Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12919 729

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

Mistři
29.03.2022 5 z 5

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

Vlci.Sestra
07.03.2022 5 z 5

Řekla bych, že tento díl už není tak úplně pro děti. Začíná se objevovat i taková ta temnější dějová linka. Rozhodně hodnotím jako úžasnou knihu, ale Vězeň z Azkabanu se mi prozatím líbil nejvíc. Přijdě mi zajímavé, jak se děj první pomalinku rozjíždí, a pak se u konce nemůžete od knihy odtrhnout...
PS: Rita Holoubková je opravdu mrcha.

JointlieKat94
06.03.2022 4 z 5

Ačkoliv 4.díl nemám tak úplně v lásce, hodnotím velice kladně. Co se týká filmu, vždy se na něj těším nejméně. Asi už to tady není žádná dětská pohádka. :)

Kniha má strašně moc stránek, a stejně jako do filmu, se mi do ní moc nechtělo. Což svědčí i o době, jakou jsem knihu četla. Vážně možná i déle, než dva týdny..

V podstatě už se tu začínají řešit takové ty puberťácké věci.. láska a to, co si o nás mohou druzí pomyslet. Rita Holoubková je neskutečná mrcha. :D tady větší, než ve filmu (a dobře si to s ní Hermiona nakonci vyřídila!) a celkové prožívání Turnaje mě teda dost napínalo. Vlastně se tady řekla a vysvětlila (jak jinak) velká spousta otázek! Taky mě moc mrzí, že ve filmech nevystupuje Protiva a Winky, a v tomhle díle i víc Dobby (moc se mi líbila ta představa s kravatou a ponožkami).

Bylo to hezké, čtivé, napínavé, mnoho vysvětlující ale straaaašně zdlouhavé. :)

Enforcer
06.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Na čtvrtém díle série mě nejvíce zaujalo s jakým klidem dokáže autorka přepínat mezi stále ještě dost dětskými tématy - hrátky s karamelkami a slizkou, temnou atmosférou za kterou by se nestyděli ani králové hororu typu Clive Barkera - zrození Voldemorta.
Tento zlom je asi tím nejzajímavějším z knihy, jinak ale poprvé při čtení Harryho Pottera cítím poněkud rozpaky
Ohnivý pohár je pořád hodně dobrou knihou, poprvé však u Harryho Pottera přemýšlím, zda autorka trochu nepřepálila stopáž a neučinila tak na úkor spádu knihy, který byl u prvních tří dílů série opravdu dechberoucí. Ohnivý pohár se oproti nim místy poněkud vleče.
Stále je to za pět hvězdiček, ale tentokrát jsem přemítal i nad tím, že bych kvůli té rozvleklosti dal hvězdičky pouze čtyři.

Anastazie0810
01.03.2022 4 z 5

Ohnivý pohár patří k jedním z nejzajímavějších dílů celé série. Opět se zde vyskytnou nové postavy a čekají nás nová dobrodružství. Zase se zde setkáme s hromadou napětí a akce.
To je dá se říct možné psát o každé knížce z této série. Ale ony jsou opravdu skvělé.

Tereziee
01.03.2022 5 z 5

Ohnivý pohár je rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších dílů celé série. Opět jsem si oživila spoustu důležitých situací, které se do filmů nevešly. A bylo to jako vždy skvělý.

vinebitch
24.02.2022 5 z 5

Ohnivý pohár byl vždycky jeden z mých oblíbených dílů - ještě více nových informací, kterých se nám nedostalo ve filmu, se nám objasnily v knize. Například jak to vlastně bylo se Skrkem, a také se mi líbila se mi scéna s Voldemortem. I když, musím podotknout, že kniha nemusela být tak dlouhá, myslím, že je dokonce nejdelší v sérii... no co už :)

Winster
19.02.2022 5 z 5

Dokonale krásný příběh pro lidi s fantaziíí...

veveropysk
19.02.2022 5 z 5

Myslím si, že kniha je akorát pro můj věk.
Ale zálibu si v ní najdou i starší lidé než já.
Knížka mě ze začátku moc nebavila, ale pak mě úplně pohltila.
Souhlasím s Brumbálovím názorem, že by se měli z Azkabanu vyhnat mozkomorové.

Terezinka890
05.02.2022 4 z 5

Četla jsem verzi s ilustracemi Jima Kaye.
Jednoduše nádhera.

Adrim
04.02.2022 5 z 5

Nejspíš to bude znít všedně, jako by to psalo mnoho jiných, ale asi na tom tedy něco bude - ta kniha je naprosto úžasná. Plná humoru i napětí.

