Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29794/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-cL0-29794.jpg 5 15987 1506

Harry Potter série

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

bareva
02.04.2015 5 z 5

Přečetla jsem HP asi před dvěma lety. Všechny díly hezky po sobě. Měla jsem problém přestat číst a dělat něco školy a podobně. První díl se mi líbil asi nejvíce, protože byl pohádkový a milý. Další díly pak čím dál "drsnější" a vhodnější pro starší čtenáře. Tak to asi bylo i míněno. Jedna věc, co mě mrzí je, že některé postavy umíraly docela nedůstojně a některé zcela zbytečně. Samozřejmě je to jen můj subjektivní pohled. :)

Mozkovna
31.03.2015 4 z 5

Tahle série je moje dětství. S herci z filmu jsem vyrůstala, toužila jsem být jako oni. Když jsem byla starší, dodatečně jsem si přečetla knížky a byl to stejně dobrý požitek. Opravdu skvělý :)

Ellkarka
26.03.2015 5 z 5

Harryho obdivuju, už od svých šesti let z filmových pláten a teď ve svých patnácti letech jsem se konečně přesvědčila, že o něm musím poznat všechny ty knižní detaily, které film nemá šanci zachytit. A teď můžu konečně vítězně křičet: ,,Ano!" Protože příběh Harryho je to nejkouzelnější, co znám. Ano, i ve svém pubertálním věku se rozplývám a lichotím této pohádce, kterou jsem měla přečíst už dávno ve svým šesti letech.
Come to me other parts!

Kikty
20.03.2015 5 z 5

Co říci. Tímhle dílem odstartovala jedna velká kapitola mého dětství.
J.K. Rowling stvořila nádherný nový svět a knížce dala všechno, co by měla mít.
Láska k Harrymu trvá dodnes a je možná ještě o něco silnější než v době, kdy jsme s kámoškama pobíhaly po zahradě v černých ručnících a metaly kouzla pomocí dřevěných klacků :)))

vlkodlaq
13.03.2015 3 z 5

Tak jsem se konečně dostal k přečtení HP a co mě nejvíc překvapilo, jak přesně je film udělaný podle knihy, ano samozřejmě jsou tam drobné rozdíly, ale opravdu zanedbatelné a ještě jsem neviděl žádný jiný film tak přesně kopírující knižní předlohu. Trošku mě to pravda mrzí, těšil jsem se na rozvětvený děj a spoustu detailů, které se do filmu nevešly, takhle jsem o mnoho ošizen a další už číst nebudu, nemůžu se ději pořádně věnovat a jen neustále porovnávám co čtu s tím, co jsem viděl. Je to škoda, měl jsem si napřed přečíst knihy a až pak se pustit do filmů. Takhle jsem okraden o to nejlepší na čtení - o činnost vlastní fantazie.

Alexander1918
12.03.2015 2 z 5

Tož ... ehm .. asi jsem divný ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem poprvé.

tereza2317
11.03.2015 5 z 5

Asi stačí, když řeknu, že jsem 1.-5. díl četla každý 5x!!! Další pak už "jen" 2x nebo 3x. Teď jedu mluvené slovo - teprve 3. díl a jen jednou za čas, protože se mi po Harrym a spol jednoduše stýská... Prostě skvělá série! Kdo nečetl, nepochopí. Filmy jsou fajn, ale určitě, kdo jste ještě nečetl, zkuste to.

Rosie1
10.03.2015 5 z 5

Skvelé, skvelé, skvelé! :-)

Ddaannddaann
09.03.2015 5 z 5

Kdyby existovalo slovo, které znamená ještě lepší než perfektní, tak bych ho použil. Ale jelikož takové není, používám jednoduché perfektní. Příběh má úžasný děj, napínavost a prostě všechno co jsou slova chvály. Neznám lepší knih, nic lepšího v životě určitě nepotkám. Takovou hlubokost děje jsem u žádné knihy v životě nezažil. Tahle kniha je prostě ÚŽASNÁ!!!! Postavy jsou propracované, prostředí také, a všechno tak nádherné, že už hned v prvním díle jsem měl slzy na krajíčku. Tento díl řadím mezi první tři ( s ním je tam ještě Vězeň z Azkabanu a Relivie smrti ) a prostě co dodat: 5*

