Harry Potter a Ohnivý pohár

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 4.79120
Série:

Harry Potter (4.)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)
Orig. název:

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (444)

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár

Přidat komentář
Bafy
dnes

Kniha doplňuje plno informací co ve filmu nejsou, ale to tak nějak všechny díly. U třetího dílu nějaká slza ukápla, tady už sem řvala regulérně :-)

markal
předevčírem

Kdybych odečetl nezajimave mistrovstvi sveta ve famfrpálu, bradavický ples a starosti dospivajicich adolescentů, byla byla to zajimava cca 200 strankova kniha. Takhle je to trochu utahana 700 strankova kniha, kdy Rowlingová místy jela na autopilota. Rozhodně ale stoji za prečtení a samozřejmě vás naláká na další díl.

Medasek
14. srpna

Úplně jiný než film. Mnohem lepší. Ve filmu mi chyběla spousta věcí.

divoska1975
07. srpna

Nejdříve jsem viděla film a tento díl se mi moc nelíbil, ovšem kniha je naprosto odlišná, škoda že film tak ošidili, kniha je skvělá a jsem ráda že i když věkem už starší jsem si všechny díly přečetla, doporučuji všem.

janka3232
02. srpna

Za mě jeden z nejoblíbenějších dílů série. Boží čtení!

BookLoverJane
15. července

OBSAHUJE SPOILERY
Wow. Jak to ta Rowlingová sakra dělá?! Po přečtení třetího dílu jsem prostě neodolala a musela jsem se pustit hned do čtvrtého. Nemám slov. Už vážně chápu, proč je série Harry Potter tak moc vychvalovaná, oceňovaná atd. Protože si to prostě zaslouží. Ten svět, ty postavy, ale hlavně ten příběh. Ten příběh je tak dobře promyšlený, že to ani není možné. Autorka je snad taky čarodějka, nebo fakt nevím, jak tohle může někdo napsat. Jak jsem se přesvědčila, tak Rowlingová musela ten příběh prostě promyslet tak, že to, co bylo na začátku celého příběhu použila i na konci. A to je jedna z věcí, které na ní vážně hodně obdivuju. Nikdy jsem si nemyslela, že tu sérii budu takhle doslova "žrát". Vždycky to pro mě byl jenom Harry Potter, nějaký nudný film, který mě moc nebavil. A pokud jste viděli jenom filmy, tak ty vám nenabídnou zdaleka tak hodně jako kniha. Kniha je pečlivě napsaná do poslední maličkosti, kdežto film v sobě spoustu částí nemá, které tam být mohly a některé věci kvůli tomu zůstávají pro diváky otázkou. Soudím teda jenom podle prvních třech dílů no. Pevně doufám, že čtvrtý filmový díl bude lepší, než ty předchozí.
Postavy samozřejmě ovlivňují příběh nejvíce, takže by bylo celkem divné, kdybych se k nim nevyjádřila a samozřejmě by mě to i mrzelo..:). Tak jako první asi náš Harry, přece jenom, když je po něm celá série pojmenovaná. V nějakých chvílích ho mám ráda, ale v některých si vážně říkám, jak se může takhle chovat. Někdy byl strašně tvrdohlavý, třeba, jak nechtěl napsat Siriusovi, že ho prý "jenom" bolí ta jizva. Rona mi bylo v některých částech celkem líto. Teda hlavně po finanční stránce. Vlastně kvůli Harryho neměl společenský oblek, který by byl adekvátní k jeho věku a jemu samotnému a nechápu v tomhle paní Weasleyovou, že Harrymu nezaplatila jeho společenský oblek z jeho peněz a tím pádem by měl Ron nějaký normální. A když už, tak Harry mohl něco udělat a třeba mu nějaký koupit, když měl tolik peněz a neříkat si jenom, že by to určitě odmítli. Aspoň díky za ten konec... A druhá věc je to, jak se mu za ten společenský oblek začal Malfoy posmívat a Harry k tomu nic neřekl, jenom Hermiona aspoň něco proti Malfoyovi řekla, tak Harry v téhle situaci byl ten, kdo měl něco říct. Jinak k Ronovi moc nevím, co bych ještě napsala, akorát se někdy choval fakt hloupě. Hermiona se v tomhle díle zas tak moc neprojevovala, ale je vlastně pořád stejná. A jsem moc ráda, že pomáhala Harrymu v každém úkolu, který ho v Turnaji čekal. Z toho šlo poznat, že se chová jako pravá kamarádka a že Harryho musí mít fakt ráda. Moje oblíbené postavy pořád patří mezi mé oblíbené postavy a Snape mě v tomhle díle už naštěstí nenaštval, ale při některých scénách se někdy prostě musím zasmát. Cedrica jsem neměla nějak v oblibě, ale to, co se mu stalo, si vůbec nezasloužil. Moodyho vlastně nemůžu vůbec soudit, protože nebyl tím, kým vlastně byl.. ale autorka vážně umí čtenáře oklamat, protože jsem úplně valila oči, nad tím, když jsem si myslela, že je záporák, protože jsem si ho celkem oblíbila, ale pak se to naštěstí vyřešilo. Byla jsem strašně štastná a dojatá, když se tam objevil Dobby! Mám ho mooc ráda a úplně jsem měla slzy v očích, když dal Harrymu ten dárek a on byl tak strašně vděčný za všechno, co mu kdo dal. Ještě k tomu to sám upletl.. Nebo když mu pomohl v tom druhém úkolu.. A byl snad ten nejrozumnější domácí skřítek, když chtěl za svou práci dostávat plat a neposlouchat nikoho na slovo. Konečně si to nějaký skřítek uvědomil. Všechny záporáky a smrtijedy ze srdce nenávidím, což je doufám samozřejmé.
Co se týče příběhu, tak jsem už psala, že autorka prostě musí mít všechno strašně hodně dobře promyšlené, protože vymyslet něco takového muselo dát práci. Byly tam asi i části, které mě nebavily, ale bylo jich málo a myslím, že to byly hlavně popisy apod. Například popis Famfrpálu, kdo co chytil atd. Všechny úkoly jsem s Harrym úplně prožívala, jako kdybych tam byla s ním. A posledních sto stránek jsem byla ze všeho úplně vedle a taky jsem to všechno prožívala a doslova jsem si to vychutnávala, protože jsem věděla, že to za chvíli skončí, i když si to můžu přečíst znovu...
Tohle je prostě mistrovské dílo. Takhle originální svět, příběh, postavy a vůbec celý systém těch kouzel a kouzelnického světa už nikdy nikdo nenapíše. Takže před Rowlingovou fakt smekám a strašně se těším na další díly a nevím, jestli zvládnu, nepustit se hned do pátého.

