Harry Potter a Fénixův řád

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239443/harry-potter-a-fenixuv-rad-wSi-239443.jpg 4.69082

Harry Potter 5.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

PetrCepek
dnes

Za mne nejslabší díl HP, ale moc pěkně zfilmovaný.

annasglamour034
18. listopadu

Nečekala jsem, že si sérii Harryho tak oblíbím v knižní verzi a jak se začíná rozcházet s filmem. Knihu jsem sice četla déle (především z důvodu, že nejde číst furt ten stejný příběh), ale zároveň jsem potřebovala tento díl už více vstřebávat (je tam mnohem víc informací, co je jiných než ve filmu). Přesto jsem si knihu užila a upřímně bych doporučila dále i když už nejste dítě :)

jirka9453
14. listopadu

Pátý Harry je prvním dílem, který plně ukazuje, jak temné časy nastaly pro čarodějný svět. Ano, mnoho z toho, co tady řekli v komentáři jiní, jsem taky vnímal - a jsou věci, které bych v knize omezil. Přesto je Fénixův řád perfektní četbou a dokonalým dílkem do mozaiky celé série. Určitě jen a jen doporučuji.

katerina3223
12. listopadu

Co dodat harry potter je harry potter

mahdal
10. listopadu

Dal bych 3,5 hvězdy, ale bohužel to nejde. Kniha byla zajímavým pojítkem mezi předchozími událostmi v notoricky známém příběhu od Rowlingové. Bohužel mi některé pasáže přišly zbytečně vleklé a nudné. Autorka se měla více zaměřit na logickou linku, která by propojovala předchozí díly a na kterou by mohla v dalších dílech navázat. Věštbu, se kterou poté pracuje především v posledním díle (alespoň v tom filmovém), mohla více zaniteresovat a pracovat s ní. Zde se jen bohužel o ní zmínila. Velmi smutná je i pasáž o úmrtí Harryho jediné čarodějném příbuzenstvu.
Stojí za přečetní.

DominaCZ
08. listopadu

Obsahuje SPOILERY.

Trochu jsem nepochopila, proč byl prefekt právě Ron, když prefekti by měli alespoň v něčem vynikat a jít tím pádem v čemsi příkladem, což jaksi Ron jak víme v ničem příkladem nejde.
V "reálu" by jím být prostě nemohl, proto mě to docela rozsekalo.
To, že je Pottrouš tak navztekanej a uječenej mě štve, ale zas chápejme - mísí se v něm vztek Pána.
Siriusova death ve mně nezanechala v knize nic - ve filmu byla citovější - ale tady v knize je prostě jen jakási součást děje, ale nic k němu ani ve filmu necejtim, víc tíhnu od první chvíle k Lupinoj, takže jeho propad do obloučku prostě nebylo vůbec nic.

Spíš mě děsně bolelo ... uhm co to jen bylo ... jo, ta scéna když potkali u sv. Munga Nevilla a jeho babičku a jeho máma, zešílená kletbou cruciatus, mu dávala prázdnej obal od žvejkaček a on si ho schovával jako vzpomínku do kapsy... tyvago i teď mě to bere. Kdepak vychrtlej, věčně nasranej namyšlenej zbohatlickej nerozumnej Sirius .... skutečná ztráta byli Nevillovi rodiče, kteří umřeli kvůli boji za dobro v Potterovským okruhu. Kým? Rukou rodiny Blacků-Bellatrix. A kruh se nám uzavřel ...být Harrym, brala bych to jako doživotní, byť trochu jasněže neopodstatněnou, ale přesto reálnou výčitku.
Pokud někdy v tý knize celé byl dojemnej moment, bylo to tohle.

Celá knížka? Vztek, puboš hádky.
Jo, a Cho?
Z tý se nám tu stala pěkná pi*da. (pardon.)
Ve filmu miloučká zlomená pozůstalá, tady pěkná poběhlice...kluka jí přinese mrtvýho, ale o dva měsíce později ho už ona očumuje, okolo vánoc ocucává, pak na něj bezdůvodně vříská jako k*áva ... Tady ji nesnáším.

Krátura? super hnusák. Hermionina víra v jeho dobro a svobodu skřetů opět trapná, proberte ji už někdo konečně.

Trochu mě už vytáčí, jak je tu Molly věčně nas*aná a všem pořád rozkazuje. Pasovala se na matku všech a nikomu to neprospívá.

Jak dvojčata zběhla ze školy? Prý stylové, za mě spíš trapné. Měli to za pár, už to mohli vydržet. Ve filmu jsou opět duo twins dobří řízci, tady jsou to riskantní otravní idioti, kterým bych furt dávala tresty, hlavně z postu prefekta.

Takže tak no.

Barik05
05. listopadu

Dokonalost, nemám slov. Jediné, co mě trochu vadilo byly Harryho pubertální výlevy, těch nemuselo být tolik. Jinak já to zbožňuju ❤️

Garfi

Mám sérii Harryho Pottera ráda jako celek, přesto mě tento díl až tolik neoslovil. Tradičně výborně jsou popsané kapitoly, v nichž se děj odehrává mimo Bradavice (čištění domu Blackových, nemocnice svatého Munga, nebo finální souboj na Ministerstvu kouzel. Oproti tomu věčné hádky s Umbridgeovou mě moc nebavily. Harry je v tomto díle také poněkud navtekaný a nepříjemný puberťák.