Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12919 729

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Jak už je u této série skoro zvykem, drama a napětí. Přijde mi, že ohnivý pohár spíš takový odpočinkový. Z mého pohledu zde autorka JKR hodně přemýšlela, kam příběh dál posunout. Ovšem nesmím zapomenout vyzdvihnout, že v některých věcech se film a kniha dokonale rozcházejí a to je správné kouzlo. Dramatický konec tohoto dílu je dokonale dotažen, proto už nyní sahám po dalším díle a těším se na plno magických večerů, které díky této knize mohu prožívat.

Hoblinka
01.01.2024 5 z 5

Vše podstatné už bylo řečeno, zkrátka láska na celý život.

Tituss
30.12.2023 5 z 5

V tomto pokračovaní už ide veru do tuhého a z čarovného rozprávkového sveta sa začína stavať temnejšie fantasy, rozvíjajú sa ľudské vzťahy, prvé vzťahy, ide o život...a nikto oň aj príde, Harry už veru nie je viac dieťa

Iris30
29.12.2023 5 z 5

Do kouzelnického světa se velmi ráda vracím. Můj oblíbený díl.

Cassidy.L
26.12.2023 4 z 5

Pro mne velmi zásadní díl, který rozděluje pohádkový svět HP a drastická stránka a příběhy mladého kouzelníka a jeho přátel.

Niu
18.12.2023 5 z 5

Jak jsem se zdráhala dívat na film jen, co vyšel, a náctileté roky odmítala koukat na jakýkoli film o Harrym Potterovi, ve svých 23 letech jsem dostala celou sadu :o) Od té doby jsou jak knihy tak filmy mé nejoblíbenější, a to hlavně na podzim. Už uběhla řada let a já se do Bradavic stále ráda vracím. Myslím, že celou sérii jsem četla už tak 8x v češtině a 1x v angličtině. Pro mne je to jak malina. Čtení v roce 2023 je pro mne trošku jiné. Všímám si více chyb v překladu vět. Na druhou stranu - on ten Ron je fakt vtipný. Já úplně nejsem tábor jen Harry Potter, protože si myslím, že má víc štěstí než rozumu, ale líbí se mi celý ten svět se vším všudy.

Amneris
14.12.2023 5 z 5

Stejně jako u předchozích třech dílů, i zde se člověk ocitne v kouzelnickém světě. Musím říct, že se mi líbilo, jak jsou scény ohledně Turnaje tří kouzelnických škol více popsány než to bylo ve film (chápu, že se do filmu všechno nevešlo). Jsem zvědavá na pátý díl, ten jsem jako náctiletá nečetla a film mě z celé série baví nejméně. Vůbec se nedivím, že je série o HP pořád tolik čtená, protože se paní Rowlingové podařilo napsat naprosto unikátní knižní dílo :-)

smazenaryba
11.12.2023

Rowlingová krásne zúročuje svet, ktorý vybudovala a rozvíja ho ďalej. Bohaté fantasy, príbeh o priateľstve, ale aj detektívka z britskej školy. Deti sa síce chvíľami trošku strácali, najmä pri finálnom rozuzlení, no myslím, že sa napriek tomu výborne bavili. A trošku aj báli. Ideme ďalej.

Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

Mi-šu-le
05.11.2023 5 z 5

Wow. Další skvělý díl HP, kniha se četla opět skvěle, autorka umí barvitě popisovat a představivost jede na plné obrátky. Zase mě mrzí, že ve filmu dost věcí chybí, jelikož předesílájí chování postav v pátém díle. Posledních 100 stránek jsem četla na jeden zátah, nemohla jsem se odtrhnout a stále jsem byla napjatá, jak to dopadne, i když jsem to věděla. Nemohu se dočkat pokračování, ačkoli zdolat tolik stránek bude zase masakr. Doporučuji, parádní zážitek.

