Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 5 15981 1505

Harry Potter série

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

Gandalff007
19.07.2016 3 z 5

První díl je podle mého spíše slabší. Je vidět, že to bylo psáno celkem prvoplánově jako hokus pokus, třeba se to ujme, třeba ne. Jistou kvalitu upřít nelze, ale rozjelo se to až v dalších dílech.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Dílo je spíše pohádka pro děti. Osobně mě kniha příliš neuchvátila, ale první díl je ještě hezký.

AllyKumari
18.07.2016 4 z 5

Harry Potter je moderní fenomén, o tom není sporu. Osobně mne neuchvátil po literární stránce, ovšem ačkoliv se nejedná o text hodný Nobelovy ceny, jsou to všechno knížky snadno čtivé a příběh v nich zajímavý.

milikola
18.07.2016 5 z 5

kniha, kterou mám doma ve třech jazycích, kniha kterou znám snad nazpaměť, kniha která otevřela svět knih spoustě čtenářům a která i mne bude provázet celým životem

Luccy78
15.07.2016 5 z 5

První skvělý díl Harryho Pottera.
Nikdy bych nevěřila, že Potterovo "šílenství" zasáhne i mě.. Ale skutečně, i já neodolala a ponořila se do čtení a s velkou radostí a překvapením musím napsat, že rozhodně nelituji a rozhodně to nebylo naposledy..

danny_21
12.07.2016 4 z 5

Pohodička. Sice se k Harrymu dostávám až v dospělém věku, až po shlédnutí filmů, přesto jsem z prvního dílu brýlatého kouzelníčka z Bradavic nadšený. Výborně napsané postavy v sedícím prostředí se spoustou originálních motivů v různých směrech, kniha je nebývale čtivá a přímočará na ženskou autorku a navíc, kdo by nechtěl být kouzelníkem, že - ať už je vám 8 nebo 50 ? Jdu s nadšením na další díl a jsem zvědavý, jestli se postupem času budou vyvíjet postavy k temnějšímu podání, tak jako na plátně - 85 %

Etule
10.07.2016 4 z 5

Harryho jsem samozřejmě četla, ale nějaký ten roček už to taky je. :) Na opakované čtení mě nalákala nová ilustrovaná verze, kterou jsem si objednala, ale zatím mi nedorazila. Tak jsem si do práce vzala audio knihu a musím říct, že pan Lábus je geniální! Poslech jsem si dokonale užila a příběh mě zase dokázal vtáhnout do kouzelnického světa Harryho Pottera.
Za mě úžasné!

adorjas
08.07.2016 3 z 5

Kniha mojej pladej puberty a tento rok som si ju dala znovu ako nostalgický návrat, či ma ešte zaujme tak, ako pred 14 rokmi. Zaujala! Prvý diel je napísaný hlavne pre menšie deti, je to ešte celé relatívne nevinné. Harryho budú ešte čítať decká po svete veľmi dlho.

petvet
07.07.2016 5 z 5

Až v mém dospělém věku jsem se rozhodla,že si přečtu knihu Harry Pottera a musím říct,že mě rozhodně nezklamala!Pořád jsem ji odsuzovala a nechápala,co na ní každý vidí?Ale jsem nadšená-díky detailnímu popisu děje jsem se do něj úplně vžila - celá kniha je opravdu propracovaná a hlavní postavy mi sedly.Těším se na druhý díl i na to,až po dlouhé době shlédnu i film :)

majík1
03.07.2016 3 z 5

Tato kniha za mě nejlepší.Další díly už mě nepřitáhly.