TadeasPavlas
09.03.2015 5 z 5

Bezchybná, Odlišná a jednoznnačně kouzelná knížka.
Příběh mě poznamenal na celý život.. Není žádná jiná země kam bych tak rád utíkal. Ten svět a to všechno je prostě geniální.
Postavy jsou jako živé a obzvlášť dokonalej je Brumbál.
Ani nemůžu slovama vyjádřit jak moc pro mě tahle sága znamená.
Protože slova jsou zdrojem kouzel, které jsou schopny bolestně zraňovat, ale i léčit.. :3

P-man
09.03.2015 5 z 5

Harry Potter- bez pochyby ta nejlepší a nejúžasnější kniha, co kdy byla napsána. Všem, kdo tuto knihu neznají, z celého srdce doporučuji. S Harrym, Ronem a Hermionou jsem vyrostl. OPRAVDU SKVĚLE VYPRÁVĚNÍ PŘÍBĚH VŠEM DOPORUČUJI

Torgal
03.03.2015 4 z 5

Je to v podstate rozprávka pre deti, ktorá kladie dôraz na objavovanie fascinujúceho nového sveta spolu s hlavným hrdinom. Príbeh okolo kameňa mudrcov je tu len ako prívesok a je dosť odfláknutý. 7/10

Merynkaw
03.03.2015 5 z 5

Předčítala jsem dětem, sice chvílemi jsem musela určité pasáže vysvětlovat, protože jim nerozuměly nebo si neuměly představit, někdy ale byly napnuté k prasknutí. Při čtení posledních stránek doslova jásaly a skákaly na posteli, jak fandili Nebelvíru, aby vyhrál:-) Tak a teď mají slíbený film - 1. díl.

nicest
28.02.2015 5 z 5

Knihy Harryho Pottera se mnou rostly a staly se mou srdeční záležitostí. Doporučuji každému! :)

evicccka
22.02.2015 5 z 5

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

čuřil
17.02.2015 4 z 5

Slíbil jsem dceři, že jí s panem Pottrem pomůžu a budu ho číst s ní. Trvalo to sice dlouho, ale podařilo se. Hodnotit by měla ona a té se knížka líbila. Já už jí četl, takže žádné překvapení. Povedená knížka.

petranecka
14.02.2015 5 z 5

Nejenom Kámen mudrců, ale i ostatní díly jsou má srdeční záležitost. Četla jsem několikrát a stále se ráda vracím, do úžasného světa fantazie....

twerkit
12.02.2015

I s odstupem času je kniha stále skvělá :)

Thrawn89
04.02.2015 5 z 5

Vždy když kroutím hlavou nad tím, co čte dnešní mládež školou povinná za módní žblepty, vzpomenu si na sebe před nějakým tím pátkem a musím si nafackovat. I Harry Potter byl literárními "fajnšmekry" zatracován jako módní vlna, vymývání mozků či vykrádačka jiných fantasy. A dnes bych se na to možná díval podobně. Ale v té době jsem tím žil! A nezkazilo mě to (doufám). Takže se*u na intelektuální honění nad nedokonalostmi této fantasy série a při vzpomínce na to, jak jsem oplakal Voldemortovu smrt hodnotím plnou pětkou.

Madame R
03.02.2015

První kniha pro mě nejlepší série všech dob. Harry Potter, chlapec, který přežil, žije u strýce a tety a je utlačovaný a šikanovaný rozmazleným bratrancem a hlavně vůbec netuší co je zač ale to se brzo změní.. Příběh, který mě okouzlil v dětství a doprovázel celým dospíváním. Je v něm uloženo tolik moudra. Nejvíce mě ale dostává, že tato kniha o kouzlech nejen píše ale sama čarovná je! Vždyť naučila celou generaci dětí, včetně mě, číst. Je to nejkouzelnější kouzelná kniha ze všech.