Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání)

Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265924/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-IRs-265924.jpg 5 747 139

Nové vydání příběhů čarodějnického učně Harryho, tentokrát bohatě vypravené ilustracemi Jima Kaye. Až do svých jedenáctých narozenin si o sobě Harry myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil. Leccos se dozvídá o minulosti svých zemřelých rodičů, získá pár dobrých kamarádů, naučí se mistrovsky hrát famfrpál a podstoupí souboj se zloduchem Voldemortem...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone: Illustrated Edition , 2015

Sybelle
17.08.2022 4 z 5

Příběh Harryho Pottera doprovázený krásnou grafikou získává trochu jiný rozměr.
Znám hlavně filmy a dokud jsem si nepřečetla znovu knihu, neuvědomila jsem si kolik drobných rozdílů mezi nimi je.
Například Neville má v knize trochu více prostoru. Ale jsou to jen drobnosti a líbí se mi obě zpracování. Toto vydání potěší každého fanouška i nové čtenáře. Má jen jednu nevýhodu, velikost. Není to kniha, kterou si vezmete například do vlaku.

Astridka
22.05.2022 5 z 5

Hezké ilustrace a nejlepší kniha na světě. Nejlepší serie na světě. Prostě boží.

markulina711
06.04.2022 5 z 5

Mě tahle mánie minula, když vyšel Harry poprvé končila jsem gympl. Pamatuju, že od pohledu byly ty knihy nevábné - tlusté, rády se rozvalovaly a ilustrace byla jen na deskách. Teď po letech jsem Harrymu dala ještě šanci. Dětem jsem pořídila ilustrované vydání. Četli jsme před spaním a byli jsme nadšení všichni. Krásná kniha.

Nora759
24.01.2022 5 z 5

Úžasná kniha!

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Ač již dlouho nejsem dítě, moc se mi líbila. Chápu, proč je to takový fenomén.

marti7729
14.01.2022

Miluju kouzelný svět Harryho Pottera. Poprvé jsem se k Harrymu dostala pomocí filmu a řadím se ke generaci, která na Harry Potterovi vyrůstala, takže zákonitě miluju celou sérii. Knihy jsem četla asi až v 17 letech a uchvátily mě daleko více než film. Dnes mi je 31 let a když to člověk čte, vůbec to není stejné jako právě v pubertě. Když člověk dospěje začne do toho trochu víc šťourat a analyzovat každý detail. Je to moc zajímavé čtení. S odstupem času musím říct, že ty knihy jsou opravdu bravurně napsané a čtou se samy. Příběh utíká úplně sám. Tohle ilustrované vydání je navíc boží, milují ho i mé děti, které jsou na sérii zatím malé, už se těším až jim knihu ukážu, ikdyž mám takový pocit, že ti kdo s tím úplně nevyrůstali, tak nejsou tak s příběhem hluboce spjati jako má generace. Top hláška z knihy "V neděli pošta nechodí"

Majtinkacočte
23.11.2021 4 z 5

Krásná kniha s nádhernými ilustracemi .Musím,ale přiznat že další díly se mi líbili víc.

ElikaS
13.10.2021 5 z 5

Harry Potter je moje srdcovka a jsem moc ráda, že jsme se k němu se synem konečně pomalu propracovali, a to prostřednictvím ilustrovaného vydání, které je prostě nádherné! A i když v necelých 6 letech, ještě syn určitě nepochopil všechny souvislosti a odkazy, příběh si moc užil a hned otravoval, jestli to můžeme číst ještě jednou nebo jestli je další díl. A tohle je na té knížce úplně úžasné - miluji ji jako dospělá a zamiloval se do ní i šestiletý syn. Tohle moc knížek nedokáže.

Páájinka
04.05.2021 5 z 5

Nádherné ilustrace.

AnnieR.
23.04.2021 5 z 5

Harry Potter je prostě Harry Potter. Nemám co k tomu víc dodat. Srdcovka :)

Litocha
21.04.2021 5 z 5

Harryho jsem poprvé četla jako čerstvě dospělá a v době, kdy kolem něj ještě nepropuklo šílenství (rozebírali jsme ho na semináři z dětské literatury), takže mě nesvazovala přehnaná očekávání. Přestože jsem už nebyla dítě, kniha si mě okamžitě namotala a pak už jsem netrpělivě vyhlížela každý další díl.
Od té doby jsem ji četla několikrát, pokaždé s potěšením. V současnosti pozoruji, jak si Harry získává další generaci čtenářů. Dodnes se mi líbí čtivost, barvitý jazyk, promyšlenost čarodějného světa a chytře napsané postavy (snad jen Harryho příbuzní se svými výhradně zápornými vlastnostmi zbytečně blíží karikatuře), promyšlené střídání napínavých a klidnějších pasáží.
Rowlingová se Harrym uvedla jako velmi šikovná spisovatelka (až se nechce věřit, že se jedná o prvotinu). Kolik autorů se může pochlubit tím, že vytvořili žánrové stereotypy?
Nedávno jsem se zájmem přečetla rozhovor s Vladimírem Medkem (ten by mimochodem za překlad zasloužil metál). V jednom s ním ale nesouhlasím. Podle něj je úspěch knih daný především chytrým a masivním marketingem. Já jsem přesvědčena, že kniha je kvalitní sama o sobě a není to jen reklamou nafouknutá bublina. Mně (i jako dospělé a i při opakovaném čtení) přináší potěšení jako málokterá dětská kniha. A i když první díl nepovažuji za nejvydařenější z celé série, pořád si pohodlně pět hvězdiček zajistí.

