Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 5 15999 1506

Harry Potter série

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

FideiDefensor11
09.02.2023 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců vyčnívá naprosto precizně a takřka bezchybně vypracovaným fantastickým světem, který čtenáře vtáhne a už nepustí. Spoustu dějových zvláštností jde navíc vystvětlit faktem, že hrdinové jsou 11leté děti, a přestože se i tak příběh občas může zdát trochu kostrbatý, oceňuji, že Rowlingová si dává záležet, aby všechny tyto situace dříve nebo později čtenáři dovysvětlila. V knize lze navíc najít i morální přesah vypovídající o odvaze a smyslu pro dobrodružství. Při čtení jsem se navíc několikrát upřímně zasmál, což je klad vždy. Na závěr bych ještě rád vyzdvihl úsporný rozsah celého díla; odvyprávění příběhu v nějaké rozumné délce je dnes až příliš často ztraceným uměním. Kámen mudrců tak ke čtení můžu jedině doporučit.

oolinkaa
09.02.2023 5 z 5

Dala jsem si opáčko HP. A výborné. Člověk začne věci vnímat jinak , než jen vidí ve filmu . Těším se na další díly a těším se , jak mi děj bude do sebe ještě více zapadat než tehdá

vera5841
08.02.2023 5 z 5

Harry je prostě láska na celý život. Přestože jsem knihu četla už několikrát a také přestože hlavně tento díl je určen spíše malým čtenářům, tak mě vždy okouzlí. Vždy mě zavede do báječného kouzelného světa. S přibývajícím věkem si více všímám, že tahle kniha je docela jednoduše napsaná pohádka, avšak možná i proto se ke knize vracím nejčastěji, když se z nějakého důvodu necítím dobře.

"Harry, ty jseš totiž - čaroděj"

ArkAngel
20.01.2023 5 z 5

První díl Pottera dokázal nevídané a tedy, že ke čtení přivedl celou generaci mladých lidí. Přestože svět nabízí několik logických děr, je natolik zajímavě vystavěný, že je jedna radost jej spolu s jedenáctiletým Harrym prozkoumávat. Bez Medkova překladu bych si jej navíc ani nedokázal představit, jelikož i právě ten tomu dodává to pravé kouzlo. Jen málo autorům se podařilo dětského čtenáře natolik oslovit a navíc vytvořit prostor i pro povedené adaptace, na nichž jsme taktéž vyrůstali. Doufejme, že Potter osloví i další generace, protože si to určitě zaslouží.

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Skvělá kniha, ve které je dokonale vykreslený kouzelnický svět. Autorka dokázala vše vymyslet a popsat tak dobře, že má čtenář při čtení pocit, že tento kouzelný svět snad musí být skutečný. I když je tento první díl série spíše dětský, je to prostě moje srdcovka.

Paja11.11
19.01.2023 5 z 5

Harryho Pottera jsem četla poprvé, i přesto že jsem velká fanynka filmů. Věděla jsem, že se dozvím víc nových věcí, ale překvapilo mě, jak moc je už první díl odlišný od filmu.
Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, četlo se to velmi dobře, rychle a ačkoliv to působí jako dětské čtení, tak je to rozhodně psané i pro dospělé.
Myslím, že tuto sérii budu číst vícekrát.

martin3683
10.01.2023 5 z 5

Tak jsem ve svých více jak 40 letech konečně přečetl první knihu Harryho Pottera. Důvodem bylo předčítání dětem před spaním, alespoň si to tak nalhávám, ale pravda je, že jsem u toho nijak netrpěl a poslední kapitolu jsme četli min. ještě hodinu potom, co už měly děti dávno spát :-).
Příběh samozřejmě znám z filmů, takže vnímání světa Harryho Pottera je tím dost ovlivněno, ale i tak musim řící, že kniha je o něco lepší a styl Rowlingové mi vyhovoval, což bylo pro mne příjemné překvapení, neboť její "dospělé" knihy jako Prázdné místo a detektivky mne k uzoufání nebavili.
Už teď si všichni těšíme na druhý díl.

PREBURDA
02.01.2023 5 z 5

Proč si nepřečíst znovu Harryho Pottera...............krásné počtení, i když trošičku jiné než filmové zpracování, ale také pohádkově krásné. Série těchto knih, by neměla chybět v žádné knihovně.

dzejn187
31.12.2022 5 z 5

K četbě Harryho Pottera jsem se dostala až v dospělosti, jelikož se mně tento fenomén v dětství zcela vyhnul. Trochu jsem se bála, zda to vůbec bude v mém věku pro mě atraktivní, ale opak je pravdou. Kniha mne opravdu pohltila a velmi se mi líbil styl vyprávění pod taktovkou J. K. Rowling. Během čtení jsem se často pousmívala nad mnohdy bizarními situacemi, kterými si trojice mladých kouzelníků musela projít. Knihu velmi doporučuji každému vášnivému čtenáři, nehledě na věk, jelikož je to opravdu skvělé oddechové čtení.

Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

V mých pětadvaceti čtu poprvé HP. Je to milé, skvělé, ale mrzí mě, že už jsem viděla některé filmy a tím pádem jsem ochuzena o možnost představovat si postavy sama. Nejde se mi od filmové podoby postav odpoutat, byť jsou opravdu dle knihy.

