Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345140/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-bJK-345140.jpg 5 16014 1508

Harry Potter série

16.04.2023 5 z 5

Láska navždycky!

Snoopi
14.04.2023 5 z 5

Tenhle chlapec s jizvou na hlavě, který si podmanil celý svět, si získal i mě. Dostala jsem se k němu o něco později, jako knihovnice, když mi bylo pořád divné, "co na tom Potterovi všichni mají". Autorčin styl psaní mne uchvátil nejvíc - jsem ráda, že v té době již v kinech běžel film, takže do postav jsem si mohla dosadit obličeje konkrétních herců, čímž ovšem text nijak neutrpěl: naopak získal na větší působivosti. Nemá cenu srovnávat, co je lepší, zda film či kniha - obojí má něco do sebe, jde totiž o zcela odlišná média: film nepojme vše, co nabízí kniha, a kniha zase o to víc potrápí čtenářovu obrazotvornost a fantazii.
Přiznávám, že poprvé jsem celou sérii nedočetla: stále mi chybí ten poslední článek řetězu, poslední kniha. Moc ráda se ke svému hrdinovi vrátím - a dopřeji si k tomu zvláštní požitek se speciální ilustrovanou edicí, která postupně vychází. Takže si možná budu připadat jako první čtenáři, kteří svět Harryho Pottera objevovali velmi pozvolna a na jednotlivé díly si prostě museli počkat. Už se těším na druhý díl - jen si chvíli počkám, až se uvolní rezervace v knihovně. I to už o lecčem vypovídá...

Eva88
13.04.2023 5 z 5

Když se dívám zpětně, nechápu, jak je možné, že mě Harrymánie v dospívání minula. Nečetla jsem knížky a neviděla ani jeden díl. Až teď jsem byla dcerkou donucena Harryho předčítat. Společně jsme si užily vtipné chvíle stejně jako ty napínavé a děsivé. Těšíme se na film a na pokračování četby této série.

stanislav0373
10.04.2023 4 z 5

Ačkoliv nejsem typickým "Potterheadem", musím uznat, že mě svět HP baví. Díky manželce jsem viděl všechny filmy, nyní spolu posloucháme audioknihy. Očekávám, že se dozvím mnohé, co se do filmu nevešlo, tak uvidíme...

darbujan8924
09.04.2023 5 z 5

Poshlédnutí filmové serie s Harrym Potterem jsem si řekl, že si přečtu knížku.
Film super, ale knížka pecka.
Rowlingové dávám palce nahoru a smekám před její kvalitou psaní a hlavně fantazií.

jitka_dankova
08.04.2023 5 z 5

Kniha mého dospívání. Neobyčejný příběh, který mne nadchnul a v dalších sériích i dojal, ale i rozesmutnil a rozplakal. O knihy jsem se doslova poprala se svojí sestrou, četla je do pěti do rána, byla fascinována všemi souvislostmi a bohužel neodpustila autorce na konci smrt některých postav. Stejně má ale kniha prostě místo v mém srdci. Pro děti jsem koupila ilustrované vydání, ze kterého jsem unešená.

Petrasim
07.04.2023 5 z 5

Pracuji ve škole a byla jsem tam asi jediná, kdo nečetl a nikdy neviděl Harryho Pottera. Tak jsem knihu zkusila, abych byla v obraze a moc se mi líbilo a určitě se pustím i do dalších dílů.

AdamB.
02.04.2023 5 z 5

Série Harryho Pottera?

Však to je moje dětství! Dětství nás všech! Pamatuju si na první setkání s touhle knihou, čtení pod peřinou s baterkou po nocích, ve škole pod lavicí, všude možně!

Kámen mudrců jsem četl dvakrát s odstupem cca. 12 let. I po tak dlouhé době mě uchvátil a připadal jsem si jako 11 letý Harry, který míří do Bradavic. Těším se, až to budu číst svým dětem. Pro ně schovávám ty krásná, velká, ilustrovaná vydání.

Vixiene
19.03.2023 5 z 5

After all this time? Always.

Sérii Harryho Pottera má v srdíčku mnoho čtenářů napříč mnoha generacemi. Já jsem měla chuť se do Bradavického dobrodružství pustit znovu a pořád je to stejně parádní, nadčasové čtení. A něco mi říká, že jakmile dočtu, budu pro změnu potřebovat celou sérii znovu vidět ve filmové podobě :)

kacaaba
18.03.2023 5 z 5

Znám filmy, ale ke knihám jsem se dostala až teď, takže asi zaujatost, za mě super.

Petr874
17.03.2023 5 z 5

Tak teď si už taky můžu říct, že jsem přečetl Harryho Pottera!

Musím uznat, že během čtení magických a napínavých příhod tohoto mladého brýlatého chlapce se mi dostávalo mnoho krásné nostalgie. Jediné, co mě zklamalo bylo, že se kniha nezaměřila trošku více i na jiné postavy. A ano, jak všichni říkají: "kniha je mnohem, ale mnohem lepší, než samotný film."

Za mě doporučuji.

StrYke
17.03.2023 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha namluvená Jiřím Lábusem. Multigenerační skvost, skvělý pro svou pohádkovost pro začínající čtenáře a skvělý pro svou nostalgickou stopu pro čtenáře prvně či opakovaně vstupující do literárního světa Harryho Pottera. Samozřejmě ne vždy se příběh řídí nějakými přísnými pravidly logiky (nad celým dobrodružstvím v Zapovězeném lese jsem jen kroutil hlavou a říkal jsem si "Proč?"), ale snad ještě snadněji se mi něco takového knize neodpouštělo.