Evik09
29.10.2023 3 z 5

Konečně jsem to přelouskala, ufff. Času na čtení moc nemám a nepřidalo tomu ani prvních cca 200 stran. Ty byly na mě moc utahané, zdlouhavé, nemohla jsem se začíst. Naopak posledních cca 200 stran jsem se nemohla odtrhnout. Po přečtení jsem byla překvapená několika věcmi, které ve filmu nebyly. Knihu jsem četla přesně 5 měsíců a 2 dny, myslela jsem, že to zvládnu dříve. Ale začátek mi prostě nesedl a většinou mám čas jen večer před spaním. Mezi mé nejoblíbenější díly to nepatří, ale kniha byla moc zajímavá, napínavá, dozvěděla jsem se něco nového a závěr knihy byl skvělý.

Mona-Lisa
23.09.2023 5 z 5

Tento díl mám spojený s kontrasty.
Na jednu stranu euforie z mistrovství světa a dobrodružství okolo Ohnivého poháru. A na té druhé Voldemort a pozvolné rozpínání zla.
Ta scéna na konci, jak Vy-víte-kdo vypočítává, kteří Smrtijedi se objeví a pak jim dává kartáč. Famózní! Nebo to, co se stane při spojení hůlek, scéna s Popletalem nebo rozdávání úkolů Brumbálem.
Mně žádný z těch dílů nepřijde balastový, respektive žádnou ze stránek tam nevidím navíc. Tzn. že moje ideální představa je, aby postupně každému dílu přibývalo 100 stránek, třeba.
Takže tu zbožnuju i hašteření okolo plesu, rozhádání trojice, Ritu Holoubkovou, SPOŽÚS, strach o Siriuse... Protože právě všechny tyto epizodky vytvoří ten pravý kontrast finálním dvěma kapitolám.
Nejvíc tu miluju: hovory se Siriusem, Moodyho, kletby, které se nepromíjejí nebo procesy se Smrtijedy.
A teď honem na můj nejoblíbenější 5.díl, který je nejvíc smáčený od slz, ze všech knížek, co jsem kdy v životě četla.

Astonius
19.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Strhující finále, tohle pro mě tuhle knihu vystihuje. Až jsem si říkala, proč to tak prožívám, vždyť jde o boj "hůlka proti hůlce", což je přece blbost pro děti, ale tohle už nebyla blbost pro děti, osudy některých se staly neodčinitelné a děj byl vážný. A na dojetí taky došlo :-) Autorka ukazuje svou šikovnost a propracovanost, sebemenší detail se vysvětlí. Bylo to velmi pěkné čtení.

evickakyticka
12.09.2023 4 z 5

Přečteno po letech znovu. Super čtení, jako u každého dílu. Závěr byl trochu strašidelný, temný, ale nevadilo. Líbí se mi, jak to Rowlingová vymyslela. Toto je série, ke které se vždycky vrátím.

m2056
09.09.2023 5 z 5

Kniha je velmi čtivá hodně výpravná už to není tak pro malé děti příběh je už trochu vice temný.

Rapeh
22.08.2023 5 z 5

Kniha se s filmem nedá srovnat. Je daleko lepší a zábavnější

Zuzana215
11.08.2023 4 z 5

Knihu jsem četla a v době nemoci poslouchala jako dlouhou pohádku na dobrou noc :)

Filmové zpracování mě spíše otravuje než baví. Možná to dělá turnaj 3 kouzelníků, který je nudný..

olívoil
28.07.2023 5 z 5

Opět skvělá kniha..........viděla jsem celé filmové zpracování, ale musím říct, že kniha je pochopitelně plnější a samozřejmě lepší.........četla se skoro sama...........jdu na další díl

Dietwithstyle
12.07.2023 5 z 5

Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších HP dílů. Četla jsem asi tak po desáté a přesto mě v příběhu vždycky něco překvapí.

Alethea_k
28.06.2023 5 z 5

Prvních asi 70 stran mě tolik nebavilo, pak to ale začne pomalu nabírat na obrátkách a další skvělý Harry Potter je zde. 1. - 4. díl už čtu podruhé, jsem zvědavá na ty další. Zatím u mě vede 3. díl.
Nejvíc se mi líbí to, že kniha přestává být nutně dětskou literaturou.