Po zhlédnutí filmu: Achjo. V tomto filmu toho zase hodně chybělo a některé části byly úplně překroucené. Například na začátku se má probudit u Dursleyových a ne rovnou u Weasleyových. Podle mě si to chtěli zjednodušit a nemuset schánět ty herce, co je hráli. A Dobby tam třeba vůbec nebyl a tak jsem se těšila, že ho znovu uvidím.. zřejmě nechtěli vyrábět skřítka.. přitom Winky tam byla celkem důležitá.. A třeba o ten Pohár se s Cedricem vůbec neměli přetahovat atd. Právě že naopak. Některé scény se měly stát úplně jindy, než se staly.. Prostě mě to vždycky zklame, když čtu tu knihu, tak si třeba říkám, že ta scéna bude ve filmu skvělá a pak vidím, že tam vůbec není. Tohle mě prostě vždycky naštve. I ten konec byl hodně useknutý a dávalo to jiný smysl, než v knize, protože Brumbál měl ještě hodně lidí poslat vyřídit nějaké věci a měl u toho být Sirius, který tam vůbec nebyl a objevil se jenom v ohni a to nevím, jestli to byl ten herec, co hrál Siriuse předtím. A důležitý tam byl na konci i Kornelius Popletal, vždyť je to ministr kouzel a měl se tam s nima hádat a nic.. Všechno to prostě bylo takové "osekané". To provedení toho filmu bylo ale samozřejmě úžasné, ten svět a ty všechny rekvizity atd.. Já vím, že je to na té knize jenom založené, ale i tak mě to štve, protože spoustu věcí tam klidně udělat mohli a některé postrádaly smysl, když tam něco vynechali.

Hobo
13. července

Ani u tohoto dílu nejsem zklamán. Jsem asi rád, že ve svém věku jsem se tohoto díla dožil a mohu umřít v klidu.

Mojepočteníčko
05. července

Až po přečtení tohoto dílu jsem pochopila, čím si autorka získala srdce mnoha čtenářů. Příběh skutečně nabírá na obrátkách, začíná být temnější a Harry se musí těm nejnebezpečnějším situacím postavit sám. Což podle mě do jisté míry svědčí o tom, jak se jeho postava vyvíjí, dospívá.
Spisovatelka mě také fascinuje tím, jak je její příběh vykonstruovaný a promyšlený. Všechny ty názvy zaklínadel, formulí, zvířat, pomůcek...wow! Vážně smekám.
Mám jednu jedinou výtku. A sice korekce textu. Chybějící háčky, čárky, spojení předložek se slovem (mám nové vydání). Což je škoda. Zvlášť vezmu-li v potaz krásnou obálku a cenu knížky.