Harry Potter a Ohnivý pohár

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/big_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 4.711460

Harry Potter 4.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire, 2000

Kniha Harry Potter a Ohnivý pohár

Lejčís

Hagridova minulost, Hermionin boj za práva domácích skřítků, detaily Voldemortova návratu a "života" posledních 13 let - tohle a mnohem víc obsahuje 4. díl, který je ve filmové verzi hodně osekaný. Oproti tomu však film lépe ilustruje reálný svět teenagerů, kde se z dětí stávají mladí dospělý, se kterými cloumají hormony.
Jedná se o nejdelší díl ze všech, přesto jsem se u něj ani chvíli nenudila. Doslova pořád se tam něco děje! Vystavět tak dlouhý a spletitý příběh určený mladým čtenářům, který není nikde zmatený a neobsahuje jediné hluché místo je bezesporu umění. Překvapil mě hlavně závěr - všichni víme, že se jedná o první díl, kde se Harry poprvé přímo setkává se smrtí, kterou si narozdíl od smrti svých rodičů již plně uvědomuje. Celá tato událost a hlavně Harryho vyrovnání se s ní je v knize popsáno citlivě a velmi uvěřitelně.
Po dočtení mi bylo velmi líto, že ve filmu byla vynechána závěrečná scéna na ošetřovně s Popletalem, která přímo odkazuje na jednání ministerstva v příštím díle. Stejně tak nebylo ve filmu vůbec zmíněno, co Harry za výhru v Turnaji tří kouzelníků dostal a hlavně jak s tím naložil, což byla právě pasáž, která mě velmi dojala a jen potvrdila, proč mám 4. díl nejraději.
Ve filmové verzi mi také velmi chybí Dobby, ale zase oceňuji význam, jaký tam dali Nevillovi, který je v knize bohužel stále spíše nevýraznou postavou. I tak se o něm ale dozvídáme věci, které ve filmu opět chybí, i když tam dostal větší prostor než v knize :)
4. HP film zůstane už navždy mým nejmilejším dílem, ale tím spíš pravděpodobně nikdy nepřestanu toužit po tom, aby místo 2,5 hodiny měl minimálně 3,5. Celkově si myslím, že by vůbec neuškodilo, kdyby ty filmy byly delší a detailnější, no řekněte sami :)

Luci-_-

Zatím nejvíce lišící se díl od filmu, který byl naprosto skvělý. Kdyby do filmu dali více z knihy rozhodně by mu to prospělo, protože od nijakého filmu je kniha naprosto geniální.

Kontryhelka

Sympatická teď už klasika, která je oddychová a pěkně se čte.

Astridka

Harry Potter je prostě NEJ. 4. díl se mi moc líbil a už se těším na další. :))))))

knizninadsenec

Jako milovník Harryho Pottera se musím přiznat, že re-reading čtvrtého dílu nedělám moc často.
Každopádně bylo milé si jej po dlouhé době přečíst / oprášit děj nebo okamžiky. Něco je zkrátka v knize jinak, než ve filmu.

Děj je krásně plynulý a příběh se dobře čte. Turnaj tří kouzelníků je napínavý a zajímavý. I když si u knihy (či filmu) vždy pobrečím, přestože vím, co přijde. Postavy jsou také zajímavé.

Prostě miluji knihy o Harry Potterovi. ️

Hanncha

Kniha super, film, ač ho mám ráda, měl s knihou stejný snad jen název. Což mě mrzelo. Ale čtvrtá kniha je taková už vhodnější i pro starší.

Littlemonday

(+ SPOILER) SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Pokud jsi necetl/a ctvrty dil, dal necti!!!

Nooo, ctvrty dil byl hodne rozlicny. Zacatek jsem rozecetla nadsena a natesena, ale pak se neco stalo a ja zhruba do poloviny knizky premyslela, proc a o cem to vlastne ctu. Moje nuda asi zacala uz na mistrovstvi ve famfrpalu.
Nudila jsem se, vsechno mi pripadalo silene pomale, nez se clovek dostal k tomu, ze se bude soutezit, kdo bude soutezit a jak se bude soutezit, tak jsem mela vazne sto chuti se na to vykaslat.

ALE!!!
Zhruba v pulce se dej konecne rozbehnul, nasi tri hrdinove se temer prestali dohadovat a zacala se rozpletat tajemstvi. Konecne jsem zase poznavala ten prijemny pocit pri cteni HP, ktery me od prvniho dilu naplnoval a uzivala jsem si postup pribehu. ️

Zaver uz jsem hltala a jen se soustredila na vsechny nuance, aby mi jic neuniklo.
Hodne me mrzela smrt Cedrica, zvlast kdyz se projevil jako fajn kluk, chteli s Harrym vyhrat spolecne, poctive, tymove. Do posledni chvile jsem doufala, ze treba Brumbal dokaze udelat neco, co by ho probralo.
S tim tedy souvisi i to, ze mi uplne nesedela reakce rodicu Cedrica, to bylo takovy hodne… neuveritelny?

Kazdopadne jako celek je to fajn pokracovani, doufam, ze dalsi dily budou mit zase stoupavou tendenci a ja z nich budu odvarena! ️

Urcite se zase ohlasim. ️

Jinak budu rada, kdyz me budete sledovat i na IG: little.monday
️️️

Čmeláček

Výborná kniha, i když už dost temná. Harry Potter je i přesto prostě nejlepší :))).