Harry Potter a Kámen mudrců

Harry Potter a Kámen mudrců https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/10/bmid_harry-potter-a-kamen-mudrcu-1kd-10.jpg 5 16009 1508

Harry Potter série

Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis – pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník! Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády – Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu famfrpálu – populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla. Dotisk r. 2002, 2005 a 2008. (ISBN 978-80-00-01161-5)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Philosopher's Stone , 1997

eliska9256
17.01.2024 5 z 5

Musím říct, že na to, že je to psané pro děti, je to skvělá kniha. Autorka dokázala vytvořit naprosto dokonalý svět, u kterého máte pocit, že vážně existuje a už pouze čekáte na dopis z Bradavic. Samozřejmě, že každý ten příběh zná, minimálně si myslím, že každý viděl, alespoň film. Ale kniha je úplně někde jinde. Kniha je skvěle napsaná, je poutavá, vtáhne vás do děje a už nepustí, a je uplně jedno kolikrát si ji přečtete, nebo kolikrát jste viděli film. Tuto knihu prostě budete číst několikrát a vždy si nakonec řeknete, že to nebyla ztráta času, naopak opět se vrátíte do těch skvělých okamžiků do Bradavic a zas a znova s radostí budete číst o dobrodružstvích Harryho, Harmiony a Rona.
Prostě tuto knihu miluji a určitě si jí přečtu za svůj život ještě hodněkrát.

VítVápno
16.01.2024 5 z 5

Tak tohle bylo geniální: díky tomu, že jsem viděl film Harry Potter tak ten příběh pro mě nebyl úplné překvapení. Ale to neznamená, že je ta knížka špatná. Knížka je o sto procent lepší než film. Více mě to dokázalo vtáhnout do děje. A jsou tam věci které se do filmu nedostali a jsou tam vysvětlené věci, které Ve filmu vysvětleny nebyli. Rozhodně se pustím i do ostatních dílů. 5/5 hvězdiček.

Ivet_V
15.01.2024 5 z 5

Moje první plnohodnotná kniha v angličtině. Jsem na seby pyšná, že jsem knihu přečetla i bez nějakých větších obtíží. Záměrně jsem zvolila jednoduchý příběh, který znám. Byl to po letech krásný návrat do Bradavic.

Dinosaur
08.01.2024 4 z 5

(SPOILER) (85%) Tak, konečně se mi snad podaří doplnit tenhle čtecí rest, a to, přečíst si sérii hezky za sebou najednou. Musím říct, že jako dospělému mi některé věci už přijdou trochu přitažené za vlasy, třeba ten školní trest v Zapovězeném lese - vždyť jim bylo 11, bože! A famfrpál je taky vskutku nebezpečná hra :D Takže se jeden skoro diví, že se rodičům na konci školního roku děcka vrátí celá :D
A ač by se teď mohlo zdát, že pro mě kouzlo knihy vyprchalo a dělám si z ní jen srandu, není tomu tak. Beru, že je kniha pro mladší čtenáře (a jako mladší jsem byl nadšený a tímhle stylem vůbec nepřemýšlel) a tyhle věci musím brát s rezervou. Děj je zajímavý, napínavý a především je tu úžasný kouzelnický svět, díky kterému jsem teď opět naštvaný, že mi nikdy nedorazil dopis z Bradavic. Takže, vzhůru na Tajemnou komnatu!

bear_girl
08.01.2024 5 z 5

Skvělí díl pro mě třětí nejlepší.
Byl vtipný a zajímavý. Prostě to shrnu BYL SKVĚLÝ. :-))))

slay_girl
07.01.2024 5 z 5

Skvělý první díl z této série
- napínavý
- vtipný
prostě úžasný:).

Nuttelka
03.01.2024 5 z 5

Asi jsem už jen jedna z mála, která ještě knihy HP nečetla :-) Takže jsem si dala tento cíl pro tento rok.. Filmy miluju, mám doma i ilustrovaná vydání, která jsou úchvatná, takže knihy jsou už jen třešničkou na dortu, abych si tento kouzelnický svět vychutnala do posledního písmenka <3 Jsem až překvapená, jak je to skvěle a čtivě napsané, přečtené stránky mizí jedna za druhou a najednou je konec.. ještě že těch dílů máme tolik :-) Dám si je postupně za odměnu.

_wejunkaa_
02.01.2024 5 z 5

Vzpomínám si na den, kdy jsem tuhle knihu držela poprvé v ruce a okomentovala ji slovy: „Co je na tom tak úžasného? Vždyť to bude jako film. Avšak po přečtení prvních pár stránek této kouzelné knihy jsem byla v úžasu. Nikdy by mě nenapadlo, jak dokonale popsaný příběh zde vlastně bude. Rozdíl mezi filmem a knihou je někdy až neuvěřitelný a proto mi přijde kniha stejně originální jako právě onen film. A proto si knižní sérii Harry Potter čtu poctivě každý jeden rok od prvního do posledního dílu. Co tedy k této knižní sérii dodat? Popravdě, já vlastně nemám nejmenší tušení.. je zcela jasné, že příběh mladého kouzelníka Harryho Pottera zná téměř každý, ale to opravdové kouzlo už objeví jen málokdo.. Kniha si odnáší 5 z 5 hvězd a již nyní se ponořuji do úžasného děje druhého dílu.

