Harry Potter a Ohnivý pohár

od:

Harry Potter a Ohnivý pohár

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on s... celý text

Čtvrtý školní rok v Bradavicích není o nic méně napínavější a divočejší než ty předchozí. Ještě před jeho začátkem se zapálený fanoušek Harry zúčastní spolu s Weasleyovými mistrovství světa ve famfrpálu, v jehož závěru se mu na obloze objeví znamení zla. Harrymu navíc ještě vstoupí do života krásná Cho Changová a on se poprvé zamiluje. V Bradavicích se v závěru školního roku bude konat soutěž, jaká se neudála stovky let a do které jsou zapojeny konkurenční školy čar a kouzel. Její vyvrcholení je ale nečekaně tragické. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12/harry-potter-a-ohnivy-pohar.jpg 4.77274
Série:

Harry Potter (4.)

Originální název:

Harry Potter and the Goblet of Fire (2000)

Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (316)

Přidat komentář
Aki12
13. srpna

!!SPOILERY!!
Smím-li vyslovit názor obyčejného mudly, jakým jsem já, tak paní Rowlingová opět překročila svůj limit a vyšvihla laťku opět vysoko!
Harry ale také nezůstal pozadu! Nejenže navštívil Famfrpálové Mistroství světa, na které si zamlouvám lístky aspoň 5 let dopředu, ale také se zůčastnil obvzlášť nebezpečné soutěže ,,Turnaje tří kouzelníků´´Spíše by se to mělo nazvat Turnaj čtyř kouzelníků, ale v závěru knížky je vše v pořádku. Chudák Cedrik :(.
Když jsem knížku četl poprvé, bál jsem se, že těch stránek je zbytečně moc, ale nakonci jsem byl zklamaný, že tam ještě aspoň dalších 500 stránek nepřibylo.
Rozhodně nelze všechny Harry Potter knihy srovnat, protože každá je svým způsobem dokonalá, ale tento díl je opravdu jeden z nejlepších.
To se nedá říct o filmu, při kterém jsem měl chuť vyslat na režiséra kletbu Avada Kedavra, abych skončil na místě, které mi tak moc nepokřiví duši.

Barča1
12. srpna

Skvělý díl, kde už se pohádka pomalu, ale jistě mění na strašidelný a temný příběh. Moc se mi líbí vývoj knihy a souvislosti, které do sebe začínají zapadat. Všechno je promyšlené a geniální. :)

dancapater
28. července

Naprosto geniálně propracované, jeden z nejlepších dílů! Do samého konce nové a nové souvislosti a zvraty. Film mám taky ráda, ale kniha milionkrát lepší

NaiTenshi
23. července

Film se mi nelíbil vůbec, ale kniha je úplně jiná. Přečtena jedním dechem během týdenní dovolené. Tady se to pomalu mění z pohádky na strašidelné dobrodružství. :)

archandelka
15. července

Skvěle propracované, moc se mi líbí, jak se to celé postupně rozvíjí a odkrývají se další a další souvislosti.

Někdošťastný
14. července

Na konci, kde se všechno vysvětlilo jsem byla fascinována a nadšena z genialosti a propracování příběhu. Celá knížka mi dávala větší smysl. Navíc je skvělé, jak na sebe knihy navazují a zdánlivě nepodstatné informace z prvních knih jsou na konci velmi důležitými...♥♥♥

GaleW
08. července

Právě dočteno a na tomto dílu mě opravdu baví turnaj tří kouzelnických škol a s tím i spojené nové postavy, naši hrdinové dospívají, mají už jiné starosti a celkově se to hodně posunulo. Návrat lorda Voldemorta tomu dodal to potřebné napětí, tajemno.... Četlo se mi to dobře, vlastně až moc dobře, rozhodně zasloužený plný počet!

Mistr119
06. července

1. z tlustých bichlí o Harrym Potterovi, kde se Rowlingová rozjela ve velkém. Potěšil mě návrat lorda Voldemorta, nechyběl ani detektivní nádech a překvapivá katarze. :)

Katranis
03. července

Poslední skvělá dětská kniha ze světa Harryho Pottera.

haki34
19. června

SPOILER !!!!
aaaa přitvrzujeme...skvělý námět, zajímavý turnaj, noví kamarádi, nové zkoušky, ale smrt Cedrica Diggoryho byla teda dost hustá....četla jsem HP až jako studentka VŠ a nevím, jak na to pohlíží děti...celkem by mě zajímal jejich názor...ale nikdo mladší 10 let asi zde na Databázi nepíše hodnocení, nebo se pletu ??

Miss.hell
18. června

Série Harryho Pottera je prostě nesmrtelná. A ani tento díl nezklame žádného čtenáře!

Tooomik
17. června

S tímto dílem Harryho Pottera přichází i temná atmosféra pro tuto sérii typická. Nové postavy, mistrovství světa ve famfrpálu, turnaj tří kouzelnických škol, Rita Holoubková, Pošuk Moody a hlavně napětí a tajemno. Kniha se četla jedním dechem až do napínavého závěru plného děsu.

Dragita
10. června

Skvělý díl, mám, ho s trojkou nejraději ;)

Ivuska97
06. června

Všechno je neskutečně promyšlené :) super :) 5*

a.nnysek
05. června

Tento díl se mi líbil o něco míň než ostatní, ale stejnak v něm není nouze o napínavé a překvapivé situace, nové postavy...Všechno to do sebe prostě zapadá.

