Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29808/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-OGc-29808.jpg 5 12923 729

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

hana4834
08.12.2016 5 z 5

skvěle napsaný a přiznám se že jsem uronila na konci pár slziček

natkaf
07.12.2016 5 z 5

Skvělé jako vždy. Napínavé, nečekané a hlavně krásně tajemné a temné. Jde poznat, že kniha už není jen pro děti. Autorka se s tím nepáře a zbije kohokoliv. Konec mě nekutečně dostal, nedokázala jsem si takový závěr ani představit. S chutí na další díly!!

medvídě
01.12.2016 5 z 5

Páni. Právě jsem dočetla 4. díl a nějak nemám slov. Kam se poděl příběh mladého začínajícího čaroděje a jeho přátel, o kterém bych řekla, že je učen převážně mladším??
Najednou to má úplně jiný spád. Teď se mi i objevily slzy v očích. Jako kdyby se to vše otočilo, dětským radovánkám a šťastným koncům byl utrum.
Poslední 3 (4) díly jsem moc neviděla, takže netuším, co vše ještě můžu očekávat.

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Řekla bych, že z celé série nejlepší díl

Hankenan
21.11.2016 4 z 5

Naprostá srdcovka. Z celé sedmičky to nejlepší. Svět kouzel se konečně pořádně rozmáchl a dostali jsme i další kouzelnické školy. Budu číst ještě mnohokrát.

wendulka321
19.11.2016 5 z 5

Opět to nebudu dlouze okecávat knížka se mi moc líbila a už se těším až otevřu další díl.

ErikaKej
14.11.2016 5 z 5

Tu knihu som doslova zhltla - ci uz som ju citala prvy krat alebo neskor znova... urcite najlepsia z prvych styroch-dokonca by som to klasifikovala ako uplne iny level a odchod zo sveta rozpravok. Velmi napinave, chvilami az strasidelne, strhujuce a urcite vam utkne v pamati :)

leny.wood
06.11.2016 5 z 5

I když jsem se pustila do čtení po několikáté, pořád jsem otáčela stránku za stránkou, tak je to skvělé čtení. "Čtyřku" vnímám jako nejlepší z předchozích, opravdu jsem si to užila. Jestliže znáte zatím jen film, neváhejte a pusťte se do čtení, protože jste o mnoho důležitého ochuzeni.

Arya26
30.10.2016 5 z 5

No nemůžu si pomoct ale 1/2 pro mě byla trochu horší, ale potom se příběh rozjel. Řekla bych, že Harryho život začíná být těžší a bylo mi ho až líto. Na začátku přišel o nejlepšího přítele (s kterým se zase našli) a celou dobu musel čelit smrtelné výzvě. Jsem ráda, že do příběhu vstoupil Sirius, který vlastně do jisté míry nahrazuje Harrymu ztracené rodiče. Paradoxně se mi nejvíc líbila závěrečná pasáž s Voldemortem, ve filmu mi připadala ochuzená. Naštěstí pro mě si ty novější díly od čtyřky moc nepamatuju, a tak mě nakonec rozuzlení překvapilo :)
O svém hodnocení se nemusím zmiňovat - to je všem jasné :D

Anaj10
28.10.2016 5 z 5

Je to krásná kniha.
Zatím jsem četla 1-4 ale ta čtyřka je nejméně podobná filmu a díky knize vím jak se to doopravdy stalo, tak jak to napsala sama autorka a jak asi chce aby jsme si to pamatovali v podobě knihy a ne filmu . :)

lotofhs
27.10.2016 5 z 5

Tahle knížka je jedna z mých nejoblíbenějších. Konci tu taková ta pohádková atmosféra a Harry se dostává do hodně těžkých chvílích. Je to všechno skvělé vymyšlené a všechno do sebe zapadá na konci. Je mi líto, že hodně věcí vynechali ve filmu, ale tak to bývá u každé HP knížky. Čtu už po několikáté a nikdy mě to snad neomrzí. Tentokrát jsem brala Cedrikovo smrt hrozně. Dřív jsem to ani neřešila a teď se mě dotkla a pár slzicek ukaplo.

