Harry Potter a Ohnivý pohár

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 4.78528

Harry Potter (4.)

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Olga.S
29. listopadu

Naprosto skvělé! :-)

Pistácie
27. listopadu

Dlouho jsem se v téhle knize plácala a nemohla jsem se dostat přes půlku. Čtvrté dílo v angličtině se mi četlo dobře, ale stejně jsem se pořád nemohla chytit na tu správnou vlnu. Druhá půlka už mě opět unášela na velkém okouzlení magickým prostředím. Měla jsem tu opět problémy s Hagridovou angličtinou, ale nově i s francouzskou angličitnou Fleur a Madame Maxime a dalších postav. Ale opět se ukázalo, jak to má Rowlingová promyšlené do nejmenšího detailu. Fakt smekám.

Audrina
26. listopadu

Příběhy začínají být temnější a temnější, naši hrdinové dospívají a temné síly nabývají na síle. Dřív jsem čtvrtý díl milovala, dnes už preferuju jiná pokračování. Přesto je čtvrté pokračování skvělým předělem mezi dětskou naivitou a dospělou realitou kouzelnického světa...a ten konec vždy obrečím

u_marketa
16. listopadu

Můj oblíbenej díl. Je tam nejen brouzdání po Bradavicích a jejich zahradě, ale taky mistrovství světa ve famfrpálu, turnaj tří kouzelníků, kam přijedou zahraniční hosti - a z toho se pak ve filmu dala vytěžit spousta krásných scén. Harry se opět projevuje trochu nedůvtipně, ale nakonec to při dramatické hřbitovní scéně zase všem natře a všechno je tak, jak má být. :)

blankaa89
13. listopadu

Knihami o Harry Potterovi jsem byla dosud "nepolíbená". Po každé knize, kterou přečtu si za odměnu pustím film, který jsem doteď taky ani jeden neviděla, takže spoilery mám minimální a proto mohu s čistým svědomím říct, že "ohnivý pohár" je prozatím můj nejoblíbenější díl, i když všechy jsou zatím skvělé!!! Je mi 29 let a prožívám ty příběhy, jako by mi bylo "náct" :) Harry je prostě láska!!! Už jsem se pustila do pátého dílu a zatím velká spokojenost :)

Lubisek
10. listopadu

Harry Potter a Ohnivý pohár - můj nejoblíbenější film. Proto jsem se velmi těšil na knížku a dopadla také na výbornou. Můžeme v ní vidět spoustu rozdílností, což je paráda. Například Winky. Ta ve filmu opravdu velmi chybí. Jen mě trochu mrzel pozvolný začátek a poté malinko urychlený průběh turnaje. Ovšem závěrečné kapitoly byly naprosto fascinující. :)

sarka9190
08. listopadu

Tento díl jsem četla nejčastěji.

RamonVarga

J.K.Rowling buduje atmosféru napětí a strachu a Harry už dospívá a musí poznat i jinou stránku slávy, když ho někdo přihlásí do Turnaje čtyř škol.

Ivka14

Další úžasný díl Harryho Pottera,který vás nutí číst.

Phyl

Celý děj směřujíce k jednomu velkému uslzenému finále, kterým protečou potoky ba přímo moře slz zášti, smutku a tak dále... Největším uplakánkem je pak jednohlasně zvolen hlavní záporák, který vyplésní své ustrašené a přelétavé nohsledy za to jakou péči měli o jeho osobnost po jeho velkolepém pádu. Se slzami v očích a rádoby strašidelným hlasem, jenž je zastřen právě oním zadržováným pláčem, takže je to spíš hlas plný křivd a ústrků na třináctileté dospívající adolescentce, se snaží působit na své přisluhovače jako jejich hlavní král Jelimán, nahání jim hrůzu a opět jim do temných srdcí sadí semínko lásky, pouze a jedině k jeho vlastní osobě, jenž je okamžitě opět hluboce zakořeněno, jako tomu bylo v dobách největší slávy. Během této etudy zhrzeného hraběte zla a nenávisti, se právě pan hlavní zloun snaží být tak drsný a nekompromisní, že jeho hlavní rozkuřovač raději obětuje jakýkoli úd (aby nemusel pořád dokola poslouchat jeho stížnosti na kamarády z dob kdy spolu chodili ven dělat neplechy, ale ve skutečnosti byli kamarádi jenom když se jim to hodilo), a nakonec je přinucen zabít zbytečnou postavu (aby opět utišil ten nekonečný příval pláče a sebelítosti), která měla přírůst k srdci a donutit nás plakat víc než toho lotra zlounského, což se minulo efektem a já neustále jenom přemýšlel, zda tohle měl být ten velkolepý nástup největšího pána zla, jaký kdy byl, nebo to měla být parodie na časopis bravo, kde třináctiletá nána zhrzená světem a svým idolem píše o tom, jak měla sex s polštářem a jestli není náhodou těhotná.

