Harry Potter a Kameň mudrcov

Harry Potter je sirota, žije u príšerných príbuzných a až do svojich jedenástich narodenín si myslí, že je obyčajný chalan. Potom však začne dostávať záhadné listy, navštívi ho sympatický obor, na jeho radu sa Harry prihlási na Rokfortskú strednú školu čarodejnícku, naučí sa hrať metlobal a stretne sa v boji so svojím úhlavným nepriateľom. Dôvod, prečo sa to všetko stane, je jasný: Harry Potter je čarodejník!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29795/harry-potter-a-kamen-mudrcov-29795.jpg 4.711523

Harry Potter 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Ikar (SK)

Harry Potter and the Philosopher's Stone · 1997

Kniha Harry Potter a Kameň mudrcov

Drgajda
včera

Z jedne strany jsem rada, ze jsem se ke knize konecne dostala - nechtela jsem ji cist v dobe jijiho nejvetsiho boomu, kdy bylo vsude prepotterovano, coz ale asi byla na druhou stranu chyba, protoze tenkrat v mych -nacti letech by to asi byl mnohem lepsi a intenzivnejsi zazitek. Uznat se musi, ze J.K.Rowling psat skutecne umi, pricemz prvni dil serie je opravdu miren spise na detske ctenarstvo - Sirotcinec slecny Pelegreenove pro podivne deti me osobne nadchl mnohem vic. Necham se prekvapit, co prinesou dalsi dily.

mahdal

Ke knize jsem se vrátil po pár letech; bylo nádherné zavzpomínat na dětské časy a znovu se přemístit mezi zdi Bradavického hradu. Kniha, oproti ostatním dílů ze série, nejvíce vyznívá jako pohádka pro děti mladšího školního věku. Je pozoruhodné, jak autorka nechala trojici hlavních postav dospívat společně se čtenáři.

karolina5333

Nelze hodnotit jinak. Nádherné ilustrace, skvělý příběh!

Terymark

Super kniha nemám co dodat

L.K.8.B

Knihu jsem četl až po zhlédnutí filmu, takže by asi každý čekal, že budu litovat zhlédnutí filmu, ale popravdě mě film zaujal více než kniha. Mám raději stručnost filmů než detaily knih, takže mi Harry Potter v knižní podobě přišel až moc rozepsaný. I tak bych ale zdůraznil vtažení do samotného děje a nepřetržité navazování událostí.
Knihu doporučuji zejména milovníkům knih a lidem, kteří mají rádi atmosféru knih.

Bomber

Knihy o Harry Potterovi jsem kdysi kupoval dceři (která mi z nich pak občas předčítala) a byl s ní dokonce i na první části filmové ságy. Přiznávám, že mě knihy ani film tehdy nijak zvlášť nenadchly a Potterománie tak šla zcela mimo mě. Zkusil jsem tedy první díl série přečíst až nyní v rámci čtenářské výzvy a i teď jsem z knihy poněkud rozpačitý. Za literární fantazii bych dal možná i pět hvězdiček, ale co ten prostoduchý styl? Další hvězdičku pak strhávám za fakt, že jsem se u knihy na několika místech poměrně značně nudil, neboť se v ní na mnoha stranách nedělo prakticky nic, co by jakkoli posunovalo děj nebo alespoň jevilo známky zábavnosti nebo moudrosti. Další díly mě naprosto nelákají, což z mého pohledu není pro první díl série nijak dobrá vizitka. Srovnám-li tedy čtenářský zážitek například s Malým princem, který mě okouzlil už v dětství a kterého jsem si pak při čtení v dospělosti užil snad ještě více, prohrává v tomto literárním souboji Harry Potter na celé čáře.

MarMarMar007

Málokdo má co vytknout sérii Harryho Pottera. První díl má sice jednodušší děj, ale alespoň se nezamotáte. Jestli je náhodou někdo, kdo ještě nečetl, moc doporučuji. Stále ještě doufám, že mi přijde dopis z Bradavic, nebo alespoň objevím své kouzelné schopnosti. Úžasná kniha.

oněg_evženin

Mé dětství, mé dospívání, má dospělost. Kde jsou doby, kdy jsem běhal po sousedství s dřevěnou špejlí a křičel "experiarmus" na každého, kdo šel kolem. Skvělý začátek epické fantasy, která by měla být řazena do celosvětového kánonu nejlepší literatury, podobně jako Pán Prstenů (další z mých oblíbených). Nemusí nadchnout každého, přeci jen fantasy je specifický žánr se specifickým publikem. Ale i nejzarytější odpůrce této ságy musí uznat, že propracovanost a komplexnost celého universa, lidské příběhy, dějové linky a celkové poselství je nadčasové a vypravěčská schopnost autorky je na nejvyšší možné úrovni, přičemž originální český překlad celému dílu dodává úžasnou atmosféru (Hufflepuff - Mrzimor...koho by to napadlo?) Nemohl jsem jinak než 5/5 a pamatujte...štěstí lze nalézt i v té nejtemnější době, pokud nezapomeneme, že je světlo.