sona8058
28.06.2016 5 z 5

Ani není možné, že už je to tak dávno! Série HP mě vlastně přivedla ke čtení a já tím paní Rowlingové velmi děkuji! Jsou to knihy, které jsou velmi hezké, propracované a až jednou budu mít děti, tak si celou sérii určitě přečtou. ;)

drago333
07.06.2016

super kniha moje oblíbená serie

DOPORUČENO

Dryáda
06.06.2016 1 z 5

[pozor, může obsahovat spoilery]
Upřímně vůbec nerozumím tomu velkému hodnocení a hysterii kolem (anebo vlastně asi ano, reklama dokáže hodně). Celá kniha na mě působí jako koláž jiných fantasy knih (ne, není to stejné jako se jimi nechat inspirovat). Jako bonus je plná "fat-shaming-u", černobílých postav, několika nelogičností a opakujících se slov (minimálně v angličtině, s českou verzí jsem neměla tu čest).
Hlavní postava Harry Potter, šikanovaný ale pořád drzý, nenávistný nejprve ke svým příbuzným a potom k některým čarodějům, super-mocný-slavný čaroděj (který by se nebýt Hermiony vůbec neobtěžoval studovat) tak dokonalý, jako kdyby se vyloupl ze shōnen mangy, se nakonec sám těší, až bude šikanovat svého bratrance (Tohle má jako inspirovat děti?).
Některé momenty v knize byly tak povrchní a plytké, že se mi až dělalo špatně (prvních pět kapitol a elitismus čarodějů jako příklad). Neposlouchat to jako audioknihu, tak to nedokončím.
Ano, můžete oponovat, že na čtení takovýchto knih nemám věk (a možná k mému nízkému hodnocení přispívá i ta davová hysterie, která se kolem Harryho Pottera točí), ale osobně bych tuhle knihu dětem na čtení nedala. Určitě by se našly lepší.

kamila234
31.05.2016

to je dobrá kniha.

redsharon
29.05.2016 5 z 5

Vždycky jsem si řikala - Harryho Pottera zná přece každý! Ale není tomu tak - což je strašná škoda! Kdo nemá rád tenhle žánr chápu - většina odsuzuje podle filmů (které jsou skvělé!), ale knihu prostě dle mého názoru nic nepřekoná - tudíž stojí za přečtení. Rowlingová ten příběh tak nádherně propracovala, že se musí líbit většině čtenářům :) :D

Kdo knihy nečetl - Najděte si čas a věnujte ho Harrymu - stojí to za to :)

catherinee94
29.05.2016 5 z 5

Knihu jsem si už chtěla přečíst dávno, ale nějak nebyl čas. Konečně jsem se rozhoupala a začala moje nová závislost. ♥ Nepřekonatelné!

Newtriah
28.05.2016 5 z 5

Dohromady jsem tuhle knihu četla 4x a stejně jí nemám dost. Je prostě skvělá.

ADOS1
23.05.2016 5 z 5

Super knížka všem doporučuji

Michelle.1995
23.05.2016 5 z 5

Tomuhle se prostě nedá nic vytknout. Joanne vymyslela úžasný svět, který je podle mě nejlepší ze všech možných fiktivních světů, které jsem kdy četla. Knihu jsem četla v češtině i angličtině a bavilo mě oboje, je to prostě skvěle napsané.

CrazyDuck15
21.05.2016 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší fiktivní svět, jaký byl podle mě vymyšlen.
Moc dobře si pamatuji, jak mi mamka před spaním četla poprvé třetí díl a postupně jsme se propracovaly až k pátému. Začala třetím, jelikož první dva jsme ještě neměli a víc jak pět jich nebylo vydaných. Každopádně rozhodně nelituji svého pozdějšího rozhodnutí přečíst si zbytek.
Dokonce i doteď, kdykoli jsem nemocná si zalezu do postele, na stůl položím rádio a poslouchám Harryho jako audio knihu dabovanou Lábusem.
Harry pro mě vždy byl a vždy bude něčím, čeho se nevzdám a na co nedám dopustit. Miluji jak filmovou, tak knižní podobu. Občas mě mrzí, že mi v jedenácti nepřišel můj dopis. Přesto nepřestávám doufat, že jednoho dne přijde.