Terrez93
29.09.2016 5 z 5

harry! myslím, že ne třeba slov. TOP

Verča91
26.09.2016 5 z 5

Harry Potter se dostává do těžké situace, kdy se musí postarat o své přežití a na začátku ztrácí i svého nejlepšího přítele Rona, nakonec Harry vše zvládne a vše dopadne jak jinak než dobře. Tyhle knihy velmi miluji a ráda je čtu

danny_21
20.09.2016 4 z 5

V Bradavicích se přiostřuje, hlavní postavy i děj se posunuly k zatím nejtemnějšímu až drsnému podání - viz samotná závěrečná labyrintová zkouška a nevyhnutelné střetnutí ... No tak ať se daří i nadále, další kouzelnické pokračování netrpělivě vyhlíženo - 85 %

gomaki
19.09.2016 4 z 5

Mám takový zvláštní dojem, že zde "končí" dětství a začíná dospívání s HP a jeho partou.

Nemůžu si pomoct, ale tenhle díl jsem vždycky vnímala jako přelomový - už nejsme děti, ale ani nejse dospělí...bohužel dospělé okolí nás vnímá jako děti a na druhou stranu od nás chce dospělé chování. A přesně takhle to vnímám ve čtyřce.

Harry je sice ještě dítě, nicméně ty problémy, kterými prochází jsou už pro patřičně staršího borce:) ne že by to měl Harry někdy lehké, ale tady ... tady se prostě posouváme do té neurčité věkové linie, kdy vlastně všechno, co uděláte je špatně.

Ohnivý pohár ... k ději toho není moc co říct, aby se nevyslepičil obsah, páč snad každá stránka je v tomto případě celkem podstatná a pokud znáte jen film, tak znáte jen půlku příběhu :) co si budeme povídat.

Takže hurá na Turnaj 3 kouzelníků, jste již očekávání jako důležití diváci:)

Paganfairy
19.09.2016 5 z 5

Harryho Pottera budu číst stále, až do důchodu, a i poté, nikdy neomrzí. Skvěle napsané, napínavé, "logické", výborné k relaxaci a potřebě odpoutat se od všedních povinností.

Leenah
17.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha, stejně jako všechny ostatní díly Harryho Pottera :)

JosefW
11.09.2016 4 z 5

Nuže, Harryho čtvrtý rok ve škole čar a kouzel se mi už nelíbil tolik, jako pro mě nepřekonatelné dva předchozí. Vážně nemohu jinak, takové jsou prostě mé dojmy.
Už dříve jsem zaslechl od několika svých kamarádů o tom, že od čtvrtého dílu se filmové zpracování čím dál tím více odklání od knižního originálu. Inu, musím uznat, že tyto zvěsti byly pravdivé. Ne snad, že by se film, který znám poměrně dobře, odlišoval v zásadních věcech hlavní dějové linie, nicméně...no, prostě, pokud jste četli, budete zřejmě tušit, co se mi právě honí hlavou.
Oproti předchozím třem dílům nám děj i události poněkud potemněly. To by ale snad samo o sobě nebylo na škodu. Avšak, ačkoli jsem vlastně dostal, co jsem chtěl - více informací o kouzelnickém světě - nemohu ve výsledku říci, že mne kniha nadchla stejně, jako tomu bylo při čtení již zmíněných dvou předchozích.
Ze smíšených pocitů mi tedy vychází vcelku jasná čtyřhvězda. Svým způsobem jsem byl více než spokojen, na druhou stranu už to pro mě nebyla tak parádní oddychová jízda.

Cryptkeeper
07.09.2016 5 z 5

Napínavé,perfketní čtení,u kterého čas utíkal jako snad nikdy předtím.
Poslední kapitoly a strhující závěr mi naprosto vyrazily dech.
Pocity z tého a dalších knih,ze série HP,mi už navždy zůstanou zaryty v paměti;)

Taliane
18.08.2016 5 z 5

Pořád na to nejsem příliš stará. A myslím, že ani nikdy nebudu. Přečteno za velice krátkou dobu - upoutala od samého začátku až do konce. Od filmu se snad už víc lišit nemohla. Rozhodně přečtu znovu. A pak ještě. A pak to budu číst svým dětem. To aby tušily, co je čeká, až jim přijde jejich dopis.