TimeLord

Sériu Harryho Pottera som začal čítať v ôsmych rokoch. Čo povedať, bola to jedna z mojich najobľúbenejších.

Pauvka

Nejde nemilovat. Dil, kdy se pribeh pro deti zmenil na napinave a akcni cteni❤ diky za to, ze Harry je!

LuiCJ

TENTO KOMENTÁR MÔŽE OBSAHOVAŤ SPOILERY!!!
Až do augusta 2017 som nevedel takmer nič o Harrym Potterovi. Mená ako profesor Snape či Minerva McGonagallová mi nič nehovorili. Avšak po prečítaní knihy Harry Potter a Kameň mudrcov sa to všetko zmenilo.

Zistil som do čoho som sa to vlastne pustil a prečo je svet Harryho Pottera tak úžasný.
Som človek, ktorý neverí v mágiu a čary a myslím si, že každý človek či už je to dieťa alebo dospelý si vie uvedomiť, že sa jedná o fikciu - a týmto by som chcel ukončiť všetky zbytočné, provokaterské a nepravdivé reči (ktorým veľa ľudí verí) o tom, že Harry Potter navádza deti na mágiu a čarodejníctvo. Vôbec to tak nie je. A v podstate tu ani tak o to nejde.

Hlavnú úlohu tu má príbeh, ktorý je úžasne detailne prepracovaný a hlavne zasadený do perfektného prostredia. Predstavme si nejakú stavba z LEGA, kde máme na začiatku iba múry, každým krokom ich zväčšujeme, pridávame nové časti a postupne sa naše múry začínajú meniť na palác, ktorý neustále vylepšujeme. Podobne je to aj s Harrym Potterom. Každou knihou sa príbeh posúva, objavujú sa nové postavy, odkrývajú sa nové spojitosti a súvislosti, pribúdajú lokácie a miesta a hlavne je krásne sledovať ako Harry rastie, čo zažíva a čo cíti.
Týmito slovami som chcel v krátkosti zhrnúť čo si myslím o Harrym Potterovi ako knižnej sérii a teraz už môžme prejsť k samotnému dielu Harry Potter a Ohnivá čaša.

Štvrtý diel je rovnako úžasný ako jeho predchodcovia. Zaujímavá bola zápletka okolo Trojčarodejníckeho turnaja a rovnako aj samotné úlohy, ktorým museli postavy čeliť. Najviac sa mi páčila úloha číslo 2. Ten vodný svet v rokfortskom jazere bol perfektný nápad, ktorý úžasným spôsobom obohacoval príbeh. Harry Potter vlastne bojuje s Voldemortom počas celej knihy, no nepriamo. Fyzický boj nastal až na konci knihy. Autorka dokonale vystihla tú temnú atmosféru, ktorá vládla na cintoríne, kde sa to celé odohralo.
Kniha sa skončila dobre, no nie úplne. Harry Potter a Fénixov rád priamo naväzuje na toto dielo. Je to ako jeden veľký príbeh rozdelený do siedmich kníh.

Na záver by som chcel dodať, že táto kniha má veľmi peknú myšlienku. Nie je všetko ako vyzerá v dobrom slova zmysle. Harry Potter formálne nevyhral všetky úlohy turnaja a ani nie je najlepším žiakom na Rokforte. Toto sú však veci vonkajšie. Má to čo iný nemajú a tým nemyslím jazvu ani prežitie Voldemortovho útoku. Robí dobré skutky, pomáha a má dobré srdce. A to je to najsilnejšie. Nájdeme to aj v reálnom živote. Nie všetci sú úspešný a dokonalý navonok, no vnútri sú dobrí a nezištne pomáhajú druhým. Začnime aj my a svet bude hneď krajší.

Pitbullka

Tuhle sérii nejde nemilovat. První z těch temnějších a více akčních dílů.

