Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 12904 727

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

aginecka
09.04.2016 5 z 5

Sice to znám nazpaměť, ale poslední třetinu jsem opět četla se zatajeným dechem. Skvěle napsané!

simi28
08.04.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl z celé série. Všem doporučuji.

kusma
22.03.2016 5 z 5

Tak tento díl mě opravdu bavil. Myslím si, že tímto dílem tato série opravdu začala, knihy do teď byly sice báječné, ale byl to prostě jen takový úvod. Těším se na další díly.

HermionaKnihom
17.03.2016 5 z 5

Do tohoto dílu jsem se naprosto ,,zažrala". Jeden z nejlepších dílů a hlavně zlomový. Super díl.

carodejka_s.r.o
10.03.2016 4 z 5

Hodně lidí mi říkalo, že je tento díl tolik neoslovil. Možná je to proto, že ten předchozí byl skutečně špičkový, přesto mám Ohnivý pohár taky velmi ráda. Jak jsem psala již v komentáři k Vězni z Azkabanu, vnímám ho jako přechodový, kdy se série z více pohádka než horor mění na více horor než pohádka. První smrt výrazného kladného hrdiny spouští řetězec hrůz budoucích.

Sulfid
07.03.2016 5 z 5

Po každé zatím přečtené knížce z této série jsem si říkal, že hezčí knížku si už ani představit nedokážu. A tato to opět překonala. Opravdu nádhera, jen po kapitole Maso, krev a kost mi úsměv docela ztuhl, ale stejně se už moc těším na další díl.

Briv
28.02.2016 5 z 5

První člověk, který mě lákal na přečtení Harryho Pottera byl kolega v práci, který vypadal, jako jeho dvojník - měl i stejné brýle:).

Pro mě asi nejlepší díl. Válka začala. Voldemort povstal. Začíná mnohem větší temnota. Zlom.... Nic už nebude jako předtím. Kniha je perfektní a já se těším na další díl.

Liliana2006
09.02.2016 3 z 5

dobrý ale něco tomu chybí

DariDerek
07.02.2016 5 z 5

Došly mi slova! ufff :))

Viky007
26.01.2016 5 z 5

Líbí se mi, jak nám hlavní hrdinové postupně dospívají. Už to prostě nejsou malé děti, což kolikrát vyústí v neskutečně vtipné momenty :-). Také si užívám kouzelnickou školu - Ron a Harry jsou neuvěřitelní prokrastinátoři :-D. A samozřejmě je tu pak ještě samotný turnaj a Voldemort. Prostě dokonalost sama!

pejty
19.01.2016 5 z 5

Tak u této knihy jsem začal konečně tuto sérii milovat. Parádní Turnaj čtyř kouzelníků přinesl výborný napínavý a akční příběh plný kouzel. Navíc i postavy začínají tady být mnohem komplexnější a vyzrálejší. A ten závěr?? WOW ten stál fakt za to.

Exit-50
11.01.2016 5 z 5

Tak ta byla zatím nejlepší. Skvělé.

Benjiki
01.01.2016 4 z 5

Hodně lidí tvrdí, že začátek knihy je nudný. Pro mě nikoliv. Krásně totiž ukazuje situaci ve společnosti kouzelníků a tím celá série konečně dospívá a nabírá logičtější obrysy. Chuligáni na turnaji mluví za všechno, kdo by v tom neviděl nácky a jejich bordrlaření na fotbale? Když nastanou scény s ohnivým pohárem, začne to utíkat rychleji a rychleji, Moody je fajnovej a celý ten zmatek na Ministerstvu... Plus první použití myslánky, soud a tlak na kouzelnickou vládu.. Tohle konečně hází první dva díly do zapomění a to je fajn. 7/10

kotasbk
31.12.2015 5 z 5

Nemám slov.

Denisa_a
27.12.2015

Jsem velice zklamaná z toho, že jsem nejdříve viděla všechny filmy a až potom četla knihy. Když jsem viděla filmy, byla jsem z nich unešená... Když jsem ale potom začínala číst knihy, vůbec jsem nechápala, jak se mi mohl film líbit... Kniha je prostě kniha a krásný příběh Harryho a jeho přátel to opět dosvědčuje :)

tynka65
20.12.2015 5 z 5

Čím dále v sérii pokračuji, tím jsou knihy obsáhlejší, ale já je mám kupodivu přečtené díl od dílu rychleji. Těším se na další díl.

Chaos
14.12.2015 5 z 5

10 z 10 , tu opět není co vytknout.
Ten kdo se podíval na film a až poté přečetl knihu,tak jako já,si mohl vše krásně představit a vůbec nevadilo,že film byl trochu jiný.

angloumene
25.11.2015 5 z 5

Ohnivý pohár je mým nejoblíbenějším dílem z celé série. Harry již musí čelit realitě světa dospěláků s čímž je spojeno i pojetí celé knihy. Hodně mě bavilo, že i když Harry nadále zůstává nejdůležitější postavou, spoustu prostoru dostávají i další.

Anoell
12.11.2015 4 z 5

Tento díl, co se filmů týče, patří k mým nejoblíbenějším a ani kniha mě nezklamala. Naopak velmi překvapila. Jistě, dokud se hlavní hrdinové nedostali do Bradavic, přišlo mi to hrozně nudné a podobalo se to předchozím dílům, ale pak to konečně začalo být... Opravdu něco. Na čtení jsem se vždycky hrozně těšila a od knihy mě neodlákal ani fakt, že bych se vážně měla jít raději učit... Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které ve filmu nebyly, a celkově si to prostě užila. Myslím, že to není třeba rozvádět. Tři předešlé knihy jsem spíše kritizovala a zde se to obrátilo a tuhle čtvrtou hlavně chválím, takže už jen doufám, že to tak zůstane i nadále. :)
Btw. ten uspávací lektvar chci!

Arya25
19.10.2015 5 z 5

Knihiha byla báječná, já musím říct že tloušťky se tedy zrovna nelekám. (,,Alespoň to budu číst déle" si vždy řeknu). Já se totiž vždycky vrhnu na nějakou knihu a přečtu jí třeba do čtrnácti dnů, třeba tuhle knihu jsem četla asi 2 týdny! :-)