Mrs.Depp
30.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Už i na mě došlo a zamilovala jsem si pohádkové prostředí Školy čar a kouzel v Bradavicích. Filmům o Harry Potterovi jsem se pokoušela dát šanci už snad 10x a přestože jsou opravdu nádherné, vždy jsem to po jednom, maximálně po dvou dílech vzdala, takže i když to zní neuvěřitelně, pořád i v dnešní době existuje někdo jako já, kdo neví, jak se celý příběh bude vyvíjet ani jak to všechno dopadne. O to více mě to začalo bavit. Po přečtení knížky jsem ale rozhodnutá podívat se na všechny díly a pak i na Fantastická zvířata. A jednou snad přečtu celou sérii :) Za mě je to ideální čtení na poklidné předvánoční podvečery :).
Zatímco u filmu, který je dost dlouhý mi dělalo potíže udržet po celou dobu pozornost a brzy jsem měla potíže se v příběhu orientovat, u knížky to bylo naopak.
Zpříjemnila jsem si s ní několik dní a večerů.
S Harrym, Ronem a Hermionou, ale i se všemi dalšími postavami jsem prožívala jejich příběh od začátku až do konce. Bylo mi líto Harryho, když ho trápili Dursleyovi, prožívala jsem s ním jeho cestu do Bradavic a seznámení s novými přáteli, spolužáky a učiteli. Konečně jsem pochopila pravidla Famfrpálu a radovala se s nimi když všechno nakonec dobře dopadlo. A hlavně jsem si užívala všechny ty drobnosti, které vytvářely atmosféru kouzelnické školy.
Tento příběh je jedním slovem KOUZELNÝ. Věřím a moc se těším, že pokud se mi někdy poštěstí stát se mámou, knížky o Harrym Potterovi budu číst svému dítěti klidně stále dokola a pořád mě to bude bavit.

Knihomollla
23.03.2021 5 z 5

Před touto knihou jsem Harryho Pottera neměla ráda. Nevím proč, ale asi mi to způsobily filmy. A proč jsem se tedy vůbec knihu rozhodla číst? Má to jeden prostý důvod. Chtěla jsem zjistit, či je pro mě Harry Potter opravdu tabu, nebo za to může film. A mohl za to film. A teď mi je líto, že jsem se kvůli filmu vyhýbala knížce. Proto všem, kdo nechtějí Harryho Pottera číst jen kvůli filmu vzkazuji: Zkuste to!! Uvidíte, že je to skvělá knížka do které se začtete a dáte jí plný počet hvězdiček. No a pokud ne, tak alespoň víte, že to opravdu není váš šálek čaje či kávy.

Lucynell
15.03.2021 5 z 5

J. K. Rowling vymyslela skvělý příběh z kouzelnického světa, který je čtivý a lidi baví, ať už knižní či filmové zpracování se mi líbí.

Falda
14.03.2021 5 z 5

Po dloooouhé době opět přečteno. V dospělosti to člověk vnímá již trochu jinak, ale bylo krásné ponořit se do jiného světa. Ilustrované vydání je opravdu nádherné. Příběh samozřejmě taky. Je zde sice několik nesrovnalostí, ale tento kouzelnický svět je ten nejlepší. Skvěle se to četlo!

StarPopcorn
13.03.2021 4 z 5

(Harryho Pottera jsem četl před docela dlouhou dobou, ale až teď jsem se dostal ke zhodnocení)
Určitě existují i propracovanější světy, ale tahle knížka jako uvedení do světa Harryho Pottera slouží dobře. Samozřejmě, najde se zde dost nelogičností, ale ty přenechme hnidopichům ;) Za mě je to docela zajímavá knížka. 4*
Mimochodem, pokud se chcete pobavit na účet Potterovských filmů - https://youtu.be/rTOb_R0D1LI

Elinka1234
07.03.2021 5 z 5

Je to úplně supr knížka

Zmija
01.03.2021 5 z 5

Nádherné vydání nádherného příběhu, co dodat?

lucakuca
25.02.2021 5 z 5

Fantasy bible. :-) Je skvěle napsaná, plná dobrodružství, NAPĚTÍ, přátelství a humoru. Pro kluky, holky a všechny dospělé děti - kluk s jizvou prostě uchvátí.

paníŠ
07.02.2021 3 z 5

Harry Potter mě nikdy moc nelákal. Nakonec jsem se, už kvůli dětem, nechala přesvědčit. Harryho jsem měla jako audioknihu. V podání Jiřího Lábuse je to opravdu milý příběh. Jestli se pustím do dalších dílů netuším, ale setkání s prvním dílem nelituji.

kouzla čarodějové fantasy

Kniha Harry Potter a Kámen mudrců (ilustrované vydání) je v