Harry Potter a Ohnivý pohár

od:

Harry Potter a Ohnivý pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 4.77968
Série:

Harry Potter (4.)

Originální název:

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (370)

Přidat komentář
Mitculka
včera

Počtvrté v Bradavicích v knižní podobě. Příběh už opravdu potemňuje. Hrdinové rostou a s pubertou se u nich objevují častější hádky, ale také první náznaky zamilovanosti. Ačkoli jsem viděla film, průběh jednotlivých úkolů jsem četla jedním dechem.
A v Ohnivém poháru se navíc již vyskytuje opravdu hodně scén, které ve filmu nebyly zahrnuty. Opět je tedy můj náhled na příběh a celý kouzelnický svět rozšířen.
A jako všechny díly ze série HP je samozřejmě i čtyřka neuvěřitelně čtivá. S přečtením knih můj nehynoucí obdiv k J. K. Rowling ještě roste.

Flexa
předevčírem

Filmy se mi líbí, knihy jsou oproti filmum jiné a to dost. No a je to plus nebo minus ? Jsem asi hodně zaujat filmy ale běžné výjevy z hradu me v knize nebavily a celkove se mi vic libi pozdejsi kniha Princ dvoji krve. Ale nelituji přečtení a Rowlingova je šikovná. ;D

JaneSteini
15. března

Ještě teď si dokážu vybavit, jak jsem zoufale chtěla do ruky další díl! Jako vážně už to je 18 let zpátky?

pavelvanura
14. března

Opět posun k dospělejšímu konceptu, a závěr knihy překvapující.

Viki0
11. března

Další napínavý díl, který se mi velmi líbil :)

AndyBlack
11. března

Naprostá senzace. Filmové zpracování se mi vůbec nelíbilo, ale kniha je naprosto dokonalá. Určitě doporučuji! :)

DarthSoren
03. března

Už to bylo mnohem vážnější než první tři díly. A to se mi líbilo. Nicméně byl jsem i trochu zklamán, protože jsem doufal ve vztah Hermiony s Harrym a ne s Krumem nebo s Ronem :D A ten závěr byl super, co víc říct.

Szekynka
02. března

Podle mě se ve čtvrtém díle začíná vše rozjíždět a rozvíjet. Autorka nás odvádí od kouzelného světa a víc poukazuje na temné síly, které postupně sbírají síly. Pro mě jeden z oblíbených dílů.

kachenbooklover
28. února

Přečteno za pár dní. Není co dodat..prostě SRDCOVKA !

dancav28
27. února

Celá knižní série je super, tento díl mě také moc bavil a určitě ho doporučuji :)

Mattar
15. února

Ako každá kniha zo série je aj táto super!

Šíša
13. února

Tak tohle byl skvělý díl. Harry, Ron i Hermiona dospívají, a celé to začíná nabírat na obrátkách. Nejvíc se mi líbila Myslánka (kapitola), a pak posledních cca 70 stránek. A musím se přiznat, že od téhle knihy a pak při třech dalších, vždycky brečím.
Opravdu paráda ❤

Sabinaski
13. února

Musím podotknout, že od tohoto dílu jsem u Harryho pravidelně u konce začala bulet jako malá. Příběh začíná kouzelnickým šampionátem ve famfrpálu ještě o prázdninách. Proč nemůže mezi námi mudly taky existovat tento fantastický sport? Škoda. Myslím, že by mi to na koštěti rozhodně šlo, ale problém by byl vyhnout se zrádnému Potlouku :) Spoiler: Jinak potom celý školní rok je v podstatě o kouzelnickém turnaji a Harry je nečekaně vybrán mezi soutěžící. Úkoly jsou safra těžké, nezvládl by je ale nebýt pomoci ostatních. Super nová postava je bývalý bystrozor Pošuk Moody a nechutným se stává Červíček alias bývalá Ronova krysa. Sympatickým mi rozhodně není bulharský obří famfrpálec Viktor Krum, který doprovází na ples Hermionu. No jo, chudák Ron... A snad nejsem jediná, komu se nelíbí vztah Harryho a Cho Chongové? Upřímně, Harryho mám sice ráda, ale mojí nejoblíbenější postavou je přeci jen cool smolař Ron, biflující se šprtka Hermiona a vtipní bratři Weasleyovi. Kdo by pak taky během turnaje nefandil krasavci Cedrikovi? Napětí sílí, Harry vyhrává a Cedrik umírá. A tímto začíná Potterovská série nabírat tragického rysu.