Nixa

Svět Harryho Pottera miluju, ale knihy jsem četla už docela dávno a tak si teď dávám re-reading a ty návraty do kouzelnického světa jsou skvělé. Znovu čekám na svůj dopis z Bradavic a užívám si každou přečtenou stránku. Do třetího dílu byl Harry jako pohádka pro děti, ale to se na konci této knihy změní. Od teď už bude v knize to strašidelno a tajemno.

Ran

Příběh je opět dobře napsaný a postavy dobře propracované. Celkově to bylo opět hodně čtivé.

BeyondHorizon

Tento díl mi přišel slabší než předchozí. Na samotný turnaj jsem se hodně těšila, ale jak píší ostatní, Rowlingová měla hodně "řečí" okolo úkolů, ale když na ně došlo, všechno se stalo moc rychle a jednoduše. Chtělo by to více rozepsat samotnou akci, než ji jen v krátkosti shrnout.
Líbilo se mi ale, že kniha má celkově mnohem více popisu. Puberťácké chování tria, ač trochu otravné, aspoň připomíná, že jsou pořád ještě děti, navzdory všemu, co prožili.
Přítomnost dvou jiných škol mě také potěšila. Přála bych si, aby Rowlingová všechno rozvedla mnohem více, ale to by se určitě nevešlo do 7 knížek, což by mi ale vůbec nevadilo.
Celkově byl turnaj jaksi slabý, což mě zklamalo, ale plusko dostává zápletka s Moodym, na kterou jsem úplně zapomněla, takže mě to nakonec i překvapilo. Příběh dostává temnější spád a už mi nepřijde tak moc dětský, objevuje se politika a umírá student, jakoby nic. Těším se na další díly, protože odteď už jde do tuhého.

Belbo

Je problém, když nejslabší pasáže z knihy pro děti jsou spojeny s dětskou psychologií. Bez Ronova "mlčení" a Harryho pubertální nasranosti by byla hvězda navíc. ... tak nějak mi přide, že Rowlingovic meze jsou dány schopností odvyprávět pohyb a dát postavě prostor k monologickému vysvětlení.

caroline7390

Miluji :)

misowi84

Jediné, co mě vždycky zamrzí je to, že se Harry na konci knihy vrací
do mudlovského světa..

Ještě že mám před sebou další tři díly :-)

Kačkaknihomol

Ani nevíte, jak moc mi Harry chyběl. Ten svět, kouzla, Hermiona s Ronem... Proto se není čemu divit, že jsem tuhle srdcovku zhltla za den a půl, večer jsem pak měla oči jako angroák, řeknu vám, nepříjemná věc.

Kniha dostává temnější nádech dalších dílů, a postavy se nám začínají nořit do puberty. Jsou tu i nějaké té náznaky zamilovanosti, taky se dočkáme Ronova geniálního pozvání na ples... Řeší se tu i kouzelnické problémy na ministerstvu, další kouzelnické školy nejen v Británii, což dodává tomuhle světu na důležitosti a uvěřitelnosti. Jediné, trochu mě štvalo, že Harry všechny ty úkoly přešel bez obtíží, já vím, zázračný děcko, ale stejně.

Nicméně, pátý a nejtlustší díl na mě už čeká, takže si budu muset vyhranit jeden den, kdy snad ani nebudu jíst a pít, jen číst.

Ďumbierka

Jednoducho Harry Potter. Je to srdcovka.

BetyN.

Po čtvrté s Harry Potterem v Bradavicích... Jsem sice toho názoru, že by jako zhodnocení stačila dvě slova: prostě Harry, ale pokusím se napsat trošku víc. Tento díl velmi rozšiřuje celý čerodějnický svět. Objevují se v něm jak naši staří dobří známí, tak i nové postavy. Toto velkolepé dílo nabízí vrchovatě humoru, laskavosti a napětí. Upřímně obdivuji autorčiny vypravěčské schopnosti. Autorka nakousne i několik vážnějších témat, což oceňuji. Temnosti zde narozdíl od předchozích dílů přibývá. Příběh plyne od první stránky a čte se jedním dechem. Nezbývá než se s napětím pustit do dalších dílů. ❤

Dagros

Opět naprosto strhující příběh! V knížce je opět více souvislostí v porovnání s filmem. Super!