Atuin
08.03.2023 5 z 5

Lovias : drobný detail. V r. 2023 vás samozřejmě kniha nemůže ničím překvapit,v čase svého vydání by vás ovšem překvapila hodně. Zvláště když autorka tím udala trend a tón celé následující tvorbě. Navíc je to kniha v podstatě od 8 let, takové čtenáře si nezatížíte nějakými málo srozumitelnými a těžko přístupnými schématy, soustředíte se zejména na jazyk a příběh. A obojí je zde vytaženo tak aby dítě otáčelo stránku až do konce.
Strašně se mi líbí hodnotící systém u knih pro děti od některých dospělých, kterým tento žánr od jisté doby už evidentně nic neříká a vypadá to že četli v deseti letech Virgilla v originále. Přinejmenším. Nemusí být každý samozřejmě uchvácen ale uvádět důvody že to vlastně bylo příliš dětské a navíc že to nevyužilo potenciál zrovna v tomto případě je dost mimo, když celá série odstartovala nový potenciál v YA literatuře a literatuře pro děti ne li obecně ve fantastice. Celý ho překopala.
Asi tak

Maki21
08.03.2023 5 z 5

Knihu sem četla jako malá holka, teď sem se k ní vrátila. Je to úžasný odpočinek v hektických dnech kdy můžeme svou fantazii více zapojit a představit si vše co je v knize popsáno. Rozhodně si přečtu všechny knihy.

Mi-šu-le
05.03.2023 5 z 5

Film jsem viděla nesčetněkrát, Harry Potter mě provázel od dětství, ale ke knize jsem se dostala až teď. Lituji snad, že jsem si ji nepřečetla dříve. Teď mi vadí, jak ve filmu dost vystřihli ze spousty scén Nevilla, zcela zbytečně. Kniha je úžasná, a to jak pro malé čtenáře, tak pro dospělé.

Evkaha
04.03.2023 5 z 5

Na základce jsem si do čtenářského deníku zapsala tuhle libovolnou knihu a všichni na to koukali co to je? Pamatuju si na letní prázdniny, kdy jsme doma konečně měli první počítač, ale totálně mě ani bráchu nezajímal, protože se nám do ruky dostal Harry Potter. Nehadali jsme se, kdo bude první hrát, ale kdo bude dřív číst. Spolu s druhým dílem jsem je za prázdniny přečetla dobře 20x. A nějaký celoplošný bum začal až za rok, kdy byl natočen první film - to my už netrpělivě vyhlíželi třetí knihu

sarka5968
02.03.2023 5 z 5

Mám ráda knihy o Harrym Potterovi. Četla jsem již několikrát, filmy shlédla nesčetněkrát. Krásný příběh kouzelnického světa, který mě nadchnul už v pubertě a moc ráda se se k němu vracím i po letech.

Loxias
25.02.2023 3 z 5

Napad dobry, destske postavy jsem taky unesl, ale celou knihou me provazi pocit nevyuziteho potencialu. Nechapu, ze Havraspar a Mrzimor nedostaly temer zadny prostor, zadnou historii nebo identitu a jsou vlastne zbytecne. Chybi podrobnejsi background dulezitych postav. podrobneji rozvedena kouzla, takhle to vypada, ze se naucite 3 a da se s nimi vyhrat kouzelnicka valka. Ustredni pribeh vlastne taky moc nezaujal a krom konce nebyla nijak podtrzena jeho dulezitost. Takze jako pro deti dobry no, bohuzel nicim neprekvapilo.

terinkha
23.02.2023 5 z 5

07/2023
Jsem asi jedna z mála, která každej díl Harryho přečetla jen jednou. Filmy jsem viděla všehovšudy možná dvakrát. Ale Harry se mi hodil do čtenářské výzvy, tak jsem si od kamarádky půjčila krásné ilustrované vydání od Jima Kaye a ten návrat do kouzelnického světa nemohl být hezčí.
Představivost JKR je neskutečná, vyprávění je fakt kouzelné a chápu, proč je HP pořád tak populární. Ukažte mi dětskou knihovničku, ve které není ani jedna kniha o Harrym.
A je to hezký i pro dospělý, ne že ne! :-)

denniys
19.02.2023 5 z 5

Harry Potter a kámen mudrců.. před 21 lety jsem v kině s rodiči vstoupila do tohoto kouzelného světa, který na filmovém plátně zbožňuji.. filmy o Harrym jsou má srdcovka..zároveň miluji fantasy knihy, myslím si, že už mám v rámci žánru slušně načteno, přesto mi v přečtených chyběl Potter... nechtělo se mi do toho, odrazovala mě hlavně délka dalších dílů, ale přesto - vždyť přece stačí, když přečtu alespoň první díl a ostatní nemusím..
Tak jsem Kámen mudrců přečetla..a hluboce smekám před Rowlingovou za svět, který vymyslela.. ( a podotýkám, že film v tomto případě opravdu vdechl knize život ).. Nádherný, čistý, dětsky naivní příběh malého osudem zkoušeného čaroděje a jeho přátel.. Teď už vím, že přečtu celou sérii.