Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364778/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-05K-364778.jpg 5 12541 705

Harry Potter série

„Sdílíte s Pánem zla jeho myšlenky a pocity. Podle ředitele není vhodné, aby tomu tak bylo i nadále. Chce, abych vás naučil, jak před Pánem zla svou mysl uzavřít.“ Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

Adrim
09.04.2022 5 z 5

Kniha byla jako všechny předešlé výborná. Více mě osobně bavila druhá polovina.
Tento díl však trochu pozměnil můj pohled na postavu Harryho Pottera ... že není až takový "úžasný, jak to na mě působilo v předešlých dílech.

Winster
31.03.2022 5 z 5

Krásné. Povinná četba pro všechny příznivce kouzelnického světa. Děkuji za únos z reality do fantazie.

Mistři
26.03.2022 5 z 5

Další skvělá knížka o Harry Pottrovi. Harry nikdy neomrzí!

Vlci.Sestra
18.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla jízda! Tento díl doporučuji každému a nenechte se odradit počtem stran!
Celý díl byl napínavý a přeplněný Harryho pocity. Letící děj se střídal s rozpitváváním problémů a otázek. Někdo možná říká, že Harry byl celou dobu naštvaný, avšak to vůbec není pravda. Kniha je protkaná vtípky Freda a George, u nichž se pobavíte. Profesor Kratiknot nechal pod oknem louži ze zbytku bažiny jako upomínku na odchod po weasleyovsku. Ale nejvíc se mi líbil dopis Harryho pro Siriuse, ve kterém si stěžuje na Ambridgeovou. Cituji: „Je skoro tak milá jako Tvoje maminka.“
Ginny se už začíná jako postava více vybarvovat a objevila se i Lenka/Střelenka. Dokonalá je i Ronova bratrská ostražitost....

veveropysk
12.03.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila.
Ale na konci mi bylo líto Síriuse. :(

Áža707
11.03.2022 5 z 5

Dlouho jsem považovala tento díl, za svůj nejoblíbenější z celé série. Osobně musím přiznat, že jsem sama přemýšlela proč. Protože při tomto "čtení" mě extrémně vytáčela paní Weasleová a i Harry samotný, protože oba se chovají strašně na začátku knihy. Tím samozřejmě nechci říct, že bych sérii přestala mít ráda, jen si myslím, že čím starší jsem, tak tím víc se zamýšlím nad celkovým příběhem a chování postav.

Naopak jsem si velmi užívala vtípky Freda a George a jejich povedené žertíky. Velice mě bavily části, kdy učitelé odmítají jakýmkoliv způsobem pomáhat Umbridgeové a taky jednání některých učitelů s touto růžovou ropuchou. Pokud jsem si někoho extrémně oblíbila, byla to profesorka McGonagallová a její trefné poznámky. Myslím, že postupem let se z ní stává moje velice oblíbená postava této série.

Samozřejmě i pátý výlet do Bradavic stojí za přečtení, protože bohužel i z tohoto dílu ve filmu bylo plno věcí vynecháno. Nenechte se odradit počtem stran, příběh vás pohltí a za chvíli budete na jeho konci.

Já jsem si jako obvykle tu jízdu náramně užila a v podání pana Hyhlíka se jedná doopravdy o pohlazení po duši. Okamžitě po dočtení jsem se pustila do dalšího dílu.

Myslim, že je zřejmé, že Harryho vám můžu jen a jen doporučit.

⭐ /5 -  Stále se mé hodnocení nemění, protože Harry je láska a průvodce mým životem a jednoduše NAVŽDY!

Anastazie0810
01.03.2022 4 z 5

Už pátý díl této veleúspěšné série. Hrdinové, kteří nám přirostli k srdci už nejsou moc dětmi a stávají se z nich puberťáci, se svými problémy. Jejich přátelství je však silné a odolá každé zkoušce. V každém tom dílu je cítit, že už jsme blízko tomu rozuzlení. A nevím jak Vám ale mě pořád žádnej dopis nepřišel :(

Petronelka123
18.02.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda, napětí by se dalo krájet. Lord Voldemort se vrátil a začíná přituhovat. Jdu na další díl.

Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Asi moje nejoblíbenější kniha Harryho Pottera!!! Vážně nejlepší. Nevím jak ještě vyjádřit to, že je kniha úplně nejvíc nejlepší a tak přestávám psát.

Tazz1
26.01.2022 5 z 5

Tak opět jeden díl Harryho Pottera na Vánoce, každoroční tradice. V tabletu 850 stran a to již byla pořádná nálož. Jak jsem kritizoval minulý díl, že se četl hůře, zde to již opět neplatilo. Přečteno poměrně rychle. Jen si říkám, stále je to kniha pro děti? Mrtvých přibývá a spíše se to blíží temné fantasy jak dětskému příběhu. Což mi ale samozřejmě nevadí. Takže pane Pottere, zase za rok...

buffy5235
19.01.2022 5 z 5

Od knížky k další knížce je to čím dál napínavější a delší. Užila jsem si toho na dlouhou chvíli.