Miliarda

Rowlingová je prostě geniální a zlepšuje se díl od dílu. Čtvrtý díl ze série udělala opět temnějším, avšak přesto ponechala prostor pro laskavý humor a světlé okamžiky. Nadto se do popředí konečně derou i vedlejší postavy, které v minulých dílech zůstaly upozaděny, přičemž každá z nich za sebou skrývá velmi zajímavý příběh. Ač se jedná prozatím o nejdelší knihu ze série, nejde to vůbec poznat, neboť kniha neobsahuje žádná hluchá místa a člověk se od ní nemůže odtrhnout. A jelikož série Harryho Pottera má co do kvality stále rostoucí tendenci, věřím, že mě uchvátí i kniha následující.

Verča04

Čtvrtý díl opět nezklamal, bylo to opět skvělé počtení. I když už to teď začíná být trošičku víc strašidelnější a nabitější mocnostmi zla no prostě Harry Potter na to se nedá říct nic jiného než senzace, úplná bomba!!
Opět vás to ponoří do světa plného kouzel a fantasie.

Mayaku

Můj vůbec nejoblíbenější díl HP, který dokonale kombinuje kouzelná dobrodružství z předchozích dílů a předzvěst potemnění příběhu v dílech následujících. Nadto je kniha tak našlapaná akcí, že nenechá ani na moment vydechnout a udržuje v napětí od prvních stránek až do poslední věty, a při tom všem ještě stíhá představit spoustu nových aspektů kouzelnického světa - namátkou mistrovství světa ve famfrpálu, další čarodějné školy, turnaj tří kouzelnických škol, kletby, které se nepromíjejí, přenášedla i myslánku... A na závěr, jako třešnička na dortu, dramatické vzkříšení a souboj, jež představují neodvratný předěl směrem k temnějším časům v dalších pokračováních. Za mě jednoznačně nejlepší díl celé série.

Žožik

Tohle byla v podstatě taková moje Harry Potterovská premiéra. Tedy filmy jsem už viděla několikrát, ale ke knihám jsem se zatím nedostala. Nikdy se mi ani nechtělo knihy číst, ale když jsem se k tomu dostala, příjemně mě to překvapilo.
Vzhledem k tomu, že filmy naprosto zbožňuji, jsem si myslela, že na knihy budu mít jiný názor. Ale obojí je naprosto úžasné.
Příběh mě velmi bavil, i když jsem věděla, co přijde dál. Jakmile jsem se začetla, už jsem nemohla přestat. Už se těším až si najdu čas na další díl.

Chytuš

Pozor pro tu maličkou část čtenářů, kteří o ději nic netuší - může obsahovat lehké SPOILERY. Čteno dětem (nerada to říkám) před spaním. Dlužno dodat, že už tak malé nejsou, jen nám zůstal tenhle předčítací zvyk, který baví jak nás dospěláky-předčítáky, tak děti, obzvlášť když je dobrá kniha. U Ohnivého poháru se mi ale bohužel místy moc nechtělo pokračovat v předčítání, a to z několika důvodů. Pokud už dopředu celý příběh znáte, tak se vám může stát, že prokousání se skoro 600 stranami vás místy bude nudit. Vůbec to na mě občas působilo, jako by si autorka myslela, že čím víc slov, tím lepší kniha... Zkrácení a menší ukecanost by místy nebyla na škodu - třeba vyvrcholení děje alias proslov Voldemorta na několik stran nebyl vůbec strašidelný - spíš jako bych slyšela mnohé politiky, kteří se strašně rádi poslouchají a než dojde k nějaké akci, tak u toho půlka voličů usne (pro srovnání u nás usnul jen ten nemladší posluchač). Také český překlad, hlavně vydání, které máme, je místy tak krkolomný, že si při předčítání nahlas nezadá s některými jazykolamy.
Na druhou stranu ale musím hodně pochválit celý vymyšlený fantazijní svět celé série - ten je krásný a neopakovatelný, všichni ti kouzelní tvorové, Bradavice, magické předměty, sovy, kouzelnické vyučování...

sab6325

Kniha se mi líbila. Jen sem se těšila až se ,,překoušu" samotným zápasem Famfrpalu, což mě moc nebavilo.
Potěšili mě části se Siriusem a mám ráda i casti s Dursleyovými, které vždy pobaví, tak moc jsem se asi dlouho nenasmála nad knihou.
Každá kniha svět Harryho Pottra posouvá na vyšší a vyšší úroveň, než jeho filmové zpracování.