Harry Potter a Fénixův řád

Harry Potter a Fénixův řád https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/bmid_harry-potter-a-fenixuv-rad-XUU-239443.jpg 5 12559 705

Harry Potter série

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix , 2003

hana4834
08.12.2016 4 z 5

skvělí díl doporučuji

whiolet
01.12.2016 5 z 5

Nemohu říct zda to byl slabší díl či ne, jelikož každá kniha pro mě byla zážitek

exitus
30.11.2016 4 z 5

Asi nejslabší Potterovka (spolu s dvojkou), jako celek to občas drhne a je to opravdu zbytečně dlouhé, nicméně při opakovaném čtení je to mnohem lepší než poprvé - hlavně díky tomu, že spoustu informací už známe a je skvělé sledovat, jak to Rowlingové pěkně zapadá. Pořád je to ale nadprůměr, Dolores je báječně hnusná a McGonaggalová dokazuje, že nejen Brumbál má styl.

Navíc tento díl obsahuje jedny z nejsilnějších momentů z celé ságy, ať už emotivní (návštěva u Munga, Snapeova vzpomínka, Sirius) nebo nesmírně vtipné (anarchie ve škole, Brumbálův fuck off ministerstvu). Sečteno a podtrženo - občas to dá práci se tím prokousat, nicméně pro celou ságu velmi důležitý díl.

VeronikaZ
18.11.2016 5 z 5

Tedy chápu nenávist k Dolores... Ale mně ze všech nejvíc pil krev James Potter. Pár facek by potřeboval.

Arya26
11.11.2016 5 z 5

Fénixův řád, nebyl podle mě zrovna ten nejlepší díl Harryho Pottera, který bych si ihned představila. Harry mi chvílemi hrál na nervy, ale chápu, že za to vlastně ani nemohl. V tomto díle začal příběh strmě nabírat temný nádech. Přišla jsem o hromadu věcí, které jsem na Bradavicích milovala. Přesto nejde knihu hodnotit jinak než 5. Je ale velice pozoruhodné, jak zpočátku jednoduchý příběh o malém klukovi nabírá na hloubce a rozměrech a nenápadně se čtenáři vryje do kůže, aniž by si toho všiml. Nevím co budu dělat až Harry Pottera dočtu.

danny_21
23.10.2016 3 z 5

Páté lapálie mladého mága mě docela zklamaly především svou délkou a taky příběhem, ve kterém se toho opravdu moc nestane a musím říct, že jsem už místy otráveně otáčel stránky s pocitem doufání v lepší zítřky. No nicméně pomalu budeme finišovat - uvidíme co nám připraví předfinálový díl - 70 %

oasismanik
16.10.2016 5 z 5

Moja druhá najobľúbenejšia Potterovka, tá kniha bola vtedy väčšia ako ja :)

eva4036
06.10.2016 5 z 5

Oproti předešlým dílům mi tento připadá víc temnější a ráda se k němu vracím. Když jsem ho četla poprvé vnímala jsem spoustu věcí jinak a knížka se mi moc nelíbila, ale čím je člověk starší tím víc věcí chápe a i když tento díl už není jako pohádka, tak v něm určité kouzlo je.

Verča91
26.09.2016 5 z 5

U Fénixova řáda se setkáme se vzbouřením studentů proti výuce nové učitelky, která je odmítá učit kouzla, protože kouzlit nemusí umět. Studenti se začnou učit samy a navzájem....

Magi
23.09.2016 5 z 5

Za mě vždy super :)

gomaki
19.09.2016 5 z 5

A jsme tady.

Zpět v Bradavicích.

Ve věku, kdy byl každý z nás příjemný asi tak jako osina v zadku.

A Harry na to není jinak:)

Když překousnete to pubertální remcání a kecy "celý svět je proti mě a nikdo z vás mi nerozumí", získáte jeden z nejlepšíh dílů HP.

Pro mě nejvíc nejlepší, nejvíc důležitý a celkově. Atmosféra, děj a ono...ono tam toho v podstatě nic moc není, hmm...dobře...uznávám Princ dvojí krve je ještě o stupeň a půl lepší a Relikvie smrti jen o půl, ale i tak...

Já nějak nevím co napsat dál. Tak jako v dílech předtím zjistíme, že Brumbál ví víc než přizná, někdo je někým jiným než se zdá být a pár přátel mít je v podstatě sakra důležitá záležitost.

