka přijde celkově slabší, než první čtyři díly. Všeho je méně. Kouzel, humoru... i vedlejších linek. Ale díky té skvělé temnější atmosféře, která si zaslouží docenit, si říkám, jestli to není právě tím - obsah je po všech stránkách řidší, tudíž nikoli slabší, jak bylo napsáno výše, spíše mostem k závěrečné části, a člověk si díky tomu hodně pamatuje, takže ho kniha méně baví. Ale ve chvíli, kdy jsem děj dopředu neznala, jsem hltala stránku za stránkou, co bude dál... tudíž ano, povedené. Za 5. Jen ne při opakovaném čtení.

eliska2126

Pane jo, každý příběh Harryho mě tak dostane. Musím říct, že ve srovnání s pátým dílem, který jsem četla teď minulý měsíc, tak je tu podstatně víc akce, i když sledujeme vlastně i běžný chod školy jako takové. Napětí související se stále sílícím zlem v podobě Voldemorta se skvěle proplétá s každodenním životem v Bradavicích. Navíc se tu začíná objevovat i trošku té milostné linky. Prostě jeden z mých nejoblíbenějších dílů.
No a konec? Tak ten mě úplně zbořil... Obrečela jsem to stejně jako u filmu.

animovanej medv

Ačkoli mám pocit, že to píšu ke každé knize Harryho Pottera ani teď si to neodpustím - Harry Potter by se zasloužil seriál, filmy jsou velmi nedostatečné, což snad potvrdí všichni, kdo četli knížky.

MrPlankton

Skvělý díl, který je ještě lepší než ten předchozí. Pohádkovost je vystřídána surovostí. Dosud neochvějně pevné základy byly zbourány. Výsledkem je uvědomění hlavních postav, že se musí postavit sami za sebe bez vyšší pomoci jiných, díky čemuž zároveň dosáhnou milníku dospění. Tento díl má místy drsnou atmosféru, že až dokáže navodit strach a přidá na dramatu zápletky, což v mém případě bylo podtrženo poslechem mluveného slova.

Vakalik

Za mě díl, který se mi líbil asi nejméně. Nebavily mě pasáže týkající se nitrobrany ani kapitola, kde hledá s Brumbálem viteál. Ale tajemství se pomalu poodkrývá.

Ticiana

Tenhle dil ubíhá rychleji. Je v něm hodně akce a celkove se hodně dobre čte. A ted do finále Harryho Pottra.

Manifest blech

Mnohem lepší než pátý díl. Konečně víc akce...