Harry Potter a Fénixův řád

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/big_harry-potter-a-fenixuv-rad-wSi-239443.jpg 4.710536

Harry Potter 5.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

MartaTkanička
22. listopadu

K HP se vracím pořád a stejně se mi to pořát stejně líbí

maryska09
19. listopadu

Opět skvělý díl i když trochu příliš rozvláčný a obsáhlý. Na druhou stranu toho spousty vysvětlil, i když hlavně jen v osledních dvaceti stranách. I tak je radost tyto knihy číst

Knofka
08. listopadu

Eng konečně dočtena
Připomněla jsem si že nebyl tak moc zbrkly jako jsem si pamatovala

hippiesak
03. listopadu

800 stran! Je více verzí, ale tato moje má 800 stran :) Já na to koukal jak puk, že kdy to dočtu? :D zbytečný obavy. Stačí začít, pak se čte, čte se všude. Doma, v práci, v MHD, před spaním a je konec :) Super. Užil jsem si to. To se prostě nedá vtěsnat do filmu cca 2hod15min. Takže pokud někdo ještě nečetl, tak se nezdržujte čtením mé recenze a šup pro knihu ;)

u_marketa

A já záporáky nemám ráda, takhže tenhle díl nijak vysoko neřadím. Umbridgeová od první chvíle otravuje vzduch v celé škole, Harrymu zakáže jeho milovanej famfrpál, což je jedna z mála jeho radostí na světě, takže je to celý takový marný a pochmurný. Setkávání Brumbálovy armády to moc nevytrhnou, protože zase dělají něco přísně zakázanýho, takže je to celý pod rouškou strachu z přísnejch trestů zavánějících mučením, na který několikrát dojde. Jako by Harry jizev neměl dost. Série je temnější a temnější, sice mám pro Pottera "měkké místo v srdci", jak by řekl Tyrion Lannister, ale spíš pro jeho mladší verzi.

MišusWinner

Když jsem začala číst tuhle knížku tak už jsem si děj z filmu moc nepamatovala narozdil od předešlých dílů, které jsem viděla tolikrát dokola. V téhle knize jsem mela velice smíšené pocity. Jakmile do Bradavic dorazila Umbridgeova a zacala vše měnit tak jsem soucitila s postavami v knize a byla jsem mrzuta. Když později jedna z postav umře, byla jsem velice smutná. Děj sám o sobě velice poutavý a byla jsem napnuta co bude zase jiné oproti filmu co jsem si z něj lehce pamatovala a mohla porovnat.

Ešína

Filmy viděl asi každý takže víc není potřeba doplňovat.. Stojí za přečtění.
GENIÁLNÍ.

roman9276

Fénixův řád byl vždycky můj nejoblíbenější díl asi proto, že Dolores je totálně nejvíc ever knižní záporák, kterej kdy existoval. Je tady víc kouzel, víc napětí, víc všeho. Jsme zase o krok blíž k poznání smyslu proč Voldemort po Harrym jde.