špulo
02.01.2024 4 z 5

Je to dobrá fantasy pre všetky vekové kategórie. Pre staršie oddychovka, pre mladšie parádna fantastická jazda, pre ešte mladšie niet lepšieho štartu do tohto žánru. A pre tých, ktorí s Harrym vyrastali postupne, keď knihy vychádzali po prvý krát, zrejme láska na celý život. Ja som to už potteržiaľ nestihol...
Ale, mám zas svoje takéto lásky ;)).

Tituss
30.12.2023 5 z 5

Ako ohodnotit dnes už klasiku ktoru donútila čítať celý svet a hlavne mladšie publiku, myslím že aj toto bol moj štart do sveta kníh a jedna z prvých dobrovoľne prečítaných kníh vôbec, celá knižná a filmová séria vyrastala od detstva spolu so mnou

jiri77
30.12.2023 5 z 5

Tak jsem se rozhodl, že si přečtu první díl Harryho Pottera ,at' zjistím ,jestli je to opravdu tak dobré čtení. A ono mě to opravdu velmi bavilo, nečekal jsem ,že mě to tak chytne, tak budu v četbě dalších dílu pokračovat. Krásný příběh plný fantazie a kamarádství.

jefff
27.12.2023 4 z 5

Trvalo to, ale konečně jsem se ke knižnímu Kamenu mudrců dostal. A jsem docela potěšen. Napsané je to svižně, mile a celkem pohodlně se doklopýtáte poutavému finále. Alespoň tento díl je spíš určen pro mladší čtenáře, je to znát na jednoduchém slohu i na přímé dějové lince bez odboček. Ale neurazí. Přes Vánoce fajn čtivo.

Cassidy.L
26.12.2023 5 z 5

Skvělá kniha, čtivá

Tomk0
03.12.2023 5 z 5

Všem co viděli film a líbil se jim tak doporučuji přečíst všechny knihy Harryho Pottera, je v nich toho spoustu navíc, jak už to ostatně u knih bývá. 92%

Knihomolka97
23.11.2023 5 z 5

Poté, co jsem viděla filmy, jsem si řekla, že knihy číst nebudu. Nicmeně jsem se letos nechala zlomit a řekla si, že zkusím alespoň první díl. Ach, jaká jsem byla naivní a hloupá! Samozřejmě potřebuju číst všechny díly!
První díl (a nepochybuju o tom, že i ty další) je totiž ještě lepší než film, o tom žádná. Asi ani není potřeba nějaký dlouhý komentář. Bavil mě styl vyprávění, i když jsem se obávala er-formy. Harry a Ron mi přirostli k srdci hned, s Hermionou to bylo krapet horší. Ale je to skvělá trojka.
Rozhodně se pustím do dalších dílů.

Ancijáš
14.11.2023 5 z 5

Celá séria Harryho Pottera je úžasná. Dokonalý príbeh, postavy, kúzelnícky svet, jedným slovom perfektné. Pravidelne sa k nej vraciam.

Májenka193
11.11.2023 5 z 5

Láska láska láska, to je pro mě svět Harryho Pottera. Vymyslet svět kouzelníků s takovou precizností je prostě originál. Další plus, které musíte stále dokola obdivovat, je barvitá mluva jak v originále, tak v překladech knihy. Doporučuji zároveň pro zájemce o četbu v angličtině, první díl určitě zvládnete bez problémů.

HonzikCZ
29.10.2023

Kniha mě moc bavila, hlavně ta napínavá část na konci.

Niu
13.10.2023 5 z 5

Jak jsem se zdráhala dívat na film jen, co vyšel, a náctileté roky odmítala koukat na jakýkoli film o Harrym Potterovi, ve svých 23 letech jsem dostala celou sadu :o) Od té doby jsou jak knihy tak filmy mé nejoblíbenější, a to hlavně na podzim. Už uběhla řada let a já se do Bradavic stále ráda vracím. Myslím, že celou sérii jsem četla už tak 8x v češtině a 1x v angličtině. Pro mne je to jak malina. Čtení v roce 2023 je pro mne trošku jiné. Všímám si více chyb v překladu vět. Na druhou stranu - on ten Ron je fakt vtipný. Já úplně nejsem tábor jen Harry Potter, protože si myslím, že má víc štěstí než rozumu, ale líbí se mi celý ten svět se vším všudy. Jinak z Dursleyových na začátku doslova mrazí, tohle bylo tak na sociálku.

katerina4564
09.10.2023 5 z 5

Knihu jsem četla někdy před xx lety a teď jsem se rozhodla k celé sérii vrátit. Co dodat, stále skvělé čtení, které nezklame ani dospělého čtenáře. Díky filmům mají postavy konkrétní tváře, ale na druhou stranu kniha nám dá mnohem více než film, ve kterém samozřejmě nemůže být obsažené všechno. Na druhou stranu je škoda, že se ve filmu neobjevuje Protiva tak jako v knize. Jediná malinká výtka je ke stylu překladu a slovosledu, který mi u knihy občas trošku vadil, ale to je zanedbatelné. Těším se jak malé dítě na čtení pokračování, ačkoli filmově znám HP nazpaměť