Johny_H.
01.02.2022 2 z 5

Zcela upřímně jsem tuto knihu chtěl přeskočit pomocí audioknihy, ale ani ta se poslouchat nedá skončil jsem po Harryho 2 úkolu a ne pro lidi jako jsem já tato kniha určená není. Upřímně jsem se do této ságy pustil jen abych pochopil co je na tom tak úžasného když je tolik lidí s Pottera tak hotových a stále to nechápu. Možná mám dlouhé vedení a rozhodně nejsem čtenář určen na fantasy literaturu i když pár knížek jsem s tohoto žánru přečetl. Například Pána prstenů kterého považuji za jednu z nejlepších knih a sérii Bratrstvo krve která ač je u mě velmi špatně hodnocená je ve výsledku opravdu vynikající počin jenom dle mého pro lidi chodící do 6/7 třídy a ne pro skoro 30 leté. To je můj úhel pohledu četl jsem také komplet odkaz dračích jezdců a i když k této knize najdu opravdu mnoho výhrad tak je několika násobně lepší než Harry Potter. Nevím filmy mi nebavily jako malého a kniha je dobrá tak první možná druhá. A upřímně si neumím představit že si dospívající vezme knihu o 800 stránkách jako v případě 5 knihy. Sestra a sestřenice by se mnou nesouhlasily a je to v pořádku každému se líbí něco jiného a já nevidím jeden jediný důvod proč tuto knihu číst dál či snad celou sérii. Pokud mi už teď nezajímá jak to dopadne a jediný Hagrrid je sympatická postava tak se obávám, že to opravdu nemá cenu. :-(

morienhithwen
01.02.2022 5 z 5

Určitě moje nejoblíbenější kniha z celé série. Perfektní mix všeho, co je na Harrym nejlepší. (Anglicky.)

PREBURDA
26.01.2022 5 z 5

Harry Potter, to je pro mě srdcovka, jak v knižní podobě, tak i ve filmové. Tento čtvrtý díl jsem znovu a ráda, vytáhla z mé knihovny k přečtení na popud ČV. Kniha je mnohem poutavější, napínavější. Úžasné knižní dílo, které by nemělo chybět v žádné domácí knihovně.

Petronelka123
23.01.2022

Tak čtvrtý díl už není taková pohádka jako předchozí tři, na scénu opět přichází lord Voldemort a začíná jít o život. Děj byl strhující a opět jsem si Harryho dobrodružství moc užila. "Co má přijít, to přijde....a my se tomu budeme muset postavit."

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Skvělý díl, u kterého každá stránka byla něčím jedinečná.

Áža707
17.01.2022 5 z 5

Jsem fanoušek Harryho Pottera. Na něm jsem vyrůstala a dříve ho četla s roční pravidelností a filmy viděla aspoň 2x do roka. Teď je to můj rereading po přibližně 6 letech a já jsem se velmi ráda vrátila do knižního světa Harryho. Pokud bych ho už tak moc nemilovala, řekla bych, že se zamilovávám ještě více.

Jelikož za posledních 6 let jsem viděla spíše filmy, tak mi i děj utkvěl v hlavě v filmové podobě. Návrat ke knižní podobě mě fascinuje již od prvního dílu a 4. v tom není výjimkou. Zapomněla jsem, jak velmi vtipný příběh dokáže být a jak kouzelně působí vykreslení děje bez filmových efektů. Vím, že se tvůrci snažili držet, co nejvíce knižní předlohy, ale v tomto díle se setkáváme s mnohými odchylkami.

Více se v tomto díle vyskytuje Sirius Black a tudíž vidíte jeho vztah k Harrymu, který se ve filmu naprosto vytrácí. Zabrousíme zde do minulosti Voldemorta i Severuse Snapa a tím pádem celkový příběh pak dává větší smysl, když máme tyto detaily. V tomto díle se více vyskytuje i Percy Weasly a pokud někdo, kdy tvrdil, že je to jeho oblíbená postava, tak pravděpodobně nečetl knihy. Samozřejmě nesmím zapomenout na to, co se ve filmu nevyskytuje. Ano, vy všichni fanoušci filmových verzí, jen mi řekněte: Kdo je Winky a co je SPOŽÚS? Tím se pochopitelně nechci navážet do milovníků filmů, protože sama je miluju, ale tohle je doopravdy věc, která tam CHYBÍ. Mimochodem zápletka s novinářkou Ritou taky ve filmu není zcela dotažena...

Myslím si, že díl od dílů jsou knihy lepší a lepší. Když se mě někdo ptá, jaký díl je můj neoblíbenější, tak odpovídám, že pátý. Asi vám teď přímo neřeknu proč, ale myslím, že to zjistím hned jak se do něj pustím. Čtvrtý výlet do Bradavic byl pro mě úžasný zážitek, který jsem si náramně užila a těším se na další „čtení“ této série. Posloucháno jako audiokniha, namluveno Janem Hyhlíkem

Kornout
09.01.2022 5 z 5

Harry Potter je srdcovka a přestože čím jsem starší tím víc logických děr a nesmyslů v knize vidím, stále musím uznat že je to super vymyšlený svět s gigantickým potenciálem. A čtvrtý díl je za mě jeden z nejzábavnějších

Rafaela.0
09.01.2022 5 z 5

Kéž by se do filmu vešlo víc z knihy…

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!