Karoley
01.01.2022 5 z 5

Ke čtení Harryho Pottera jsem se dlouho neměla, názvy jako famfrpál a Bradavice mě vysloveně odpuzovaly. Pak jsem viděla několik filmů a zjistila, že mě to ohromně baví a že si chci okamžitě přečíst všechny knihy! Celou sérii jsem zdolala během dvou týdnů a naprosto se do světa čar a kouzel zamilovala. Ústřední trojlístek Harry, Ron a Hermiona mi přirostl k srdci a já se společně s nimi řítila vlakem do Bradavic, učila se kouzlit a létat na koštěti, zažívala nespočet dobrodružství a čelila zlu v podobě Lorda Voldemorta. Úžasné knihy, řadím do oblíbených!

ondra295
10.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Umbridgeová a je i po těch letech v podstatě ultimátní definicí záporáka, alespoň tedy v mých očích. Fénixův řád mám velice rád a řadím ho jako díl k těm úplně nejlepším - je to takové temnější a daleko ponuřejší, než předchozí díly. Už to není takový ten šťastný kouzelnický svět zalitý sluncem, jako tomu bylo povětšinu prvních tří dílů. Ale asi je to dobře. Pro vývoj děje to bylo potřeba.

Konec je opět smutný, ale je nutné si zvykat, protože umírání sympatických a klíčových postav bude na denním pořádku - kromě tedy nedotknutelného hlavního triumvirátu.

Celkově opět skvělá kniha a nemohu jinak, než dát plný počet.

monika_v_trapu
08.12.2021 5 z 5

Myslím, že mě asi nikdy žádná knižní postava nevytáčeka tolik jako Umbridgeová. Reálně jsem párkrát během čtení zatoužila do něčeho praštit a vybít vztek na tu příšernou ženskou. Ani té filmové "růžové" verzi Umbridgeové se to nepovedlo až v takové míře. Během čtení jednotlivých dílů mě vždycky baví číst o těch věcech, které se do filmu nevešli a řekla bych, že v tomto jich bylo celekm dost a několik jich bylo i pozměněno. Neskutečně moc mě bavila část o skládání NKÚ, která byla detailně popsana a ne jen otazka jednoho záběru na žáky sedící u stolů a skládající zkoušku. Taky se mi moc libilo, jak to bylo zase o kousek temnější, to mě baví moc a těším se na ty poslední dva díly a na to, co v nich bude oproti filmům jinak. Ač jsem se tohoto dílu nejspíš trochu bála a odkládala ho hlavně díky té tloušťce a malým písmenkám, jsem maximálně spokojená! Prostě Harry je Harry (i když ten knižní mi přijde trpchu na ránu oproti filmovému).
PS: Za mě bude vždycky nejlepší Ron!

Hebrey
29.11.2021 3 z 5

Opět bych asi potřebovala tu půlhvězdičku navíc. Díl je čtivý a napínavý podobně jako předchozí. Má něco do sebe. Snad je poněkud moc tragický a ponurý. Což místo nějakého toho záblesku naděje autorka "zjemňuje" poněkud nevěrohodnými událostmi, které snad ani nebyly nutné. Navíc se mi opět potvrzje, že paní Rowling umí vymýšlet nejrozmanitější postavy. Některé jsou až fantasticky zdařilé, u jiných, žel někdy velmi důležitých postav, jí chrakteristika poněkud ujiždí.

Majtinkacočte
22.11.2021 5 z 5

K HP se vracím pořád a stejně se mi to pořát stejně líbí

maryska09
19.11.2021 5 z 5

Opět skvělý díl i když trochu příliš rozvláčný a obsáhlý. Na druhou stranu toho spousty vysvětlil, i když hlavně jen v osledních dvaceti stranách. I tak je radost tyto knihy číst

Knofka
08.11.2021 4 z 5

Eng konečně dočtena
Připomněla jsem si že nebyl tak moc zbrkly jako jsem si pamatovala

hippiesak
03.11.2021 5 z 5

800 stran! Je více verzí, ale tato moje má 800 stran :) Já na to koukal jak puk, že kdy to dočtu? :D zbytečný obavy. Stačí začít, pak se čte, čte se všude. Doma, v práci, v MHD, před spaním a je konec :) Super. Užil jsem si to. To se prostě nedá vtěsnat do filmu cca 2hod15min. Takže pokud někdo ještě nečetl, tak se nezdržujte čtením mé recenze a šup pro knihu ;)

Margherita_N
08.10.2021 5 z 5

A já záporáky nemám ráda, takhže tenhle díl nijak vysoko neřadím. Umbridgeová od první chvíle otravuje vzduch v celé škole, Harrymu zakáže jeho milovanej famfrpál, což je jedna z mála jeho radostí na světě, takže je to celý takový marný a pochmurný. Setkávání Brumbálovy armády to moc nevytrhnou, protože zase dělají něco přísně zakázanýho, takže je to celý pod rouškou strachu z přísnejch trestů zavánějících mučením, na který několikrát dojde. Jako by Harry jizev neměl dost. Série je temnější a temnější, sice mám pro Pottera "měkké místo v srdci", jak by řekl Tyrion Lannister, ale spíš pro jeho mladší verzi.