Morgaine07
12. února

Moje druhá nejoblíbenější kniha ze světa HP. Moc se mi líbilo, že naše trojce už dospívá. ¨
+Spoiler+
TOP 7 okamžiků pro mě :
1. Hermiona jako popelka
2. Žárlivý Ron
3. Vánoční ples
4. Nový profesor
5. Nová kouzla
6. Turnaj
7. Návrat Lorda Voldemorta

Venny345
08. února

Celá série nabírá na obrátkách a je to cim dál tím víc úžasnejsi!

mia.com
02. února

Samozřejmě další zdařilý díl. Ten nejzlomovější, protože už to začíná být vážnější a dospělejší.

IvankaM
01. února

prostě bez komentáře.
Byla to dokonalost. K tomu není co dodat.

zlovlk
16. ledna

Čtvrtý díl se mi zamlouval méně než třetí, ale jen o malinko. Pořád ještě jsme v té blahodárné fázi, kdy se Rowling již propsala k jisté nezanedbatelné obratnosti a odrostla dětským nemocem spisovatelského umění, ale přitom stále ještě dokázala vytahovat z klobouku množství nejrozličnějších nápadů, více a méně zdařilých, ale vždy svěžích a zábavných.

Za vlasy (a dost možná i za chlupy) hodně přitažené je závěrečné odhalení stran tajné identity jedné z postav; a to dokonce i na poměry tradičních detektivek, ze kterých v tomhle ohledu autorka zjevně vycházela (jen ten Poirot tam chyběl). Trochu mi přišlo, že překvapivý zvrat je tady přítomen spíše proto, že se to na konci prostě očekává, než proto, že by coby úhelný kámen držel celé dílo pohromadě.

Tahle poněkud přehnaná artificialita a teatrálnost je ale vynahrazena atmosférou, v níž se umně splétá okouzlení a strach - zejména na samém začátku a samém konci. Paralely s nacismem jsou obzvláště silné; a troufnu si říci, že i silnější než v mnoha textech, které nechávají na lukách svých stránek popásat národní socialisty skutečné.

Není to tak úhledně zabalený dárkový balíček jako Vězeň z Azkabanu, ale v leckterých ohledech je Ohnivý pohár dost možná nejinspirativnější Potterovo dobrodružství.

Konycek
06. ledna

Zábavné, čtivé, napínavé, propracované... Pro mě je HP srdcovka

TomK
06. ledna

Prostě Harry. I mudla může snadno propadnout jeho kouzlům. Díl, který se přesouvá do napínavé atmosféry. Paní Rowlingová určitě musela chodit do Bradavic :)

b2z
06. ledna

Pomalu se z pohádky začínáme přesouvat do fantasy trilleru. Bezvadně našponované. Opět funguje až detektivní zápletka. A nesmím zapomenout na úsměvnou sondu do "dospívání" a s ním spojené vtipné situace. Bezvadné :-)

Klichem1
01. ledna

Moj obľúbený diel z celej série.

agatha2
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

4laras
28.12.2017

Ačkoliv je tento díl nabitý dějem, čtení se mi vždy táhne.
Moje nejoblíbenější část této knihy, kvůli které se vždy vrátím je část, kdy jde Harry polechtat hrušku.

Prostě je to Harry Potter :D

ronniejohns
27.12.2017

Po Vězni z Azkabanu, který byl dle mého nejlepším dle série, zde vidím mírný pokles. Přesto řadím čtvrtý díl hned za třetí. Je jiná. Turnaj tří kouzelníků nám ukazuje nejen britské kouzelníky a dává nám tak prostor zvětšit si obzory. Zároveň je to velmi důležitý díl pro následný boj s Voldemortem.

Klára2216
22.12.2017

Prostě Harry...

Susan94
22.12.2017

Díl, který se dle mého soudu nejvíce odlišuje od filmu. Samozřejmě díky knížce nám některé části připadají více logické, a navíc kniha nás dostává do části Hradu, kam by jsme se jinak nedostali - kuchyň plná skřítků..... Myslím že děti i dospělí by neměli vidět jen filmy, ale celou ságu si přečíst... :)

Carra
18.12.2017

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

pepa4081
13.12.2017

Napínavé, humorné, laskavé - jako vždycky. Konec už je trochu vážnější, ale tak to někdy je.
P.S. Rita Holoubková není brouk, ale velká KR...
Vrcholně uspokojivé.

B4LU
13.12.2017

Ještě velkolepěji pojatý Potter, který se nyní vůbec neomezuje pouze na flákání po škole s temným spiknutím na pozadí si mě získal hned napoprvé; a excelentní hřbitovní epizoda na konci knihu definitivně odsouvá z kategorie "pro děti".