Vikos
04. června

Krásný. :D

Laf
30. května

Tento díl mi přišel slabší oproti předchozím. Nemohla jsem se pořád začíst. Až konec to vylepšil. Stále se ale těším na další díly, jak to bude celé pokračovat :)

DracoMalfoy
16. května

Zatím nejlepší Potterovka !

Kira128
15. května

Nikdy bych nevěřila, že knihy o Harrym Potterovi, které jsem měla napsané na svém letním seznamu asi u dvacátého místa, začnu číst už teď. A už vůbec bych netušila, že touto dobou budu mít přelouskaný i čtvrtý díl. Je to neuvěřitelné, jak rychle je schopen člověk číst, když si něco opravdu zamiluje. V mém případě jsou to Bradavice a vše kolem nich.
Vzhledem k tomu, že stále čtu knihy od J. K. Rowlingové, knižní výzva se trošku odkládá. Já si ale nemohu pomoci. Opětně jsem mimořádně nadšená! Ohnivý pohár se u mě umístil na prvním místě mého žebříčku. Kdo ví, jak to bude s příštím dílem, ale Ohnivý pohár toho ve mně zanechal vážně hodně.
Snape opět vystoupal nahoru a už je na druhé příčce, přesně za Siriusem Blackem. Hermiona mi tady sedla mnohem více než předtím, víc jsem se s ní (dejme tomu) spřátelila.
Odhalili jsme další část naší skládačky, tentokráte jinou, avšak stále si myslím, že v dalších dílech se bude celý děj rozvíjet mnohem více. A to za pomoci těchto situací.
Ohnivý pohár neskutečně doporučuji! Rowlingová opět dokázala, že je velmi talentovaná. Popisy situací, jež se v této knize vyskytovaly, byly tak úžasné, že jsem chtěla při čtení tleskat (pardon, to nešlo, četla jsem to tajně). A vlastně všechno, co dokázala sepsat svým typickým stylem, vyznělo perfektně.
Zase musím podotknout tu jednu jedinou věc, kterou naznačuji při kterémkoliv ujetém hodnocení. Rowlingová nezklamala a já jí teď znovu poděkuji za to, že Harryho Pottera vymyslela.
Dávám pět hvězdiček, i když bych u tohoto dílu nejraději dala třeba sedm, jelikož jsem nadšená naprosto vším, co se v Ohnivém poháru událo. A napíšu to ještě jednou… Doporučuji!

Sárče
29. dubna

Úžasná kniha

EvikU.
05. dubna

Je to děsivý a zároveň krásný. Všechno si člověk do detailů představí, protože je to krásně napsaný.

Heisenberg
02. dubna

Tímto dílem se definitivně stala tato dětská série temnou fantasy.

PetraVášová
01. dubna

Stejně jako předcházející díl, se kniha vůbec nedá srovnat s filmem. Kniha je o několik stupňů výše. Například Mistrovství světa ve famfrpálu představuje téměř čtvrtinu knihy, ale ve filmu je zmíněno pouze okrajově. S tím souvisí i fakt, že se Harry v knize seznámí s celou rodinou Rona, tedy i s bratry Billem a Charliem, kteří se ve filmu neobjeví. Stejně jako se ve filmu neobjeví boj Hermiony za práva domácích skřítků, kteří jsou z filmu vypuštěni a tedy se tam neobjeví jak Dobby, tak ani Winky. Neville je v knize stále popisován jako nemotora, ale ve filmu se z něj stává nejlepší tanečník a dokonce poradí Harrymu jak zvládnout druhý úkol v turnaji Tří kouzelnických škol.
A taková otázka na závěr :-) Vážně nikomu nepřipadalo vtipné, že na všechny „schůzky“ týkající se turnaje Tří kouzelnických škol dorazil Harry vždy jako poslední?

Aniday
31. března

prvních asi sto stran mě dost nebavilo, ale pak to nabralo ty správné grády... 8)

katushah
31. března

Ty soutěže mně moc nebrali, ale konec byl úžasný!

ladaol
26. března

Dojalo mně to daleko víc, než film.

PeťkaW.
22. března

Na čtvrtém dílu je znát, že JK trochu bojovala s tím, kam dál děj posunout a přemýšlela, jak se bude celý příběh vyvíjet. V mých očích je tahle kniha taková... pro autorku odpočinková. Nemusela řešit žádnou velkou zápletku, jako tomu bylo u dalších dílů. Vymyslela novou velkou věc a to soutěž o Pohár tří kouzelníků, čímž si vytvořila spoustu prostoru a zabila tak celou jednu knihu jen soutěží. Vlastně to byl od ní velmi dobrý tah, když se to tak vezme :) Každopádně to bylo hezké oživení oproti předchozím dílům, které měly všechny stejnou strukturu - krušný život v Zobí ulici, přesun do Bradavic, život v Bradavicích, problém, vyřešení problému. Tenhle se konečně v něčem liší a dal tak celé sérii nový vítr do plachet :)

Kiwi24
20. března

Bylo to opravdu super. Asi nejlepší díl, zajímavý a chvílemi děsivý. Chudáček můj Cedrik...... :((((

bara9550
16. března

nejlepší díl. můj nejoblíbenější

Monnies
06. března

Trojčarodejnícky turnaj je jeden z mojich obľúbených častí v sérií Harryho Pottera. Milujem túto časť a kniha je úžasná. Stále tomu nemôžem uveriť, že mi to toľko trvalo, aby som si ju prečítala.