Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29797/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-tmz-29797.jpg 5 16005 1507

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

simi28
28.03.2016 5 z 5

Boží kniha. Tuhle sérii prostě miluju!!!

aktijnov
26.03.2016 4 z 5

Konečně dočteno! Vrátila jsem se ke knize po letech - večerním čtením se synem. Podruhé už to pro mne tak poutavé nebylo, ale pro děti příjemné čtení.

Voliarty
26.03.2016 5 z 5

Poznáte to, keď všetci hovoria, ako moc ich tá kniha pohltila, že ju až nevedeli pustiť dokiaľ ju nemali celú prečítanú? Mne sa to stalo len raz pri jednej knihe a tou je práve Harry Potter a kameň mudrcov.

Keď som začal čítať túto knihu, mal som za sebou už filmové spracovanie prvej, druhej a aj tretej časti, ale povedal som si, že skúsim aj knižnú podobu. Začal som teda logicky s prvým dielom (je to normálne, že keď chcete čítať sériu začnete prvým dielom). A ten nesklamal. Už od prvého riadku prvej kapitoly som sa od tej knihy nevedel odlepiť.

Bolo jedno, či sme šli s rodičmi na návštevu, Harryho Pottera som mal stále so sebou a čítal som ho. A keď som ho nemohol čítať, tak som si prial ho čítať. Hltal som vetu za vetou, slovo za slovo, písmenko za písmenko. Nemyslel som na nič iné (čo sa mi dnes pri čítaní stáva dosť často, že myslím na niečo iné, hold ma kniha nedokáže na 100 percent upútať.)

Po skončení a odložení knihy som sa hneď vrhol na Tajomnú komnatu. Myslím, že som nedošiel ani do štvrtiny lebo tá kniha ma nebavila. Oproti jednotke to bolo ako od inej autorky. Ten vynikajúci pocit, ktorí som mal pri čítaní jednotky sa bohužiaľ neopakoval. Ani pri dvojke a ani pri žiadnej inej knihe. Aj keď niektoré sa k tomu dosť tesne priblížili.

MarekG
24.03.2016 5 z 5

Prostě Harry Potter - co dodat ?

verri
24.03.2016 5 z 5

#Harry a Moudrý klobouk

HermionaKnihom
21.03.2016 5 z 5

Když jsem Harryho četla poprvé, tolik se mi nelíbil. Teď podruhé byl naprosto boží. Od začátku děj někam směřuje. Dobrý začátek pro sérii HP i pro Rowlingovou. :-)

P.S.: Kdo četl stejně jako já první české vydání (s Harrym, který má na hlavě Moudrý kloubouk, na obálce), napište do komentářů #Harry a Moudrý klobouk. :-)

ElenRiannon
20.03.2016 5 z 5

Scéna se zrcadlem z Erisedu a navštívení hrobu Harryho rodičů v sedmém díle mi vždy přišlo strašně dojemné. Zakončení s kamenem vzkříšení bylo snad ještě horší... :)

vildoff
20.03.2016

mno dobrá knížka.

carodejka_s.r.o
10.03.2016 4 z 5

Nesmírně vydařená fantasy sága, která dokáže pohltit malé i velké. Co velmi oceňuji je jazyk a styl, který ještě více vynikne skvostným překladem Vladimíra Medka. Už první díl, který je sice poměrně dětský, dokáže vtáhnout do děje a vystupňovat napětí.

Sabina.dv
07.03.2016 5 z 5

prostě Harry Potter, myslím, že už toto mluví za vše. Já tuto knihu prostě zbožňuji a není jí snad co vytknout takže co jiného než 5hvězdiček. :D

Papyn
07.03.2016 5 z 5

Klasika která neomrzí ani po třetím přečtení.

Raven_Black
04.03.2016 5 z 5

Příběh Harryho Pottera je kouzelný, čtivý a nesmrtelný!

xkristyna
27.02.2016 3 z 5

Musím říct, že na to, jak je tato kniha populární, mě zklamala. Čekala jsem, že ji nebudu moct odložit z ruky, ale opak je pravdou. Možná to dokáže spravit druhý díl.

stolbice
25.02.2016 4 z 5

Ve své době mě tahle kniha minula, takže se mi hůře hodnotí, viděla jsem všechny filmy a tudíž je kouzlo nepoznaného pryč. Ale i přes to mohu říct, že se mi to líbilo, je to moc hezky napsané, svižné, čtivé a určitě si přečtu i další díly, protože to za to stojí :-)

Mixxa
23.02.2016 3 z 5

Tenhle díl je jediný, který se mi opravdu líbil. Ostatní byly takové pošmourné a hodně lidí tam umíralo. Ale ta jednička byla taková příjemná, no :-)

Pawlisman
22.02.2016 4 z 5

Ale tak jo, napsané hezky, svět a prostředí je hodné zasnění a spojuje naše fantazie a sny. Postavy hezky vykreslené, detektivní zápletky, čtení pro děti a dospívající jako stvořené. Ve svých třicetitřech to také zvládnu, tak asi dobře napsané.

Xena011
21.02.2016 5 z 5

Krásná kniha, film se hodně podobá, ale v knize je pokaždé něco navíc a vždycky je lepší kniha než film.

bararich8
21.02.2016 5 z 5

Výborné čtení! Harryho Pottera jsem vždy odmítala číst coby mainstream. Filmy jsem samozřejmě viděla, i když už jsem vše pozapomněla. A tak jsem první díl slavné série otevřela v podstatě jako 'nepolíbená' a čarodějnický svět mě naprosto pohltil. Četla jsem v originále a musím říct, že je knížka bezvadně napsaná, je velice čtivá a čtenář chce pořád vědět, co bude dál.

David_Vesely
21.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četl už po druhé (možná po třetí) a stále mě fascinovala. Knihu napsala spisovatelka J.K.Rowlingová, která dovedla dílo k dokonalosti. Je to taková pohádka (tedy zatím). Kniha je opravdu fantastická a moc se mi líbila, i když jsem ji četl po třetí. Knize dávám 100% (což jsem ještě nikdy nedal) a moc se těším na druhý díl – HP a Tajemná komnata!!!

Cristianna
20.02.2016 5 z 5

Příběh mého dětství. Největším zklamáním světa Harryho Pottera, jste-li při prvním čtení stejně staří jako Harry, je však to, že vám dopis z Bradavic nedorazí, i když po něm vážně toužíte... Perfektní příběh s malým množstvím nelogičností a chyb a perfektním českým překladem.