JosefW
15.09.2016 5 z 5

A z turnaje tří, respektive čtyř kouzelníků rovnýma nohama do dalšího školního roku v Bradavicích. Poté, co mne čtvrtý díl neoslovil tolik, jako dva jemu předcházející mi Fénixův řád vrátil tu chuť do čtení, jakou jsem pociťovat při záchraně Ginny či zjištění pravdy o Siriusovi. Ačkoli mne trochu zklamalo závěrečné dění na ministerstvu (ano, mám holt filmovou verzi vrytou hluboko pod kůží...) a některé Harryho myšlenky, tak jsem se ve výsledku při čtení bavil mnohem více, než u předchozího příběhu. Zejména část po odchodu Freda a George, jo, takhle jsem se u knihy nezasmál už dlouho. Za mě tedy pět hvězd a ani o chlup méně. :-)

ThrisaManx
13.09.2016 5 z 5

Pokud jsem u Ohnivého poháru psala, že je to nejlepší díl, pak Fénixův řád je opravdu silným konkurentem. Kniha má sice 800 stran, přesto mi ale bylo líto, když jsem ji asi po týdnu dočetla a přála jsem si, aby měla ještě o pár stovek stránek navíc. Čekala jsem, že u takové sumy stránek přijdou momenty, kdy se budu nudit, ale abych pravdu řekla, takový moment nepřišel. Knihu jsem hltala celou stránku po stránce a čím dál víc ji milovala. Nebýt Umbridgeové, tak ji miluji ještě o něco víc. Navíc poprvé za celou sérii jsem měla pocit, že nečtu pohádku.
P.S. A jako obvykle jsem se znovu až po uši zamilovala do Severuse Snapea.

Miriam777
10.09.2016 5 z 5

super :3

Kopta
29.08.2016 5 z 5

Pokaždé, když čtu Harryho Pottera, tak se to nedá asi okomentovat slovy jinak než "super", "úžasné", "bez chyby" a podobně. Tyhle knížky, co dala dohromady Rowling jsou prostě něco poutavého a speciálního. Harry se vždycky čte skvěle a je škoda, že člověk musí mít strašně moc práce. Kniha by normálně šla přečíst za dva dny, pokud jste už extrémisté a nebo za týden, pokud si chcete každé slovo užít. Jediné, co tady asi můžu říct je to, že mne někdy štve jak se chovají postavy. S prominutím, ale Harry se v knize chová jako největší rozmazlený fracek a Hermiona zase jako největší osina v p*deli. Chápu, že je Harry naštvanej, že mu nikdo nic neříká a že Hermiona chce dělat na škole pořádek, ale spíš to působí už hodně radikálně až se člověk obává, že hlavní postavy začne nenávidět.

Natyna3
20.08.2016 5 z 5

Tato série je zkrátka neuvěřitelná.
U minulého dílu jsem psala, že je můj nejoblíbenější. To byla chyba. Fénixův řád byl ještě daleko lepší. Jsem šťastná, že je tento díl objemnější. Skrývá tolik informací! Knihu jsem si užila o to víc, že už si nepamatuji film, který jsem viděla asi jen jednou před dlouhou dobou, takže jsem téměř nevěděla, co mě čeká.
A i když mě lidé nechápou, já prostě zbožňuju Severuse! A vždycky budu. A to nejen díky jeho lásce k Lily. Mám ho prostě ráda jako zajímavý literární charakter. A miluju sarkasmus!
Už se těším až si dám re-reading :)

Ryrok
16.08.2016

Je to pomalu lepší nežli-li film

Houbař
12.08.2016 5 z 5

Pěkně sem se do toho zažral. U příběhu je třeba už myslet, navazuje to na minulost i budoucnost. Tenhle díl má 800, takže o zábavu je postaráno a pocity, i školní hodiny jsou tam popsané do podroubňoučka. :)

adorjas
01.08.2016 3 z 5

Prvá dospelá kniha. Síce v predchádzajúcej časti umrela tiež postava, ale v tejto časti bude smrť reálnejšia, hrozivejšia...Harry a jeho priatelia rastú, dospievajú.

Bar16
30.07.2016 5 z 5

Už dlouho jsem nebyla natěšená na tak tlustou knížku... A nezklamala! Musím před paní Rowlingovou smeknout - opravdu propracovaný příběh, hodně detailů - perfektní. Nemůžu se dočkat šestého dílu :-)