Harry Potter a Fénixův řád

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Do Bradavic přišly temné časy. Po útoku mozkomorů na bratrance Dudleyho Harry ví, že Voldemort udělá cokoli, jen aby ho našel. Mnozí jeho návrat popírají, ale Harry přesto není sám: na Grimmauldově náměstí se schází tajný řád, který chce bojovat proti temným silám. Harry se musí od profesora Snapea naučit, jak se chránit před Voldemortovými útoky na jeho duši. Jenže Pán zla je den ode dne silnější a Harrymu dochází čas…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239443/harry-potter-a-fenixuv-rad-wSi-239443.jpg 4.69774
Série

Harry Potter 5.

Žánr
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Harry Potter and the Order of the Phoenix, 2003

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (555)

Kniha Harry Potter a Fénixův řád

Přidat komentář
Luigi1
14. listopadu

Opět velice pěkné

Renda698
08. listopadu

nádhera krása


Alnima
07. listopadu

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Avila
31. října

Další díl H. P. přečten a musím napsat že je opět super... Tento díl má nejvíce stránek z celé série, tak jsem byla zvědavá jak se s tím autorka "popere".... a povedlo se.
Pro mě je tohle asi zatím nejvíc emocionální díl. Občas mě trošku iritovaly Harryho pubertální nálady ale na druhou stranu se není čemu divit....
Jsou zde nové postavy jako třeba Lenka nebo Tonksová, které mi asi nejvíc sedly. Také se tu objevila hnusná, zákeřná ropucha jménem Dolores Umbridgeová ke které jsem hned v první chvíli začala cítit neskutečný odpor... A s radostí sledovala jak jejímu nastavenému teroru v Bradavicích se postupně staví na odpor jak žáci tak i učitelé.
Pátý díl ukázal v trochu jiném světle profesora Snapea kterého mi bylo v určité chvíli i líto.... Brumbál je trošku odsunut do pozadí ale projeví se více jeho "lidská tvář".
A potěšilo mě i to že některé z méně výrazných postav se ocitli v popředí jako Neville.
No a na závěr mě velice zasáhla velká ztráta Harryho. I mě v dalších dílech bude chybět Čmuchal.....

Sariega
29. října

oproti minulému dílu to nebylo tak dobré a dost zdlouhavé, ale konečně se tma ukazje hlavní pointa celé série.

Abako
18. října

Tady už se konečně formuje nějaká armáda, organizovaná skupina bojující s Voldemortem. Už to nevypadá jako osamocený boj mladého kouzelníka, už je otevřeně na jeho straně konkrétní skupina zkušených lidí a vypadá to, že s Voldemortem bude konec. No ale my víme, že ještě další dva díly nás čekají, takže tak rychlé to nebude. Napětí stoupá. :-)

theale
15. října

Za mě nejslabší díl série. Rosahově se Rowlingová opravdu zbláznila, obzvláště když vezmu v úvahu, že se v první půlce v podstatě zas tak nic extra zajímavého neuděje. Druhá půlka celkový dojem sice vylepšuje, ale už poněkolikáté mám pocit, že pak zase v závěru příběh prostě nějak ztrácí dech.

Kutcho
12. října

Nemôžem povedať, že by bol tento diel najlepší, avšak dej sa posunul opäť o kus ďalej, autorka ho spestrila o viac času mimo školy, a podobne ako štvrtý diel, aj tento bol dospelejší. Vadila mi samozrejme Umbridgeová, ako aj Harryho puberta a neustále výbuchy hnevu, ktoré dúfam v šestke pominú. Inak sa jedná o ďalší výbornú knihu, a ten bojový záver bol tou správnou čerešničkou na pomyselnej harrypotterovskej torte.

1 ...

Doporučujeme

Temné hory
Temné hory
Levá ruka boží
Levá ruka boží
Splynutí
Splynutí
Kruh
Kruh