Sammy.Boy
29.12.2022 5 z 5

Přesně před dvaceti lety jsem poprvé držel v ruce tuto knihu, po které v té době šílel takřka celý svět. A letos přišel čas na opáčko v rámci symbolického výročí. Vrátil jsem se tak v čase a znovu prožil s Harrym a jeho přáteli první nezapomenutelné dobrodružství ve Škole čar a kouzel. Musím přiznat, že ani po těch letech magický KÁMEN MUDRCŮ neztratil nic na své čtivosti. A dovolím si tvrzení, že tahle série přežije nás všechny...

sidonka
28.12.2022 4 z 5

Konečně jsem se dostala k této kouzelnické sérii, film jsem viděla dávno, ale opět se mi potvrdilo, že prožít tento příběh v knize je lepší

smazenaryba
28.12.2022 5 z 5

Pottera som mal dávno zaradeného medzi tituly, ktoré si takmer isto neprečítam. Skrátka, minulo ma to a vzhľadom na vek mi už nedávalo zmysel začať sériu čítať. Závážil aj fakt, že Narnia, na ktorú som sa ako na klasiku odhodlal, ma veľmi neoslovila. Nakoniec však voľba padla v rámci čítania deťom, a čuduj sa svete, bola to skvelá zábava. Aj ako príbeh pre decká, ktoré len tak niečo skutočne nezaujme, ale aj pre mňa, ako výborne vystavaná a hravá kniha plná skvelých scénok, humoru a ikonických postáv. Takže áno, malo to zmysel a na pokračovania sa pustíme tiež.

julie.zala
27.12.2022 5 z 5

Srdeční záležitost, těším se, až Harryho Pottera budu číst svým holkám.

Kalima206
23.12.2022 5 z 5

Ty ilustrace jsou prostě fantastické! Příběh je krásný sám o sobě, ale tohle knižní zpracování je za mě prostě TOP

sabina5156
18.12.2022 4 z 5

Krásná kniha usazená do prostředí velkolepého a starého hradu. Za okny sněží a uvnitř je takové teplo, ambientní osvětlení vlivem plápolajícího krbu a první záhada nebezpečně krouží kolem Bradavic. Děti objevují nový svět, který jim byl doposud vyprávěn jen ústy jejich rodičů, knih, legend nebo jej měly vepsaný ve věštbě starší, než jsou ony samy. Knihu bych doporučila i rodičům dětí, které jsou opravdu malé (5 let), film je oproti tomu v některých momentech nejasný a nenabízí prostor pro nevinou dětskou představivost.

Calinda
16.12.2022 5 z 5

Dlouho, opravdu dlouho jsem váhala, zda se odhodlat a zkusit toho světového Pottera i v knižní podobě a třeba konečně zjistit, co na něm všichni (skoro) vidí. Nebyla jsem si jista, zda věk těsně před 40tkou je vhodný pro žánr "pro děti a mládež", ale do knihy jsem se nakonec pustila a sama jsem se s každou další stránkou divila, jak moc mě to chytlo. Byla to posedlost. Dopadlo to tak, že jsem si musela hned pořídit všechny díly a vracím se k nim vždy o Vánocích, je to už takový můj rituál. Opravdu skvělé fantasy dobrodružství a kdo ještě nečetl, napravte to, tohle se skutečně povedlo.

-knihomolka-
15.12.2022 5 z 5

Největší srdcovka️!

LuNa2023
15.12.2022 5 z 5

Knížka vypráví příběh malého a postupem staršího chlapce , který se nazývá Harry Potter. Harry je dítě kouzelníku , ale nikdy své rodiče nepotká protože je zastihne hrozná nehoda . Proto nějaký čas vyrůstá u tety , která kouzelnice není. Je dost přehlížený , protože teta se strýcem mají stejně starého syna . Harry postupně přichází na to že vlastně není "normální'' . Zjistí že může mluvit s hady. Jednou v podvečer dostane snad 1000 dopisu že nastupuje do školy čar a kouzel v Bradavicích , ale jelikož jeho rodina ho nemá ráda dopis buď roztrhají nebo nějak jinak zničí . Nakonec přijde Hagrid aby Harryho vzal . Knížka postupně vypráví celý děj i to jak si Harry najde nové přátele a učí se všelijaká kouzla , ale ne všechno je pozitivní že?

denisa8946
12.12.2022 5 z 5

Harryho jsem naposledy četla jako dítě, ale každý rok koukám na filmy jako správný fanoušek. :)
Letos jsem se znovu pustila do knížek. Úplně jsem zapomněla, jak moc se mi líbí, jak jsou napsané. Knihy netřeba dlouze představovat, kdo je četl, ví, že je to láska na první pohled. A kdo nečetl... šup, šup, honem to napravte.
První díl nás seznamuje se světem čar a kouzel a je ještě takový pohádkový. Čtenář se vše postupně dozvídá a učí stejně jako Harry Potter. Zbožňuju popisy záporných postav a jejich přirovnávání ke zvířatům, u toho se vždy pobavím. :)
Během čtení jsem začala poslouchat i podcast Neplecha ukončena, ve kterém autorka Bára rozebírá každou kapitolu a přidává řadu zajímavostí. Podcast rozhodně doporučuju těm, kdo už četli všechny knihy nebo viděli všechny díly Harryho, protože v něm bývají spoilery. :)